Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2006, 22:34   #121
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Sasa kaže:
Izvini "mangupe" jel ti zaista mislis da iko sa ovog foruma ima pravo odlucivanja u SK, a da to nema npr Vojislav Mihajlovic koji je uz SK od prvog broja ?

Mnogo ovde ljudi dopustaju sebi, a ne da nemaju osnova nego treba samo da cute i citaju jedno 6 meseci pa tek onda da pitaju da li smeju da iznesu misljenje.

Dakle, nije ovo socijalizam, nema samoupravljanja, nema oura, ura, sura i ostalih gluposti, kapitalizam bato, odlucuje onaj ko je na poziciji da odlucuje, a clanovi foruma to nisu.

Da se pogresno ne razumemo, ceni se vase misljenje, ali do odredjene granice. Jedno je kad se sugerise, a drugo kada se insisitra, ucenjuje i preti. Ajmo malo prst na celo. Mislite da zato sto kupujete casopis odmah imate i pravo u odlucivanju? Ili jos bolje da imate pravo da postavljate neke uslove ?
Mislim, alo, zemlja zove!

Kako me neko iznervira, to je strasno, stvarno ima ljudi kojekakvih.
Gledam, citam, sutim.... Ne mogu vise. Verovatno cu sada da popijem ban, jer ovo nije demokratija.
Pa dajmo ljudi malo da nesto ovde razcistimo. To da moderatori imaju "godlike" prava je uredu. Sad kome ta prava dizu ego, kome ne je individualna stvar. Ali ne mogu da tolerisem, a verovatno i vecina drugih korisnika foruma, da se nastupa u ime SK, i da se sa njihovim kupcima komunicira na takav nacin. Kupac SK ne moze biti clanu urednistva SK "mangup", nego cenjena stranka. Kupac je u formalnoj komunikaciji svetinja, a ne da mu se prica, da mora da svati, da kupovinom casopisa nema prava u odlucivanju. Stvarno ovaj post je krajnje neprofesionalan, cak mislim da zasluzuje covek i izvinjenje. Sa kupcima niste pasli ovce i ovde nisu svi deca. Ovaj forum je hteli vi to ili ne vas obraz do ljudi koji vas citaju, vasa javna strana firme i kao takav do njega imate obligacije kao zaposleni u redakciji. Predlazem da se malo zamislite jer ovo je dno.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 22:53   #122
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Ali ne mogu da tolerisem, a verovatno i vecina drugih korisnika foruma, da se nastupa u ime SK, i da se sa njihovim kupcima komunicira na takav nacin.
Ne želim da se ubacujem u priču ali verujem da skoro više od 95% ljudi koji su na forumu ne kupuju časopis Uostalom ako, čisto matematički, pretpostaviš da se u aktivno "kritikovanje" časopisa uključi otprilike negde oko stotinak ljudi (i ovo sam preterao), a to bi čak i sa ovim grubim preterivanjem trebali i da budu aktivni čitaoci časopisa na forumu, jasno ti je da je na forumu veoma malo ljudi koji čitaju časopis.

Uostalom, pogledaj spisak korisnika i ustanovićeš da čak više od 70% registrovanih korisnika nema više od 1 poruke na forumu pa valjda ne očekuješ da su to stalni čitaoci časopisa
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 22:56   #123
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Mozda si u pravu Ajde da preformulisem: "Komunikacija sa potencialnim kupcima". U svakom slucaju kao usluzbeniik.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 2:25   #124
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
korisnik kaže:
Gledam, citam, sutim.... Ne mogu vise. Verovatno cu sada da popijem ban, jer ovo nije demokratija.
Ne znam sto to mislis, svako ima i zaista ima pravo da iznosi misljenje. Nema da naredjuje.

Citat:
korisnik kaže:
Kupac SK ne moze biti clanu urednistva SK "mangup", nego cenjena stranka. Kupac je u formalnoj komunikaciji svetinja, a ne da mu se prica, da mora da svati, da kupovinom casopisa nema prava u odlucivanju.
Izvini sto sam bio iskren i postavio stvari onako kako jesu postavljenje. Cenjena stranka da, hvala, ali clan upravnog odbora ne. Misljenje da i to zaista cenim(o) ali stavovi poput:

- hocemo tv emisiju gde ce forumasi biti urednici
- ubacite CD
- necemo kupovati SK ako se opet pojavi tekst o konzolama
- 20 dinara poskupljenje, vi ste derikoze i to se ne moze vise tolerisati!

