Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2023, 12:24   #221
jaomile
Veteran

Član od: 20.11.2011.
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Pa ovo sto sam napisao se vidi u traileru. A igra se zove Baldur's gate 3, reci da ima veze sa BG1 i 2 nije neki spoiler. Ali stavicu u spoiler tag.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2023, 14:19   #222
vlado85
Član

Član od: 19.1.2008.
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka

Krenuo sam igrati i kupila me je. Dobra je igra i zarazna. Ono što mi kvari utisak jeste gej vibracija. Osjeti se kod glasova nekih likova, dijaloga, a vjerovatno će kasnije biti i seksa.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2023, 14:38   #223
Gadoguz
Veteran

Član od: 8.9.2006.
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka

Pa "Vampir" je gej Hajde neću spojlati više, uglavnom ja sam zapeo kod spašavanja "Ivice i Marice" odnosno samo će Marica da se krčka, i ne znam šta da radim, preteško....
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2023, 18:08   #224
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka

Citat:
vlado85 kaže: Pregled poruke
Osjeti se kod glasova nekih likova, dijaloga, a vjerovatno će kasnije biti i seksa.
Javljaj kako je prošlo.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (9.8.2023), Markius (13.8.2023), mvasic (11.8.2023), tommy gun (10.8.2023)
Stara 10.8.2023, 19:36   #225
tommy gun
Veteran

Član od: 14.12.2008.
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun

Joj, bože, pa ova igra stvarno skida maske igračima!

Ono što vidiš to znači i da osećaš

Te woke, te gej, te nam nameću ovo, te nam nameću ono, ja samo hoću da igram igru, ali mi oni forsiraju političku agendu - bogu i narodu smorili vala.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
Dantheus (10.8.2023), evil_geko (10.8.2023), mvasic (11.8.2023), pentraksil (22.8.2023)
Stara 11.8.2023, 10:35   #226
testera
Veteran

Član od: 9.2.2007.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka

Citat:
jaomile kaže: Pregled poruke
Spoiler za BG3 minor spoiler:
Desava se da ti je ubacen Mindflayer parazit i da pokusavas da se izlijecis ali polako shvatas da nije obican parazit i da je plot direktno povezan sa desavanjima BG1 i 2. Mozda nije ocigledno na prvu ali predji igru pa ces vidjeti na sta mislim.

Uz to, ne razumijem sta je problem sa BG3 artstyle-om i zasto je bitno? I jesi li uopste igrao ili si vidio da izgleda slicno DOS2 i to je bilo dovoljno da preskocis igru?
Vrati postove unazad. Nisam rekao da je losa, dobra je i nista dalje od toga. Posle predjena 2 akta trojka je ispod dvojke (muzika, prica, karakteri i questovi). Na pocetku imas jednu apsurdnu situaciju. Po meni je logicnije bilo da lik padne u vodu i povredjen bez ikakve opreme krene sa 1HP. Onda u prvih nekoliko minuta pokupis 10 stvari. Previse brzo, previse sabijeno i natrpano. Do sada ni jedan vau efekat. Koje su ono za*****cije sa onom ribom u kampu i pesmicom koju hoce da zavrsi i one dve veverice. Pa nije BG Zelda. Meni su takve stvari blah. Trenutak kada treba da se obracunas napolju sa jacim protivnicima, a naletis na jaku opremu dok si jos slab i sada kao pokupicu je i *****u im mater, a ispostavi se da je ta oprema demonska i pretvori se u prah i ne mozes da je koristis i cao. Ovakve stvari su bile u BG2 pre vise od 20 godina. Dzabe, ne pomaze 125GB.

Pitas sta je problem sa artom? Ako si igrao keca i dvojku znas da su vukli na dark, noir i taj svet je tako zamisljen. Larian ima problem sa art stilom trojke sto opet ponavljam vuce korene iz Divinitija, cartoon i sarenis i tesko da mogu da se izvuku iz toga, a BG treba da bude ono sto jeste dark, noir (drugi akt trojke je mracniji i to su na silu nabudzili, ali opet nedovoljno).

BG3 cu odigrati do kraja, ali kec i dvojka ostaju tu gde jesu.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci:
filpan (11.8.2023), Neutrino (11.8.2023), Stenmark (11.8.2023)
Stara 11.8.2023, 14:23   #227
Neutrino
Deo inventara foruma

Član od: 17.6.2011.
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Pitas sta je problem sa artom? Ako si igrao keca i dvojku znas da su vukli na dark, noir i taj svet je tako zamisljen. Larian ima problem sa art stilom trojke sto opet ponavljam vuce korene iz Divinitija, cartoon i sarenis i tesko da mogu da se izvuku iz toga, a BG treba da bude ono sto jeste dark, noir (drugi akt trojke je mracniji i to su na silu nabudzili, ali opet nedovoljno).
Svaka ti je ođe ka Njegoševa.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2023, 21:07   #228
jaomile
Veteran

Previse je vremena proslo od BG1 i BG2. Mislim da ljudima kojima su BG1 i BG2 Bozije slovo i jedini prihvatljiva verzija DnD-a nikakav nastavak ne bi odgovarao. Nesto kao nastavci Starcarft-a, Diabla, Age of Empires. Bilo kakava izmjena se smatra narusavanjem njihovog vidjenja svijeta koji je opet bio samo interpretacija originalnih developer-a. Sam primer je tvoja zamjerka da je ACT 2 mracniji ali eto, i to je nekako na silu.

