Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2010, 9:31   #3021
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Zaista se slazem da je losa i vec vidjena prica u RPG-ovima zapravo dobra jer ostale igre nemaju skoro nikakvu. Ipak, ima i sasvim dobrih prica - Gothic 1, Fallout, Bloodlines, a od "grupnih" FRP-RPG-ova recimo Planescape Torment koji se ipak izdvaja originalnoscu. DA jeste linearna igra i takav koncept ce verovatno biti zadrzan i u buducnosti, ali ipak se ponesto moze uciniti na samim mapama:
1. Vise ulaza (i izlaza) do odredjene lokacije
2. Mogucnost nenasilnog resavanja problema
3. Razdvajanje druzine na mapi sa ciljem dolaska do resenja
4. Koriscenje SVAKOG lika i njegovih intelektualnih osobina u dijalozima a ne samo glavnog. Dovoljno je dominantan nemogucnoscu izbacivanja iz druzine i vodjenjem u svaku misiju.
5. U zavisnosti od izbora tokom igre ponuditi bar tri razlicita zavrsetka sto bi na primer imalo uticaj pri pocinjanju nastavka ili ekspanzije. Na ovo cemo verovatno morati da cekamo jos godinama dok su prethodne tacke sve vec vidjene u igrama.
6. Izbor u toku igre bi trebalo i da utice i na prezivljavanje, udaljavanje nekih clanova grupe a ne samo na izlazak iz igre i da to ima neki uticaj na igru u buducnosti. Od nekog lika iz grupe bi glavni junak mogao napraviti cak neprijatelja koji bi dalje imao bitno mesto u prici svojim delovanjem u samoj igri - paktiranje sa glavnim negativcem npr ili neki drugi uticaj na grupu tj glavnog junaka. Samo napustanje grupe je vec hiljadu puta vidjen scenario.

Implementiranje samo nekih od ovih tacaka bi znatno podigle replay value igre.
Prostora za napredak itekako ima narocito kod igara gde se vodi grupa jer je tu mogucnost pravljenja odlicnog scenarija daleko veca nego kod RPG-ova gde se vodi samo jedan lik.
Da Bioware zaista hoce da poradi na kvalitetu igre radili bi na takvim stvarima a ne na grafici i novom engineu - ona je za ovaj tip igara i vise nego dobra i tu ne treba menjati nista.

Poslednja ispravka: Laskaris (29.9.2010 u 9:59)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Sheridan (29.9.2010)
Stara 29.9.2010, 11:29   #3022
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

I Witcher i Dragon Age imaju "isti kalup" priču spasavanja sveta od zla, samo što su predstavljene na drugačiji način. Bioware se drži apsolutnih D&D klišea, ali ih prezentuje na fascinantan način, dok je svet Witcher-a nekako životniji, prljaviji, realniji (koliko je to moguće). Prepirke oko toga koja igra ima bolju priču ili je bolje predstavljena su besmislene, svaka ima svoje prednosti i mane, kao i to šta kome više odgovara. Meni, lično, obe igre su pravo igračko uživanje.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
DA jeste linearna igra i takav koncept ce verovatno biti zadrzan i u buducnosti, ali ipak se ponesto moze uciniti na samim mapama:
1. Vise ulaza (i izlaza) do odredjene lokacije
Zašto misliš da je DA linearna igra?? Ako je tako, onda su i GTA 4, Oblivion, Mass Effect, itd, linearne igre. U šta bi se onda Mafia svrstala?
A ovo za više ulaza na određene lokacije je, bar što se DA tiče nepotrebno, jer su mape dovoljno male da se ne "umoriš" tabananjem.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
2. Mogucnost nenasilnog resavanja problema
Postoji u DA. Kad uvežbaš dovoljno veštinu "jezika" (nisam kući, pa se ne sećam kako se naziva tačno taj skill, niti mogu da vidim), onda uz pomoć PERSUADE možeš da izbegneš neke sukobe, mada ne one koji su usko vezani za glavni quest i gde "mora" da bude makljaže.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
3. Razdvajanje druzine na mapi sa ciljem dolaska do resenja
Odlična ideja, a i nije teško izvodljiva. Mada sam čitao da se u zadnjoj bici u DA tako nešto i dešava...

