Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2016, 1:35   #121
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Pazi, Nvidia je vec sa 970 pucala sebi u nogu jer niko normalan nije uzimao 980 kada je bila ~15% jaca, a skuplja 220$. Sada ce 1080 biti verovatno preko 30 posto jaci od manjeg brata, a bez obzira sto je i dalje dosta b skuplja, masa njih ce je kupiti "jer je dosta jaca." Naravno, pricam o ljudima na zapadu.
U sustini, Nv puca na high end. Izgleda da legendarne 560 i 660 vise nikad necemo docekati. Imam neki osecaj da kad izbace 1060, vise mi razlika izmedju 980 i 960 i nece izgledati tako velika...


Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 2:14   #122
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Bio je uživo prošlu noć intervju sa nekim njihovim inženjerom, lik je vrglao oko pitanja o DX12 koliko je god mogao, i dalje nešto tipa dok drajver ovo-ono. Šupljak kao i za Maxwell, mislim da je već očito kako ni Pascal ništa nije uradio po ovom pitanju, bar ne sa hardverske strane, jer kad je priča o Asyncu pukla već je bilo kasno mjenjati dizajn.

I ne samo to, nije spremno ovo, nije spremno ono, masa stvari koje su najavili još neće biti stavljene u pogon izgleda, samo su poletili da izađu sa nečim novim na tržište prije AMD-a. A kako i ne bi, već nekoliko kvartala AMD čupka tržište nazad od njih, pored dGPU u ovom su čak i fin skok tržištu prenosivih uređaja napravili i izašli na ukupno skoro 30%, prema poslednjem izvještaju. A neće ni AMD dopustiti još jedan period od skoro godinu dana bez nove serije i onakav pad. Vidim užurbano rade da izbace Polaris, čini se Jun, a prvobitni plan je bio Jul/Avgust, pa čak je i Vega pomjerena za Oktobar a ne 2017.

Svi negdje žure, pa samim tim su i veće šanse da će i jedni i drugi nešto uprskati. A ni sam ne očekujem neko čudo od Polarisa, imaju neki novi detalji, priča se opet o 390X performansu, možda malo boljem, ali po daleko nižoj potrošnji i cijeni. Vjerujem da će ljudi okrenuti srednjoj klasi zadovoljno trljati ruke, mada sam se ja malo više otvorio za kupovinu high-end komponenti sada, a meni lično 1080 ne djeluje vrijedan uloženog, pogotovo ne na našem tržištu i našim cijenama. Tako da sam u nedoumici trenutno, sve mi se čini da ću sačekati HBM2 Vegu. Ali ako bi obezbjedili sa Polarisom u jednom momentu navodne 980Ti performanse, ali sa daleko nižom cijenom i potrošnjom, to bi već bio solidan skok u odnosu na moju trenutnu karticu.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Boyka (20.5.2016)
Stara 19.5.2016, 9:07   #123
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

AMD-ov inzinjer Raja Kaduri je izjavio da je cilj Polaris 10 da donese, citiram "nivo performansi potreban za VR ispod 300$", a Polaris 11 "da donese nivo performansi konzola u prenosne racunare". Meni to govori jasno da je AMD naciljai nizi srednji i srednji segment trzista, a da za sada ostavlja Nvidi-i vislji. Od Nvidia-e znamo sta je sa Pascal-om. Dobar proizvod, visoka cena.

Meni samo nije jasno sta Nvidia planira za srednji i nizi segment. Spustanje cena 950,960 i 970? I to ne bi bilo lose kada bi videli, da budem iskren, mada sumnjam.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 10:46   #124
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Ne znam sta ste ocekivali od 1080 karte. Ona je nasljednik 980-ke ne 980Ti i po svim testovima sije 980-ku poprilicno. I po prvim SLI testovima jedna 1080 je u rangu 980 SLI, a nikada cak ima I bolje rezultate. I pored toga pobjedjuje i Titan X i 980Ti za oko 20-30%. Jedino gdje se nije pokazali bas najbolje je DX12 ali to je jos sirov API tako da trebao vremena da se vidi da li je problem u kartama, driverima ili u API-ju (pogledajte samo Doom performanse na AMD kartama prije izlaska gdje su svi krivili id za losu optimizaciju a na kraju problem bili AMD driveri).
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Lex987 (19.5.2016)
Stara 19.5.2016, 11:16   #125
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom nVidia Pascal

Vidjećemo koliko će koštati na Balkanu, koliko je cijena opravdana i šta nudi za te pare
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 11:39   #126
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Imaju odličan proizvod jer karta stvarno gazi GTX980 od 50% pa do blizu duplo ponekad. A nemaju konkurenciju i otuda malo naduvena cena u odnosu na prethodnu generaciju. Prosto su svesni da onaj ko je hteo i imao da da 550$ daće i 600$, pogotovo kad ga ugrize sav ovaj hype.