Ja sam kupio BG3 da igram dobar RPG smjesten u DND svijetu koji nije Grimdark kao WH. Mislim da je Larian napravio i vise nego dostojan nastavak narocito kad uporedis sa ostatkom gaming industrije u 2023.
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku jaomile na korisnoj poruci:
Dantheus (13.8.2023), pentraksil (22.8.2023), player1 (12.8.2023), Vladimirus86 (13.8.2023)
Stara 13.8.2023, 2:04   #229
reb0rn
Član

Član od: 30.1.2007.
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka

Tacno zaelotima ne mozes udovoljit nikad..... smeta sve, sve je za vas woke, pa sta nas briga, preselite se u sibir gde nema net-a i cao, srecni svi
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2023, 10:24   #230
Gadoguz
Veteran

Član od: 8.9.2006.
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Question Re: Baldur's Gate 3

Ko kaže da nema net-a u Sibiru?
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2023, 11:34   #231
tommy gun
Veteran

Član od: 14.12.2008.
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun

Citat:

Ja sam kupio BG3 da igram dobar RPG smjesten u DND svijetu koji nije Grimdark kao WH. Mislim da je Larian napravio i vise nego dostojan nastavak narocito kad uporedis sa ostatkom gaming industrije u 2023.
Ah, potreban mi je RPG u Warhammer svetu.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2023, 12:26   #232
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka

Stize Rogue Trader
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
jaomile (13.8.2023)
Stara 14.8.2023, 0:33   #233
Neutrino
Deo inventara foruma

Član od: 17.6.2011.
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka

Kako me nervira što ne može da se bira kompanjon za skill check
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
mvasic (14.8.2023), player1 (14.8.2023), Vlajk@ (15.8.2023)
Stara 14.8.2023, 7:47   #234
jaomile
Veteran

To je i meni najveca mana. Pored toga sta mi smeta:

Companion management. Ako zelis da zamjenis companion-a u camp-u moras da odes u kamp, nadjes gdje je lociran companion jer nije fiksna lokacija, tj zavisi od toga u kom dijelu mape se nalazis (Underdark, Temple, Cave..). Nakon toga moras da im kazes da zelis da ostanu u kampu, pa onda nadjes drugog companiona i onda napustis camp. I ako si npr zaboravio jedan item prebaciti sa originalnog companiona, idi iz pocetka.

Story progression je vezan za resting. Igra se oslanja da ces ici relativno cesto na long rest da bi companioni i odjedjeni dijelovi questova napredovali. Ako ne ides dovoljno cesto na long rest potencijalno mozes uzrokovati narativne probleme.

Kontrola grupe kada su zamke u pitanju. Detection radius zamki je poprilicno malen. Sto je OK jer bi bile beskorisne ako bi ih mogao vidjeti sa sigurne udaljenosti, ali sta se cesto desi je da stanes sa glavnim liko jer si vidio minu/zamku i odlucis da se okrenes ali to zarotira citavu grupu koristeci osobu koju si kontrolisao kao osu oko koje se rotira citava grupa i onda svi nagaze na minu i odbijes citavoj grupi pola HPa. Workaround je pritisnuti G cim vidite minu i da onda kontrolisete svakog individualno.

S vremena na vrijeme se i dalje zna desiti da je jedan od companiona ostao iza tj nije skocio za tobom preko neke prepreke, tako da ako pomjeratke kameru ispred grupe zna se desiti da tek nakon minut shvatite da jedan clan grupe i dalje stoji poprilicno daleko iza.

I na kraju zamjereke koje su vezane za ACT 3 pa cu staviti u spoiler ali nije narativni spoiler nego samo info o lokaciji:

Spoiler za ACT3:
Nemamo pristup citavom Baldur's gate-u nego samo Lower city. Upper city je dio zadnjeg quest-a ali mu se ne moze pristupiti inace. ACT 3 uz to ima najvise bug-ova ali uz trenutni broj permutacija donekle je i razumljivo.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jaomile na korisnoj poruci:
Vlajk@ (15.8.2023)
Stara 14.8.2023, 9:26   #235
NastyB
Banned

Član od: 20.8.2007.
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka

Čitam ovde kako su neki došli i prošli ACT 3...

Kako i koliko vi, ljudi, igrate ovo?? Imam oko 30 sati igranja i još uvek sam u ACT I na onoj prvoj mapi u Adamantine Forge, tek treba da odem do kula. Imao sam malo more questova i questića, još uvek nisam naišao na onog zmajolikog kompanjona...

