Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2013, 20:07   #1
DrMr
Novi član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa grafickom i prateci kvarovi

Pre svega , pozdrav radni narode
Naleteo sam na jedan opasan problem koji me je primorao da pomoc potrazim na nekom ozbiljnom PC-u forumu. Buduci da se radi o jednoj podugackoj 'prici'.
Pa da predjem na stvar...
Pre jedno recimo nesto jace od mesec dana sam imao opasan problem sa 'bsod'-om, pojavio se 1 u toku rada za racunarom i nakon tog pojaviljavanja je poceo konstantno na svakih 10minuta da mi nabija razne poruke upozorenja preko bsod-a, tako da nisam mogao da odrzim racunar u normalnom stanju rada vise od nekih 10-15min, nekad vise nekad manje. Googlah o tome i uspeh da nadjem resenje, konkretno promenio sam podesavanja grafickoj karti da za to kako ce izgledati slika i hvalitet grafike odlucuje aplikacija koja je pokrenuta , setih se toga vratih na staro i super resih to misleci da sam se time u potpunosti otarasio bsod-a. E sad nakon neke 2 nedelje, bam, opet bsod. S tim sto ovog puta nije bilo niceg posebnog sto sam menjao od podesavanja ili neceg posebnog vezanog za prateci softwer, resetovah par puta racunar nakon pojaviljavanja bsod-a i problem se verovali ili ne resio sam od sebe, bsod je prestao da se pojavljuje nakon par reseta i racunar je nastavio normalno da radi.
Sve do pre 2 dana kada je problem postao ozbiljniji, buduci da su ovi dosadasnji erori najavljivali izgleda nesto veliko.
Napomenucu da sve ovo vreme tokom raada racunara, imam neke cudne vibracije, i zvuk nalik burgijaanju betona Za koji sam ustanovio da izgleda dolazi od napajanja, takodje i te solidno jake vibracijee. Da se vratimo prici, prvi dan zahuktavanja, palim racunar u par navrata stizem do celovitog ocitavaja windowsa i onda odmah nastupa bsod, u slucajevima kada ga ne ocita dolazi do prozora gde nudi mogucnost paljenja u safe mode-u itd, nakon sto ga odatle pozovem da se upali normalno ili preko safe mode-a, ili se ocita kroz safe pa opet rokne na bsod ili krene i zastane samo na crnom ekranu. I u trecem slucaju, nakon paljenja, ekran radi, raccunar radi ali nema odaziva na ekranu, lampica ekrana trepti pokazujuci da kao da veze uopste nema a ekran radi, racunaru gori crvena lampica pokazujucu aktivnost harda, vibracije koje sam spomenuo su tu konstanto (napomenucu da se ono prekinu nakon nekog desetominutnog rada i inace), i sad par puta (posto sam racunar gasio na prekidac u ova 2 dana iz nemogucnosti drugacijeg gasenja) sam nakon paljenja pa resetovanja uspeo da dodjem opet ili do ekrana za opcijaa safe mode-a itd. ili doo ocitavnja win-a ali bsod odma iskace, i sada na kraju je scenario taj da odaziva nema kao sto sam objasnio gore, ekran radi , pc radi, crvena lampica konstantno svetli (buduci da uz paljenje i rr nakon toga ona se gasi na kratko i ide dalje paljenje) i sada i uz rr nije moguce dobiti bilo kakvu sliku. Otvarao sam racunar i detaljno precistio graficku od prasine misleci da ce to mozda pomoci ali dzabe(zaboravih da dodam da sam nakon nekih restarta imao eror poruku koja je govorila da je overclock graficke neuspesan i opciju da pokenem novi setup tog procesa ili da nastavim bez toga,konkretno overclock grafickoj nisam radio uopste ...), meni tu smrde 2 stvari, ili graficka ili napajanje zbog tih vibracija koje su tu od pre 2 messeca ali ne mogu da ustanovim o cemu se tu zaista radi, pa iskreno molim za pomoc, zato sto imam ospice od ovih iz servisa zato sto vecina toliko povrsno radi a o naplacivanju i da ne pricam, bar su takva moja dosadasnja iskustva pa gledam da ih izbegnem u sirokom luku. Nadam se da sam dovoljno detaaljno objasnio, i hvala unapred za pomoc, ako neko uspe da procita sve ovo. Izvin'te zbog gresaka u pravopisu, pisem sa neke leve tastature

