Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2010, 16:48   #81
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Ne laskaj samom sebi, jer tebe niko nije ni kopirao .... a razlozi baš tog posta, na tom mestu su mi poznati. Samo probajte bez prejudiciranja i nepotrebnih insinuacija molim. A "original" post je sa foruma koji više ne egzistira i čiji link na žalost nemam mada ću se potruditi da ga nađem i postavim u ovom postu uz EDIT. I pomalo nepismeno...pfff....trn i balvan.

http://www.whatsgamingon.com/forum/v...?f=12&p=66#p66
http://www.gameplay.rs/ipb/index.php...i-must-scream/

EDIT:
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
....ti si se meni dovoljno nalaskao time što si prepričao nešto što sam ja u originalu napisao.Ili misliš da je neko ćorav i glup?....napisao na osnovu mog pregleda igre.
....mada mi ne smeta da me imitiraju i prepričavaju. Smeta mi da to posle poturaju kao svoje.
....prepisivanje (iste formulacije, redosled nabrajanja i sl.).
Možda si ti neka dvostruka ličnost pa si nesvesno napravio plagijat, ali to je plagijat.
To je siže radnje a ne tvoje mišljenje da bi ga neko iskopirao, a i ništa nije kopirano niti poturano. Uz određene informacije sa neta (za koje su dati linkovi) i uz odigranu igru dat je samo rezime.
Ne mogu da nađem "original" post. I nebitno, ne mogu dvostruke ličnosti (???) da shvate inteligenciju.

Poslednja ispravka: draske73 (31.10.2010 u 19:10)
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 18:30   #82
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Ne laskaj samom sebi, jer tebe niko nije ni kopirao .... Samo probajte bez prejudiciranja i nepotrebnih insinuacija molim.

Nemam nikakvu potrebu da laskam samom sebi: ti (možda je u pitanju i neko drugi, ali sa istim nikom ) si se meni dovoljno nalaskao time što si prepričao nešto što sam ja u originalu napisao. Ili misliš da je neko ćorav i glup pa da to ne vidi? Pa si još i priložio "корпус деликатес":

Stvarno nisam ovako nešto očekivao, mada mi ne smeta da me imitiraju i prepričavaju. Smeta mi da to posle poturaju kao svoje.

Ona Dž. O. je prepisala nešto što je neko sa istim nikom koji i ti imaš napisao na osnovu mog pregleda igre.

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
To je siže radnje a ne tvoje mišljenje da bi ga neko iskopirao.
Molim te da mi ne vređaš inteligenciju.
Svako iz aviona može da vidi prepisivanje (iste formulacije, redosled nabrajanja i sl.).
Možda si ti neka dvostruka ličnost pa si nesvesno napravio plagijat, ali to je plagijat.

Poslednja ispravka: zoran845 (31.10.2010 u 18:40)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 0:18   #83
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Zelio bih da se zahvalim zoranu na dobrom opisu igre,ovu jako dobru i potpuno drugaciju avanturu od svih ostalih sam igrao i presao kad je izasla a i nedavno sam je opet presao i mogu reci da se slazem sa svim sto si rekao,igra ima smeka i totalno je nestandardna avantura sto je cudno jer je ipak davno izasla i nijedna prije joj nije bila ni slicna tako da ne postoji nijedna slicna avanura pre nje a bogami ni poslije,mislio sam da ce biti slicnih pokusajuci da je kopiraju ali nisam nabasao ni na jednu,uskoro cu postovati zanimljivosti vezane za ovu avanturu koje niste naveli a vjerujem da ce vas interesovati
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2012, 0:47   #84
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Harlan Ellison je najnagradjeniji pisac naucne fantastike svih vremena,pisao je scenarije za star trek,the outer limits,zona sumraka,naime harlanu elisonu je priznato na sudu da je terminator i svi njegovi nastavci su pisani po njegovim kratkim pricama
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2012, 12:34   #85
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Steta sto, koliko se meni cini, nista od njega nije prevedeno na srpski; cak ni na engleskom ne postoji izdanje sabranih kratkih prica (posto romane nije pisao), a u SF Masterworks ediciji za njega se vezuje jedino uticajni 'Dangerous Visions', mada je i tu samo urednik (ima par svojih prica, dok vecinu cine price drugih pisaca). Kazem steta, zato sto je, po svemu sudeci, zaista majstor kratke proze..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2012, 15:43   #86
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