Izgleda da je ostalo malo nas sa sindromom hrčka, koji uživamo u briljantno kreiranom svetu, zalazimo u svaki ćošak mape ne bi li našli nešto novo, pričamo sa svakim ne bi li, možda, nabasali na neki novi zadatak, čitamo svaku knjigu koja nam padne šaka, gustiramo svaki delić odlične atmosfere. Zato me i ne čudi što sam još uvek u ACT I...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2023, 10:05   #236
Andross
Kekule Mekule

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross

Malo si sati odigrao, secam se kada je Witcher 3 izasao imao sam 50 sati odigranih u 3 dana
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2023, 11:15   #237
jaomile
Veteran

Ja sam znao ACT 1 napamet, tako da tu nisam izgubio mnogo vremena. Sveukupno mi je trebalo izmedju 70 i 80 sati da sve predjem.

Igrao sam kao Divination High Elf Wizard (Mislim da je ovo naj OP klasa. Ne mozes bas bacati AOE spells kao Evocation ali i nema potrebe kada mozes da koristis Divination dice da promjenis ishod u svoju korist 2-3 puta na dan) , sa Wyll-om, Lae'zel i Shadowheart.

Mislim da je velika prednost igrati sa Charisma based glavnim likom jer se cesto dese dijalog scene gdje nekoga trebas ubjediti i osim ako si sacuvao Inspiration points, lako je pasti. Vec sam poceo drugi playthrough ali ovaj put cu polako, razvuci na vise sedmica a ne do 4 AM

Dark urge neces sresti, tj nije companion kao ostali Origin characters. Jedino mozes iz njegove perspekive da igras. Mozes da promjenis sve na njemu tj ne mora da bude Dragonborn.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jaomile na korisnoj poruci:
NastyB (14.8.2023)
Stara 15.8.2023, 22:38   #238
Vlajk@
Veteran

Član od: 16.3.2015.
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka

Citat:
To je i meni najveca mana. Pored toga sta mi smeta:

Companion management. Ako zelis da zamjenis companion-a u camp-u moras da odes u kamp, nadjes gdje je lociran companion jer nije fiksna lokacija, tj zavisi od toga u kom dijelu mape se nalazis (Underdark, Temple, Cave..). Nakon toga moras da im kazes da zelis da ostanu u kampu, pa onda nadjes drugog companiona i onda napustis camp. I ako si npr zaboravio jedan item prebaciti sa originalnog companiona, idi iz pocetka.

Story progression je vezan za resting. Igra se oslanja da ces ici relativno cesto na long rest da bi companioni i odjedjeni dijelovi questova napredovali. Ako ne ides dovoljno cesto na long rest potencijalno mozes uzrokovati narativne probleme.

Kontrola grupe kada su zamke u pitanju. Detection radius zamki je poprilicno malen. Sto je OK jer bi bile beskorisne ako bi ih mogao vidjeti sa sigurne udaljenosti, ali sta se cesto desi je da stanes sa glavnim liko jer si vidio minu/zamku i odlucis da se okrenes ali to zarotira citavu grupu koristeci osobu koju si kontrolisao kao osu oko koje se rotira citava grupa i onda svi nagaze na minu i odbijes citavoj grupi pola HPa. Workaround je pritisnuti G cim vidite minu i da onda kontrolisete svakog individualno.

S vremena na vrijeme se i dalje zna desiti da je jedan od companiona ostao iza tj nije skocio za tobom preko neke prepreke, tako da ako pomjeratke kameru ispred grupe zna se desiti da tek nakon minut shvatite da jedan clan grupe i dalje stoji poprilicno daleko iza.

I na kraju zamjereke koje su vezane za ACT 3 pa cu staviti u spoiler ali nije narativni spoiler nego samo info o lokaciji:

Spoiler za ACT3:
Nemamo pristup citavom Baldur's gate-u nego samo Lower city. Upper city je dio zadnjeg quest-a ali mu se ne moze pristupiti inace. ACT 3 uz to ima najvise bug-ova ali uz trenutni broj permutacija donekle je i razumljivo.
Obozavam ovakve konstuktivne komentare, svaka cast na dobrom zapazanju i analizi.

Jel mozes da mi kazes kako ti se generalno cini igra do sada, da li vredi dati 60e za nju i je li bolja od BG 2?
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2023, 23:49   #239
filpan
Deo inventara foruma

Član od: 5.2.2012.
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka

Eh sad ,bolja od BG II...
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2023, 23:59   #240
Vlajk@
Veteran

Član od: 16.3.2015.
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka

Dobro jes malo klise pitanje ali moze biti zanimljiv odgovor.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Baldur's Gate Patton Role-Play 1036 16.12.2020 22:04
Baldurs gate II Corwin Role-Play 655 22.2.2017 17:09
Baldur's Gate Enchanced Edition Nole otpaTci 1 25.3.2012 9:11
Baldur's Gate saga online Juraj otpaTci 1 13.5.2011 19:08
Baldur's Gate vertigo Stare igre 14 21.7.2006 19:24

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:36.