![]() |
![]() |
|
|
#21 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
и што је још важније јефтинија, једностано још ћемо се ми начекати док видимо 256-bit у mainstream-у
|
|
|
|
|
|
|
#22 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
necemo, ATI planira X1800GTO koliko sam video. ja necu cekati dugo.
|
|
|
|
|
|
#23 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
Што се mainstream-а тиче највероватније ће ATi избацити X1700 о коме се тек готово ништа не зна, тако да понављам да су многе ствари о којима говоримо овде чисте шпекулације и нагађања. |
|
|
|
|
|
|
#24 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
isto kao i onaj grafik sa 7600GT. sta fali X800GTO i 6800GS. sjajne karte po dobro ceni. 256 bita za malo para. jedva cekam X1800GTO, koji ce pregaziti 7600GT
|
|
|
|
|
|
#25 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#26 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
nisi mi rekao nista sto ne znam. to ne znaci da ti "skartovi" nisu dobra kupovina. bas naprotiv. 256 bita za 200-250e. milina. sta ces vise?
|
|
|
|
|
|
#27 | |
|
Darth Moderator
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
|
Citat:
Ok su to karte ali nece trajati i zbog toga su manje vredne price. 7600 i X1600 pa X1700 je ono sto ce trajati godinu+ dana. |
|
|
|
|
|
|
#28 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
|
Citat:
Mada opet ne vredi raspravljati o realnosti 3D Mark 05.Po njemu ce 7600GT biti brzi od 7800GS (nema veze shto je AGP) shto naravno nema veze sa zivotom.6800GS tuce X1600XT u svim testovima pa i u FEAR-u, a u 3D Marku je sporiji. @ Mr.Garisson Shto se mainstream kartica tice slazem se sa Atilom.Ako su X800GTO i (buduci) X1800GTO mainstream zashto se nisu pojavili sa premijerom te serije kartica a ne pred kraj trzishnog zivota? Poredjenje X1800GTO i 7600GT ne stoji , ni cenovno a ni klasno.X1800GTO bi trebalo da koshta manje od 300$ (oko 250$) ali kako je 7800GT vec sada oko 280$ onda opet nema shta da trazi.A i ko zna mozda nVidia opet izbaci neku GS karticu (npr. 7900GS).Slicno je bilo i sa X800GTO kada je nV izbacila 6800GS. |
|
|
|
|
|
|
#29 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
jeste, ali pola godine kasnije
![]() a sto se tice tog 3Dmarka i testa 7600GT u njemu, da sacekamo premijeru, pa da vidimo...cenim da ce X1800GTO biti malo skuplji od 7600GT, kad se pojavi kod nas. ovo su vec spekulacije. dakle, 7600GT ce biti brzi od X1600XT i skuplji, i sporiji i jeftiniji od X1800GTO. pa sad ko voli nek izvoli. "muzicko pravilo" ce i dalje vaziti. i afinitet prema odredjenoj firmi ce isto igrati ulogu. @Sasa: trajace one godinu+ dana, tu nema spora, ali zasto tu ne strpati i X1800GTO, ako bude tu negde sa cenom? ja bih pre uzeo novu kartu sa 256 bita. |
|
|
|
|
|
#30 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#31 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
|
Citat:
A shto se tice X1600XT, nVidia vec sada ima brzu karticu iste cene (6800GS) , tako da 7600GT neko vreme nece imati konkurenciju (dok ATI ne izbaci X1700). I ponavljam 7600GT nije konkurencija X1800GTO.Gledajuci cenu to moze jedino biti 7800GT koji ce biti brzi. Cinjenica je da u svakom cenovnom rangu nVidia ima bolju karticu. |
|
|
|
|
|
|
#32 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
nije tacno da 6800GS kosta isto kao i X1600XT. za mesec, dva 6800GS nece moci da se kupi jer ce biti povucen sa trzista, a X1600XT ce biti 150e.
