Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2011, 14:42   #941
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sinoc RED i 127 hours.

RED je i bio zanimljiv i pomalo smesan,ali je 127 hours cista glupost.
U RED-u su mi se svideli penzioneri,pogotovu lik sa prasetom i cela prica je onako ok. Film dobija moju preporuku.

A 127 hours je uzasno glup i dosadan film tako da sam i prespavao 20 min istog.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 17:40   #942
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Odgledao sinoc RED i 127 hours.

RED je i bio zanimljiv i pomalo smesan,ali je 127 hours cista glupost.
U RED-u su mi se svideli penzioneri,pogotovu lik sa prasetom i cela prica je onako ok. Film dobija moju preporuku.

A 127 hours je uzasno glup i dosadan film tako da sam i prespavao 20 min istog.
Neeee, taman sam se uzdao u 127 hours, cinio mi se kao dobar film...jel stvarno toliko los?
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 18:30   #943
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni se 127hours dopao, otprilike znas o cemu se radi i ako te je zainteresovalo pogledaj. Izgleda da ne postoji film za koji ce neko reci da je dobar a neko da je glupost.
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 23:57   #944
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zanimljivo je onda da na svakoj strani ove teme imaš po nekoliko takvih primera.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Doomche (23.1.2011)
Stara 23.1.2011, 22:54   #945
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao i ja ovaj Warhammer 40k... Intro za Dawn Of War je majka za ovo. Grafika i animacija uopste su kao u Diablo 2 filmicima. Valjda potrosili sve pare kako bi glasove pozajmili ona 2 engleska veterana. Jos to nije dovoljno, nego se cela akcija svodi na ubijanje par desetina chaos marinaca i jednog demona. Sve u svemu, jadan "film".

EDIT: Sad sam pogledao jos neke sinematike iz Dijabla i mogu reci da je u Dijablu animacija ipak bolja dok je grafika u tom rangu otprilike.

Poslednja ispravka: acaf (23.1.2011 u 23:51)
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 0:26   #946
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Odgledao i ja ovaj Warhammer 40k... Intro za Dawn Of War je majka za ovo. Grafika i animacija uopste su kao u Diablo 2 filmicima. Valjda potrosili sve pare kako bi glasove pozajmili ona 2 engleska veterana. Jos to nije dovoljno, nego se cela akcija svodi na ubijanje par desetina chaos marinaca i jednog demona. Sve u svemu, jadan "film".

EDIT: Sad sam pogledao jos neke sinematike iz Dijabla i mogu reci da je u Dijablu animacija ipak bolja dok je grafika u tom rangu otprilike.
Baš sam hteo da napišem o tom filmu.

Prilično mlako, nisam nešto oduševljen. Iako solidno animirani, karakteri su nekako bledi, anemični, a nose po dve tone čelika i skaču dva metra uvis. Priča nije ništa posebno, pokušali su neki plot twist, ali opet na početku se otprilike zna kako će da se završi. Nisam igrao WH40K, niti sam pratio priču, ali su me bar zainteresovali za ostala, "glavnija" dešavanja, Emperor, bla bla...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 0:39   #947
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Samo uporedi ovaj intro za Dark Crusade sa celim filmom i vidi sta su mogli da naprave samo tako. Krece od 32. sekunde

dasd
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 13:27   #948
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nisam neki sjajan recenzent, ali cu probati da kazem svoje misljene o 3 filma koja sam gledao ovog vikenda.

I to posle duzeg vremena sam sve to odgledao na televiziji, tako da nisu u pitanju najnoviji filmovi

Poceo sam u subotu popodne sa filmom Rebound. Martin Lorens je glavni glumac, i odlucio sam da odgledam jer ga podosta volim i bas mi je smesan kao pojava. Ocekivao sam neku komediju, i ocekivanje se ispunilo...ali...
Komedija je ipak za klince.
Spoiler za radnja:
Nas junak preuzima da bude trener kosarkaske ekipe u srednjoj skoli, i klinci su u glavnoj ulozi. Sve je ocekivano, pokoja forica tu i tamo, jedino sto mi je on opet smesan kao pojava.
Ocena na imdb je realna, 4.7 (naknadno sam sve pogledao). Ipak, prijao mi je posle rucka, cim je poceo znao sam sta mogu da ocekujem