+ mnogi drugi jednostavno nisu zasnovani na logici i razumu.

Usput, pogledaj stav "cenjenog kupca" na koji sam udario reply, navodjenje samo mog posta je "izvlacenje iz konteksta".

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 8:59   #125
BossCo
Član
 
Član od: 14.12.2005.
Lokacija: Cacak
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku BossCo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Pozdrav svima,

Čitam SK od 1991 i samo zelim da kazem da nemogu da verujem o čemu vi ovde raspravljate. Razgovori tipa "ja rekao ovo, ti rekao ono - ali ja nisam to mislio, a ja sam mislio nesto drugo..." --- mislim, stvarno su na nivou osnovne škole.
Mislim da bi umesto toga svi trebalo da pokušavamo da unapredimo izgled i sadržaj časopisa - a ne da tražimo svaku grešku ili propust u realizaciji. Ovo se posebno odnosi na "omladince" koji pokusavaju da primećivanjem grešaka urednika ili autora dobiju poene kod svog "društva". Kada jednog dana završite školovanje pa počnete da radite neki sličan posao - videćete koliko je teško i komplikovano biti "bezgrešan".
BossCo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 10:43   #126
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom

Citat:
Sasa kaže:
- necemo kupovati SK ako se opet pojavi tekst o konzolama
Jel ovo ozbiljno neko rekao? Ako jeste to je najveca budalastina koju sam u zivotu cuo.



Citat:
BossCo kaže:
Mislim da bi umesto toga svi trebalo da pokušavamo da unapredimo izgled i sadržaj časopisa - a ne da tražimo svaku grešku ili propust u realizaciji. Ovo se posebno odnosi na "omladince" koji pokusavaju da primećivanjem grešaka urednika ili autora dobiju poene kod svog "društva". Kada jednog dana završite školovanje pa počnete da radite neki sličan posao - videćete koliko je teško i komplikovano biti "bezgrešan".
Bas tako. Besumucno trazenje gresaksa u info box-ovima, reklamama i slicno je najobicnije tracenje vremena. Nije kao da se casopis moze ponovo odstampati. Jos jedna stvar. Sto se tice odnos kvalitet/cena SK je najbolji casopis koji sam ikada citao jer za 1,5 evra donosi ono sto donose casopisi 10-20 evra, tako da su primedbe na sitne greske samo odraz neznanja onih koji kritikuju a sami ne bi ni teoretski mogli bolje.

Sa druge strane SK kao i svaki casopis ima mesta za poboljsanja ali ona se moraju izneti argumentovano i logicno a ne diktirati.

Poslednja ispravka: Simke (7.9.2006 u 15:08) Razlog: spajanje poruka
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 10:54   #127
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Urednicka je zadnja.
Mogu da imam najbolju ideju (skromno) ali ako se urednik ne slozi do toga nece doci. Razlozi? Previse ih je cak i za nabrajanje. Nemoguce je svakom ponaosob objasnjavati svaki put zasto je njegova briljantna i sasvim logicna ideja neprihvatljiva. Uredjivacka politika, tradicija, tehnicka izvodljivost, cena, saradnici, resursi, vreme,.... su samo od nekih koji filtriraju razne predloge, kojih smo i sami puni...
U svakom slucaju, svaki dobronamerni i konstruktivni predlozi su uvek dobrodosli. Ono sto smeta su pojedinci koji krenu u krstaski pohod da se nesto mora sprovesti u delo. Svedoci smo cak i raznih pretnji od nekih clanova. Nepotrebno. Forum je mesto za druzenje i razmenu znanja. Make the best of it.

Pozdrav.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 10:57   #128
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
The mighty Boo kaže:
Jel ovo ozbiljno neko rekao? Ako jeste to je najveca budalastina koju sam u zivotu cuo.
Jeste, mozes cak i na forumu naci dosta identicnih pretnji u raznim postovima.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 11:08   #129
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
oluja kaže:
Jeste, mozes cak i na forumu naci dosta identicnih pretnji u raznim postovima.
Moze li neko da objasni tu mrznju prema konzolama u nekim razumnim argumentima ili se to svodi na random lupetanje onih koji nemaju konzole pa zavide onima koji ih imaju?
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 11:18   #130
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Pa da...
Kao i u stvarnom zivotu, oni koji najmanje rade, najvise vole i da kritikuju.
Oni koji najmanje znaju da rade, oni i oucavaju najbanalnije greske.
Oni koji ne daju svoje pare za casopis, najvise se bune oko cene.
Oni koji bi voleli da stalno citaju o nekim saljivim stvarima, ne umeju nista duhovito da napisu.
Oni koji se najcesce zale na objektivnost, sami su subjektivni, samo pripadaju drugom taboru.

