Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2008, 5:12   #21
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

'Alal vera. I to i techni azot. Nishta vishe ti ne treba.
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 12:08   #22
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Problem je u Crnoj Gori što ne slave Pravoslavnu Novu Godinu jer je to "Srpska". Kada pokušavam neke ljude (zagriženi Crnogorci) da "prosvetlim" oni to odbijaju i svi su prihvatili Katoličku Novu Godinu kao jednu jedinu. Ah politike...

Ja uglavnom slavim i jednu i drugu samo što se za Pravoslavnu i ne oseća neka posebna atmosfera zbog već napisanog razloga.
Нисам знао да је политичко лудило отишло толико далеко.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 12:29   #23
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Za mene ne postoje katolicka i pravoslavna nova godina. Postoji samo nova godina koja se slavi u noci izmedju 31.12. i 1.1. Zasto? Zato sto tako najpravilnije. Pravoslavna se slavi po starom kalendaru, i nije tacna. To je eto, obicaj cisto radi reda.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 13:00   #24
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Za mene je ova Nova godina bila više kao običan dan, nije bilo toliko vatrometa, petardi i ostalih pirotehničkih sredstava, ja sam se naoružao do zuba sa petardama da novu godinu proslavim kao i sve druge, ali stvarno se sad deca takmiče ko će da baci bolju petardu i nema više takvog uživanja kao za prošle Nove godine.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 13:14   #25
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Citat:
duschan kaže: Pregled poruke
OK to sto bacash petarde nemam nishta protiv, ali kad ti neko to chudo baci pod noge, ili 4-5 metara iza a da ne primetish......ufff, bash su bezobrazni. A ko je bio na trgu u ns zna i sta je to. Pazi morone, bacali su neke petarde shto gruvaju u masu, al sreca sto nisam bio blizu njih, pa sam samo slushao. A shto je najgore, to nisu bila deca.
Da, ima nekih kretena, naravno.
Zato treba uvek da imaš neki topovski od 250 din. da ižuzvratiš vatru.(šalim se)
A znaš tek one slike sa dnevnika sa otkinutim prstima, ili kažu neko je umreo - pukla mu je petarda u ustima - strašto! Mada, ko hoće da ostane bez glave ne treba mu petarda...
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 14:44   #26
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

definitivno obican dan, u zadnje vreme (ne samo ova), tj par zadnih godina uopste nema nista novogodisnje u novogodisnjoj noci (da nije foruma i skina ne bih ni znao da je nova godina).
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 15:20   #27
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Upravo tako, nije to samo ove godine. Tako je već nekoliko godina, ali i nije teško objasniti zašto je to tako. Nova godina je tradicionalni praznik, a što tehnologija više napreduje, tradiciji ima sve manje mesta. A sa druge strane, ista ta tehnologija čini mnoge stvari lako dostupnim, što generalno nije loše, ali je smrt za praznike kao što je Nova godina. Da pokušam da objasnim. Recimo petarde. Pre samo par godina petarde su koštale Boga oca, pa je bilo gotovo nezamislivo kupiti kutiju istih, nego prikupiš za 5-10 komada i onda ih čuvaš za novogodišnju noć. Ove godine si kutiju petardi (100 komada) mogao da kupiš za 100 dinara, tako da je gotovo svako mogao da ih priušti, pa se pucalo ceo Decembar, i normalno da su dosadile dok je stigla novogodišnja noć, i onima koji ih bacaju i onima koji ih slušaju. Dalje, filmovi. Do pre par godina, na TV-u si mogao da vidiš 1-2 filma dnevno, i to obično neke krševe, a DIVX nije bio toliko rasprostranjen, pa onda kad ti dođe Nova godina, pa svaki kanal pusti filmski maraton sa sve hit filmovima, tačno osetiš da je nešto drugačije. Mislim, tv vodič je bio najtraženija roba oko Nove godine. Danas na TV-u imaš 50 filmova dnevno, a film na DIVX-u pogledaš i pre nego što izađe u bioskopima, pa onda i kad dođe nova godina, nemaš šta da gledaš a da već nisi gledao ili ne možeš da nabaviš od ortaka ili skineš sa neta. Isto i sa muzikom. Sećam se da je prethodnih novih godina ceo Decembar bila pomama za muzikom, rastrče se ljudi po gradu, traže omiljene CD-ove i kasete, a neki su plaćali id 10-20 evra da im se nareže disk sa onim što oni hoće... danas u svakom naselju makar nekoliko ljudi ima brz net i može da skine šta god mu treba i to nareže drugima za džabe... i tako.
Drugim rečima, najjači adut Nove godine kao praznika je ubiVen, a to je dostupnost svega i svačega. Danas je sve i svašta dostupno i van Nove godine, tako da je normalno to što je taj dan postao kao i bilo koji drugi.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 15:42   #28
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Za mene ne postoje katolicka i pravoslavna nova godina. Postoji samo nova godina koja se slavi u noci izmedju 31.12. i 1.1. Zasto? Zato sto tako najpravilnije. Pravoslavna se slavi po starom kalendaru, i nije tacna. To je eto, obicaj cisto radi reda.
Razlog zasto je julijanska Nova godina 13.1. dok je gregorijanska 1.1. je to sto je mislim u 16. veku papa Grgur odlucio, zbog greske u kalendaru da pomeri kalendar 13 dana unapred(i ovim cinom izazvao ogromne demonstracije, jer su seljaci smatrali da im je papa oteo 13 dana).Posto, koliko znam, SPC i dalje koristi julijanski kalendar, mi bi Novu godinu trebali slaviti 1.1. po julijanskim i 13.1 po gregorijanskom kalendaru.A mi ju ustvari slavimo 1.1. po gregorijanskom kalendaru sto je ,mislim 17.12. po julijanskom kalendaru.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 23:25   #29
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Nova godina mi ne znaci nista i za mene je to najobicniji dan u godini.A sto de tice julijanskog i gregorijanskog kalendara to je donekle primer raskola u hriscanstvu i mislim da je bezveze da n.p.r. katolici i pravoslavci iste praznike proslavljaju razlicitih dana(kao bozic).
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 3:32   #30
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom