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
4. Koriscenje SVAKOG lika i njegovih intelektualnih osobina u dijalozima a ne samo glavnog. Dovoljno je dominantan nemogucnoscu izbacivanja iz druzine i vodjenjem u svaku misiju.
Takođe odlična ideja, ali veoma teško izvodljiva. Zamisli samo, na primer, 8 likova iz DA (biraš koja 3 ćeš da povedeš), 8x po nekoliko vrsta odgovora za preko 100 NPC-ova, pa još puta lokacije...tu bi trebalo teksta i glasovne glume za najmanje 2 BR DVD-a i AI koji još uvek ne postoji u tolikoj kompleksnosti. Ili bar ja ne znam za tako nešto...

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
5. U zavisnosti od izbora tokom igre ponuditi bar tri razlicita zavrsetka sto bi na primer imalo uticaj pri pocinjanju nastavka ili ekspanzije. Na ovo cemo verovatno morati da cekamo jos godinama dok su prethodne tacke sve vec vidjene u igrama.
Jeste da nisam završio igru, ali koliko sam čitao DA ima najmanje tri završetka:
Spoiler za Ukoliko neko nije završio ne treba da gleda:
- Možeš da izgineš posle borbe sa Archdemonom
- Allistair gine posle borbe sa Zmajem
- Moć Archdemona odlazi u Morriganinu bebu, jer ju je glavni lik napumpao


Kažem, samo sam čitao o tome, nisam još završio igru.
Ne znam da li znaš, ali Mass Effect ima ono "sto bi na primer imalo uticaj pri pocinjanju nastavka ili ekspanzije". Nije baš nešto previše značajno, ali ima uticaja, mada je to samo prvi korak. Još veći "uticaj" će imati igranje Mass Effect 3 u zavisnosti od onoga kako je ko igrao ME2.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
6. Izbor u toku igre bi trebalo i da utice i na prezivljavanje, udaljavanje nekih clanova grupe a ne samo na izlazak iz igre i da to ima neki uticaj na igru u buducnosti. Od nekog lika iz grupe bi glavni junak mogao napraviti cak neprijatelja koji bi dalje imao bitno mesto u prici svojim delovanjem u samoj igri - paktiranje sa glavnim negativcem npr ili neki drugi uticaj na grupu tj glavnog junaka. Samo napustanje grupe je vec hiljadu puta vidjen scenario.
Takođe dobra ideja, ali suviše je komplikovano tako nešto izvesti, a da se ne izgubi na nelinearnosti. Tako nešto je, po meni, najbolje odrađeno u SITH LORDS, gde neke likove možeš da učiniš Džedajima, ako te dovoljno cene, ali ne i da se uradi suprotno, mada i to je dovoljno za ono doba.

No, dobro, čitao sam, takođe, da će Dragon Age 2 biti ono što je kec trebao da bude, da "odstupa od klišea" i da su prvi utisci dosta pozitivni, ali za to ćemo malo pričekati da se uverimo. Nadam se da nisu (već sam to pomenuo) "iseckali" neke zanimljive stvari, kako se "konzolaši" ne bio opterećivali nepotrebnim...

Poslednja ispravka: NastyB (29.9.2010 u 11:40)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 11:39   #3023
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

@ Vulee

To je sasim ok, ja sam zbog suse probao manje vise sve naslove sa semi pristojnom ocenom koje sam uspeo da nadjem ovde i iako vecina naslova samo ok igrao sam, zato sto volim rpg, a onda sam shvatio da ima toliko drugih stvari koje mogu da radim, koje su fantasticne, a "dobri" rpgovi mi kradu vreme. Zato kad ti kazes da je dobro, jednostavno ne mogu da se slozim.