Oni koji imaju cetrnaest ljeta, nemaju dovoljno postovanja prema onima koji mogu da im budu ocevi ili dede (sad ce mene da banuju )

Najlakse je kritikovati.

I neki trebaju da shvate konacno, da demokratija nije anarhija, vec treba da se zna red. Ako neko prema vama ima neki drugarski odnos (a ne mora da ga ima), treba da se to maksimalnno ispostuje, a ne da se pita (pa cak ni u sali), a posebno ako je taj neko stariji nekoliko puta od vas, "Ko si ti da odlucujes".

Ovi iz SK-a su jos dobri, ja neke clanove ne bih ni udostojio odgovora.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 11:30   #131
zorz
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Sasa kaže:
To sto ima 15 godina daje jasno objasnjenje kako se ponasa, ali mu ne daje pravo. Ja se izvinjavam, svi smo mi ovde na neki nacin drugari
Kao sto se vidi izinjenje je dato, tako da nema razloga da se vise o ovome raspravlja. Ne bi bilo dobro da se ovakve reakcije moderatora desavaju cesto ako ne postoji pravi razlog za to. U ovom slucaju se neko malo nasalio i ne moze zbog toga biti "mangup" i zestoko napadnut(ispljuvan)! Sajt i forum SK-a se, u krajnjoj liniji, svode na marketing (bar bi tako trebalo da bude), tako da bi odgovorni na forumu morali da imaju pozitivne stavove kad god je to moguce. Niko normalan ne misli da moze da uredjuje casopis, ali se svi trudimo da pomognemo svojim sugestijama da SK bude bolji. Ako su sugestije dobronamerne, logicne i normalne treba ih uzeti u obzir (bar razmisliti o njima).

Na razvijenim trzistima kompanije trose bogatsva da bi ispitale zelje (potrebe) potrosaca!! A SK ima priliku da to uradi skoro besplatno zahvaljujuci posecenosti foruma. Mnoge zelje su ispostovane (npr. celofan) i to govori u prilog ovome o cemu pricam. Hvala na tome i samo tako nastavite uz malo manje tankih zivaca!
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 15:53   #132
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
bobi kaže:
Pa da...
Kao i u stvarnom zivotu, oni koji najmanje rade, najvise vole i da kritikuju.
Oni koji najmanje znaju da rade, oni i oucavaju najbanalnije greske.
Oni koji ne daju svoje pare za casopis, najvise se bune oko cene.
Oni koji bi voleli da stalno citaju o nekim saljivim stvarima, ne umeju nista duhovito da napisu.
Oni koji se najcesce zale na objektivnost, sami su subjektivni, samo pripadaju drugom taboru.

Oni koji imaju cetrnaest ljeta, nemaju dovoljno postovanja prema onima koji mogu da im budu ocevi ili dede (sad ce mene da banuju )

Najlakse je kritikovati.

I neki trebaju da shvate konacno, da demokratija nije anarhija, vec treba da se zna red. Ako neko prema vama ima neki drugarski odnos (a ne mora da ga ima), treba da se to maksimalnno ispostuje, a ne da se pita (pa cak ni u sali), a posebno ako je taj neko stariji nekoliko puta od vas, "Ko si ti da odlucujes".

Ovi iz SK-a su jos dobri, ja neke clanove ne bih ni udostojio odgovora.
Bobi, hvala ti za ovaj uvod koji si mi dao.

Napisaću Vam jednu običnu anegdotu iz stvarnog života koja ima poentu.

Moja prijateljica koja važi kao izuzetno vaspitana, korektna i predusetljiva osoba a koja je u svakodnevnom žestokom kontaktu sa strankama raznih osobenosti uvek je imala a i sada ima mere i takta za bilo koga ko joj se obrati.
Jednog dana sam je zatekao kako razmišlja i ćuti, na pitanje šta se dešava rekla mi je otprilike ovako:
Citat:
Ti znaš kako ja radim i da imam živaca kao konj? E, pa malopre su bili neki ljudi koji su bili relativno drski ... bila sam gruba i oštra prema njima, na njima se prelomila ta jedna kap koja se priprema već duže vremena da predje preko čaše.
Da sada ne bi ovo preduboko analizirao, verujem da ste mogli da stvorite neku sliku... pa i da shvatite šta hoću da kažem.