Mislim da će ovo biti karta kao nekada 8800 GT, tj. da godinama neće biti igara koja će je zabrinuti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
BrutaLiS (19.5.2016), Lex987 (19.5.2016), Morandi (19.5.2016)
Stara 19.5.2016, 12:57   #127
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Rece Dimitri iz Hardware Canucksa da ce u pocetku biti samo FE karti, tako da je to karta od 699$. Nisam uopste ubedjen da ce custom modeli ici mnogo ispod toga. Oni osnovni modeli ce kostati 599$ ali mozda ih uopste ne bude.

Sjajna graficka ali se nikako ne isplati - ovo je karta za one koji zele da se igraju u 4K ili u 1080p u preko 100FPSa (144Hz monitori), dakle jedan luksuz u tom smislu. Ako 1060 ponudi i pola tih performansi za 200-tinjak dolara, sta bi uzeli? 99% igraca fura 1080p/60Hz monitore, izbor je jasan.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 13:25   #128
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Da, ni meni nije jasno šta imaju ljudi od bacanja u nesvijest za nečim što nikad neće vidjeti ni uživo, bar dobar dio ljudi. Znam jednog lika koji je sigurno uzima i nekako će preko firme zaobići poreze i ostale džidža-bidže, možda čak uzme i dvije, i ja ga razumijem. U takvim uslovima možda bih se i ja odlučio za tako nešto. To je sasvim ok karta u mojoj knjizi, ali ništa više od toga. Da je najbrža jeste, ali sa strane tehnologija ne donosi neki napredak, ali zna naplatiti 50-100$ više u odnosu na prethodnu generaciju, s tim što u novom proizvoljnom procesu dobijaju više čipova po waferu nego ikad. Meni je jasno da se nV mora porbrinuti da investitorima obezbjedi rast, ali zato što to razumijem ne znači da se trebam sageti, već upravo obrnuto.

Kakav je hajp bio za Maxwell a gdje je sad, pati se sa "rebrandeonima" generacije 2013. A najveću cijenu su platili upravo vlasnici Maxwella. A oni koji imaju Titan X ne jednom nego bar dvaput. Smiješ se ljudima koji uzmu 1000€ (i više kod nas) kartu, drugi brane ko ima platiće nije ga briga za cijenu, a onda za par mjeseci izađe 980Ti sa super OC sposobnostima za gotovo pola iznosa, a sad još i ovo. Ko reče nV karte drže super cijenu i mogu se dobro prodati? Sad su maltene obezvrijeđene, po ebayu se daju za budzašto. Jedino možda kod nas gdje se cijene dobro drže vječito, a novi proizvodi samo još više koštaju. I to opet možda.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 13:34   #129
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Kad je TitanX izašao nikom nije smetalo što košta $1000 jer joj nije bilo ravne. Sad kad izlazi 1080 koji ima vidno bolje performanse od Titana i košta $300 manje raja rešila da digne kuku i butiku
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 13:46   #130
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Pa kupi je ti, pogotovo za naše cijene. Šta misliš koliko će tek biti novi Titan i Ti derivati? Kad se sjetim bezobrazluka što je bio Titan Z za 3000$, a onda kad ga je smeo 295x2 za pola cijene skresa i nVidia svoje za pola. I opet ne razumijem kako ljudi mogu da brane takve stvari, ali eto. Cijene sve veće a mi se tome divimo, kad smo ovce nek nas šišaju.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 14:08   #131
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Porediti cijene kod nas na Balkanu i recimo u EU je nemoguce. Razlog je jednostavan a to su distributeri. U vecini slucajeva karte koje se prodaju ovde prodju kroz 3,4 ili cak 5 ruku i dok svako uzme svoj dio kolaca mi dobijemo sta dobijemo. Evo kod mene u BiH u radnji GTX 970 i dalje kosta 450e dok razni preprodavci na sajtovima slicnim Kupindu daju kartu i ispod 300e novu.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 14:16   #132
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Pa kupi je ti, pogotovo za naše cijene.
Postoji razlog zbog kojeg se radi segmentacija proizvoda na tržištu - razlika u kupovnoj moći. U Srbiji možda neće imati ko da kupi GTX 1080 ali će zato na tržištima gde je kupovna moć mnogo veća ta kartica ići kao alva. Besmisleno je kukati za Lambordžinijem među grafičkim karticama kad realno prosečnom platom u Srbiji ne može da se kupi ni Fića.

