Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2016, 12:10   #7421
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Za mene koji sam oduševljen igrom i utrošio jedno 500 sati a planiram još Skyrim jeste jedna od najboljih igara, ali igara, in general. Daleko je od najboljeg RPG-a(za mene).
Po meni je ta izjava još gora jer obuhvataš širi skup igara. Ali neću pojesti nikoga.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 14:32   #7422
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Zavisi iz kog ugla se gleda, pretpostavljam.

Jer meni je overall veoma dobra igra a ako se krenu gledati elementi u "sitna crevca" ni jedan nije veoma dobar. Baš je primer izreke "More then sum of it's parts"
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 17:46   #7423
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
za Morrowind ne znam jer nisam igrao.
Pa sta cekas? Za nekog kome nickname potice iz TES serijala, ovo je blasfemija
Ako zaista volis Elder Scrolls igre, stvarno moras odigrati Morrowind jer je mnogima od nas on ubedljivo najbolji deo, sto sigurno ne bi bio slucaj da igra nije odlicna. Ja sam, recimo, prvo igrao Oblivion, i tek posle njega sam probao Morrowind (sa sve ekspanzijama) i bio sokiran koliko je igra ispred Obliviona po pitanju skoro svega osim grafike i nedostatka voice actinga.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 18:56   #7424
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Valja navići na Morrowind nakon Obliviona i Skyrima. U tim igrama protivnika svaki udarac strefi, samo šteta zavisi od statsa, dok u Morrowindu se na početku patiš da bilo šta udariš jer šansa za pogodak zavisi od nivoa vještine, što ustvari predstavlja procenat šanse za udarac.

A u čitavoj igri postoje svega dva primjerka Deadric oklopa, a jedan set nosi lik od koga zavisi progres glavnog questa, dok od drugog još nikad nisam pronašao ramena iako sam siguran da sam svaku rupu pročešljao. No eto.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 19:06   #7425
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
A u čitavoj igri postoje svega dva primjerka Deadric oklopa, a jedan set nosi lik od koga zavisi progres glavnog questa, dok od drugog još nikad nisam pronašao ramena iako sam siguran da sam svaku rupu pročešljao. No eto.
Haha... jedna naramenica je na kamenu ispod vodopada unutar pećine. Ne pitaj me koje pećine.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 19:07   #7426
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Morrowind je superioran u svemu osim u grafickom pogledu, sto je i normalno, s obzirom kad je igra izasla.

Kad ti opise gde se nalazi pecina, a ti je trazis 3 dana medju brdima i skontas da si trazio na potpuno pogresnoj strani. Slatke muke.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Skenderevo (13.3.2016)
Stara 13.3.2016, 19:18   #7427
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Morrowind je superioran u svemu osim u grafickom pogledu, sto je i normalno, s obzirom kad je igra izasla.

Kad ti opise gde se nalazi pecina, a ti je trazis 3 dana medju brdima i skontas da si trazio na potpuno pogresnoj strani. Slatke muke.
Da, kad se sjetim onog questa kad sam tražio neki luk, trebalo je da ubijem nekakvog duha koji se nalazi u pećini do koje dolaziš tako što ideš na sjever dok ne dođeš do vode, a onda od vode ideš udesno toliko i toliko koraka/metara, a onda nakon toga opet skreneš desno i ideš sve dok ne naletiš na nekakvu formaciju stijena koje djeluju kao očnjaci ili nešto takvo...

I onda nakon sto godina skontam da sam tu pećinu očistio odavno i da je luk bio u gomilici pepela od duha kojeg sam tu smlatio, eh.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 20:52   #7428
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Znam maltene ceo Morrowind uzduz i popreko napamet a tu gubavu pecinu nikad nisam ubo iz prve.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 21:25   #7429
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

A najluđe u vezi Morrowinda mi je što ta igra i dan danas ima nebo (pogotovo noćno) koje izgleda bolje nego u 99% drugih igara. A za Oblivion i Skyrim i da ne pričam.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Al Capone (13.3.2016), voodoo_ (13.3.2016)
Stara 14.3.2016, 1:53   #7430
fingon82
Novi član
 
