Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2016, 12:19   #7401
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ma nije engine problem. Igra, osim senki, izgleda sasvim pristojno. Problem je kvazi zivi svet tj igra je zanimljiva samo dok dolazis na nove lokacije. Cim negde nesto zavrsis igra postaje "onako" a posle cetrdesetak sati skapiras da se u tom svetu ama bas nista ne menja sa tvojim akcijama. NPC su totalno bez ikakvog zivota, gradovi takodje. Sto se mene tice neka engine ostane isti ali neka porade na AI-ju igre. Ovako kako je bilo ne pruza zabavu duzu od pedesetak sati. One "sims" delove igre sa kucom i namestajem, zenidbama itd nisam uopste ni igrao, nije me zanimalo. Po meni, to mogu da izbace, nece mi nedostajati.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.3.2016 u 12:29)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
nameless1 (12.3.2016), voodoo_ (12.3.2016)
Stara 12.3.2016, 12:29   #7402
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Gde bi voleli da bude sledeci TES?
Black Marsh, sa krajsisolikom mesavinom mocvare i dzungle gde, zajedno s Argonianima, pravis zasede gnusnim crnim vilenjacima koji hoce da porobe sirote gustere.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 13:05   #7403
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Definitinov bi trebalo da se potrude da bar dođu na nivo Witchera 3, nisam još igrao igru ali kontam da se svet življi a i najbitnije questovi su bolje odrađeni.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 14:15   #7404
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Novi engine nećemo dobiti iz proste matematike. Najviše prodaje na konzolama uz najveću cenu ili bolje reći profit po jedinici. Da najviše im uzimaju tu, ali šta imaju od $5 dolara na Steamu - % za Valve.

RPG elementi će sigurno biti izmenjani, tj. sa mehaničke strane jer su do sada svaki put menjali. Tj. uprostili su ga da teško mogu više (ako ne računamo F4).

Što se lokacije tiče ako se izuzme mogućnost ponavljanja već vidjenog i izuzme mogućnost da glavna rasa budu Argonian, Khajiit ili Orsimer, zbog toga što je očigledno da zbog marketinga već 2 decenije idu u prvi plan samo rase koje su što više "human like" onda nam ostaje:
Rat, pirati ili neka priča o božanstvu na područiju Summerset Isles i Valenwood + Elsweyr ali sa high elfovima - Altmer u glavnoj ulozi.

Ili to ili će da izvuku neku lore foru iz džaka kao za Skyrim. U tom slučaju mogu takvu priču da prodaju i na nekoj od lokacija koje nisu Skyrim, Cyrodiil ili Morrowind.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 14:16   #7405
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Black Marsh, sa krajsisolikom mesavinom mocvare i dzungle gde, zajedno s Argonianima, pravis zasede gnusnim crnim vilenjacima koji hoce da porobe sirote gustere.
Osim sto su siroti gusteri porobili gnusne crne vilenjake
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 14:54   #7406
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Osim sto su siroti gusteri porobili gnusne crne vilenjake
Citat:
After the Oblivion Crisis, Argonia seceded from the Empire, making Black Marsh into an independent province. Argonians invaded Morrowind, in an event called the Accession War. The war was used by the Argonians both to exact revenge on the Dunmer for their past enslavement of Argonians.
Ups, nisam znao za ovaj deo lore-a
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 15:06   #7407
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Lore je jako bitan element svih TES igara. Ko ne cita u igri (a takvih je verovatno tri cetvrtine i vise) ostaje uskracen za zaista zanimljivo iskustvo. Npr u gradjanskom ratu koji je trenutno u toku u Skyrimu treba (moguce je) podrzati jednu stranu. E sad, ko nije citao tajnu prepisku u ambasadi Thalmora mogao je punim srcem da podrzi pobunjenike umesto Imperije, a to je skoro siguran put u novi rat sa elfima (Third Aldmeri Dominion) i verovatno novu okupaciju Skyrim-a koja za ljude ne bi bila bas sjajna. Postoje cak i naznake da Dominion pomaze pobunu da bi oslabio Imperiju i lakse okupirao Skyrim. Na kraju nisam podrzao nikoga Pricao sam sa ljudima koji su proveli u igri preko stotinu sati "kraftujuci", kupujuci kuce i namestaj a nisu citali ama bas nista ili ne pazljivo i nisu pojma imali o cemu pisem. Verujem da sam se ja za mojih 40-50 sati bolje zabavio ili sam bar uzeo od igre onaj (meni) kvalitetniji deo.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.3.2016 u 20:00)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
filpan (12.3.2016), Schwabsteiger (12.3.2016), Skenderevo (12.3.2016)
Stara 12.3.2016, 15:15   #7408
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Najviše prodaje na konzolama uz najveću cenu ili bolje reći profit po jedinici.
To smo najbolje videli na slucaju TW3; 30% digitalne prodaje ucestvuje u preko 50% profita, a svi znamo koja platforma tu debelo dominira. MS i Sony deru mnogo vise od Steam-a, plus velika vecina prodatih kopija na konzolama su retail, tako da tu treba uracunati i troskove pakovanja..

