Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2010, 0:18   #1
Pr3LuD
Novi član
 
Član od: 29.8.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Hitno!!! Pomoc oko kupovine lap topa! :(

zdravo ljudi,prvi put sam ovde,tako da se unapred izvinajvam ako nesto ne pisem tamo gde treba.... :/

naime,dosao sam do nekog novca,i u ponedeljak bi trebao da pazarim lap top u iznosu od 50000 mozda,koja hiljada vise... do 55 max ,ne mogu vise da izdvojim.... vase misljenje,pouzdan proizvodjac....? meni je toshiba gotiva,koliko sam slusao o tome...

i da dodam,da bih ,ako je ikako moguce,zeleo da za taj novac nabacim lap top sa nekim boljim procesorom i grafikom koja bi mogla da tera nesto od igara.... poprilicno sam laik u svetu laptopova,i zaista mi je do ponedeljka potrebna vasa pomoc :///
Pr3LuD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 18:30   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Hitno!!! Pomoc oko kupovine lap topa! :(

Ako do sad nisi nabacio laptop, pogledaj ovaj model. Istina, gura tvoj budžet do krajnje granice, ali je vrlo dobar izbor (ako ne i najbolji) u tom cjenovnom rangu i prema tvojim potrebama. Raspolaže grafičkom kartom nVidia GT320M koja pripada srednjoj kategoriji i kadra je pokrenuti većinu igara na razumnim podešavanjima (što varira od igre do igre).

Asusova K serija je inače poznata po modelima solidne izrade i snažnije konfiguracije u poređenju sa konkurencijom, uz pristupačnu cijenu. Stoga nije ni čudo da su laptopovi ove serije najprodavaniji u zemljama u razvoju.

Pošto voliš Tošibu, baci pogled i na model Satellite L500-1QV.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 20:52   #3
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Hitno!!! Pomoc oko kupovine lap topa! :(

Ja bih svakako preporučio Toshibine laptopove. Imao ASUSA iz K50 serije i dobio ga (novog) sa neispravnom grafičkom kartom. Mada sam voleo Asusa ali zbog ovog sam počeo da zazirem od njih. Sada imam Toshibu iz L500 serije i zadovoljan sam (mada za bolju Toshibu treba izdvojiti više novca od Asusa ali si barem miran)
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 23:09   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hitno!!! Pomoc oko kupovine lap topa! :(

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Raspolaže grafičkom kartom nVidia GT320M koja pripada srednjoj kategoriji i kadra je pokrenuti većinu igara na razumnim podešavanjima (što varira od igre do igre).
Pravilnije bi bilo reci da je negde izmedju srednje i nize kategorije za neintegrisanu grafu. U odnosu na jedan G310M ima 50% vise shadera, ali je to i dalje 50% onoga sto ima GT325M (sto je tek prava srednja kategorija).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 23:09   #5
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Hitno!!! Pomoc oko kupovine lap topa! :(

Da ne pokrecem novu temu, ubacicu post ovde, mozda i bude koristan ovoj temi.
Naime, kupujem laptop, sutra popodne. Laptop pre svega nameravam koristiti za igre, cenovni rang je negde do 80 hiljada.
Pregledao sam vecinu otvorenih tema i postova, i iz svega ponudjenog snimio sam par modela koji zadovoljavaju moje kriterijume.
Na kraju je odluka pala na model TOSHIBA Satellite L650-11F

evo specifikacije


Model : Satellite L650-11F Intel-Core i5-430M 2.26GHz 4096MB 500GB DVDRW 15.6'' LED WXGA Win7HP 64bit
Masa : 2.5 kg
Čipset : Intel HM55
Procesor : Intel Core i5
Takt procesora : 2.26Ghz
Dijagonala ekrana : 15.6 "
Rezolucija ekrana : 1366x768 px
Grafička karta : ATI Mobility RADEON HD5650
RAM memorija : 4GB
Kapacitet hard diska : 500 GB
Brzina rotacije hard diska : 5400 obrt./min.
Optički uređaj : DVD±R/RW
Baterija : Li-Ion 6 cells
Ostalo
Komunikacija : LAN, WLAN 802.11a, WLAN 802.11b, WLAN 802.11g, WLAN 802.11n, Bluetooth,
Portovi : eSATA, D-sub out, HDMI out, RJ-45,
USB 2.0 portova : 2 kom.
Unos : Qwerty tastatura, Touchpad, Numerička tastatura,
Čitač kartica : MS, MS Pro, MMC, SD,
Dodatne funkcije : Kamera


mislim da je ovo potpuno ok i da se necu zeznuti, cenio bih da neko da neki komentar.

i izmena prva evo kolega me ubedjuje da mi je bolji LENOVO IdeaPad Y560
kaze prednost brzi HDD i imam 3 usb porta, naravno jaca graficka, i da toshibom placam win7 vise nego sto placam kvalitet.
ali toshiba i5 procesor, vise rama, veci hdd... i japanac
dodjavola od 100% sigurnog sada postadoh nesiguran. aj pomagajte, sutra popodne oko 17h idem u radnju da kupujem, vec sam snimio ovu toshibu

Poslednja ispravka: Pile_glodje_kost (1.9.2010 u 23:32)
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko kupovine laptopa, hitno! nnn753 ŠDK - Prenosni računari 1 19.5.2010 15:00
Treba mi pomoc oko modela lap topa Ekiman ŠDK - Prenosni računari 18 24.12.2006 13:08
Nova konfiguracija Mean_Machine Šta da kupim? 59 17.9.2006 19:29
Pomoc oko kupovine tastature... Mithrandir ŠDK - Ostale komponente 8 12.8.2006 22:14
HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara cur3 Šta da kupim? 51 20.6.2006 11:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com