Poslednja ispravka: DrMr (29.5.2013 u 23:18)
DrMr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2013, 20:13   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

pa može da bude napajanje, grafička ili nešto treće.. za početak očisti kompjuter od prašine, pa posle napiši detaljno konfiguraciju, znači koja grafička, napajanje, matična itd..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2013, 20:38   #3
DrMr
Novi član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Ocistio sam ga vec detaljno od prasine, ali nije bilo nekih rezultata.
Maticna: Asus P5VD1-X
Procesor: Intel Pentium, Dual Core po 2,8GHz
Graficka: NVIDIA 9600GT
Napajanje: CHIEFTEC, Model: GPS-450AA-101 A
RAM: 1GB DDR
Hard: Maxtor 160GB PATA133

Poslednja ispravka: DrMr (29.5.2013 u 22:20)
DrMr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2013, 22:44   #4
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Proveri hard, te vibracije koje pominjes najverovatnije dolaze od njega.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2013, 22:54   #5
DrMr
Novi član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

To isto sam i ja mislio u pocetku dok ga nisam otvorio, da hard vibrira i onda sam ga otvorio i video da nista na njemu ne pravi te solidno jake vibracije, vec da dolaze od zadnjeg dela racunara tj. napajanja, ono je jedino tako masovno da vibrira tom jacinom.
Sad nesto trckaram tu po kuci i razmisljam i sve mi vise smrdi na graficku, prvo taj prvi bsod od nje kad sam promenio podesavanja, pa onda taj eror msg o grescii u overclock-u koji cak nisam ni radio, i pre nego sto ce stvar poceti da bude tako ozbiljna da se skroz gubi slika je izbrljala slika opasno u jednoj igrici, sad ne znam varam li se ili sta mislite ?
Ali mi nisu jasne te vibracije, i to sto crvena lampica za hd svetli konstantno kad upalim pc i sto je u tih par slucajeva hteo da se pali dalje tek nakon sto stisnem prekidac upalim pa onda restartujem...
DrMr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2013, 22:55   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

pa ništa probaj drugo napajanje..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2013, 22:57   #7
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Iskljuci hard, pa upali komp bez njega. Samo tako mozes biti siguran da nije on uzrok. Ako imas live linux ili hirens boot, pokreni sistem sa CD-a pa vidi sta se desava.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2013, 23:06   #8
DrMr
Novi član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

@abartissimo
Otpisao sam ja hard kad sam ustanovio da vibracije nisu od njega, ali sam uradio za svaki slucaj to sto si rekao, evo sad izvadih kabal od napajanja za njega i upalih, ista stvar se desava. Vibracije su i dalje tu, napajanje je to koje vibrira. Ne verujem da bi mi boot sa cd-a uspeo ako nemam odziv slike, ne mogu ni do biosa da dodjem kao co'ek.

@water wizard
Vibrira ono meni vec 2 meseca unazad ali napaja i dalje kako valja, bar mi tako izgleda. Aj probacu sutra da uzmem od nekoga drugu graficku i stavim je namesto ove ? Ako to ne uspe onda cu probati sa drugim napajanjem. Posto za njega moram da kacim 100 kablova