@ NastyB

Citat:
I Witcher i Dragon Age imaju "isti kalup" priču spasavanja sveta od zla, samo što su predstavljene na drugačiji način.
Ne znam odakle ti da DA:O i Witcher imaju isti kalup? Dok se u prvom boris protiv iskonskog zla podiglog da unisti i porobi sva razumna bica tralalalal u Witcheru imas vise pricu o borbi protiv zla zlom i kako se iz dobrih namera mogu desiti lose stvari, sto je vec cidjeno, ali ipak bolje od DA:O, barem meni.

Citat:
Zašto misliš da je DA linearna igra?? Ako je tako, onda su i GTA 4, Oblivion, Mass Effect, itd, linearne igre. U šta bi se onda Mafia svrstala?
Dobro si zakljucio, sve te igre su linearne ( Oblivio vise, manje). Nelinearne igre su Fallout 1&2, Morrowind.

Citat:
Laskaris kaže:
5. U zavisnosti od izbora tokom igre ponuditi bar tri razlicita zavrsetka sto bi na primer imalo uticaj pri pocinjanju nastavka ili ekspanzije. Na ovo cemo verovatno morati da cekamo jos godinama dok su prethodne tacke sve vec vidjene u igrama.
Citat:
Jeste da nisam završio igru, ali koliko sam čitao DA ima najmanje tri završetka
Nagadjam, ali mislim da je covek pod razlicite krajeve mislio potpuno drugacije krajeve, tipa postanes archdemonov mracni minion i slicno.

Poslednja ispravka: Sheridan (29.9.2010 u 11:58)
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 11:57   #3024
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
[LINCH-ALERT]Sta da ucinim kako bi mi igra bila zanimljivija od resavanja lavirinta iz Mikijevog zabavnika (i to onog koji ima samo jedno resenje)[/LINCH-ALERT]

