Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2009, 23:42   #1
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Voda u kućištu na moj način ;)

Rešiosam da i drugog kvadića koji stoji na P45 ploči "častim" vodenim kao što ima i ovaj "stari" kvad koji je u kombinaciji sa X38 pločom ....

Elemo pošto sve "gluposti" koje sam teo da smuvam u Dragon čifteka nisu mogle da stanu pošto je on premali morao sam da iz špajeza izučem mog starog dobrog "Jao Minga" jer je on za broj veći pa ću u njega sve uspeti da smestim valjda

Elem "Jao" je nekada izgledao ovako :


Sada izgleda ovako



Skinuo sam "kavez" za harddiskove kako bi ovaj dupli radiator mogao da se uglavi . Sada pošto više nema klasičnog mesta za hardove u ovoh 5 praznih mesta za 5.25'' mesta ću ubaciti pet TT Hot Swap SATA Rack-a ...

Oni izgledaju ovako :

Sutra mi stižu pa ću postovati slike kako izgledaju kada se ugrade ....

Od "sastojaka" koje stavljam tu su :
- "jao ming" kutija
- EP45-DQ6 + Q6600 + 2GB DDR2 900 HiperX (to su inače moduli koje je doskora koristio kolega Rocker )
- TT Vodeno lađenje (Dupli radiator , Volcano 4008 , M5 Komplet [pumpa+rezervoar+lcd] , dodatna TT pumpa na 12 volti 500L/h)

-Dodatni hladnjak od YUGA 60 (koristi se za grejanje kabine vozila) da bi mogao da ga koristim morao sam dodatno da ga modujem i on izglega ovako :




Pošto ni u ovom velikom kinezu nije baš imalo dovoljnjo mesta morao sam da obe pumpe za vodu , rezervoar za vodu i ladnjak od YUGA morao da nabudžim sa spoljne strane odnosno sa gornje strane kućišta .

Prvu pumpu koja će da gra hladnu vodu smestio sam na zadnju stranu kućišta .


Yugov ladnjak , rezervoraar i druga pumpa će ići sa gornje strane kućišta !




Kompletan MOD (System) će biti gotov za ja se nadam najkasnije nedelju dana !

Pošto je sistem još u fazi izgradnje dobrodošle su sugestije Ono što me trenutno najviše muči je kako da nakačim ovaj hladnjak od Yuga na "krov" kućišta a da on bude stabilan . U principu u problem je taj što on nema na sebi ni jednu rupu niti išta slično za ikakve šrafove niti išta sličo pa se još mučim kako da ga pričvrstim .....

Poslednja ispravka: Freško (26.1.2009 u 23:49)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Chivan (31.1.2009)
Stara 27.1.2009, 0:06   #2
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Svaka čast, fantastično izgleda. Ko bi rekao da se od toga može napraviti tako nešto.
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 0:10   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Citat:
La.Prestige kaže: Pregled poruke
Svaka čast, fantastično izgleda. Ko bi rekao da se od toga može napraviti tako nešto.

Nebih baš rekao da je fantastično ali dobro jeste . Nisam ti ja neki esteta tako da se neću truditi ono nekog fensi izgleda već ću se truditi da to bude što funkcionalnije , stoga neće biti molerskih radova i slično . Jedino oko čega sam se potrudio a to je da kutija bide što čistioja pa sam se stoga i potrudio oko toga . Odnosno prva faza je bila ta da sam kutiju skroz rašrafo i potopioo sam je u kadu i posle istuširao ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 0:15   #4
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Ako moras bas na krov od kucista jedino resenje je da ga zalepis slikonom ili necim drugim.Mozes ga prikaciti na levou ili desnu strani kucista ako imas rupe za vent.Mozes na njih da montiras hladnjak tako sto ces srafove jednostavno zavrtati izmedju rebara radijatora.To sam video na jednoj slici gde je lik uzeo neki "levi" hladnjak(nije bio namenjen za vodeno hladjenje) i tako ga montirao na kuciste.Ja to licno nikako ne bih uradio.Pre bih napravio neke nozice ili neko postolje za hladnjak.Evo mozes videti kako sam ja montirao hladnjak na stranu kucista.http://img34.picoodle.com/img/img34/3/12/19/f_4m_ec3808c.jpg
Tacno je to da sam ja imao vec izbusene rupe na strani kucista i na hladnjaku pa mi jemontiranje bilo dosta jednostavo.Probaj da uradis nesto na ovaj fazon.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 0:25   #5
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Naspram prethodnog izgleda je fantastično! Haha, dobro si se setio da uzmeš ladnjak od Yuga. Stvarno si snalažljiv.
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 0:33   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Ako moras bas na krov od kucista jedino resenje je da ga zalepis slikonom ili necim drugim.Mozes ga prikaciti na levou ili desnu strani kucista ako imas rupe za vent.Mozes na njih da montiras hladnjak tako sto ces srafove jednostavno zavrtati izmedju rebara radijatora.To sam video na jednoj slici gde je lik uzeo neki "levi" hladnjak(nije bio namenjen za vodeno hladjenje) i tako ga montirao na kuciste.Ja to licno nikako ne bih uradio.Pre bih napravio neke nozice ili neko postolje za hladnjak.Evo mozes videti kako sam ja montirao hladnjak na stranu kucista.http://img34.picoodle.com/img/img34/3/12/19/f_4m_ec3808c.jpg
Tacno je to da sam ja imao vec izbusene rupe na strani kucista i na hladnjaku pa mi jemontiranje bilo dosta jednostavo.Probaj da uradis nesto na ovaj fazon.
Pazi to što si ti meni pokazao je montiran fabrički TT hladnjak koji je predviđen da stoji na mesto za 12cm ventilator . Pošto je ovo što ja budžim na kutiju odozgore modovani YUGO-o grejno telo za kabinu vozila i kao što reko nema fabriči nikakve rupe niti sša moraću da se snalazim za montažu . O silikonu sam već razmišljao ali da ti pravo kažem ne uliva mi poverenje ... Videću dali mogu nešto da napravim sa pop nitnama (sutra od kolege treba da uzmem tu alatku za nitnovanje) pa ću videti možda ona bude bila od pomoći ako ne videći već kako da ga nabužim ....


