Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2017, 15:31   #1
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Nakon updejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Imam windows 10 pro, ne stižu mi obaveštenja za update da ima da se instalira nego moram ručno da odem da proverim.Kako da namestim da me obaveštava, ali ne da sam instalira šta hoće , nego ja da odaberem koji update želim instalirati.

I u Wndows Store za aplikacije kada hoću preuzeti ili updejtovati izlazi mi kao na slici i ovaj kod Code: 0x80070422



Kako da rešim ovo? Hvala?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	8.jpg
Viđeno:	37 puta
Veličina:	66,7 KB
ID:	56444  
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 15:40   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 / ne stižu mi obaveštenja kada je dostupan update

Za Windows Update koristi ovaj programčić umjesto PC Settings:
http://www.softpedia.com/get/System/...MiniTool.shtml
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 15:45   #3
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom

A trebam li da stopiram default Windows update ili?, ako treba kako?
Znači samo instaliram ovaj program Sass i pokrenem i to je to?, rešiće ovo i za Windows Store. Jer je u toku preuzimanje updejtova Windows preuzima. Da li da stopiram to?, i pokrenem ovaj program? Dejanod ovde.

Našao mi je udate ali ne znam kako da instaliram, tj vidim strelicu na dile-install ali bleda je , ne mogu kliknuti na nju.
Kako da instaliram update?

Poslednja ispravka: DeCoy (11.11.2017 u 21:49) Razlog: postoji EDIT dugme
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 14:21   #4
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Jutros mi računar izvršio update, i sada ne vidim u programs and features programe samo neke, a na desktopu stoje prazne ikonice , ali kada kliknem na njih pokrene se program .Isto tako primer
piše Mozila i samo prazna ikona a isto ima i ikona Mozile i pored(1) .Vidite na slikama , ništa nisam pipao sam računar se restartovao i izvršio update i nakon toga ovo se pojavilo. Ne mogu anti virus da instaliram, imao sam AVG sklonim sa AVG remover opet stoji da je tu i traži da ga deinstaliram a ne vidim ga , malwarbytes sam deinstalirao i instalirao, da oikrenem izbacuje cant connect to server. Ja ovo prvi put vidim, sa Microsoft foruma mi kažu da uradim ovo https://answers.microsoft.com/en-us/...7-f40096ec3085 i kažu da nakon toga ostaje sve na C particiji sva podešavanja itd. I nestao mi Windows Store. Microsoft Store se ne otvara .
Šta da radim?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ee.jpg
Viđeno:	25 puta
Veličina:	84,9 KB
ID:	56448   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	r.jpg
Viđeno:	38 puta
Veličina:	94,6 KB
ID:	56449  
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 15:08   #5
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Инсталирај Windows из почетка и избегавај тзв. features update колико год је то могуће у будућности. То једноставно не ради како треба.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 15:15   #6
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

To znam i ja da mogu da vratim na prethodnu verziju ili instaliram ispočetka, a ovo što su mi predložili sa Microsoft foruma ne briše ništa od podešavanja sa C particije samo oporavlja zeznute fajlove? Tako sam shvatio.
A mogu i da vratim na prethodnu verziju.Nisam koristio nikakve dodatne softwere za updejt, išao settings-update recovery-windows update i tu skenirao , ono što je nađeno to je updejtovao.

Da li da odradim ovo i da li mi neće ništa poremetiti sa C particije podešavanja, programe, drajvere itd https://answers.microsoft.com/en-us/...7-f40096ec3085
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 15:26   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

pa probaj ako neće format C:\
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 15:32   #8
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Ok, mada vidim da ima pitanje ŠTA ŽELITE SAČUVATI.
Mene zanima da li je windowsu 10 potreban dodatni antivirus program ?
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 15:52   #9
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Ne dodatni, nego drugi umesto očajnog defendera. Kaspersky free, Avast free, Avira free, Bitdefender free, bilo šta samo ne defender.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
dejanx (12.11.2017), Rockstar (12.11.2017)
Stara 12.11.2017, 22:00   #10
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Koja je poenta da izbacujes komponente Windowsa i menjas antivirus, ako sve treba da mu promenis. Nije to Arch Linux.

Ako koristis Windows treba da koristis ono sta ti je Microsoft reko i da trpis i cutis, da reinstaliras i da defragmentujes ako nesto ne valja i opet sve kako je MSFT reko i sve podatke da im das ko bela lala. Ako ti se to ne svidja koristi linux.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 22:53   #11
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Poenta je u tome što je Defender najlošiji antivirus. Na koliko samo računara sa defenderom je bio ransomware, kada bi samo znali...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 23:01   #12
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Poenta je u tome da je Windows najlosiji OS. Ali ako ga koristis najbolje da koristis po uputstvu i specifikaciji, znaci sve MSFT. Ako ga menjas, menjas ceo OS.

Ja kad nekom instaliram Windows ja mu stavim sve po defaultu, ako mu se ne svidja nek se zali MSFT.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2017, 23:29   #13
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Sve ja to znam, koristim Linux radi Androida, nego prvi put se susrećem sa ovim tj vidim, čas vratim pređašnju verziju. Mene je čudilo koji updejt je izazvao ovo. Ništa više.
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2017, 9:35   #14
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Poenta je u tome da je Windows najlosiji OS. Ali ako ga koristis najbolje da koristis po uputstvu i specifikaciji, znaci sve MSFT. Ako ga menjas, menjas ceo OS.

Ja kad nekom instaliram Windows ja mu stavim sve po defaultu, ako mu se ne svidja nek se zali MSFT.
Zašto bih menjao ceo OS jer mi se ne sviđa anti virus? E me troluješ?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2017, 20:15   #15
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Pa i kernel ne valja. Njega prvo treba menjati. Jos je gori od antivirusa.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2017, 20:46   #16
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Nakon udejta sve mi dupli programi i ne vidim ih u Programs and Features

Ok. Troluješ.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com