Jednostavno ocekivao sam vise... roknuo sam Connora i zaputio se u Denerim, sto ce reci da sam jos uvek negde na prvoj trecini celokupne igre (valjda); uzasno mi je dosadno
A da vidiš tek kako je ako nekoliko dana ne stigneš da igraš, posle toga nema šanse puškom da se nateraš da nastaviš...
Nek se ljuti ko hoće, al ova igra je jednostavno dosadna.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Flash91 (30.9.2010)
Stara 29.9.2010, 12:08   #3025
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Dosadnija od NWN1 nije sigurno, a tu igru si ti presao 5-6 puta ako se ne varam..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 12:17   #3026
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Tad sam imao 18-20 godina, bili drugi kriterijumi...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 12:38   #3027
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Jedini dosadan deo, po meni, je tumaranje po deep roadsu. Tu, za razliku od ostatka igre, nema dobrog balansa izmedju borbe, dijaloga i pitomih "hubova".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 13:04   #3028
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Aha. Tu su valjda hteli da naprave onaj osecaj opasnosti i bespomocnosti tumaranja mracnim hodnicima kojima naizgled nema kraja ali su potpuno promasili efekat....
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 14:07   #3029
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jedini dosadan deo, po meni, je tumaranje po deep roadsu. Tu, za razliku od ostatka igre, nema dobrog balansa izmedju borbe, dijaloga i pitomih "hubova".
Prilicno dosadan je i deo tumaranja po Denerimu i deo oko Lothringa sa sve kvestovima - skupi biljke, otruj zamke ili kako bese vec. Prilicno dosadno je i napredovanje kroz Redcliff zamak (srecom je relativno kratko) i napredovanje kroz kulu Carobnjaka soba po soba, sprat po sprat, dok ne dodje deo sa Fade-om, o delu sa patuljcima necu da trosim reci, sreca te sam imao dobro balansiranu druzinu pa nisam ginuo i relativno sam brzo prosao, bez nerviranja (svanulo mi je od kada sam cusnuo Morrigan iz druzine i uzeo onu healerku Wynne ili kako vec). Bossovi su, kako vec napisah, svuda dobri i borbe su zanimljive. Da je igra makar malo inventivnija u smislu koji sam vec naveo bila bi zaista remek delo..ovako je dobra, na trenutke odlicna ali ima i jako dosadnih mesta.
Mape su sasvim dovoljno velike (mogle bi biti i vece) i mogle bi da imaju vise ulaza i izlaza - jedan javni "zvanicni" a drugi ili treci koje saznajes na neki nacin u razgovoru sa npcovima ili resavajuci neki side-quest.
Pod razlicitim krajevima sam mislio zaista razlicitim a koji bi se odrazili na razvoj radnje u nastavku - nisam igrao Mass Effect 2 pa ne znam o cemu se tu radi.
Nenasilno se mozda mogu resiti neke situacije u DA ako junak (moj trenutni elf-mage) ima persuade i intimidate skill razvijen ali to pomaze i zaista preokrece situaciju u moju korist malo puta. Neki npc ce "progovoriti" ako mi je persuade skill dovoljno visok da ga ubedim (onaj patuljak - zaboravih mu ime sto ima debilastog sina enchantera) progovori tek ako je persuade skill gl junaka dovoljno visok da ga ubedi da se ispovedi. Bilo bi milion puta bolje da se moze koristiti i persuade skill nekoga iz grupe i da i u dijalozima aktivno ucestvuju - ovako su oni puki izvrsioci tj mlate ili oruzjem ili bacaju magije a nesto zivota dobijaju kroz dijaloge gl junaka sa njima, romanse, sex, poklone i side questove ili DLC-ove. Bila bi dobra fora da u dijalogu mogu da koristim recimo Morrigan da zaplasi ili zavede, Lilianu da kao bard ohrabri, glavnog junaka (zavisi od klase) da ubedi i sl. U igri su takodje rasne razlike jako malo naglasene a i gde jesu pomenute deluju manje-vise benigno i neubedljivo.
Sto se tice voiceovera tu ne bi trebalo menjati nista jer je u dijalozima i glavni junak mutav kao cipela pa bi sa te strane velicina igre ostala ista, a bilo bi lepo da glavnom junaku kada se obratim kao neki saigrac mogu da cujem glas (to bi uzelo jos nesto mesta na disku ali bi igru ucinilo daleko zivotnijom). AI je druga prica, tu bi se moralo zaista dobro poraditi i predstavlja teskocu.
Nadam se da ce Bioware ovako nesto zaista i bar delimicno implementirati u nekoj buducoj igri pa neka i dolazi onda na jednom (dva je vec mnogo) blue ray disku - vredelo bi.

Poslednja ispravka: Laskaris (29.9.2010 u 14:32)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 15:07   #3030
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Pazi kad se meni svidelo lutanje kroz zamak, po hodnicima... itd

To mi je profesionalna deformacija od Eye of the beholder serijala... volim da lutam po mapi, onda udjem u neki crypt (sa sto vise spratova), vrtim se po njemu 2 dana i kad izadjem iz njega nit znam gde sam, ni kud sam posao

Ma lep je DA:O, samo da postoji malo slobodnije kretanje i 5x vise lokacija na mapi.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 23:31   #3031
Rexor
Novi član
 
