Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2013, 21:53   #1
sundjer bob kockalone
Član
 
Član od: 16.7.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Povezivanje dva racunara

Prvo pozdrav svim clanovima,i srecni svima ovogodisnji praznici.A sada da predjem na moj problem.Hteo bih da povezem dva racunara sa namerom da oba mogu da koriste adsl internet,e sada kako bih ja to mogao da izvedem a da bude sto manje finansiski bolno.Imam adsl ruter tp link 8816 koji ima samo jedan izlaz za lan pozadi,oba racunara su desktop i bez mogucnosti za bezicni internet.E sada koliko sam procitao resenja su switch koji i nije bas jeftino resenje,zatim mozda jos jedna mrezna pa da umrezim oba tim putem ili postoji mozda neka srpska metoda prespajanje zica,direktno spajanje itd. nije mi problem ako moze nije mi strano.Inace procitao sam i da postoji neki lan spliter ili kako se vec zove,e sada dali nesto moze time da se uradi i dali ima da se kupi kod nas neznam.Evo jos i da dodam da imam jos jedan ruter isti model pa ako znaci necemu,ako mogu oba na istu liniju istovremno.Ako neko ima resenje pisite.
sundjer bob kockalone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 22:09   #2
offline
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 98
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara

Koliko sam video ima dhcp što bi značilo da ti svič završava posao,što ti je ujedno i najjeftinije rešenje.Gde si video da swičevi nisu baš jeftino rešenje,kao što kažeš?Jeftinije rešenje od toga nema,taj lan spliter ne postoji(prodaju telefonske splitere koji naravno veze nemaju sa tim kako ga opisuju),prespajanje žica ne može,srpska metoda takođe ne može .Svič ti je najjeftiniji,posle toga ruter(ne treba ti),wireless ruter(treba ti ako planiraš da kačiš uređaje koji imaju wireless).Pogledaj malo po oglasima,verujem da ćeš svič naći za 500 din.Novi su,petoportni,1000 din,a najjeftiniji wireless ruteri oko 2000.
offline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 22:30   #3
sundjer bob kockalone
Član
 
Član od: 16.7.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara

Ok hvala na odgovoru,ako switch 100 posto moze i kako kazes nije vise od hiljadu din nov to je pristupacno,a za polovan se nisam ni setio ali eto pogledacu.Realno nije ni hiljadu dinara malo na danasnju krizu koju pored mizerne plate ako je uopste i imas prati i svakodnevno obezvredjivanje srpskoga dinara svakako nije malo.Inace sam ja pitao u jednoj radnji za taj switch i kostao je 2800 pa sam zato rekao da nije jeftino.Ali sve to je vec tema za drugi forum.Hvala druze na brzom odgovoru,kupicu neki switch.
sundjer bob kockalone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 22:45   #4
offline
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 98
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara

Realno nije uopšte malo,to si totalno u pravu,a mislio sam da je "jeftino"rešenje jer od toga jeftinije nema.Ima,da ubaciš još jednu lan karticu u komp pa da šeruješ tu konekciju,ali to u principu i ne radi kako treba a i taj komp ti mora stalno biti upaljen.Svič ti završava posao,a ako povoljno nađeš i ruter,može i on ne beži od njega.Pogledaj po onim "voćkastim"sajtovima,bude dosta jeftino.Ja sam skoro kupio cisco ruter sa 1wan+4lan porta za 450 din,polovan naravno.
Ček,koji to svič za 2800,mnogo to nešto.
offline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 23:06   #5
sundjer bob kockalone
Član
 
Član od: 16.7.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara

Pogledacu na kupijem prodajem ima za nekih 600,700 dinara koliko vidim.Sto se tice switcha zaista neznam koji je model u pitanju,ali sam isto tako zapazio i neki ruter modem sta li je vec od cini mi se 5600 ili 6600 pa sam pomislio da nema mozda besplatan net na godinu dana
sundjer bob kockalone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2013, 15:20   #6
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara

A zasto ne bi probao da zamenis za ruter kod svog provajdera, uz minimalnu, ili nikakvu doplatu, ako je ruter zicni. Samo im kazres da imas vise racunara u kuci, i to je to.

Sent over section_one subnet
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2013, 0:07   #7
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara

i ja sam to pitao ovde pre izvesnog vremena. trebalo bi da moze jednostavno zica-na-zicu, ali se izgleda iz nekog razloga ne preporucuje (mislim da nije samo zbog brzine). ethernet je zamisljen kao deljeni medijum. switchevi su se kasnije pojavili. inace ima po buvljacima hub-ova i starih switcheva za male pare.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2013, 4:07   #8
sundjer bob kockalone
Član
 
Član od: 16.7.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje dva racunara

Nisam hteo da se cimam sa provajderima,jer su uzasno spori i profesionalno neodgovorni.Nabavicu neku varijantu,verovatno polovnu za 500,600 din.Pristupacno a zavrsava mi posao.
sundjer bob kockalone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TP-LINK TD-8811 povezivanje sa 2 racunara Pharaoh86 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 16.7.2008 20:52
Povezivanje vise racunara u mrezu ddule Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 1.10.2007 15:43
Povezivanje dva racunara preko USB-a San-Sale Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 22.8.2006 15:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com