da rezimiramo: desice se ista situacija kao i sa prethodnom generacijom, sa malom izmenom: 7600GT ce biti brzi i skuplji od X1600XT, i verovatno ce se bolje prodavati. isto je tako 6600GT bio malo brzi i skuplji od X700pro, pa je doziveo mnogo veci komercijalni uspeh (iako su imale slican odnos cena/performanse, ali 6600GT je oduvao X700pro u komercijalnom smislu, a u stvari je bio samo malo bolji i malo skuplji (ako se ne razuna famozni Doom3), SM3 u to vreme (pre godinu i po dana) nije znacio ama bas nista). kad si kupovao pljeskavicu, i kad te pitaju sta ces od priloga, ti bi rekao "malo luka i jednu 6600GT, i to za poneti "dakle, kad se 7600GT pojavi kod nas pocetkom aprila (pre nece sigurno) imace cenu 220-230e (ako se zna da je 6600GT kostao preko 200e kad se pojavio kod nas, i ako imamo u vidu trend blagog povecanja cena iz generacije u generaciju ovo ce biti minimum), dok ce cena X1600XT otklizati sa sadasnjih 200e na nekih 170-180e, realno. i zato kazem da ce biti ista situacija kao sa prethodnom generacijom (koliko je brze, toliko je i skuplje, ali se brze bolje prodaje, ko zna zasto), sa malo razlikom. razlika je da ATI nece cekati godinu dana da bi lansirao X1800GTO, kao sto je bio slucaj sa X800GT i X800GTO, vec ce ga lansirati najkasnije na leto. a sto se tice odnosa 7600GT i X1800GTO, tacno je da ce 7600GT biti jeftinija od X1800GTO kad se ovaj pojavi, ali ce ovaj biti brzi, bas kao sto je X800GTO bio brzi od 6600GT. pa ko sta voli, nek izvoli. sad nece vise biti SM3 argumenta. ja volim 256 bita za malo vise para, ali sam to sam ja
|
|
|
|
|
|
#33 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
|
Citat:
eVGA 6800GS CO (450Mhz GPU)-169$ MSI 6800GS -186$ Sapphire X1600XT -150$ MSI X1600XT-207$ Ovo su najnize cene iz Americkih online radnji.Ne vidim da je X1600XT neshto jeftiniji.Za 6800GS je najavljen kratak trzishni zivot , svega par meseci pa on vec traje nekih pet meseci.Dobro se prodaje ko zna mozda josh potraje. Kao konkurenciju 6600GT je izbacio X800GT a ne X800GTO tako da X1800GTO nece biti konkurencija 7600GT-u vec ce to biti X1700. |
|
|
|
|
|
|
#34 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
|
Ne znam zasto bi sami sebi pravili konkutenciju.Zasto bi 1800gto jurio 1700 to uopste nema smisla.Valjda se takmice sa nvidiom.
|
|
|
|
|
|
#35 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
Такође прави одговор на 7600GT ће бити X1700, X1800GTO биће само прелазно решење слично као 6800GS сада, залихе чипова и шкартова морају да се потроше и искористе јер ће највероватније X1800XL/XT бити повучен, а не би ме чудило да слична судбина задеси и 7800GT/GTX. |
|
|
|
|
|
|
#36 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
|
Da , X1800XT/XL ce biti povucene kao i 7800GT(X).7900GT bi po specifikaciji trebao da bude jak kao 7800GTX 256 a verovatno ce biti jeftiniji (90nm proces).7800GT bi mogao da potraje josh malo , jer se odlicno prodaje, mada ako bi 7900GT bio samo malo skuplji (najavljeno 299$) nema razloga da postoji.
|
|
|
|
|
|
#37 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
@Garson:
znas koji je tvoj najveci problem? gledas cene u Americi!!! ja bih dao sve na svetu da sam rodjen u Americi, ali sam na zalost rodjen u nesretnoj Srbiji... dakle, kad pricamo o cenama, pricamo o cenama u Srbiji! @Atila: mozes i ti za male pare da sebi priustis "fetis", tj. X1800GTO! to sto ce X1800GTO biti prelazno resenje, dok ne izadje X1700, ne znaci da ce biti losa kupovina, bas naprotiv. 256 bita za sicu
|
|
|
|
|
|
#38 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
|
@Mr. Garisson:
Kad se porede cene , porede se "svetske" cene a ne "debilne" cene u Srbiji.Npr. X800GTO je malo jeftiniji od 6800GS u Americi a kod nas je X800GTO oko 170e ( shto je sasvim OK cena) dok je najjeftiniji 6800GS (Club 3D) 230e shto je skupo.A da ne govorim o MSI 6800GS koji je 270e.Znam da su za nas bitne cene kod nas, ali kada se neshto poredi u globalnom smislu koriste se globalne cene. |
|
|
|
|
|
#39 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
kazem ti, ja nemam nista od toga sto poredim cene u Americi i sl. ja gledam koliko nesto kosta kod nas i da li se onda isplati kupiti ga po toj ceni. ako cemo tako sve je kod nas skupo, tj. sav hardver (da ne pricamo tek o monitorima).
inace MSI 6800GS ima da se nadje za 240e, cini mi se... |
|
|
|
|
|
#40 |
|
Starosedelac
|
Цене у свету су генерално ниже за готово све компоненте, ал' је однос између цена различитих компонената довољно близак тако да немојте то да повлачите.Гледамо само наше цене и готово.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|