Član od: 28.9.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
I Witcher i Dragon Age imaju "isti kalup" priču spasavanja sveta od zla, samo što su predstavljene na drugačiji način. Bioware se drži apsolutnih D&D klišea, ali ih prezentuje na fascinantan način, dok je svet Witcher-a nekako životniji, prljaviji, realniji (koliko je to moguće). Prepirke oko toga koja igra ima bolju priču ili je bolje predstavljena su besmislene, svaka ima svoje prednosti i mane, kao i to šta kome više odgovara. Meni, lično, obe igre su pravo igračko uživanje.
Jasno je ovde koja igra ima bolju priču - Witcher - ali u Witcheru je fokus na dobroj priči, dok u DA nije. U Witcheru imaš teme kao što su: slobodna volja vs sudbina, dobro i zlo, izbori i posledice... Geralt ne spasava svet od zla, čak je na neki način uništio svet na kraju igre. Ima čak i SF elemenata - putovanje kroz vreme i onaj kul twist sa paralelnim univerzumima. Ne znam da li je sve ovo dubokoumno ili sta već ali je prilično kul.

DA nisam još završio ali mi izgleda kao klasičan Bioware fazon - Orke dolaze moramo da okupimo kraljevstva, sudbina sveta je u mojim rukama... Ovo je totalni kliše ali mi ne smeta zato sto fokus nije na moćnoj priči nego kao i u svim Bioware igrama na grupnom avanturisanju (ne mislim na tupave sex scene). Ja sigurno ne igram DA zbog priče.

Zato ove dve igre ne treba uopšte porediti, jer jednostavno pucaju na različite stvari, jedino u čemu su slične je fantasy setting.
Rexor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 0:43   #3032
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Priča manje-više, ali mehanika je prepisana sa NWN2. Kao da gledam Oblivion i Folaut3 (a javlja mi se i Nju Vegas kad bacim pogled na plećku). Ali da se razumemo: ne znam za vas, ali meni se DAO svidža.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 8:17   #3033
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Sheridan kaže: Pregled poruke
Ne znam odakle ti da DA:O i Witcher imaju isti kalup? Dok se u prvom boris protiv iskonskog zla podiglog da unisti i porobi sva razumna bica tralalalal u Witcheru imas vise pricu o borbi protiv zla zlom i kako se iz dobrih namera mogu desiti lose stvari, sto je vec cidjeno, ali ipak bolje od DA:O, barem meni.
Dobro si zakljucio, sve te igre su linearne ( Oblivio vise, manje). Nelinearne igre su Fallout 1&2, Morrowind.
Ja i napisah da je priča "isti kalup", mislim na to da je reč o borbi dobra i zla, što si i ti potvrdio. Kao i to da se DA:O drži apsolutnih D&D klišea, a da je Witcher drugačiji, u tome se slažemo. Meni, lično, sviđaju se obe forme.
Znaš, igrao sam sve ove igre, ali bih te zamolio da mi objasniš zašto su Morrowind ili prvi (i pravi) Fallout-i, "nelinearniji" od, naprimer, Obliviona ili Dragon Age-a?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Lilianu da kao bard ohrabri, glavnog junaka (zavisi od klase) da ubedi i sl.
Ja igram ovu igru sa svim DLC-ovima i jedan od Gift-ova kod onih patuljaka je Luta, koju Leliana može da svira (a nije mi palo napamet ni da probam to), Alistairova lutka sa kojom se Morigan "igra", a i nekakve molitve za izgubljenim pustarama koje Sten "može da čita", plus još neke "upotrebljive stvari". A izuzev Stenovih nerazumljivih molitva, ostalo nisam probao...
Usput, napisao si da si "cusnuo Morrigan iz druzine" i samim tim si izgubio mogućnost drugačijeg kraja igre, jer
Spoiler za Jedan od krajeva:
pre poslednje borbe sa Archdemonom Morigan predlaže GJ (glavnom junaku) da naprave dete, kako bi moć Archdemona prešla u njega i time bi GJ ostao živ na kraju igre.
Zar to nije jedna od sjajnih nelinearnih stvari??

