Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2023, 11:54   #321
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 628
Zahvalnice: 192
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
sasagrof kaže: Pregled poruke
Hype oko ove igre je prevelik, meni licno je igra dosadna, kompanjoni su mi vise ili manje nezanimljivi, prica isto, gej elementi, kao standard skoro svake nove igre su mi bezveze kao i u dragon age igrama. Evidentan je trud oko ove igre i posvecenost autora, i zato bas pokusavam da je odigram ali ne ide. Radije bi opet zaigrao modovani Skyrim( sa 600 i kusur modova) ali tek sto sam zavrsio enti prelazak pre dva meseca, a za ME remastered cekam da uzmem 4k monitor. Iako uvodni film na pocetku izgleda sjajno to moram da priznam
Meni je Skyrim bio odlican kada sam prvi put igrao tj i dalje je dobra igra ali Skyrim nije RPG. A sto se kompanjona tice, zavisi dokle si dosao sa pricom. Mnogi npr nisu htjeli da igraju sa Lae'zel ili su je cak ubili a po meni je najbolji lik u igri.

A sto se gey elemenata tice, svi companions u igri su pansexual tj reaguju isto bez obzira na pol, isto kao i Skyrim. Ako equip-ujes Amulet of Mara svaki NPC ce ti ponuditi brak. Pretpostavljam da pod ME mislis na Mass Effect koja je isti pristup imala.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2023, 13:11   #322
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.798
Zahvalnice: 5.543
Zahvaljeno 4.110 puta na 2.683 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
jaomile kaže: Pregled poruke
Meni je Skyrim bio odlican kada sam prvi put igrao tj i dalje je dobra igra ali Skyrim nije RPG.
Najbolji nacin da pobedis u diskusiji. Samo kazes da ono drugo nije RPG i kraj.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
mvasic (24.12.2023)
Stara 23.12.2023, 16:58   #323
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 890
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 202 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Samo 10% popust na Winter Sale...

Sramotno
Uopšteno, smejurija je od zimskih popusta na Steamu, sećam se do nedavno, redovno je na winter sale-u bilo 40-50% popusta za AAA igre stare svega par meseci, ovo sada...stvarno sramota...yebali ih popusti...

A key za Baldur gate 3 svakako može da se kupi i za manje od 30 eur preko ovih resellera.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2023, 18:47   #324
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.798
Zahvalnice: 5.543
Zahvaljeno 4.110 puta na 2.683 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
A key za Baldur gate 3 svakako može da se kupi i za manje od 30 eur preko ovih resellera.
Pa ne bas. Mozes da kupis one "svercovane/ispalo iz kamiona" prazne Steam akaunte koji dolaze sa vec registrovanom igrom i koji su vezani za ko zna koji regiju.

Kljuc kao kljuc ne mozes da kupis nidge za te pare.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2023, 19:21   #325
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 134
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Diskusija o tome da li je Skyrim RPG me ne zanima, takodje opcija za romansu u BG3 me ne interesuje a to da li sam zenski lik koji bira romansu sa zenom isto je nebitno. Ono sto meni jeste bitno i smeta jeste taj LBGT vibe koji prolazi kroz igru i taj opsti igracki hype da je nesto izuzetno i da je kanon. Za mene je BG3 jedna mala izometrijska igrica a da ostanem u istome zanru recimo 24 god. star Fallout 1 je i dalje igretina. Taj stepen uzivanja sam imao i pre 5-6 god kad sam okrenuo oba fallouta ponovo, tj ostarili su kao dobro vino. I to bez stotinu sati cinematika kako je nalupetao Kuzmanovic u njegovom neodmerenom hvalospevu
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasagrof na korisnoj poruci:
Relja (11.1.2024)
Stara 23.12.2023, 20:24   #326
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 628
Zahvalnice: 192
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Najbolji nacin da pobedis u diskusiji. Samo kazes da ono drugo nije RPG i kraj.
Pa nije, igra je open world action game. Jedini Role playing aspekt je biranje playstyle-a, sve ostalo sto cini RPG u Skyrim-u ne postoji. To opet ne umanjuje sve ostale kvalitete igre, igru znam napamet koliko sam je puta presao.

Komentarisati BG3 bez da si je ijednom presao je u nivou komentarisanja ME1 zato sto ti se ne svidja loadout sistem i previse trcanja. Tacno je da igra nije savrsena tj da nece sjesti svakome ali tvrditi da je "mala izometrijska igrica" bez da si je presao je jednostavno glupo. Igra ima ogroman broj permutacija, mogcnosti za RP, ogromnu reaktivnost koju je daleko teze postici kada je sve voiced i ima cinematic scenu. Mnogo je lakse napraviti reaktivnost kada samo trebas da napravis tekstualni odgovor kao sto je to bilo 90ih.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2023, 20:52   #327
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 890
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 202 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa ne bas. Mozes da kupis one "svercovane/ispalo iz kamiona" prazne Steam akaunte koji dolaze sa vec registrovanom igrom i koji su vezani za ko zna koji regiju.

