Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2022, 18:08   #181
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

A taman pomislih da sam prerano pomislio igru jer dodaše ovaj Gritty filter, no kad sam video poređenje na tjubu, bukvalno je samo integrisani reshade koji saturaciju smanjuje za 50
Ni blizu onome što je bilo u E3 trejleru, beda.
Kul je što rade na igri, al iskreno ne verujem da mogu da ispeglaju dve najveće stvari:
Užasnu priču i floaty/arcadey borbu

Odustao sam na nekih 50-60%, ostatak priče pogledao na tjubu, i nisam nimalo zažalio. Uštedeo sam vreme, iskreno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2022, 0:23   #182
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Kada se prvi put otvori malo Villedor nakon obeležavanja par stvari sa dvogledom, gde god odem malo na stranu da istražujem neke lokacije dobijam "Leaving Mission Area" poruku i odbrojavanje 5 sekundi pre nego me ubije ako se ne vratim nazad.

WTF is this? Kakvo je ovo sprečavanje istraživanja u open world mapi?! Ja sam kao guglao ali sve što izlazi je kada imaju bug gde čim loaduju save dobiju poruku i poginu. Ja nemam taj bug (za sada) ali jbt gde god da mrdnem dobijem to i moram da se vratim, jel moram da pratim još malo main story pa da se skroz otvori ili je i ovo bug?
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2022, 11:28   #183
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Treba da završiš jedan od glavnih kvestova, Markers of Plague, gde ti i Hakon treba da nađete biomarker. Posle toga bi trebalo da ti svet bude otključan.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2022, 11:51   #184
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Nisam nijednom dobio to upozorenje, igram vec jedno 20 sati.
Inace, svidja mi se igra, dostojan je naslednik, iako mi je prvi deo bolji. Atmosfera je nenadhebiva u kecu, ali je igrivost i dalje na nivou, noc je podnosljivija. U kecu sam maksimalno izbegavao noc, ovde nije ta prica. Ali su susreti sa Volatile zombijima i dalje napeti, odlico su uradjeni, uvek si na ivici stolice, jedan udarac i mrtav si. Inace su susreti sa mnogim vrstama zombijima postale podnosljivije (igram na Hard) nakon nadogradjivanja nozeva za bacanje. Lakse se dise.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2022, 16:16   #185
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Treba da završiš jedan od glavnih kvestova, Markers of Plague, gde ti i Hakon treba da nađete biomarker. Posle toga bi trebalo da ti svet bude otključan.
Završio sam to, posle toga ti objašnjava kako da markiraš lokacije dvogledom itd i onda se kao otvori svet i tada sam dobijao poruku. Ali sada ne dobijam odjednom, mislim da sam dobijao sam kada sam prihvatio jedan od prvih side questova gde treba da skupim 200 golda da se trkam sa onim likom, ali nema nikakve logike da dobijam zbog toga, verovatno bio bug.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2022, 16:21   #186
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

^Jao jeste, to je jedina misija gde sam video tu poruku, sad se setih. Zanimljiv kraj tog kvesta te ocekuje.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2022, 1:30   #187
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Dying Light 2

Evo presao sam je i ja.Iskreno okej mi je cucnula igra,mada sam bez nekih preteranih emocija..Vise mi je legao prethodni deo.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2022, 10:43   #188
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Prešao je i ja, prvi deo je bolji.
Zakomplikovali su sebi život ubacivanjem gomile nepotrebnih itema.
Ne vidim zašto moramo da koristimo pečurke/bustere noću, totalna glupost.
Prešao sam i istražio prvi deo (i ekspanziju) uzduž i popreko.

Međutim ova igra jednostavno ne ispeva da nagradi nekim bitnim itemima nekog ko se više udubi u igru i istražuje. Bukvalno na kojoj god tajnoj lokaciji da završite uvek dobijete nebitno oružije, neki item za prodaju.
Grappling hook je sr...spram prvog dela.