Ali nije mi jasno kako on meni izbacuje poruku o gresci u overclock-u ako ga ja nisam nikada radio, zapisao sam sta je ono ispisalo...
'Overclocking failed ! Please enter setup to re-configure your system' ... itd.
DrMr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2013, 23:15   #9
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Ovo sam ti rekao da bi 100% bio siguran da nije hard. Sada tek mozes da trazis dalje sta ne valja. Napajanje izvadi iz kucista, otkaci kablove i otvori ga. Vibracije moze da prouzrokuje ventilator. Da bi upalio napajanje bez kompa, zelenu zicu spoj sa bilo kojom crnom pa vidi da li vent pravi vibracije. Izmeri unimerom napone ako imas mogucnost.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 21:57   #10
DrMr
Novi član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Pokusavam sad sa drugom grafickom, da vidim jel problem zaista do nje. I sad na ovoj grafi koju sam uzeo (tu je negde u rangu sa mojom) je neki levi dvopinski prikljucak za napajanje, a nigde sa mog napajanja nemam slobodan takav kabal ...
Konkretno radi se o MSI V096 NVidia.
Sta je tu sad ciniti ? Postoji neki nastavak sa tim dvopinskim krajem koji sam trebao uzajmiti uz tu graficku ?

Poslednja ispravka: DrMr (1.6.2013 u 22:18)
DrMr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:08   #11
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Sto lepo ne kazes da se radi o 8500gs/gt... Ne treba nikakav dodatni kabl.... ustekaj samo na plocu i to je to !!!

BTW 8500 grafa je pet kilometara iza 9600 gt pa njoj nije potrebno dodatno napajanje vec samo se snabdeva strujom iz ploce
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:13   #12
DrMr
Novi član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Zato sto je majstor od kog sam uzeo grafu poskidao sve 'stikere' sa nje, al u globalu to je to (http://www.ebay.co.uk/itm/MSI-V096-N...-/190807081808).
Cool onda ako to resava problem, hvala
DrMr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:16   #13
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Ako mozes da slikas, jer ovako ne mogu da ti pomognem. Stvarno prvi put cujem za tako nesto. Jesi li siguran da uopste ima prikljucak za dodatno napajanje?
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:17   #14
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Ta grafika NEMA PRIKLJUCAK ZA DODATNO NAPAJANJE i vuce sturju samo iz ploce !!!
Nikakvi prikljucni dodatni ne trebaju !!! Utakni u pcexpress slot i nakaci pozadi monitor i to je to !!!
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:22   #15
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Moguce da je to konektor za ventilator.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:25   #16
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Ili audio konektor za HDMI.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:28   #17
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

U svakom slucaju nije za napajanje.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:42   #18
DrMr
Novi član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Ma dvopinski je neki, nije za ventilator, nesto levo al nebitno Uglavnom samo sam je 'utako' i sljaka, to je to sto VITKO co'ek kaze.
Nego nije izgleda graficka ... radi ta 2 sto sam je sad stavio, duva ventilator sve ok ali odaziva na ekranu nema.
Znaci kad sve rezimiramo hard nije, posto sam vadio i napajanje i pata prikljucak nisam imao odziv slike. Graficka nije i sad sa ovom drugom nista se ne desava. I stoji onaj problem da napajanje vibrira i ispusta zvuk kao burgija za beton, onda definitivno videti sta je s tim napajanjem ?

Ali mi je sad skroz nejasno, zasto sam ja onda imao bsod kad sam menjao podesavanja graficke, i od kud te eror poruke da overclock nije uspeo ?
Jel moguce da grafa ima neku frku zbog napajanja, buduci da ova moja grafa koju sam gore naveo ima bome dobar prikljucak sa napajanja
DrMr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:47   #19
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Moguće.
PSU jeste brand al je već i matoro.

Nije isključeno da i ploča polako umire (ako već nije) ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 23:50   #20
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Probelem sa grafickom i prateci kvarvi

Probaj sa drugim napajanjem. Rekao sam ti da tvoje moras da otvori da vidis sta se desava sa njim. Te vibracije nisu normalna pojava.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bsod, graficka, napajanje, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problem sa Intel-ovom grafickom babasanadzo Prenosni računari 1 28.2.2012 15:01
Problem sa grafickom (verovatno) kvrk Kvarovi 6 28.2.2007 14:47
AM2 sa integrisanom grafickom micicss ŠDK - Osnovne komponente 16 9.2.2007 20:18
ploca sa integrisanom grafickom Kum_Bole ŠDK - Grafika 6 14.12.2006 3:23
Problem sa grafickom choopa Grafika 12 13.2.2006 15:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com