nameless1 u pravu si kod nas mislim da ne postoje prevodi knjiga,za engleske verzije vec bi mogao da ti pomognem ako nista drugo onda u digitalnoj verziji,javi mi na PM ako te nesto interesuje, i ll sort something out,ne znam sto je kod nas prilicno nepoznat jer je to nezasluzeno,izgleda da kod nas neke stvari prodju i popularizuju se do besvesti a druge cak i kvalitetnije ostanu na marginama
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2012, 22:55   #87
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
za engleske verzije vec bi mogao da ti pomognem ako nista drugo onda u digitalnoj verziji,javi mi na PM ako te nesto interesuje, i ll sort something out
Heh, pa snalazljiv sam ja (), tako da sam vec dosta toga pribavio. Thanks.. u svakom slucaju.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 0:37   #88
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
... koliko se meni čini, ništa od njega nije prevedeno na srpski
Na svu sreću, to se samo tako tebi čini: priče Harlana Elisona su prevođene na srpski jezik u raznim edicijama ("Prosvetina" biblioteka "Kentaur", "Polaris" Zorana Živkovića i Žike Bogdanovića - da pomenem samo neke za koje čak i ja - ne naročito veliki ljubitelj naučne fantastike - znam). Glavni razlog što nije više prevođen je osobenost njegovog načina pisanja: stalno je (kako to u odrednici o Harlanu Elisonu u svojoj "Enciklopediji naučne fantastike" veli Zoran Živković) "pravio opite sa jezikom, pripovedačkim postupcima, stilom." "Ova sklonost ka eksperimentu ide sve do nivoa sintakse i interpunkcije čija se kruta pravila neretko prenebregavaju zarad postizanja posebnih efekata."
Kada se ovo ima na umu (uz upitnu isplativost izdavanja knjiga uopšte), jasno je da su bili retki ljudi koji su bili spremni i kvalifikovani da kvalitetno prevode dela H. Elisona.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
romane nije pisao
Nije tačno. Napisao je četiri romana: "Čovek sa devet života" (The Man with Nine Lives) (1960), "Čovek usuda" (Doomsman) (1967), "Feniks bez pepela" (Phoenix Without Ashes) (1975) - sa Edvardom Brajantom, i "Grad na rubu večnosti" (The City at the Edge of Forever) (1977).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 2:44   #89
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Na svu sreću, to se samo tako tebi čini: priče Harlana Elisona su prevođene na srpski jezik u raznim edicijama ("Prosvetina" biblioteka "Kentaur", "Polaris" Zorana Živkovića i Žike Bogdanovića - da pomenem samo neke za koje čak i ja - ne naročito veliki ljubitelj naučne fantastike - znam).
Jbga, da imam koju banku vise, ili da sam odmalena citao SF, verovatno bih znao za to. Sakupio sam dosta knjiga iz 'Kentaur' i 'Polaris' edicija, ali na cika Harlana ne naleteh (verovatno su u onim antologijama). Evo, sad vidim da ima par njegovih prica u 'Politikinom zabavniku' iz osamdeset pete..

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nije tačno. Napisao je cetiri romana: "Čovek sa devet života" (The Man with Nine Lives) (1960), "Čovek usuda" (Doomsman) (1967), "Feniks bez pepela" (Phoenix Without Ashes) (1975) - sa Edvardom Brajantom, i "Grad na rubu večnosti" (The City at the Edge of Forever) (1977).
Nije tacno. Sad sam kopao po internetu ()- jbt, ne mozes da nadjes koliko je covek romana napisao, a sve je izgleda van stampe- i ispada da je napisao tri romana (1. The Man with Nine Lives- drugi naziv za 'The Sound of the Scythe', 2. Spider Kiss, 3. Web of the city- ova poslednja dva, koji zapravo jesu romani, nisi napomenuo); ostalo si naveo su novele (Doomsman) i scenariji za neke TV serije, kao taj 'Feniks bez pepela' kojeg je Brajant (ne Kobi) pretocio u roman, bez Harlija (on je kasnije radio na stripu), 'Grad na rubu vecnosti' takodje..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 11:20   #90
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
ispada da je napisao tri romana (1. The Man with Nine Lives- drugi naziv za 'The Sound of the Scythe', 2. Spider Kiss, 3. Web of the city ... ostalo sto si naveo su novele (Doomsman) i scenariji za neke TV serije, kao taj 'Feniks bez pepela' kojeg je Brajant (ne Kobi) pretocio u roman, bez Harlija (on je kasnije radio na stripu), 'Grad na rubu vecnosti' takođe..
Spisak romana sam preuzeo iz "Enciklopedije naučne fantastike" ("Prosveta", Beograd, 1990) Zorana Živkovića (ovdašnjeg istaknutog, ako ne i prvog, stručnjaka za sve što ima veze sa SF), koji (sa sve svojim doktoratom iz oblasti naučne fantastike i višedecenijskim bavljenjem ovim književnim žanrom) izgleda ne može da se meri sa nekim ko uređuje sajt za koji si dao link.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
poslednja dva, koji zapravo jesu romani, nisi napomenuo
"Poljubac pauka" i "Mreža grada" jesu romani Harlana Elisona, ali nemaju nikakve veze sa naučnom fantastikom (prvi, koji govori o nekakvoj zvezdi rokabilija, zapravo je nafrizirana biografija Elvisa Preslija, a drugi je priča o članu izvesne maloletničke ulične bande i njegovim nepodopštinama - ako je verovati "Vikipediji" - vidi "plot summary" za oba navedena dela), pa ih je Z.Ž. preskočio pri opisivanju opusa H.E.
Ja sam mu samo naivno poverovao, pa sam se prešao.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
da imam koju banku vise, ili da sam odmalena citao SF, verovatno bih znao za to.
I ja tako mislim.