Padobran je recimo ok...šta znam.
Legendarna oružja se jako teško nalaze. Dobijete ih s' vremena na vreme ali možda ne odgovaraju liku kog ste napravili npr Brawleru (1h weapons) a vi dobili neku toljagu 2h weapon.
Negde na 60-70% igre sam skapirao da su luk i strela + samostrel daleko superiorniji u odnosu na sva ostala oružja. To je možda i najveći downside igre.
Opravljanje oružja i budženje je takođe moglo biti bolje.
Blueprint za struju/vatru Vam ne daju neki osećaj da ste ih nabudžili. Npr kad je blue print na pola ili do kraja nabudžen totalno je u bliskoj borbi isto. Gotovo da nema razlike.
Nedostatak izazova...sve se prelazi lako.

Sa finalnim bosom sam se mogao još 10 puta boriti koliko sam imao municije i ostalih oružja.

Ne mogu da razumem ove što su pravili igru, znači urade ogroman grad i onda naprave JEDAN model autobusa u kome se nalaze torbe na istom mestu. I onda su taj autobus duplirali 100 puta po gradu???
Da je 2002 godina razumeo bi tako nešto.

Neverovatno...

Dying Light 1 je bio zabavan sa scary momentima.
Dying Light 2 jedan veliki bućkuriš sa povremenim zabavnim momentima.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2022, 11:02   #189
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Najviše mrzim kad od najbitnije stvari u igri - napucavanja, borbe - naprave bloated haos.
Taj RPG-like sistem koji primenjuje sad svaka AAA igra je užasan. Gomila i gomila i gomila sličnih oružja, itema, apgrejdova i sr*nja. Izgubi smisao. Voleo bih da više igara praktikuje ono što je recimo odrađeno u The Last of Us igrama, imaš nekoliko oružja, oskudnu municiju, pažljivo moraš birati apgrejdove koji nisu toliko bitni ali mogu da načine promenu kad se nađeš u tesnacu (razlika između dva metka potrebna da ubije clickera je značajna kad nemaš dva metka, ali imaš apgrejd za veći damage).

Sličan problem sam imao i u Horizon Forbidden West, a ta i ova igra izašle su u isto vreme, i imaju iste probleme. MILION oružja od kojih su dosta slična, pa i ne možeš da se odlučiš koje da koristiš i unaprediš. A za unapređenje su isto postavili da moraš da grinduješ ko sumanut da bi došao do nekog nivoa, a a poslednji su bukvalno potrebni sati da rešiš samo jedno oružje. Besmislica.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2022, 11:51   #190
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Ja igram i dalje i potpuno se slazem sa Endlessom. Dobra je igra, ali slabija od keca. Na Hard je laka u tri lepe.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 18:51   #191
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Završih i ja igru...

U suštini sam zadovoljan.Iako me je na par momenata igra smorila veštačkim produžavanjem pojedinih misija, prilično, kompletan utisak je više nego pozitivan.Prvi Dying Light će uvek biti prvi i tu mislim da poene najviše uzima na taj sentimentalni deo (u odnosu na ovaj).Dok nije izašla očekivao sam dosta drugačiju igru, tj. igru koja neće imati atmosferu prvog dela, ali vrlo brzo po ulasku u Viledor prestaju nedoumice.
Iako sam se često saplitao u naletima parkoura ipak je osećaj odličan.Realno DL ni nema konkurenciju osim sam sebi što je.Koliko znam ovakve igre nema.Mislim u ovakvom setingu sa ovakvim izvođenjem.
Iako Aiden nije ni do kolena Kyle-u, igra je po meni vrlo dobar nastavak.Aiden mi se nikako nije svideo. Baš je cmizdrav sav. Sa druge strane gomila svakakvih likova.Momenata sa njima.
Skoro nisam uzimao papir i olovku za neku igru a uradio sam to ovde, da bih dešifrovao lokaciju sefa.Odlično! Baš nisam jurio ništa od sporednog sadržaja osim kada na nešo naletim i bude mi interesantno.Nekako prosto više ne mogu da se ubacim u misiju spasavanja sveta a da stajem na svakom ćošku i berem cveće ili ubijam talase neprijatelja.Besmisleno je...
Muzika je isto znala da zablista pred kraj.
Generalno mi se epilog nije svideo, neke stvari nisu tu bile kako treba, ali sam i kraj bezvezan izabrao pa možda se nekad i obrne ponovo.Kad izađe neka ekspanzija...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 20:03   #192
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Dying Light 2

Ja bih voleo da je u igri prisutno i vatreno oruzije...U prvom delu ga je bilo....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2022, 21:24   #193
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Meni ne smeta odsustvo vatrenih oružja, retko sam ih koristio i u prvom delu, gušt mi je bio melee i parkour, tako da mi je dvojka odlično legla, iako prvi deo i dalje više gotivim zbog bolje atmosfere.