Druga stvar, nedostatak konkurencije. Budimo realni, AMD odavno deluje kao da je na aparatima za održavanje života. Tu i tamo uspeju da izbace proizvod koji nije totalni promašaj ali čak i tada samo da bi smanjili razliku u odnosu na nvidiju. U takvoj situaciji nvidia kao monopolista može potpuno da diktira cenu i manipuliše tržištem.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Morandi (19.5.2016)
Stara 19.5.2016, 14:32   #133
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

A ljudi zaboravljaju par nekih cinjenica koje se provlace kroz par zadnjih generacija. Prve verzije kartica, narocito kada je nova arhitektura u pitanju ili nov proizvodni proces, obicno bude u pocetku skuplja pa se nivelise. Onda zavisi i od poteza konkurencije, a to cemo imati za oko 2 nedelje. I na kraju trenutni drajveri su jos uvek svezi i verujem da ce performanse samo rasti sa optimizacijom igara i drajvera. Mozda se i problematicne DX12 peformanse poprave. Videcemo.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 14:38   #134
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Nije AMD toliko loš (ili loš uopšte) koliko neki tvrde, ili prosto hoće. Pogotovo u poslednje vrijeme kako su se podjelili na dvije divizije, prosto mi lijeno da instaliram nove drajvere koliko učestalo izlaze.

A da je istina da će se daleko bolje prodavati gotovo bilo gdje osim ovdje što jes' - jes'. Govori lik na jednom forumu ma šta je ovo, djelić jedne plate, a ja mu odgovaram ovo vrijedi 1,5x skoro 2 jedne moje... O, sr**e, oprosti... Mada imam i više nego dovoljno u ovom momentu da odmah jednu ugrabim, samo zato što mogu ne znači da na to moram da pristajem po svaku cijenu, bili trenutne vođe u tom segmentu ili ne. Samo mi nisu jasni ljudi koji ne mogu pa opet svejedno to brane, ajde ćuti, dominiraju, pusti ih. Valjda je zato ovo i doguralo do ovakvog luksuza.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 14:48   #135
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Pa nije da je branimo ali nije u redu ni da je pljujemo, proizvod je skup i dobar. Iako mi ne prija cena divim mu sa tehničke strane jer volim tehniku i volim kada napreduje nevezano za mene u tom trenutku. Divim se i 4K OLED TV-ima, egzotičnim ostrvima... a tek za njih nemam para. Onog dana kada budem negirao kvalitet nečega samo zato što ne mogu da ga priuštim proglasiću sebe ogorčenim čovekom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
BrutaLiS (19.5.2016), Lex987 (19.5.2016), Mocko (19.5.2016)
Stara 19.5.2016, 14:57   #136
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Pa to ti i ja kažem, sasvim je ok kartica, divim joj se i ja u neku ruku, ali baš i ne toliko za ovu cijenu. GTX980 od 550$ ovdje u RS dugo vremena nisam vidjeo ispod 700€, osim možda kod nekih sumnjivih izvora sa upitnom garancijom. Izađe 390X kreši na 450$. I jeste, sad nema konkurencije pa im se može, i ove kartice koje AMD izbaci za 300 možda mogu i za 250-280$ da ima konkurencije u tom segmentu, al eto.

Za ovakav novac mi nije problem uzeti, recimo, monitor (ako mislim da ga je vrijedan uloženog) jer to je nešto što daleko duže koristim, samo svoj prethodni sam upotrebljavao skoro 5 godina. Ali kartica je gotovo obezvrijeđena već naredne godine, da ne pričam za 5. Ili za koji mjesec kad se izbaci odgovor pa opet dođe do rata cijenama, nije lako progutati knedlu za tako nešto u tom momentu, pogotovo ovdje gdje se tako malo i teško zrađuje. Sigurno da bih drugačije razmišljao i delao da sam rođen negdje sretnije, ali život me je ipak drugačije učio.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Boyka (20.5.2016)
Stara 19.5.2016, 15:25   #137
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Kod nas vladaju drugacija pravila. Kupci modela poput 1080 su hardcore kompjuterasi koji je za 12-18 meseci menjaju, prodaju, doplacuju jer se ne isplati da je drze 3-4 godine pa opet da kesiraju 800€, iako je jasno da 1080 nece tako brzo zastariti. Tek 10% u svetu otpada na high-end modele u prodaji, iako to raste (sa 2.9 miliona na skoro 6 prosli kvartal) zasta je zasluzna nVidia. Najveci broj je ipak srednji segment a on je losiji nego ikada. Evo, ja imam 660 i cak i ovaj novi Doom je (koliko sam video) igriv u 1080p. Karta je kostala 250$ na premijeri. To nVidia nece vise dopustiti, da 250$ kupi cetiri godine gejminga. Da ne pricam da joj je cena brzo pala kada je AMD krenuo u 7870/270X ofanzivu. 960 i slicne ce biti buducnost srednje klase - velika razlika u performansama. 680 je bio 50% brzi, 1080 ce biti 100% brzi od 1060. Nema tu mnogo pametovanja - bez AMDa mi igraci smo u gubitku, ne samo na ovim prostorima, vec i u svetu. Niko ne voli da placa vise nego sto mora.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Boyka (20.5.2016)
Stara 19.5.2016, 22:07   #138
Hedgehog
Veteran
 