Kljuc kao kljuc ne mozes da kupis nidge za te pare.
Da sad vidim, to nisu key-evi, već samo steam account-ovi, a realno 20-30 eur je mnogo za neki rizični offline steam account, jer ja sam nedavno za smešne pare (2 eur) kupio neki offline steam account za jednu trenutno popularnu AAA denuvo igru i neverovatno da igre rade na taj način.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2024, 13:00   #328
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 243 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Počeo sam da je igram uoči Nove godine, čoveče, kakva je ovo igretina, svaki ćošak može da te odvede na potpuno drugu stranu i da ne znaš više ni gde si krenuo, sunce joj blesavo!
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2024, 8:57   #329
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 243 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Mali trenutak: kada sam odlučio da pustim gobline u Grove, osetio sam se kao Arthas, moraću malo da zacrnim kožu mom gnomu!
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2024, 10:49   #330
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 134
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
jaomile kaže: Pregled poruke
Pa nije, igra je open world action game. Jedini Role playing aspekt je biranje playstyle-a, sve ostalo sto cini RPG u Skyrim-u ne postoji. To opet ne umanjuje sve ostale kvalitete igre, igru znam napamet koliko sam je puta presao.

Komentarisati BG3 bez da si je ijednom presao je u nivou komentarisanja ME1 zato sto ti se ne svidja loadout sistem i previse trcanja. Tacno je da igra nije savrsena tj da nece sjesti svakome ali tvrditi da je "mala izometrijska igrica" bez da si je presao je jednostavno glupo. Igra ima ogroman broj permutacija, mogcnosti za RP, ogromnu reaktivnost koju je daleko teze postici kada je sve voiced i ima cinematic scenu. Mnogo je lakse napraviti reaktivnost kada samo trebas da napravis tekstualni odgovor kao sto je to bilo 90ih.
Ne moram da predjem igru do kraja da bi znao da li mi se dopada ili ne. Bg3 ima stelarnu produkciju,voice over cinematike itd ali igra nije open world vec ima male mape po kojima se kreces. Prica je generalno dobra, sami pratioci su bar za mene svi blago iritantni svako na svoj nacin, jedna od mana igre je lore koji ne moze ni da prismrdi TES igrama, knjige su smesne jer imaju ispisanih par redaka itd. Sam lore je point koji me je u startu odbijao jer je obicna baljezgarija, ali moram da priznam da sam u novom prelazu poceo da uzivam u igri. Prvo, presao sam na ps kontroler i to je bio game changer za mene, nekako ovo je jedna od par igara u kojima uzivam da koristim kontroler i drugo stavio sam nivo tezine na hard i prvi put prestao da zevam tokom borbi. Jednostavno u ovom periodu mi treba igra uz koju mogu da pijem soljicu kafe i da je igram i drago mi je sto sam bio uporan i nasao nacin da budem zadovoljan
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2024, 1:09   #331
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3


Baldur's Gate 3 has been nominated in five categories at this year's Gayming Awards

Merch:
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2024, 16:17   #332
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 628
Zahvalnice: 192
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Ovo je pretpostavljam stavljeno da se baci negativno svjetlo na igru, jer nijedan drugi award koji su dobili u medjuvremenu nije postavljen.

Dosadasnji pobjedinci su Hades, Resident Evil Village i Life is Strange, a ne vidim da se na tim temama iko zalio.

U BG3 svi companions su Pansexual, isto kao i u Skyrim-u npr. Cim stavim Amulet of Mara bez obzira na pol svako sa liste potencijalnih supruznika ce ti ponuditi brak. Samo je BG3 dao tome mnogo veci fokus od jednog minor quest-a.

Generalno mi je citav romance aspekt potpuno nebitan u igrama, ali je BG3 to dosada odradio bolje od svih ostalih RPG-eva koje sam igrao. U ME flertujes par puta i onda ide sex scena pred poslednju misiju, i to je to. Tek su u Citadel DLC-u dali malo dodatnog konteksta i interakcije.

Romance opcije sa Lae'zel ima veci character arc od 99% prica u video igrama.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2024, 16:40   #333
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 628
Zahvalnice: 192
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Inace kad smo vec kod vijesti za BG3, patch 6 je rijesio neke quality of life probleme koje sam imao jos od Early Access.

Ne morate ici od companion-a do companion-a da bi ih dodali ili izbacili iz grupe.

Player Avatar ima prioritet za diajalog nakon cut scena. Jako cesto se znali desiti da napravite high Charisma character-a i igra random odluci da dialogue check ode na Wizard-a koji ima 8 Charisma.

Patch je izasao na Valentivno pa su dodali i dodane romace opcije ali su realno nebitne. Pored toga je bilo dosta bug fix-eva. Ali u ranijim patchevima su isto dodali par stvari koje mnogo znace.