Čak i podržavam odsustvo oružja ovde, jer mi je dotično previše olakšalo prvi deo. Ima dosta igara gde se prangijaju horde zombija ogromnim arsenalom, daj neku i gde je više survival i taktika bitna. Mada kontam da će sa nekim budućim DLC-em dodati i oružje, već je nagovešteno u jednom delu priče za tako nešto.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
filpan (4.10.2022)
Stara 3.10.2022, 21:39   #194
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Meni ne smeta odsustvo vatrenih oružja, retko sam ih koristio i u prvom delu, gušt mi je bio melee i parkour, tako da mi je dvojka odlično legla, iako prvi deo i dalje više gotivim zbog bolje atmosfere.

Čak i podržavam odsustvo oružja ovde, jer mi je dotično previše olakšalo prvi deo. Ima dosta igara gde se prangijaju horde zombija ogromnim arsenalom, daj neku i gde je više survival i taktika bitna. Mada kontam da će sa nekim budućim DLC-em dodati i oružje, već je nagovešteno u jednom delu priče za tako nešto.
Postujem taktiku prezivljavanja..Kad kazem oruzije,ne mislim na doom stil pucanja,nego da ima da se ispali po koji metak i da do doticnog treba da se pomucis da dodjes..
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 10:01   #195
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Pa imaš onu tandžaru... za po koji metak...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 10:48   #196
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

A samostrel cini borbe sa vise Volatile-a odjednom prelakim. Noc uopste nije strasna za razliku od prvog dela gde sam u potpunosti maltene izbegavao noc.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 11:11   #197
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Noc uopste nije strasna za razliku od prvog dela gde sam u potpunosti maltene izbegavao noc.
Zato su i olakšali toliko noć ovog puta, jer su SVI preskakali noć u prvom delu, samo su malo preterali i suviše je olakšali sada.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 11:36   #198
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Ja sam generalno uglavnom izbegavao ranged weapons, a iskreno izbegavao sam i noć.

Ni na šta od onog na šta sam preko dana naišao, a da je bilo preporučljivo da se vratim noću, se nisam vraćao noću, a i kada noću krene potera bilo mi interesantnije da bežim nego da ulazim u neki konflikt.

Bilo kako bilo, igra po sadržaju ima više materijala nego mnogi AAA naslovi zajedno...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 16:58   #199
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Pa imaš onu tandžaru... za po koji metak...
Ma bezveze je...Efikasna je samo izbliza.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2022, 22:56   #200
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Predjena je igra.
Uglavnom su pozitivni utisci, za sitnicu prevaginju nad manama. Kao negativno bih naveo ono sto je i najveca mana svih igara sa vecim budzetom, a to je tezina, maltene nepostojeca. Izazova ni na vidiku, sto je meni bitno u igrama ovog tipa.
Sporedni kvestovi su vecinom dosadni, vidjeni xyz puta u svim igrama ikada.

Atmosfera ni blizu kao kec, sto zbog lakoce igre, sto zbog tumaranja nocu koje je maltene kao setnja parkom, muzika slabija u ovom delu, izobilja svega i svacega - od materijala do orudja.
Pozitivno sam iznenadjen parkurom i kako je sve fluidno, kao i paraglajderom, osecajem prostranstva, vertikalnosti i slobodom u igri.

Svasta bih mogao jos nakuckati, ali nije bas da igra zasluzuje neko pisanije.

Kecu sam dao 10/10, ovo neka bude 7/10.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dying Light dex3108 Akcione igre 324 23.4.2020 0:04
FTL (Faster Than Light) player1 Upravljačke simulacije 78 23.1.2020 13:51
Hyper Light Drifter Acanen Akcione igre 20 28.1.2018 1:44
Virtuelni piloti, javite se... Loodi Simulacije vožnje 1360 24.7.2015 15:45
Child of Light James Vega Role-Play 66 1.8.2014 0:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com