I za kraj (u duhu Božića ):
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
jbt... Jbga
Jbm mu mater, šta će ti ovolike psovke?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 12:16   #91
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Spisak romana sam preuzeo iz "Enciklopedije naučne fantastike" ("Prosveta", Beograd, 1990) Zorana Živkovića (ovdašnjeg istaknutog, ako ne i prvog, stručnjaka za sve što ima veze sa SF), koji (sa sve svojim doktoratom iz oblasti naučne fantastike i višedecenijskim bavljenjem ovim književnim žanrom) izgleda ne može da se meri sa nekim ko uređuje sajt za koji si dao link.
Jbg (), ko radi taj i gresi! Evo, sta kaze wiki:

Published screenplays and teleplays
Phoenix Without Ashes (original, unaired and unaltered, Writers Guild of America Award-winning teleplay) published in Faster Than Light (1975, Haper & Row), alongside original stories by George R.R. Martin and Ben Bova, and reprints by Isaac Asimov.
The City on the Edge of Forever (1996) (Star Trek episode, original screenplay, with commentary. For an in-depth review of this book see.[38] This script was also published in Six Science Fiction Plays (1976) edited by Roger Elwood)

Doomsman ima ispod 80 stranica malog fonta, tako da to ne moze nikako biti roman, vec novela, kao sto sam vec na nekoliko mesta procitao. Drugo, taj sajt u kojeg sumnjas je iskljucivo posvecen Ellison-u..

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
"Poljubac pauka" i "Mreža grada" jesu romani Harlana Elisona, ali nemaju nikakve veze sa naučnom fantastikom (prvi, koji govori o nekakvoj zvezdi rokabilija, zapravo je nafrizirana biografija Elvisa Preslija, a drugi je priča o članu izvesne maloletničke ulične bande i njegovim nepodopštinama - ako je verovati "Vikipediji" - vidi "plot summary" za oba navedena dela), pa ih je Z.Ž. preskočio pri opisivanju opusa H.E.
Ja sam mu samo naivno poverovao, pa sam se prešao.
U pravu si! Ispada da mu je jedini SF roman 'The Man With Nine Lives'..

Citat:
His first novel was non-SF, Web of the City (1958), based on his experiences after joining a street gang. So The Man With Nine Lives is his first SF novel, and arguably his only one. (I have the perhaps mistaken impression that Spider Kiss (1961) is not SF. Doomsman (1967) was so bad that he destroyed copies of it for a while -- and as it was a Belmont Double it may not have been novel length
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
I za kraj (u duhu Božića ):
Jbm mu mater, šta će ti ovolike psovke?


nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2012, 1:03   #92
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Harlan Elison je bio pisac velikog spektra koji bi se mogao nazvati spekulativna fikcija koja obuzima zanrove naucne fantastike,horora,utopijanske i distopijanske fikcije,alternativne fikcije i jos mnogih.Interesantno da je na pocetku karijere pisao o bandama cak se i pridruzio jednoj u Nju Jorku da bi price bile sto autenticnije.Pedesetih je pisao cak i erotske price.Sesdesetih se seli u L.A i pocinje da pise za holivud i za televizijske komade koje sam spomenuo ranije.Pisao je i za Walt Disney studio.Posle ovoga krece njegov period pisanja naucne fantastike koja je nama i najpoznatija i najinteresantnija.Zenio se puno puta i u mladosti radio najrazlicitije poslove,Interesantno je da jos uvek pise na staroj olimpia kucacoj masini i da mrzi kompjutere i vecio dio interneta(njegova izjava).Pisao je i pod razlicitim pseudonimima i ima imidz kao nezgodam covjek koji voli da se svadja konfrontrira i sudio se puno puta sto sam spomenuo i ranije.U svakom slucaju svestran pisac i licnost.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 23:59   #93
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Evo lepih vesti za sve korisnike stodvadesetosmobitnog OS-a Windows 19 (ili nečeg novijeg od "Majkrosofta").
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, ihnmaims, opis igre, scummvm

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com