Evo još nešto za razmišljanje ... dva ne baš slučajna uzorka:

član **** ima od 100% tema koje je postavio ( a nije ih malo ) 50% obrisanih i 20% zaključanih + gomiletinu obrisanih poruka (kada bi ga sada neko naterao samo to da otkuca ponovo pao bi u nesvest kucajući)

član **** ima od 100% tema koje je postavio svih 100% u funkciji + nema obrisanih poruka

Znači, nije svejedno pa ipak:
Čak i u privatnim porukama u kojima opominjemo neku ortodoksnu dosadu koja sve nas zajedno zatrpava glupostima i maltretira nikada ne koristimo bilo kakav grub ili ružan izraz... pa čak ni onda kao odgovor na bezobrazluk, neuvidjavnost, grubost, psovku ...

P.S.
Baš mi se uklapa ova Bobijeva poruka... kao da sam mu je ja diktirao.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 17:08   #133
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Simke kaže:
Baš mi se uklapa ova Bobijeva poruka... kao da sam mu je ja diktirao.
Za honorar, po dogovoru...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 21:06   #134
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Djordje81 kaže:
Slažem se. Kad bi svaki pojedinac našao svoje mesto u RL to bi bilo najbolje. Ako već to nije slučaj onda preostaje odgovornost i samokontrola. To bi trebao biti imperativ u komuniciranju, pa i virtualnom! Strašno je to pod 1) ozlojeđenost usled prvog pređe sve granice i što pod 2) gube ovo drugo iz vida. Forum SK nije psihoterapijski , ali ipak moderatori to nikad ne trebaju gubiti iz vida, i mislim da su OK !
ako sam ja tebe pola razumeo ...
nemam pojma šta si hteo da kažeš sa ovim pod 1) i pod 2) ako te ne mrzi da mi malo pojasniš bio bih ti zahvalan...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 21:20   #135
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Simke kaže:
ako sam ja tebe pola razumeo ...
nemam pojma šta si hteo da kažeš sa ovim pod 1) i pod 2) ako te ne mrzi da mi malo pojasniš bio bih ti zahvalan...
Pod 1 ozlojeđenost zbog neostvarenosti u stvarnom životu
Pod 2 što poneko izgubu iz vida da mora da se kontroliše kad s nekim stupa u kontakt, bez obzira na sve. To sam mislio. I mislim da svaka dalja reakcija na odgovor jednog od moderatora, treba biti izbrisana, jer je čovek objasnio zašto je tako reagovao i na neki način se izvinio. Конец связи
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2006, 21:58   #136
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Konačno da i ja kažem neku o novom broju.

Moja GLAVNA KRITIKA ide na račun redakcije što nisu pisali ama baš ništa o kupovini ATI-ja od strane AMD-a. Da stvar bude još lošija, na stranici broj 8 je objavljeno da će „brend ATI biti korišćen još godinu dana,...“ Mislim, šta mu to dođe?! Ajde da su otkucali/odštampali kako je AMD kupio ATI (dobro, nije još formalno), pa bi imalo logike. Ovako to nema nikakvu logiku. Ogroman minus redakciji. Danas sam kupio jedan konkurentski časopis i oni su posvetili tome čitavu stranicu, plus još tekst od trećine stranice u novostima.
Udarna vest IT industrije ovoga leta, a u SK jedno veliko ništa o tome. Tužno i žalosno.

Ali, nije to prvi put da redakcija SK zaboravi (namerno ili ne, ja ne znam) da objavi neku udarnu vest. Npr. krajem januara Creative Assembly i SEGA su objavili izlazak nastavka superpopularnog Medival Total War-a. U SK je to tek objavljenu u broju 5/2006 i još je bila štamparska greška, jer je ispred pisalo GTR 2. MII TW je najiščekivanija strategija ove godine, a neko se setio posle tri meseca da objavi tu informaciju.

Dalje, vest o osnivanju nove kompanije od strane ASUS-a i Gigabyte je objavljena na stranici 6, ali prilično nedovršeno. Puritanski primer: „...Asus i Gigabyte, najavili su da će otvoriti novu kompaniju za proizvodnju matičnih ploča i grafičkih kartica.“ Ja sam uvek mislio da se kompanije osnivaju, a da se fabrike i pogoni otvaraju. U suštini je u pitanju join venture projekat (zajedničko ulaganje).

