Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2010, 19:46   #41
dr.freeman
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 146
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dr.freeman
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Kupio sam model 3100 (4.600 dinara), i nisam nesto zadovoljan...
Prvo, nece da pusta filmove 720p rezolucije formata .avi
slike jos nisam pokusao da otvorim,
Drugo, titl ne moze da se steluje (napred nazad ) vremenski, no samo onaj kakv vremenski namesten u .srt fajlu...
ocekivao sam da ce barem da pusti 720p rezoluciju jer imam par filmova (10ak dobrih) koje sam hteo da gledam na tv-u...

videcu ako mogu da ga vratim/zamenim
dr.freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 0:15   #42
gorankxx
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Lokacija: zv
Poruke: 160
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gorankxx
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

za vremensko podesavanje titla, na daljinskom Ok i onda biras levo ili desno ...
jes tako probao?
gorankxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 0:27   #43
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Što se tiče ovih HD rezolucija koje proizvođači navode... Na primeru dr.freemana se vidi da plejer nije uspeo da pusti 720p AVI fajl. Specifikacije XWave plejera kažu da može da reprodukuje 1080p. Nigde se ne navodi MKV, doduše, koji dođe prva asocijacija kada su HD rezolucije u pitanju. Koji su to fajlovi/formati u kojima se ovaj (i slični plejeri) snalaze sa HD rezolucijama? Ne verujem da bez veze navode tu podršku...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 8:39   #44
dr.freeman
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 146
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dr.freeman
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Što se tiče ovih HD rezolucija koje proizvođači navode... Na primeru dr.freemana se vidi da plejer nije uspeo da pusti 720p AVI fajl. Specifikacije XWave plejera kažu da može da reprodukuje 1080p. Nigde se ne navodi MKV, doduše, koji dođe prva asocijacija kada su HD rezolucije u pitanju. Koji su to fajlovi/formati u kojima se ovaj (i slični plejeri) snalaze sa HD rezolucijama? Ne verujem da bez veze navode tu podršku...
Emm nesto sam razmisljao, ali nisam siguran da tamo u testu koji je postavio gorankxx par poruka ranije, HD rezoluciju povezuje sa HDMI izlazom... mozda se moze gledati samo poreko HDMI izlaza formati visoke rezolucije... no nisam siguran..

Prvi pasus poslednja recenica " Komponentna i HDMI konekcija dozvoljava upscaling video materijala do 1080p, što radi sasvim korektno." ako je zbog ovoga vredi ili da kupum HDMI-> SCART adapter/kabal posto moj tv (katodni) nema drugi ulaz ( ima i onaj sa 2 audio 1 video i S-Video)... znam da ne moze biti dobra slika ali barem cu gledati 720p filmove ??
dr.freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 8:40   #45
dr.freeman
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 146
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dr.freeman
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
gorankxx kaže: Pregled poruke
za vremensko podesavanje titla, na daljinskom Ok i onda biras levo ili desno ...
jes tako probao?
Mislis bukvalno u toku filma, tj dok on traje, pritisnem OK i idem levo desno dok ne sinhronizujem titl sa zvukom ?
dr.freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 0:19   #46
gorankxx
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Lokacija: zv
Poruke: 160
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gorankxx
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Da upravo tako, u toku filma.

A ovo za 720 i 1080 rezolucije se ne odnosi samo na upscaling videa sa DVD-a
vec player zaista moze da pusta video sa takvim karakterisitkama ali se to donosi na divx 6 i njegov HD format a ne na mkv.
Ja sam to probao tako sto sam par fajlova sa rezol. u HD- konvertovao u divx6 i rade sasvim ok.
Trenutno filmove koje hocu da gledam u HD-u, prvo konvertujem sa programom ConvertXtoDVD, narezem na dvd i gledam.
gorankxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 9:57   #47
dr.freeman
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 146
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dr.freeman
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
gorankxx kaže: Pregled poruke
Da upravo tako, u toku filma.