Zatim je u 21h poceo na prvom Deja Vu sa Denzelom. Krece ponovo ocekivano, svi srecni nasmejani, i onda ocekivani sok i katastrofa. Pocetak je sasvim ok, a onda sam se smorio totalno
Spoiler za radnja:
kada su poceli da koriste "satelitske snimke" kojima mogu da vide sve sta se desavalo pre 4 dana i to na jednom odredjenom mestu (suvise je navodno velika memorija da bi se sacuvalo svuda) Ali elem, mogu da zumiraju sve, prate nekoga po kuci i slicno. Tada sam se bas razocarao.
Ipak, stvar je izvukla kasnija prica
Spoiler za zakljucak:
da u stvari ipak vide proslost zahvaljujuci zakrivljenosti kosmosa (bas je taj dan na exploreru ujutro bila emisija o tome (deza vi )).
Na taj nacin sam to ipak doziveo kao naucnu fantastiku, pa je popravilo stvari, i kroz sam zadovoljan filmom, i ocena na imdb je zasluzena.

I na kraju Misery po romanu Stivena Kinga. Taj film sam davno vec gledao 3 puta, i uvek mi je bio napet i dobar.
Spoiler za radnja:
Pisac koji je nestao u sneznoj mecavi, a koga je nasla njegova luda obozavateljka u kuci usred planine, i kojoj se ne dopada kraj njene omiljene junakinje, i po svaku cenu trazi od njega da napise nastavak knjige, zadrzavajuci ga svim sredstvima.
Fino stivo za laku noc I ocena opet zasluzena.


Znaci, delim misljenje za sve 3 ocene kao na imdb-u, i ako vec neki od ovih filmova niste pogledali, nadam se da sam pomogao

Poslednja ispravka: Iris (24.1.2011 u 14:44) Razlog: spoileri
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 14:06   #949
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Devil http://www.imdb.com/title/tt1314655/

Imao je potencijala, ali negde na polovini sve postaje vrlo predvidivo i očigledno.
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 15:32   #950
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I baš se vidi da je to niskobudžetni/poluamaterski film, i događaji i likovi su isuviše "bland"... Da je film radio "pravi" Holivud, barem bi sve bilo mnogo "šarenije", razrađenije, pa samim tim i strašnije. Ovako, propade dobra ideja. Meni je film bio OK zbog toga što tera čoveka da se stalno pita ko je od putnika đavo, ali sem toga... meh.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 17:03   #951
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zbog politicke korektnosti u USA, pretpostavljam da crn.. Afroamerikanac nije djavo
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 17:19   #952
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Planiram veceras ili sutra uvece da odgledam "Sorority Row"...

trejler



Ako je neko gledao vec, nek baci koji koment, da ne skidam 720p rip za dz
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 17:27   #953
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ipak sam odgledao na kraju Scott Pilgrimm VS The World. Znaci sve moje pretpostavke su bile tachne: film je previse moderan, hipsterski, gej (u oba znachenja rechi ), vecina glumaca (a pogotovo glavni) su jako iritantni.. ali uprkos svemu ovome, ovaj film je jednostavno SUPER!
Jako je zanimljiv i obradjuje uvek aktuelnu temu (veze i medjuljudski odnosi), sve vreme je interesantan i nikad ne smara ako zbog niceg drugog onda zbog vizuelnih elemenata koji su maestralno odradjeni i savrseno uklopljeni. Mogu reci da sam bas uzivao gledajuci film i odmorio ochi i mozak. Muzika je hipsterska ali je zachuda prilichno dobra, cak razmisljam da nabavim soundtrack. Medjutim ono sto mi se najvise dopalo su razne nerd/gejmerske fore i reference koje kapiram da nisu legle svima, ali npr ja sam se bas odusevio kad sam video "Clash at Demonhead" . Fanovi 2D i 3D borilackih igara ce se takodje oduseviti jer film obiluje borilackim sekvencama na koje btw ne treba gledati kao na realne nego metaforicke. Ukratko, ceo film je jedan veliki audio vizuelni trip!
Jedino sto mi je smetalo u filmu je to sto su gotovo svi likovi kompletni idioti, ali sam shvatio da je to i poenta i da oni i treba da predstavljaju tipicne i obicne ljude (amerikance ). Doduse onaj glavni lik u pravom zivotu ne bi mogao da navata ni 10X ruzniju ribu od najruznije iz filma, ali to je ili fora/fikcija ili su amerikanci postali toliko retardirana nacija .