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Da najviše im uzimaju tu, ali šta imaju od $5 dolara na Steamu - % za Valve.
Ma, 2.5$.. kakvih 5?! Tri miliona PC igraca je kupilo F4 za manje od pet meseci po punoj ceni- Bethesda od toga sasvim sigurno nije nista dobila.

Razlog zasto Beth nece da razvija novi engine nisu konzole, jer bi i igraci na konzolama od toga imali koristi, vec zato sto za to treba uloziti dosta sredstava i vremena. Lakse je jednostavno nasminkati dobri stari Gamebryo. Linija manjeg otpora, ili kako vec..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 16:19   #7409
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Lore je jako bitan element svih TES igara. Ko ne cita u igri (a takvih je verovatno tri cetvrtine i vise) ostaje uskracen za zaista zanimljivo iskustvo. Npr u gradjanskom ratu koji je trenutno u toku u Skyrimu treba (moze se) podrzati jednu stranu. E sad, ko nije citao tajnu prepisku u ambasadi Thalmora mogao je punim srcem da podrzi pobunjenike umesto Imperije, a to je skoro siguran put u novi rat sa elfima (Third Aldmeri Dominion) i verovatno novu okupaciju Skyrim-a koja za ljude ne bi bila bas sjajna. Postoje cak i naznake da Dominion pomaze pobunu da bi oslabio Imperiju i lakse okupirao Skyrim. Na kraju nisam podrzao nikoga Pricao sam sa ljudima koji su proveli u igri preko stotinu sati "kraftujuci", kupujuci kuce i namestaj a nisu citali ama bas nista ili ne pazljivo i nisu pojma imali o cemu pisem. Verujem da sam se ja za mojih 40-50 sati bolje zabavio ili sam bar uzeo od igre onaj (meni) kvalitetniji deo.
Upravo ovo. TES lore je jedan od najbogatijih i najzanimljivijih koje sam iskusio u svom dugogodisnjem gaming stazu. Toliko kvalitetnog materijala su provukli kroz gomilu knjiga u igrama, a ljudi ih nazalost zaobilaze u sirokom luku (cast izuzecima ofc).

I ne samo to, takodje postoji i opcija da se stvori neka vrsta kratkotrajnog primirja izmedju Stormcloak-a i Imperije, dok se ne resi slucaj sa zmajevima, gde Imperija dobija Riften od Stormcloak-a, a Ulfric dobija Markarth od Imperije i cela politicka situacija je stopirana dok se ne zavrsi celokupan main quest u igri.

Citat:
Dovahkiin kaže:
...Meni padaju tri solucje napamet, i to Hammerfell - postojbina Redguarda, High Rock - Bretona...
Znaci rimejk Daggerfall-a Jer i Hammerfell i High Rock su provuceni kroz Daggerfall (ne u celosti, ali opet glavni fokus je bio na te dve provincije u igri), koji takodje nazalost ljudi zaobilaze a meni ta igra nakon Morrowind-a ima najbolju pricu od svih TES igara.

Citat:
Al Capone kaže:
Osim sto su siroti gusteri porobili gnusne crne vilenjake
Drive the n'wah from Morrowind!
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 16:55   #7410
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Schwabsteiger kaže: Pregled poruke
Drive the n'wah from Morrowind!


Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
Schwabsteiger (12.3.2016)
Stara 12.3.2016, 18:13   #7411
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke


Morrowind Strong!
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 20:08   #7412
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

@Dovakhiin

Lore im i jeste prica, i to veoma kvalitetna za celokupan univerzum. E sad, sto ljude ne interesuje da vataju knjige u sake vec da grade kuce, farmaju materijal za crafting i ostalo, to je vec drugi problem. U Skyrim-u da, kvestovi su jako traljavo odradjeni i to pogotovo guild misije koje su bolesno dumb-ovali, ali to nije slucaj i za ostale TES igre.
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 21:09   #7413
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Schwabsteiger kaže: Pregled poruke
ali to nije slucaj i za ostale TES igre.
Ma nema dete pojma Pogotovo main story za Morrowind i njegove ekspanzije i pojedini questovi i guild questovi iz Obliviona su vrhunac serijala.