Citat:
Rexor kaže: Pregled poruke
Jasno je ovde koja igra ima bolju priču - Witcher - ali u Witcheru je fokus na dobroj priči, dok u DA nije. U Witcheru imaš teme kao što su: slobodna volja vs sudbina, dobro i zlo, izbori i posledice... Geralt ne spasava svet od zla, čak je na neki način uništio svet na kraju igre. Ima čak i SF elemenata - putovanje kroz vreme i onaj kul twist sa paralelnim univerzumima. Ne znam da li je sve ovo dubokoumno ili sta već ali je prilično kul.
Naravno da je priča bolja, jer je rađena po sjajnom romanu Andreja Šapkovskog. Ja sam i napisao da se DA:O drži klasičnih D&D šablona.

Citat:
Rexor kaže: Pregled poruke
DA nisam još završio ali mi izgleda kao klasičan Bioware fazon - Orke dolaze moramo da okupimo kraljevstva, sudbina sveta je u mojim rukama... Ovo je totalni kliše ali mi ne smeta zato sto fokus nije na moćnoj priči nego kao i u svim Bioware igrama na grupnom avanturisanju (ne mislim na tupave sex scene). Ja sigurno ne igram DA zbog priče.
Zato ove dve igre ne treba uopšte porediti, jer jednostavno pucaju na različite stvari, jedino u čemu su slične je fantasy setting.
Slažem se. Da opet ponovim: Ja sam i napisao da se DA:O drži klasičnih D&D šablona. Samo što je odlično prezentovano...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 10:22   #3034
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
A izuzev Stenovih nerazumljivih molitva, ostalo nisam probao...
Usput, napisao si da si "cusnuo Morrigan iz druzine" i samim tim si izgubio mogućnost drugačijeg kraja igre, jer..
Cusnuo ne znaci zauvek cusnuo (nemam ni nameru) vec je ne vodim u zadnjih nekoliko misija sa sobom dok healerku vodim. Znam na sta mislis.. Jednostavno mi dva damager maga u druzini trenutno ne trebaju. Sada igram u sustini sa tenkom (siroti Alister stalno ga peglaju jer svi prvo njega napadaju a nema jos dovoljno snage za Cailanov oklop a komparativni nisan nasao jos - ovaj ima fatigue koji siromasko itekako oseca ), za backstabera koristim Lilianu ili Zevrana (Liliana je bolja cini mi se za sada), healera Wynne i svoj skromni lik elf-carobnjaka damagera - nalazim da mi je Wynne korisnija od glavnog lika. Vec sam i prvi put kad sam igrao (fighter) provalio da je mag supporter-healer daleko bolji izbor od damagera ali a nekako mi je bzvz sada da kao glavni lik pravim najmanje stete od cele druzine igrajuci supporter-healer varijantu
Ubedljivo najsmorniji deo je Ozdamar izuzev borbe sa onim sampionom na kraju Proving-a - izabrao sam ovog puta Lorda Harrowmonta. Ta borba je bila super i bas sam se namucio sa sadasnjom druzinom protiv njih. Sa dva maga treba uvek nekako igrati tako da si na distanci a tenk i backstabber nisu dovoljno jaki da srede tesko oklopljenog bossa sa jednim backstabberom i dobro oklopljenim fighterom dok je cetvrti sa samostrelom i na distanci. Bese bas cupavo - uspeo sam tek iz petog-sestog pokusaja da postavim dobru taktiku za njih. Zbog toga i igram DA - sjajna je na trenutke, pa neka i smara malo na nekim deonicama.
I ja sam misljenja da Witcher ipak nije za poredjenje sa DA. Svet Witchera je nekako "odrasliji", ozbiljniji, siroviji, DA svet pokusava da to bude i samo na trenutke mu zaista uspeva ali tu je nekako "tanji" od Witchera. Nema veze, DA se svakako ne igra zbog originalne price i imerzivnosti (narocito ne drugi put) vec zbog prvenstveno taktickih borbi (zapravo malo toga i nudi osim flerta i sexa unutar druzine sto mi iskren da budem i nije bas interesantno - bila bi dobra fora da moze da se flertuje sa Wynne sto je Alister nekoliko puta pokusao sada sam obratio paznju na to). Bioware nam je prezentovao ovaj klise vec milion puta, samo su ga sada dobro upakovali a verujem da to moze jos bolje. Sto se mene tice u sl pet godina uopste ne moraju da menjaju grafiku - meni se igra, ovakva kakva je, svidja.