Citat:
duschan kaže: Pregled poruke
Nekako mi se chini da ove nove godine nije nova godina.A i klinci me nerviraju, vishe ne pucaju one obichne "pirat" petarde ko sto smo mi dok smo bili mali, vec se sad takmiche ko ce vecu, i jachu da baci. Jest da smo se i mi takmichili chija ce da jache pukne, al sto je previshe, previshe je. Ufff . Pa kako to nervira kad odjednom odvali (znate na sta mislim, imaju one ogromne, ko dinamit od 170 din, hvalio mi se drug kako ce da nabavi jednu, perverzija).
Brate,potpuno isto,idem ja kroz trg kad klinac mozda 5.razred otkinu neku petardu,otkinu mi usi,ma brate one pirat petarde,joj kad se setim,a sad neke smrdise,pa topovski,pa raketice,neke vrteske i ko zna koji jos kur** ce oni izmisliti,ma nema vise nikakvog slavlja,a niko vise i neprica toliko o tome,ODVRATNO,ma obican dan je jos i bolji,nekako razumem ja da je nova godina,ali ubije mi raspolozenje pomisao na to da mi nova godina neznaci nista,nekada sam jedva cekao novu godinu,pa brate jos kad se setim da sam verovao u deda mraza,a sada katastrofa,mozda mi je tako jer detinjstvo prolazi,ali ako je tako nezelim da odrastem

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Tako je već nekoliko godina, ali i nije teško objasniti zašto je to tako. Nova godina je tradicionalni praznik, a što tehnologija više napreduje, tradiciji ima sve manje mesta. A sa druge strane, ista ta tehnologija čini mnoge stvari lako dostupnim, što generalno nije loše, ali je smrt za praznike kao što je Nova godina. Recimo petarde. Pre samo par godina petarde su koštale Boga oca, pa je bilo gotovo nezamislivo kupiti kutiju istih, nego prikupiš za 5-10 komada i onda ih čuvaš za novogodišnju noć. Ove godine si kutiju petardi (100 komada) mogao da kupiš za 100 dinara, tako da je gotovo svako mogao da ih priušti, pa se pucalo ceo Decembar, i normalno da su dosadile dok je stigla novogodišnja noć, i onima koji ih bacaju i onima koji ih slušaju.
Drugim rečima, najjači adut Nove godine kao praznika je ubiVen, a to je dostupnost svega i svačega. Danas je sve i svašta dostupno i van Nove godine, tako da je normalno to što je taj dan postao kao i bilo koji drugi.
U brate pa ja sada petarde u sred leta mogu da nabavim,ali gresis da je sada kutija petardi jeftinija nego nekada,barem se ja secam da su ranije petarde bile jeftinije,a i ove godine ni jednu jedinu petardu nisam kupo,dosta sam ih se naslusao i onako i ovako,propao je ovaj svet,ranije je Nova godina cekana mesecima,a sada kad dodje nova godina,u vrh glave se izadje na pice u kafic,tuzno je to

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (4.1.2008 u 13:58) Razlog: spajanje poruka
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 13:48   #31
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Petarte cenovnik:

zelene obicne 150din kutija
zelene 3x pucaju 200din kutija
zelene 5x pucaju 250din kutija
magnum crvene 450din kutija
topovski udar 100din komad
silverke 400din kutija
silverke ultra 150din kutija