P.S.
Nemam ništa protiv teksta o kompjuterizovanim muzičkim fontanama, ali da li je to važnije (mislim na to što tekst zauzima dve stranice) od vesti da AMD kupuje ATI?
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2006, 15:47   #137
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
DukeofSerbia kaže:
Moja GLAVNA KRITIKA ide na račun redakcije što nisu pisali ama baš ništa o kupovini ATI-ja od strane AMD-a.
Pročitaj uvodnik na trećoj strani.
Citat:
DukeofSerbia kaže:
Da stvar bude još lošija, na stranici broj 8 je objavljeno da će „brend ATI biti korišćen još godinu dana,...“ Mislim, šta mu to dođe?! Ajde da su otkucali/odštampali kako je AMD kupio ATI (dobro, nije još formalno), pa bi imalo logike. Ovako to nema nikakvu logiku.
Šta nema logiku? Šta ti tačno nije jasno?
Citat:
DukeofSerbia kaže:
Ogroman minus redakciji. Danas sam kupio jedan konkurentski časopis i oni su posvetili tome čitavu stranicu, plus još tekst od trećine stranice u novostima.
AMD je kupio ATI i to je to. "Svet kompjutera" nikad nije radio ekonomske analize tržišta, angažovao petnaest kolumnista da daju svoje mišljenje o tome šta će biti u budućnosti i slično i popunjavao prazan prostor u časopisu na taj način.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 19:16   #138
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Chivan,
Hvala na odgovorima. Priznajem da mi ništa nisi pojasnio sem generalnih opaski. Ali, kao da je to i bitno (i ovako ću vas kupovati dalje kao i u proteklih 11,5 godina, a sve zbog niske cene, jer konkurencija (sem jednog časopisa) ima nenormalno visoke cene, ali čim nisu propali, znači da tražnja za njima postoji u Srbiji).

Citat:
Chivan kaže:
Pročitaj uvodnik na trećoj strani.
Na trećoj strani je reklama za ******.net. Uvodnik je na petoj. To što spominješ je bilo u avgustovskom uvodniku, ali kad je tada časopis izlazio vest o kupovini nije bila potvrđena. Ne kažem da je trebao roman, ali je moglo bar malo i o tome.

Citat:
Chivan kaže:
Šta nema logiku? Šta ti tačno nije jasno?
Pa logika je ta da ste trebali prvo objaviti da je AMD zvanično objavio da kupuje ATI, a onda da će „brend ATI biti korišćen još godinu dana,...“. Ovako taj mali tekst nema nikakvu logiku.

Citat:
Chivan kaže:
AMD je kupio ATI i to je to. "Svet kompjutera" nikad nije radio ekonomske analize tržišta, angažovao petnaest kolumnista da daju svoje mišljenje o tome šta će biti u budućnosti i slično i popunjavao prazan prostor u časopisu na taj način.
Ako oduzmem onu opasku o 15 kolumnista, onda ja ne čitam dobro SK. U ovom broju je Uzelac u tekstu „Intel ponovo dominira“ i te kako napravio analizu tržišta procesora (što je ekonomska kategorija) sve sa cenama i potezima AMD-a i Intela. Naravno da ne analizirate vi, već dolazite do informacija od onih koji na tome rade. Onda opet Uzelac i tekst „X 1900+“. Poslednja dva pasusa su analiza tržišta. Zatim u julu Stefanovići tekst „Slaganje kockica“. Trebam li ići dublje u prošlost?

Ja se mogu složiti sa tvrdnjom da to ređe činite, ali nije ni istina da to ne činite.

Bolje da ne kucam više ništa, jer se cenzuriše po forumu nenormalno.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 20:14   #139
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Nezavisno od trenutne diskusije,da pohvalim clanak o projektu(tacnije igri u razvoju) Roberta Kocija,svaka cast momku,samo neka nastavi tako,a i redakcija jer su intervjui sa nasim programerima prava stvar.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 21:49   #140
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Pohvale za tekst o Mangadromu... Samo, zašto ne pišete o dogadjajima koji tek treba da se dese, bilo bi korisnije u nekim slučajevima... Takođe pohvale za intervju, tako nečeg treba da bude više.
Tekst o fontanama nije nešto, a i nije zaslužio više od pola strane...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 90 25.12.2013 10:03
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com