Party inventory u kampu ne kontrolise samo inventory aktivnih companion-a nego svih. Cesto mi se znali desiti prije da sam dao nekome jedan item ali sam zaboravio kome, i onda bi morao provjeriti aktivne companion-e, pa dismiss jednog > otrcati do onoga koga zelite dodati, provjeriti njihov inventory > dismiss > otrcati do sledeceg... ovo je trebalo biti u igri od prvog dana ali bolje ikad nego nikad.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jaomile na korisnoj poruci:
mvasic (25.3.2024)
Stara 25.3.2024, 11:34   #334
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 628
Zahvalnice: 192
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Larian nece praviti nastavak (ako ga ikad bude) niti ce praviti DLC/Ekspanziju. Potvdio je CEO Larian-a, prelaze na novi projekat iako ce vjerovatno do karaj godine izaci i Definitive Edition BG3 sa nekim manjim ispravkama/dodacima.

Svidja mi se sto ce to po svemu sudeci biti novi IP a ne nova Divinity igra. Iako mi je DOS2 odlicna igra, sam lore igre mi nije ni blizu DND-a. Nadam se da ce napraviti nesto novo sa sistemom slicnim DND 3.5 a da opet nije kompleksno kao Pathfinder Kingmaker i WotR.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2024, 15:16   #335
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.171
Zahvalnice: 653
Zahvaljeno 1.364 puta na 700 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Rekli su da beze od DnD-a skroz, a Hasbro sta ce raditi sa BG3 cemo videti.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2024, 20:19   #336
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 628
Zahvalnice: 192
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Mislim da Hasbro ima samo prava na likove iz BG3 tj mogu ih koristiti za buduce igre tj bilo sta u vezi sa DND. Nece sigurno raditi ekspanzije ili ikakve dodatke na samu igru ali ako ikada odluce praviti BG4 mogu nastaviti pricu sa postojecim likovima.

Sto se Larian-a tice, meni se DND sistem mnogo vise svidja od DOS igara. Jedna od prednosti jeste lore koji je imao 50 godina da se razvija. Nije isto kada ti je neprijatelj u igri Avatar of Bhaal ili random boss. Isto tako mi se i action economy i sam combat vise svidjaju u DND-u. Zato se nadam da ce nova igra biti novi IP koja ce imati combat sistem slicniji DND-u nego DOS sistemu.

Poslednja ispravka: jaomile (27.3.2024 u 14:13)
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2024, 20:45   #337
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.242
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.100 puta na 1.295 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Hasbro je vlasnik WOTC i DnD tako da mogu da rade sto god zele i menjaju po svojoj volji a iz Larian-a su pametno odlucili da dignu sidro jer su svesni da je DnD (a i sam Hasbro) Titinac koji je vec udario u ledeni breg i polako tone. Masovna otpustanja (medju njima i ljdu koji su radili sa Larian-om na BG3) plus ceo DnD je vec neko vreme u kanalu. Uglavnom pametna odluka ovih Belgijanaca da se sklone na vreme.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2024, 20:31   #338
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.045
Zahvalnice: 1.237
Zahvaljeno 849 puta na 507 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
jaomile kaže: Pregled poruke
Mislim da Hasbro ima samo prava na likove iz BG3 tj mogu ih koristiti za buduce igre tj bilo sta u vezi sa DND. Nece sigurno raditi ekspanzije ili ikakve dodatke na samu igru ali ako ikada odluce praviti BG4 mogu nastaviti pricu sa postojecim likovima.

Sto se Larian-a tice, meni se DND sistem mnogo vise svidja od DOS igara. Jedna od prednosti jeste lore koji je imao 50 godina da se razvija. Nije isto kada ti je neprijatelj u igri Avatar of Bhaal ili random boss. Isto tako mi se i action economy i sam combat vise svidjaju u DND-u. Zato se nadam da ce nova igra biti novi IP koja ce imati combat sistem slicniji DND-u nego DOS sistemu.


Ne znam od kada se igraš, ali postoji masa starijih RPG smeštenih u DnD okruženje. Eye of the Beholder 1 i 2, Pool of Radiance (i nastavci), Krynn serijal, Menzoberranzan... (na prvu loptu..)

Dosta toga je reizdano na Steam-u, za male pare. Ako ti nije smor da igraš igre 30+ godina stare.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2024, 10:14   #339
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.171
Zahvalnice: 653
Zahvaljeno 1.364 puta na 700 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Nek igra Temple of Elemental Evil ko covek, taman ima i homosex opcije za 2024 dozivljaj.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2024, 21:32   #340
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.242
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.100 puta na 1.295 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 studio Larian is working on two new projects based on its own IPs

The things are clear now
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
zvucnjak (23.4.2024)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Baldur's Gate Patton Role-Play 1036 16.12.2020 22:04
Baldurs gate II Corwin Role-Play 655 22.2.2017 17:09
Baldur's Gate Enchanced Edition Nole otpaTci 1 25.3.2012 9:11
Baldur's Gate saga online Juraj otpaTci 1 13.5.2011 19:08
Baldur's Gate vertigo Stare igre 14 21.7.2006 19:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com