A ovo za 720 i 1080 rezolucije se ne odnosi samo na upscaling videa sa DVD-a
vec player zaista moze da pusta video sa takvim karakterisitkama ali se to donosi na divx 6 i njegov HD format a ne na mkv.
Ja sam to probao tako sto sam par fajlova sa rezol. u HD- konvertovao u divx6 i rade sasvim ok.
Trenutno filmove koje hocu da gledam u HD-u, prvo konvertujem sa programom ConvertXtoDVD, narezem na dvd i gledam.
Sad cu za alternativu poceti da konvertujem HD sadrzaj i prebacujem na flesku. Malo za izguglao i video sam da stvarno moze da pusta HD ali preko komponent i HDMI izlaza, sto moj tv nema...

zato mi je palo na pamet ovaj HDMI -> SCART adapter... znam da nece biti razlika u slici, al nisam siguran da li ce tako pustati HD materijal bez konvertovanja ?
dr.freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 9:11   #48
gorankxx
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Lokacija: zv
Poruke: 160
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gorankxx
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

nema sanse, jedino divx6 i upscaling da bi dobio HD rezoluciju a za to ti treba takav tv.
gorankxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2011, 0:18   #49
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

E ovako drustvo treba mi DVD player koji ce citati lepo sve formate,sve subtitlove,takodje bilo bi pozeljno kad bih mogao da menjam velicinu titlova u bar 2-3 velicine i da player ima USB da mogu da gledam filmove preko flasha. I da,ne znam da li to ima ikakve veze ali da mogu da gledam filmove od 2-3-4GB-a iliti Blu-ray ripove?I sve to za 5,6 eventualno 7 iljada djunti! Hvala puno!!
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2011, 0:26   #50
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Ima veze, potreban ti je plejer koji ima podršku za MKV format, a takav bi bio recimo LG DVX689H, mada je njegova cena ~75-80e, ali ne isplati se da uzimaš ništa slabije od njega danas.
Ako bi se ograničio samo na USB plejer navodno može da se nađe APACER AL460 za ~50-55e.

Poslednja ispravka: Picard (27.6.2011 u 0:54)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2011, 0:02   #51
pokies
Banned
 
Član od: 19.12.2009.
Poruke: 296
Zahvalnice: 270
Zahvaljeno 28 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

a da li se na ovom LG DVX689H modelu može manipulisati veličinom fonta prevoda?
pokies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2012, 17:26   #52
Pavle Savic
Član
 
Član od: 24.2.2010.
Poruke: 39
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Treba mi preporuka za dobar dvd player, da ga kupim roditeljima kako bi im smanjio setkanje po kuci... Cena moze do 50 eura, i voleo bih da ima usb i DVI (ili cak i hdmi) ako je moguce. Ne znam da li i moze da se snjima na to cudo ali bi i to bilo pozeljno ako takva tehnologija postoji XD, totalno sam neupucen u te aparate . Hvala unapred
Pavle Savic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2012, 21:11   #53
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg...-dvx-689h.html

Da li na ovom plejeru mogu da se gledaju filmovi u DivX 6 formatu ?
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2012, 20:18   #54
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Da li ovaj Xwave 3100 ima mogucnost menjanja velicine i boja titlova? I da li su titlovi zadovoljavajuce velicine tj da li se mogu bez naprezanja videti sa na primer 4-5 m daljine?
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2012, 12:38   #55
gorankxx
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Lokacija: zv
Poruke: 160
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gorankxx
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Za 3100 neznam, ja imam 3000 ali on je noviji i ima 3 velicine slova i moze da se stavi bilo koja boja takodje polozaj slova moze da se podesava i leveo-desno a i gore-dole kolko hoces.
Taj 3100 bi trebalo da moze isto tako ali neznam za sigurno.
gorankxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 17:45   #56
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Mojoj majci, koja je inače totalno anti-tehnički tip, konačno palo na pamet da pređe sa VHS tehnologije na DVD...
Ja lično bežim u širokom luku od kućnih DVD/DivX plejera, ali sad sam počeo da se interesujem zbog nje pa me zanima da li postoji neki koji ispunjava sledeće uslove:
  • S obzirom da imam ogromnu kolekciju filmova i serija u raznim formatima ne bih baš da moram da skidam ponovo pa bi bilo idealno da podržava sve ove nove aktuelne formate i kodinge (mkv, mp4, h264 ili kakosezvaše itd...)?
  • Jedna od stvari koja me posebno nervira kod tih plejera je što svaki film čita drugačije, i retko kad uspem da se izborim sa slikom; pa bi bilo super da imam veću kontrolu nad podešavanjima (tj. da mogu ručno da "forsiram" parametre kao što to radim na kompu) - pre svega mislim na odnos stranica (aspect ratio) + zoom slike, kao i mogućnost ručnog biranja titlova (čak i kad nije fajl istog imena kao film ili ima više titlova (na različitim jezicima) za jedan film; bar .sub, .srt, .txt format titla (ako već ne može i idx); podešavanje veličine slova i podrška za ĆČĐŠŽ
  • USB obavezno, ukoliko već nešto moram da promenim ili prekonvertujem da ne moram da režem ponovo
  • Za sada ima običan mali CRT TV, mada u slučaju da jednog dana možda nabavimo npr LCD, ne bi bilo loše da ima i HDMI (mada i nije obavezno)

Optimistično, jel da?