Član od: 27.1.2009.
Poruke: 20
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
A najluđe u vezi Morrowinda mi je što ta igra i dan danas ima nebo (pogotovo noćno) koje izgleda bolje nego u 99% drugih igara. A za Oblivion i Skyrim i da ne pričam.
Meni je ovo bio prvi woow u igri. Kad sam video logorsku vatru u noci dok sam tumarao ka Balmori, tamo dva lika pricaju, ja dodjem do njih razmenim koju i bacim pogled na gore, a nocno nebo izgleda nestvarno dobro ni dan danas to nisam zaboravio, taj osecaj zadivljenosti igrom u tom trenutku. Daleko,daleko bolja od Skyrima i Obliviona.
fingon82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2016, 11:42   #7431
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
A najluđe u vezi Morrowinda mi je što ta igra i dan danas ima nebo (pogotovo noćno) koje izgleda bolje nego u 99% drugih igara. A za Oblivion i Skyrim i da ne pričam.
Pa i Gothic 1 i 2 koji su iz vremena Morrowinda imaju bolje nocno nebo od npr Skyrima a da ne pricam koliko je svet zivotniji. Secam se Gothica - gledam nocno nebo i vidim zvezdu padalicu, u kecu se vide svetla magicne barijere kao polarna svetlost.. Dobrih deset godina starija igra.. Gothic 1 i 2 nije bas sandbox igra istog tipa kao TES (kad dodjes do kraja kraj je) ali je skolski primer kako kvalitetna igra "otvorenog tipa sa konacnim krajem" treba da izgleda. Mehanika Gothica je i dan danas za TES misaona imenica, NPC iako ni u Gothicu nisu sjajni (kao u npr VtM Bloodlines) su bolji od bilo kog TES NPC-a (bar su tu sa nekom svrhom).. Sandbox princip TES igara je kao ideja OK ali brate lose je implementiran. Dok se kreces kroz nepoznati "pesak" i dobar je, ali kasnije ne bas, dok je Gothic odlican do samog kraja i na lokacijama koje si prosao i sto puta. Za to je zasluzna kvalitetna prica, lore-a ima daleko manje nego u TES igrama ali to nije vazno - tu se bas vidi da za igru nije toliko ni bitan lore ako ona ima sve ostalo. Po meni, TES-u fali podosta od ostalog, pa mi je tu lore daleko bitniji nego u pomenutom Gothicu. Od igre uzmes ono sto ona ima za tebe, TES definitivno ima lore. Morrowind mi je daleko najzanimljiviji naslov od poslednje tri TES igre iako ni on nije bez mana.

Poslednja ispravka: Laskaris (14.3.2016 u 11:59)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Krilce (14.3.2016), Skenderevo (14.3.2016)
Stara 14.3.2016, 13:59   #7432
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Pa i Gothic 1 i 2 koji su iz vremena Morrowinda imaju bolje nocno nebo od npr Skyrima a da ne pricam koliko je svet zivotniji. Secam se Gothica - gledam nocno nebo i vidim zvezdu padalicu, u kecu se vide svetla magicne barijere kao polarna svetlost.. Dobrih deset godina starija igra.. Gothic 1 i 2 nije bas sandbox igra istog tipa kao TES (kad dodjes do kraja kraj je) ali je skolski primer kako kvalitetna igra "otvorenog tipa sa konacnim krajem" treba da izgleda. Mehanika Gothica je i dan danas za TES misaona imenica, NPC iako ni u Gothicu nisu sjajni (kao u npr VtM Bloodlines) su bolji od bilo kog TES NPC-a (bar su tu sa nekom svrhom).. Sandbox princip TES igara je kao ideja OK ali brate lose je implementiran. Dok se kreces kroz nepoznati "pesak" i dobar je, ali kasnije ne bas, dok je Gothic odlican do samog kraja i na lokacijama koje si prosao i sto puta. Za to je zasluzna kvalitetna prica, lore-a ima daleko manje nego u TES igrama ali to nije vazno - tu se bas vidi da za igru nije toliko ni bitan lore ako ona ima sve ostalo. Po meni, TES-u fali podosta od ostalog, pa mi je tu lore daleko bitniji nego u pomenutom Gothicu. Od igre uzmes ono sto ona ima za tebe, TES definitivno ima lore. Morrowind mi je daleko najzanimljiviji naslov od poslednje tri TES igre iako ni on nije bez mana.
To verovatno ima veze i sa tim sto su noci u Gothicu stvarno noci, mrkli mrak, pa kad ti iskoci nesto, ili cujes nesto kako vadi mac, odmah se preseces.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2016, 14:25   #7433
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Meni je Morrowind prvi RPG što sam igrao jer sam tada i kupio kompjuter, i taj dozivljaj igranja verovatno više mi se neće desiti. To je bilo doba kad nije bilo neta bio sam klinac imao vremena da njuškam okolo, prvi prelaz sa Nordom je trajao dugo bilo je kao vau dobra igra, ajde još jednom vidi kolika je mapa ko zna šta nisam sve uradio, onda krenem još jednom uzmem Redguarda opaaa vidi ovo nisam našao ovaj item, nisam video ovu pecinu, sta je ovo ovde nisam bio, i opet kad završim krenem posle par meseci sa Dark Elfom, već tada znam dosta napamet stvari, onda ciljevi ajde sad da nađem svaki artifakt što ima, da baš svaki quest odradim, uvek mi je bagovao Boethias onaj sa statuom pod vodom.. Pa ajde prodji baš svaku lokaciju, svako ono malo ostrvo, i onda nađem Tukushapal, Sepulcher reko jbt. ovde nisam bio i tako uvek nešto ima.

