Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2017, 22:18   #1
MilosPZS
Novi član
 
Član od: 26.12.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Povezivanje racunara (share)

Pozz svima.
Moje pitanje je imam vise racunara u kuci i hocu sve da ih povezem nekako da im napravim share folder i da svi zajedno mogu tu zajedno da ubacuju fajlove i da budu dostupne svim racunarima. Kako to da uradim?

Nesto sam citao treba da budu povezani kablom, a mene zanima da li postoji resenje samo preko wireless mreze nekako?

Hvala
MilosPZS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2017, 22:25   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara (share)

može i wireless to je isto mreža samo bežična, izabereš jedan folder i podesiš mu pristup ostalih korisnika ili ako ti je lakše svima daj dozvolu za čitanje pisanje..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2017, 12:06   #3
MilosPZS
Novi član
 
Član od: 26.12.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje racunara (share)

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
može i wireless to je isto mreža samo bežična, izabereš jedan folder i podesiš mu pristup ostalih korisnika ili ako ti je lakše svima daj dozvolu za čitanje pisanje..
Da ali kako da svi ostali racunari vide taj folder? To sam uradio vec al ne znam dalje. Jel treba na tim racunarima da se podesava nesto?
MilosPZS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2017, 12:13   #4
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Povezivanje racunara (share)

Na drugim racunarima odes u My Network Places kliknes refres i deljeni racunar ce biti vidljiv na mrezi. Kliknes na njega desnim napravis precicu na desktop. Klikens pnovo i vidis deljeni folder. Ako si pravio prava pristupa trzice sifru koju si stavio ako ne vidljv je svima sa mreze bez sifre.Prvo probaj bez ikakvih sifri pa kada skapiras kako radi daj svakom racunaru pravo pristupa sta zelis. citanje isanje izmene. Ali to dajes sa racunara gde je deljeni folder.Ukoliko imas problem sa takvim pristupom kada otvoris Network Places izbrises i ukucas\\ ip adresu glavnog racuanra.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje PCa sa smart TV-om - All share, Smart view itd. graja Video/TV softver 10 2.2.2018 22:54
Povezivanje dva racunara sundjer bob kockalone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 12.1.2013 4:07
TP-LINK TD-8811 povezivanje sa 2 racunara Pharaoh86 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 16.7.2008 20:52
Povezivanje vise racunara u mrezu ddule Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 1.10.2007 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com