Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2008, 16:20   #1
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Broken Sword 2.5

Kao što naslov kaže, izašla je ova igra i možete je besplatno skinuti sa http://www.strategyinformer.com/pc/b...ame/26740.html

Ko je skine neka javi utiske.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
M.C. (29.9.2008), Nergal (29.9.2008)
Stara 29.9.2008, 18:51   #2
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Broken Sword 2.5

Ahem, da probijem led. Prvo da se zahvalim SBB-u sto mi je prepolovio vreme skidanja igre.
Posto nisam poznavalac serijala jer sam igrao samo Sleeping Dragon nisam kompetentan da nesto vise kazem, narocito jer se radnja nastavlja na drugi deo. Grafika je zadrzala cartoon-like stil iz prethodnog dela, ona kakvu poseduju Runaway i So Blonde, samo dosta skromnija naravno. Ako je suditi po uvodnoj animaciji humor ce biti itekako prisutan. Drzanjem Space-a, videcete sve 'hotspotove' na ekranu sto je pozitivno.
Sa druge strane, stvar koja je po meni ocajno uradjena su glasovi, nikakve promene intonacije. Znaci ravni k'o daska. Ovo je zasnovano na prvih 5 min. gameplay-a, mozda je situacija kasnije kudikamo bolja, mada sumnjam u to. Ovo me je podsetilo na uzasnu praksu Nemaca da sve zivo sinhronizuju...
Sve u svemu ocekujem da ce ovo biti zanimljiva igra. Toliko od mene posto ne bih nastavljao da je igram pre nego sto zavrsim drugi deo.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Nergal (29.9.2008)
Stara 1.10.2008, 15:59   #3
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword 2.5

Probao danas na 5 minuta (jer moram da igram Nikopol pa sam u žurbi) i mogu reći da je grafika super, kao kec, lepo izgleda i na 20" monitoru, ali su svi glasovi na nemačkom, + Nico ima odvratno hrapav 'O 'Rene' glas...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 0:14   #4
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword 2.5

Oficijelna stranica: http://www.brokensword25.com/
Torrent je postavljen, jako je brz: http://tracker.baphometsfluch25.de/b...up.zip.torrent (link se nalazi i na oficijelnoj stranici).
O igri:
Revolution je pomogao oko izrade igre (napravljena je po licenci).
1. Grafika - u prvom dijelu je jako dobra, kasnije pada. Vidi se da su različiti ljudi radili različite lokacije (prva i druga polovica igre) jer je tehnika drugačija, isto vrijedi i za animacije.

2. Priča je ok, mada je pomalo nelogična, neke stvari su loše objašnjene čak i kontradiktorne. Radnja se odvija u nekoliko zemalja, uglavnom se budi nostalgija uvođenjem starih likova i lokacija i to je osnovni aim igre i u tome je uspjela.

3. Igrivost. Igriva kao i prva 2 nastavka serijala, dapače ima manje malih pogrešaka (negdje George ima problema kada ga se stjera u kut, treba mu par manevara da izađe, no sve to spada u smooth kategoriju).
Najveći nedostatak igri po mom mišljenju je što nema onih napetih situacija, nije to ono što je bilo u prijašnjim nastavcima. Da su to stavili u igru bila bi mi mnogo draža.
Glasovi su zasada samo na njemačkom jeziku, igra je na njemačkom i engleskom.
Glasovi nisu baš neki, no izvedbi (lošoj) malo pridonosi i činjenica da je glavni lik amerikanac u parizu, a sve na njemačkom.
Igra je vrlo jednostavna, prešao sam je danas u nekoliko sati. Malo prije podne i malo poslije podne. Unatoč brojnosti likova i lokacija čini mi se da bi 80% walkthrougha mogao odmah napisati po sjećanju.
Svakako thumbs up za igru. Šteta što nisu istakli neki veliki paypal banner za donacije na stranicu, mislim da je mnogo ljudi spremno podržati ovakve projekte u budućnosti.
Svima kojima su se BS 1 i 2 svidjeli preporučam ovu igru. Što se ostalih tiče ako misle igrati, savjetujem im da prvo zaugraju BS 1 jer je ova igra bez tog iskustva (IMO) par puta lošije iskustvo.
Eto, dosta sam vas smarao, uživajte u igri.
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nets na korisnoj poruci:
Shlaymara (3.10.2008), zoran845 (3.10.2008)
Stara 7.11.2008, 10:35   #5
Mrgy
Novi član
 
Član od: 19.8.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword 2.5

Igrao sam samo demo ove igrice. Malo je razocaravajuce slusati Georga na Nemackom. Ali je ok, grafika je odlicna, jedino mi se ne svidja sto umesto animacija George samo stoji. Ali valjda ce to da dopune. Sve u svemu, svaka cast ljudima!
Mrgy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2009, 21:40   #6
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Broken Sword 2.5

Pre nekoliko meseci se pojavio patch za BS 2.5, izmedju ostalog ubacen je prevod na mnoge jezike. Engleski glasovi su jos uvek samo u najavi.

Citat:
After a longer period than expected, we are happy to release the official patch for Broken Sword 2.5. We fixed several situations where the game freezed or the inventory didn't worked as expected.

Additionally this patch includes new subtitles, which means the officially supported languages are now: English, German, Spanish, Italian, Polish, Croatian, Portuguese and Russian. Thanks to all fans out there who made this possible. It was a long way, but finally we reached the goal.
Patch se moze skinuti ODAVDE

A sama igra ODAVDE

Poslednja ispravka: Shlaymara (2.10.2009 u 21:48)
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Nash Knight (4.4.2011)
Stara 28.12.2009, 18:47   #7
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword 2.5

Evo i ja sam preshao igru, i mogu samo jedno reci: Svaka chast entuzijastima!
Imam par sitnijh zamerki:
1.Animacija FMV sekvenca odskache od cartoon stila(pomalo ruznjikavi i kruti 3d modeli)

2.George nema lipsync(kao ni pojedini likovi u igri)

3.Zagonetke su mogle biti malo teze.(moje subjektivno misljenje)

PS.
Ove 3 zamerke ni u kom sluchaju ne umanjuju ocenu igre(imajuci na umu mali tim koji je uspeo ovako neshto da izvede)

Svim ljubiteljima avantura toplo preporuchujem
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 23:42   #8
The X Factor
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword 2.5

Ja danas završio ovu igru. Glavni plus mi je bio titl na hrvatskom pošto dosad nisam imao iskustvo da imam titl na "svom" jeziku. Na žalost ovo je moguće uključiti samo ako su glasovi na nemačkom. Ukoliko su glasovi na engleskom nema hrvatskog titla...
Sama igra - glavni kvalitet je što je gotovo identična kao BS 1 i 2. Na žalost nema ozbiljnijih problema, a neke stvari su jako naivno urađene (najdrastičniji primer u metrou sa povređenim putnicima).
Sve u svemu preporuka, ali - samo za fanove serijala.
The X Factor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, broken sword, broken sword 2.5

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Broken sword 1 Cvrcak Avanturističke igre 46 13.3.2012 21:29
Broken Sword : The Sleeping Dragon Renee Avanturističke igre 27 8.1.2011 12:58
Broken Sword 4 toni Avanturističke igre 76 8.1.2007 23:03
DS2 Broken World vas heroj Phoenix Role-Play 3 30.9.2006 10:45
Dungeon Siege 2: Broken World voodoo_ Role-Play 1 7.8.2006 20:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com