nabavljam jeftino
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 20:08   #32
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Izgubila se ona lepota doceka Nove Godine, kad sam bar ja bio u detinjstvu. Nije bilo politike, solidne plate, ustvari ma koliko da si imao para nisi ni imao mnogo sto sta da kupis. Ja pamtim Nove Godine kao neko lepo sarenilo (jelke,slatkisi, igracke,sneg). Medjutim sad to nije tako. Kad sam imao devet godina, to je treci razred. Obradujem se ako mi roditelji kupe neki kamioncic,i sl. A sad detetu od devet godina ako bi tako nesto poklonio, mrzeo bi te celog zivota. Tako na kraju mislim da je Nova Godina samo jedan sasvim obican dan.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 20:33   #33
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Upravu si #todose,secam se kad sam se kao klinac radovao igrackama nalik deda mrazu, miki mausu,automobilcicima,puzlama....
A sada kad je dosla ova era kompjutera za svaki rodjedan obicno bude "E,a jel mozete da mi kupite novi komp" ili tome slicno(PS3,XBOX360,Wii).Necu da kazem da nebih voleo da imam novi komp koji ce terati Crysis na high detaljima,ali sta ce mi kada ce kroz dve godine doci nova igra koja ce biti 100 puta zahtevnija od gore navedene.Samo cekam pravi trenutak na kupovinu,makar to bilo kroz 5-6 godina.
Kompjuteri su krivi za sve,Nova Godina je sada samo obican dan,a nekad je bilo nesto posebno.

Poslednja ispravka: zidan grobar (4.1.2008 u 22:23)
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 4:47   #34
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Da, kompjuteri su krivi za sve...

Pre 100 godina su bili krivi automobili, industrijska revolucija i sve što se u to vreme razvijalo jer nova godina nije bila ista kao 1800. godine...

Zapitajte sebe i naćićete odgovor zašto nove godine nisu dobre kao pre.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 4:52   #35
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Ma to što su klinci razmaženi nisu krivi kompjuteri.
Da nema kompjutera tražili bi najbolji bicikl iz radnje po svaku cenu
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 23:48   #36
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Zapitajte sebe i naćićete odgovor zašto nove godine nisu dobre kao pre.
Kod mene je odgovor prost: omatorelo se, a kad se takav čovek osvrne unazad sve mu izgleda bolje nego sada (i nego što je stvarno bilo) . Nekada će i ovi "nikakvi" dočeci biti one "sjane stare Nove godine" .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 2:40   #37
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Nova Godina ili obichan dan???

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ma to što su klinci razmaženi nisu krivi kompjuteri.
Da nema kompjutera tražili bi najbolji bicikl iz radnje po svaku cenu
Ne mora to da se gleda kroz Novu godinu... dete koje je vaspitano i skromno, znaće koliko može da očekuje od svojih roditelja i koliko zaslužuje... Sa bahatošću se ne rađa nijedno, to se stiče kućnim vaspitanjem

Inače, Nova godina nije izgubila sjaj u očima dece... (bar mi se tako čini...) Što si stariji, tako ti više nije stalo do toga, jer znaš da deda mraz ne postoji, misliš o ispitima ili računima, (ili zakasneloj plati, ili o tome kako da otplatiš doček koji si platio )... Tako da je sve to, jedno sa drugim, onako poprilično - obrnuto proporcionalno što bi matematičari rekli...
A i sa zoranom moram da se složim:

Citat:
Kod mene je odgovor prost: omatorelo se, a kad se takav čovek osvrne unazad sve mu izgleda bolje nego sada (i nego što je stvarno bilo) . Nekada će i ovi "nikakvi" dočeci biti one "sjane stare Nove godine"
Što bi Đole rekao, "Sećanje je smešna lupa, koja sitne stvari uveličava"... Tako da i u tome ima puno istine...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 14:05   #38
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Tačno je da se klinci mnogo loše vaspitavaju. Ja ne znam šta ti roditelji misle
Gledam ovde klince po kraju, sve divlje, napaljeno, razmaženo, nema nijedan normalan vaspitan klinac!

"E, mama oću komp digram workraft, svi igraju pa i ja oću digram"
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 23:41   #39
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nova Godina ili obichan dan???

Mrzlo me da citam sve prethodne postove...
Uglavnom zelim vam svima srecne novogodisnje i bozicne praznike.
Nova godina je samo prilika za pjansku i nista vise jedva cekam iducu Boze kako mi je ovih deset dana sto sam u Pljevljima fino bilo
O kakvim glupostima raspravljate, jes julianski il georgijanski kalendar il je prvi maj il nova godina il dan drzavnosti u cemu je razlika, svaki je Sveti Neradnik. Bozic je drugo.

Poslednja ispravka: [Imzadi] (7.1.2008 u 2:01) Razlog: politika
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stiže Nova godina, a odlazi stara Mrka Kapa Brbljaonica 135 4.1.2008 14:11
Zabranjeno za mladje od 80 godina nighthawk Opšta kultura 100 13.10.2007 22:26
Nova konfa (posle 5 godina cekanja) Aljosa Šta da kupim? 61 23.7.2007 16:57
Novi moderatori i nova organizacija Chivan Forum o forumu 2 21.2.2007 20:26
Novogodišnji forum - Srećna Nova godina Ocelot Forum o forumu 188 16.1.2007 18:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com