Poslednja ispravka: Al Capone (12.3.2016 u 21:21)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 22:33   #7414
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ne govorim ja o tome kako je lore implementiran kroz igru (za to se zna da je vec od Oblivion-a krenulo zestoko zatupljivanje sa fetch kvestovima), vec da je sam lore zaista kvalitetan i da ga nazalost mnogi ljudi zaobilaze bas zbog samog traljavog gameplay-a. To sto pricas da je implementacija lora traljava kroz kvestove je tacno samo u slucaju Skyrim-a i Oblivion-ovog main kvesta, jer u svim ostalim TES-ovima je to odradjeno vrhunski. Meni licno celokupan Morrowind sa ekspanzijama, guild misije, vecina side kvestova i Shivering Isles iz Oblivion-a su ono sto krase do dan danas TES i tesko da ce mi bilo koja igra danasnjice uspeti to da nadmasi. Jos bih ubrojao tu i Daggerfall koji zaista ima fantasticnu pricu i odlicno uradjene kvestove, a o samom role-play sistemu i da ne pricam naspram kojeg cak i Morrowind izgleda dumb-ovano, samo steta pa je izasla u pogresno vreme i sa malim milionom bug-ova.

Citat:
Dovahkiin kaže:
Niko ne pripoveda Dovahkiinu, sem mozda Nerevarine-a
Fix'd
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2016, 23:41   #7415
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ja ne mogu ni da zamislim koliki će biti hype par mjeseci prije izlaska TES-a 6. Mislim da bi ga nadmašio jedino onaj pred Half-Life 3.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 0:02   #7416
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

^ Ja samo ne znam sta ce da smisle i da puste u masu da bi napravili hype, jer ovo je od F3 pa preko TES5 do F4 sve ista igra (Copy/Paste), jedino se modeli razlikuju.

Iskreno se nadam da kad izadje Cyberpunk necu gledati Witcher igru, u smislu necu toliko primecivati elemente iz Witcher serijala, iako je skroz prihvatljivo da budu neki.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 0:15   #7417
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

^Svaka igra i iz Fallout i The Elder Scrolls serijala ima neki poseban šmek, barem za mene i svaka na kraju ispadne odlična, bez obzira na zajedničke elemente i ponavljanja.

Ja sam igrao i F3 i TES5 i opet sam nestrpljivo čekao da se upustim u svijet Fallouta 4. Šta da ti kažem, Skyrim je bio odlična stvar, po meni jedan od najboljih RPGova koje sam probao i sigurno će i šesti dio donijeti dovoljno inovacija da ga sa užitkom odigram.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 0:49   #7418
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
Šta da ti kažem, Skyrim je bio odlična stvar, po meni jedan od najboljih RPGova koje sam probao i sigurno će i šesti dio donijeti dovoljno inovacija da ga sa užitkom odigram.
Tvoje je mišljenje, ali poješće te ljudi zbog takvih izjava.

Za mene koji sam oduševljen igrom i utrošio jedno 500 sati a planiram još Skyrim jeste jedna od najboljih igara, ali igara, in general. Daleko je od najboljeg RPG-a(za mene).
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 1:16   #7419
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Šta znam. Morrowind sam igrao nebrojeno sati, ni sam ne znam koliko. Oblivion sam se isto ubio od igranja, par stotina sati minimalac. Pročešljao igru i njene DLC-ove i ekspanzije uzduž i poprijeko (kao i od Morrowinda).

U Skyrimu sam isto uživao, ali sam se nekako nasitio igre nakon jedva 60 sati, u kojima sam maltene oljuštio glavnu priču (za manje od 15 sati) i gotovo sve sporedne questove. 60 sati u Morrowindu i Oblivionu mi je bila šaša, nisam ih ni osjetio. Mislim da to dovoljno govori, bar što se tiče mog slučaja.

Ne znam ni koliko ima kad mi je još prije par rasprodaja lik poklonio Skyrim Legendary, imam jaku želju da odigram DLC-ove koje još nikad nisam dohvatio, pogotovo onaj vezan za Morrowind, ali manjak vremena i premorenost nakon posla mi prosto ne daju, dođe mi da plačem. Jedva išta stignem i odigrati, a Skyrim baš zahtjeva vrijeme, šmrc.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 1:57   #7420
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Tvoje je mišljenje, ali poješće te ljudi zbog takvih izjava.

Za mene koji sam oduševljen igrom i utrošio jedno 500 sati a planiram još Skyrim jeste jedna od najboljih igara, ali igara, in general. Daleko je od najboljeg RPG-a(za mene).
Aha, razumijem šta hoćeš da kažeš. Nisam precizirao u postu, ali slažem se sa tobom. Svakako je jedna od najboljih igara koje sam igrao a jeste diskutabilno koliko je dobar role play, ali mi se ne da sada razgovarati o tome, preumoran sam.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com