Citat:
La.Prestige kaže: Pregled poruke
Naspram prethodnog izgleda je fantastično! Haha, dobro si se setio da uzmeš ladnjak od Yuga. Stvarno si snalažljiv.
Pa setio sam se Yugovog hladnjaka jer je on bar duplo veći od onih standardnih za konvencionalna vodena hlađena a košta oko 1000 dinara , jeste da je morao malo da se moduje al bolje i to nego da sam prso 50-60 eura za neki DangerDen ili neki firmirani hladnak za vodena lađenja koji inače mogu da se nabave kod naših uvoznika računarske opreme po paprenim cenama ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 22:14   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Voda u kućištu na moj način ;)



Stigli i TT Rekovi .....





mmmmm još malo pa gotovo
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2009, 23:14   #8
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Imas 4TB hard disk memorije.Svaka ti cast!Na sta prikljucujes sve te hardove?

P.S.Mozda glupo pitanje ali me jako zanima:Sta drzis na tih 4TB?
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2009, 0:39   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Voda u kućištu na moj način ;)

^Na matičnu ploču, na šta bi drugo?! A to šta drži na njima je njegova stvar i ovde je off topic, tako da tu diskusiju nećemo nastavljati.

Freško, odlična ideja i sasvim pristojna realizacija! Možda ipak da se dohvatiš malo molerisanja nekad, utisak bi ipak bio potpuniji!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2009, 5:12   #10
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Nikada nisam video plocu sa 8 sata prikljucaka pa sam zato pitao.To sto sam pitao sta drzi na njima je stvarno privatna stvar.Izvinjavam se!Samo me je to zanimalo posto ja ovaj moj od 120Gb napunim jednom u godinu dana.

P.S.Sorry za offtopic!
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 23:51   #11
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Nikada nisam video plocu sa 8 sata prikljucaka pa sam zato pitao.
Većina ploča sa RAID mogućnostima ima toliko...i moja npr.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2009, 11:50   #12
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Voda u kućištu na moj način ;)

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Imas 4TB hard disk memorije.Svaka ti cast!Na sta prikljucujes sve te hardove?

P.S.Mozda glupo pitanje ali me jako zanima:Sta drzis na tih 4TB?

Ako te baš interesuje nemam 4TB sad trenutno na gajbi imam hardove za skoro 7TB (nije apdejtovan profil) ali to u ovom trenutku nije bitno , a i to šta ja imam na hardovima to je moja stvar ....

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Freško, odlična ideja i sasvim pristojna realizacija! Možda ipak da se dohvatiš malo molerisanja nekad, utisak bi ipak bio potpuniji!
Kolega ko što rekoh nisam neki esteta , al moram priznati da razmišljam o farbanju , al o tome ću da razmišljam preko nedelje , sad za vikend ako mogu da završim posao što mi je ostao , da sredim spoljne rezervoare , pumpe i creva pa kad to sredim i računar konačno proradi onda ću da razmišljam kako ću da ga okrečim ....

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Nikada nisam video plocu sa 8 sata prikljucaka !
Ako ćemo baš ploča koja koristim za ovaj setup ima celih 10 sata prilkučaka (meni i to malo|) , od toga su 4 "vezana" na poseban čip za hardverski backup ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 17:06   #13
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Voda u kućištu na moj način ;)

hehe..bravo Freshko! Nisam ni sumnjao da nece biti nesto ovako ludo i kul....srecno sa montiranjem svega toga...pa da nam se hvalis sa rezultatima...
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja muzika u igrama dkdnt O igrama uopšte 1389 5.1.2024 22:56
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti mimik Prenosni računari 31 25.11.2008 17:07
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com