Član od: 28.5.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 507
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 106 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Eh, kako ne videh pre onaj mali Nvidia giveaway.
Napisao bih na ono pitannje zasto je NV zelena: " Pa od zelembaca $, od cega drugog."
Krece nova zetva...
Hedgehog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2016, 12:38   #139
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Kod nas vladaju drugacija pravila. Kupci modela poput 1080 su hardcore kompjuterasi koji je za 12-18 meseci menjaju, prodaju, doplacuju jer se ne isplati da je drze 3-4 godine pa opet da kesiraju 800€, iako je jasno da 1080 nece tako brzo zastariti. Tek 10% u svetu otpada na high-end modele u prodaji, iako to raste (sa 2.9 miliona na skoro 6 prosli kvartal) zasta je zasluzna nVidia. Najveci broj je ipak srednji segment a on je losiji nego ikada. Evo, ja imam 660 i cak i ovaj novi Doom je (koliko sam video) igriv u 1080p. Karta je kostala 250$ na premijeri. To nVidia nece vise dopustiti, da 250$ kupi cetiri godine gejminga. Da ne pricam da joj je cena brzo pala kada je AMD krenuo u 7870/270X ofanzivu. 960 i slicne ce biti buducnost srednje klase - velika razlika u performansama. 680 je bio 50% brzi, 1080 ce biti 100% brzi od 1060. Nema tu mnogo pametovanja - bez AMDa mi igraci smo u gubitku, ne samo na ovim prostorima, vec i u svetu. Niko ne voli da placa vise nego sto mora.
Nema, ako hoćeš dugo da se igraš kvalitetno moraš da uđeš u mašinu, kao što si naveo, da prodaješ i kupuješ kartice na dve godine-tri.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2016, 13:03   #140
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Skup "sport" u svakom slučaju.

Tj. zavisi kako se postaviš. Ako kažemo da ti treba veoma dobar GPU onda pretpostavljamo da planiraš da igraš najnovije igre/najzahtevnije za trenutni hardware.

Ja sam lično bio u ovoj mašini od 2000. do 2015. jer sam poslednji upgrade uradio zbog TW3. Drugačije rečeno, da bi drugi mogli da to primene na svoj život, od 5. razreda osnovne škole do pronalaska stabilnog posla+veze.

Od tada se vodim drugom politikom. Imam bar 100 igara koje nisam odigrao ili nisam završio ili se nisam naigrao. A za njih mi nikada neće trebati upgrade. E sad po tome dok ja završim sa svim tim igrama doćiće novih 50, proći 2-4 godine. Što znači da 2020. kada budem hteo da igram neku igru koja je izašla 2016. hardware koji ću morati da kupim je takođe 2016.-2017. a on će me koštati mnooogo manje 2020.. Igre takođe 75%+ off.

Naravno ovo ne važi za MP igre, jer izgube 90% i više igračke populacije, većina igara. A što se SP igara tiče trend koji traje već par godina gde igre izlaze u Beta i Alpha stanjima i prodaju DLC godinama dalje, je doprineo tome da AAA igre ni ne pogledam dok ne prođe 1-2 godine, osim u slučajevima kada mi se nešto baš baš sviđa na prvi pogled.

Tako da, just give it time.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD Surpasses NVIDIA in Discrete Graphics Shipments Thaedass Vesti 0 30.7.2010 6:13
NVIDIA Parallel Nsight softver omogućava GPU akceleraciju Picard Vesti 0 22.7.2010 13:07
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
Nvidia sprema nove, brže GPU-ove sa podrškom za DirectX 10.1 Dusan Despotovic Vesti 2 7.7.2008 11:19
Laptop sa nvidia grafikom do 700 evra??? pall Šta da kupim? 8 6.11.2007 22:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com