U svakom slucaju, preporuka!!!

Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 17:30   #954
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Ako je neko gledao vec, nek baci koji koment, da ne skidam 720p rip za dz
Stvarno ocekujes da taj film ista valja?!

Videli smo vec gomilu djubreta na istu temu, sumnjam da ce i to sto planiras da gledas iole vredeti... Probaj Tormented, na slicnu je foru i takodje nije nista spec, ali ima dobrih momenata...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 17:31   #955
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@nexexcalibur

Ako ti se svideo serijal "Znam sta ste radili proslog leta" svidece ti se i ovaj film. Meni nije bio los, iako ima malu ocenu na IMDb.

Znam da ima tema za serije ali posto je u ovoj temi spomenuta serija pitacu te ovde:

Ima li Flasforward ikakvog smisla na kraju. Ne bih dzabe da skidam jednu jedinu sezonu i da na kraju sve bude nepovezano. Po onome sto sam video na YouTube-u deluje jako zanimljivo.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 19:22   #956
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sinoc sam pogledao Unstoppable i iako je kraj manje-vise potpuno predvidiv film mi je drzao punu paznju od pocetka do kraja tako da smatram da film vredi pogledati.
Naravno u filmu ima stvari koje mi se i nisu dopale, recimo prvi postulat Marfijevog zakona da "sve sto moze poci naopako i poci ce naopako" i to da "nesreca nikad ne ide sama", cime su malo i preterali ali sve u svemu sasvim OK odradjen film, koji na kraju ne ostavlja utisak vrhunskog dela ali je jos dalje od toga da ostavi utisak protracenog vremena.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
mp3lopov (24.1.2011)
Stara 24.1.2011, 20:20   #957
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Ima li Flasforward ikakvog smisla na kraju. Ne bih dzabe da skidam jednu jedinu sezonu i da na kraju sve bude nepovezano. Po onome sto sam video na YouTube-u deluje jako zanimljivo.
Mozes da posmatras prvu seznou kao kraj jednog poglavlja. Celina za sebe, ali nedovoljno da bude puna "kniga". Steta...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
mp3lopov (24.1.2011)
Stara 24.1.2011, 20:21   #958
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
@nexexcalibur

Ako ti se svideo serijal "Znam sta ste radili proslog leta" svidece ti se i ovaj film. Meni nije bio los, iako ima malu ocenu na IMDb.

Znam da ima tema za serije ali posto je u ovoj temi spomenuta serija pitacu te ovde:

Ima li Flasforward ikakvog smisla na kraju. Ne bih dzabe da skidam jednu jedinu sezonu i da na kraju sve bude nepovezano. Po onome sto sam video na YouTube-u deluje jako zanimljivo.
Pa pazi, zadnja epizoda je ustvari pocetak neceg novog, slicno pilot epizodi, uvodi te u nesto novo, u ovom slucaju sezonu 2 koja nikad nece biti snimljena...

Anyhow, ovih 22 epizode su sjajne, naravno, produkcijska kuca koja napravi jedan LOST ne moze da pogresi, ali se ipak desilo da su dve SF serije ipak previse (FlashForward i V....V je dobio drugu sezonu, a FF shut kartu)...

Slobodno skidaj, zabavices se silno


Sto se tice Sorority Row-a, prekinuo sam download i bacio Dead Space instead...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
mp3lopov (24.1.2011)
Stara 24.1.2011, 20:27   #959
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kad vec kod ovoga, moram da pohvalim Kapriku, kako je uradjena poslednja epizoda, znajuci da nece biti druge sezone. Poslednjih par minuta je fantasticno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2011, 15:29   #960
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Jedino sto mi je smetalo u filmu je to sto su gotovo svi likovi kompletni idioti, ali sam shvatio da je to i poenta i da oni i treba da predstavljaju tipicne i obicne ljude (amerikance ). Doduse onaj glavni lik u pravom zivotu ne bi mogao da navata ni 10X ruzniju ribu od najruznije iz filma, ali to je ili fora/fikcija ili su amerikanci postali toliko retardirana nacija .
Film je inace sniman u Kanadi s obzirom da je autor stripa po kojem je film radjen tu rodjen i proveo ceo zivot, a Edgar Wright je Britanac, ali nemoj da ti to ometa predrasude o retardiranim Amerima.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com