Poslednja ispravka: Laskaris (30.9.2010 u 10:39)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 11:26   #3035
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Cusnuo ne znaci zauvek cusnuo (nemam ni nameru) vec je ne vodim u zadnjih nekoliko misija sa sobom dok healerku vodim. Znam na sta mislis..
Aaaa, ja sam mislio da si je sasvim izbacio iz "družine". Pošto je i to moguće.

A danas sam se setio gde sam pročitao ono što me je strašno iznerviralo u vezi Dragon Age 2, a to bilo OVDE. Ako je ovo tačno, onda su "ubili" najbolje stvari u igri. Ali, sudeći po Eurogameru ovo je istina, mada na tom sajtu Mafia 1 i 2 imaju ocene 4/10, a kojekakve mentolske igre (ovo su samo PC igre, valja pogledati konzolne review-ove i upišati se od smeha) bez problema dobijaju 8 ili 9/10. Čak ni DA:O nisu ocenili, što samo govori da na tom sajtu radi gomila retardiranih, maloletnih morona, jer posle čitanja dva pasusa njihovog review-a mi se smučilo...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 11:52   #3036
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Ma eurogamer je skup onih najgorih nubara, njihove recenzije uopste ne citam, niti me interesuju, jer znam da cu samo da se iznerviram..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 11:55   #3037
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
A danas sam se setio gde sam pročitao ono što me je strašno iznerviralo u vezi Dragon Age 2, a to bilo OVDE. Ako je ovo tačno, onda su "ubili" najbolje stvari u igri.
To što su igrali demo gde su bile ponuđene samo 3 opcije ne znači da će to biti slučaj u celoj igri.

P.S. +1 za Eurogamer
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 12:02   #3038
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

^
Hheheheh, ma hajde nemam nista protiv - neka su i maloletni ako su objektivni koliko-toliko Ako su maloumni to je vec mnogo ozbiljnije U sustini se zna sta na kom sajtu moze da se ocekuje tj kakav review i kakve su igre "miljenici". Ti sajtovi sto su im najveci dometi da daju najmanju ocenu 87 uz oznaku "great" nekom moronskom AAA naslovu samo uzimaju pare tj u direktnoj su sluzbi industrije igara tj izdavaca a ne igraca - od toga zive.Ja revieowe uglavnom i ne citam ozbiljno tj ne vrednujem ih bas vec igru sam probam. U sustini 80 odsto igara koje se pojavljuju nije vredno cak ni probanja duzeg od 10-20 minuta (mnoge dobijaju cak pristojne ocene kritike), ali da bi se znalo mora se svojim ocima videti...
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.10.2010)
Stara 1.10.2010, 0:32   #3039
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins



Dragon Age: Origins Ultimate Edition announced

Includes Dragon Age: Origins + Awakening Expansion Pack + the following DLC:

* The Stone Prisoner
* Warden's Keep
* Return to Ostagar
* The Darkspawn Chronicles
* Leliana's Song
* The Golems of Amgarrak
* Witch Hunt

Release date: 12th October 2010
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 8:22   #3040
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Mala ispravka
Sa zvaničnog sajta, a pod stavkom NEWS AND UPDATES:
"The Dragon Age: Origins Ultimate Edition has been announced! The 2009 RPG of the Year, along with Awakening and all game add-ons will be available in a single package on October 26!"

Preneto i ovde (vidi se i na video klipu)
http://www.joystiq.com/2010/09/30/dr...its-on-oct-26/
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku draske73 na korisnoj poruci:
voodoo_ (1.10.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com