Poslednja ispravka: zvucnjak (28.9.2012 u 18:17)
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2012, 14:32   #57
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Ajd' redom.

To što imaš ogromnu kolekciju podrazumeva da je na CD-u/DVD-u i da plejer mora da ima DVD drajv? Bitan je taj parametar jer su mnogi novi MKV plejeri upravo bez drajva, počev od onog malecnog WD-a, pa na dalje.

Druga stvar je koliko namerava majka da odvoji za plejer?

Zoom ima velika većina plejera, ali ne znam koliko će ti biti od koristi jer je često mnogo manje "fino" podešavanje uvećanja nego što si navikao na kompu, tako da je opcija uglavnom nefunkcionalna

Aspect ratio ne pamtim da sam podešavao preko DVD plejera, uglavnom sam šaltao preko TV-a 16:9 i 4:3, pa ako imaš opciju na TV-u, ne bi trebalo da ti bude to ograničavajući faktor za kupovinu plejera.

Što se tiče titlova, isto sam jurio, tzv. smart-navi plejere, da ručno izaberem titl, ali sam se pomirio u jednom trenutku da tražim takav i počeo da stavljam titl u isti folder sa filmom... i po potrebi da ga preimenujem u isti naziv. Jeste malo više posla, ali ima tako dobrih plejera bez ove opcije da čovek mora da zažmuri malo ponekad.

Za formate, naravno, treba da gađaš da u specifikaciji piše da podržava MKV, ostalo se manje-više podrazumeva. Međutim, treba pročitati po netu utiske, ni taj MKV nekad nije "zagarantovan", pa treba paziti pri odabiru. Nekad se problem čitanja MKV-a rešava ovako, nekad je nerešiv... sve zavisi od slučaja do slučaja.

Sve u svemu, mislim da je LG BD650 nešto što bi otprilike zadovoljilo kriterijume i ne opteretiti finansije preterano. Nisam ga koristio, nema ni mnogo reviewova po netu, ali bi trebalo da je dobar plejer, no raspitaj se pre kupovine ipak. Preporučio bih ti i BD550, ali videh u komentarima na YT testu da ne čita MKV, samim tim otpada. U svakom slučaju, slični su što se tiče opcija (pa i cene donekle), pa to može da ti stvori sliku o plejeru.

Bez želje da reklamiram radnju, ali sa leve strane ovde imaš dobar filter opcija za DVD plejere. Eto, možda ti pomogne, pozdrav.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
zvucnjak (29.9.2012)
Stara 29.9.2012, 15:10   #58
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Yeap, DVD drajv je "must". Pored rezanih, imam i neke original DVDove...

Što se cene tiče, više sam hteo da dobijem neki predlog da bih imao uopšte predstavu koliko se tako nešto kreće pa da vidim da li je uopšte realno razmišljati o tome... Ovaj LG bi i mogao da se uklopi, na granici do tih 10-ak K, više od toga verovatno ne bi dali...

Čak, u suštini, ne mora da ni podržava BluRay, njih ne koristim, a ne verujem ni da ću koristiti, kad do sad nisam... Videću da li ima nešto slično sa samo DVD podrškom i da li ću time nešto uštedeti...

Hvala puno!

EDIT: Vidim na LGjevom sajtu da podržava net i 3D... Mogu i bez toga
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2012, 15:34   #59
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

U toj klasi su i Philips BDP2600/12 i BDP2800/12.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Partybreaker (29.9.2012), zvucnjak (29.9.2012)
Stara 29.9.2012, 15:56   #60
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Dobro je preporučio Picard, obavezno pogledaj i te Philipse, ja imam stariju generaciju (Philips 3350) i stvarno radi bez greške, zahvalan je i za update firmwarea. Doduše, ja sam nabacio modovani FW, ali bitno je da postoji update, mnogi nemaju oficijelne verzije novog FW-a, a znači.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
zvucnjak (29.9.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd player, dvd plejer

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje slušalice koristite kao referentne u testovima MP3 playera? nebojsa986 Tekstovi u SK 13 25.9.2009 23:24
Adapter za struju kod Xwave mp3 playera Mefisto Foto i audio/video 2 30.10.2008 15:21
preporuka DVD playera sa dobrim XVID dekodiranjem sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 0 21.11.2006 15:33
pomoc oko povezivanja dvd playera sa tv-om Miskey mouse Video/TV softver 9 20.5.2006 19:42
Preporuka MP3 playera !!! SFRJ-Forever [CG] ŠDK - Foto i audio/video 7 10.4.2006 9:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com