Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2011, 23:29   #1
Tomas Srbija
Član
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: Sombor
Poruke: 40
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Tomas Srbija
Određen forumom Matična ploča i štampač

Evo ovako, imam dva problema.

1. Pre nekog dužeg vremena usled neke oluje u Somboru prestao mi je sa radom desktop računar. Nisam imao tad nešto para da popravljam, a i nije mi trebao. Predpostavio sam da se radi o napajanju pošto nije davao znake života pa mi je drugar proverio napajanje sa onim malim mernim uređajem, zaboravih ime, i ispostavi se da nije ispavno. Uzmem novo napajanje, neko BlueBerry jer sam imao para samo za tako nešto. Ubacim ga u komp, komp se pali ali nema slike na monitoru. Probam novo napajanje na drugarovom kompu i uredno diže sistem i računar normalno radi. Sledeće što sam uradio proverim grafičke. U svoj računar ubacim drugu grafičku i dalje nema slike. Ubacim moju grafičku u drugi računar i taj ima sliku na monitoru. Tu mi kroz glavu prođu oni bipovi matične koji se prilikom paljenja mog računara ne čuju. Pošto sam isključio da nije u pitanju napajanje i grafička ima li još nešto što treba da uradim pre nego što za problem okrivim matičnu? Radi se o dosta staroj matičnoj, Intel 865perl, postoji li negde gde se može tako nešto ili slično naći?

2. Imam i jedan stari inkjet štampač, HP 1110 All-in-one koji ne vuče papir kod štampanja. Nosio sam ga u servis u Somboru i tamo mi kažu da su se valjci za uvlačenje papira potrošili/izlizali ali da je problem što se rezervni delovi za te štampače ne mogu naći. Da li možda neko od vas zna ima li tih rezervnih delova negde drugde ili neki servis možda sa polovnim delovima pa da sa njima probam?

Nadam se da vas ne zamaram i hvala unapred na bilo kakvoj pomoći!
Tomas Srbija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 8:30   #2
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i štampač

1. Вероватно ти је вриснула матична тј кинеско напајање (блубери) је повукао матичну а вероватно и процесор са собом. Без друге матичне са истим слотом за тај процесор тешко да ћеш утврдити квар. Погледај по огласима за половне делове.

2. Однеси у овлашћен сервис ХП-а негде или их позови телефоном најбоље и види исплати ли се поправљати га.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Matična ploča (50-ak €) Dudinho ŠDK - Osnovne komponente 1 23.2.2011 17:04
Matična ploča slavisaelektro Osnovne komponente 3 27.12.2010 19:47
Matična ploča tj. čipset bruji? Upitnik Osnovne komponente 14 16.1.2010 12:32
Matična ploča Mr.Deeds ŠDK - Osnovne komponente 22 16.2.2009 19:31
Matična ploča za PIII DiskoDasa Osnovne komponente 6 23.9.2007 23:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com