Lore je najbolja stvar kod ovog serijala, jedino ostaje pitanje šta će da odaberu za main quest, meni u Skyrimu to nije bio neki izbor..ALi i vreme se promenilo, ostariš i onda ti i igra daje mogucnost fast travela, nacrta ti na mapi gde da ides neam ništa da trazis, samo pratiš onaj pokazivač, pa ako negde zakucaš onda guglaš, i to je počelo još od Obliviona uhvatim sebe kako me mrzi da tražim i krećem da guglam. Tako da taj doživljaj Morrowinda niakd više neće biti, što zbog drugačijih igara što zbog mene.

I knjige da neko je gore spomenuo vredi ih čitati jer kao što kaže jedna bezobrazna. ''Plenty of time, my sweet. Plenty of time.'', sam ja potrošio radeci to
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Smrtonosna Šorka na korisnoj poruci:
Danilo023 (14.3.2016), filpan (14.3.2016), Romantic (18.3.2016), voodoo_ (15.3.2016)
Stara 18.3.2016, 19:21   #7434
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 1:03   #7435
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Moram da kazem, nisam igrao predhodne tes igre, vec samo skyrim, i ja sam odusevljen sa istim, meni super, uzivancija, bez presinga, misije mogu odraditi kada hocu, i koju hocu... Imam i sva tri dlc-a i dragonborn je bolji od dawnguarda, napravio sam i sve 3 dodatne kuce opremio ih naravno, i imam preko 100tinak sati igranja i igram jos, kada zavrsim sve trazicu modove sa novim lokacijama i misijama... Ima i bagova i nedostataka, kao i glupih resenja, koji su mogli da se odrade puno bolje, ali da li zbog toga sto nisam igrao rpg zanr do sada, tj tukao sam samo moderne pucacine, ja u ovoj igri uzivam, i jedva cekam tes6...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2016, 19:33   #7436
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ja se u drugom igranju namerio da otvorim sve lokacije... u jedan navrat sam pokusao da farmam mage skillove ali sam se ubrzo smorio tako da sam ostao na one hand i archery povremeno. Imam neke achievemente koje nisam otkljucao, mozda pokusam kasnije ako skupim volje.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2016, 9:02   #7437
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Sve lokacije otkrivene, na oba dlc-a, sad sam ostao samo na onim ponavljajucim misijama da ubijam vampire, i na ispravljanju bagova...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2016, 10:38   #7438
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

ja dodam par moda i eto nove zabave
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2016, 10:48   #7439
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

A ja sad gledam sta cu dodati, ima ono ponovo izgradjeni helgen pa cu to probati i jos sta nadjem, sa novim misijama, gradovima itd....

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2016, 10:55   #7440
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

nekoliko noći sam proveo samo bi probrao šta da ubacim
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com