Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.1.2020, 4:17   #241
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
I ja sam večeras u novogodišnjoj noći završio...Shura ending...ali nažalost morao sam da pokleknem i da skinem ''cheat'' patcher kako bih ubio onog matorca na kraju (Isshin Ashina). Mislim, ubio bih i njega na kraju na ''fer'', ali bi mi još 5 dana trebalo, nemam živaca, hoću da krenem sa NG+. Lagano dobijem prvu rundu (Emma fight), uz malo poteškoća i drugu rundu (prva borba sa matorcem), ali onu treću rundu, kad matorac baca vatre na sve strane i seče mačem sve u radijusu od 10 metara, nisam nikako mogao da dobijem. Tek kad se pokrene ovakav cheat patch, i kad se sa njim uspori brzina protivnika, a brzina Sekira se poveća, tu se vidi koliki je u stvari ''cheater'' taj matorac sa kojim se borite, ovde pre svega mislim na tu treću rundu. Uopšte mi nije žao što sam cheatovao u borbi sa njim, jer je težina nadrealna, a njegovi pokreti su najobičnije AI cheatovanje. A što je najgore, nije on najteži, ima u igri još barem 3 takva, a možda i teža protivnika. Igra je fantastična, ali su ga ovi iz From softvera baš preterali sa težinom.
Srecna ti nova godina druze i sve najbolje tebi i svim ostalim forumasima, ali ako je to kraj koji ja mislim da jeste, za mene je to predjenih oko 70% igre i prava muka tek nastupa ako ides na drugi kraj... ako igras ng+ obavezno drugim putem pa makar i sa pomocnim tockicima...

Samo da bude sto vise ovakvih bisera u ovoj i narednim godinama!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 4:36   #242
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Takođe sve najbolje svima na forumu.

Da, ja sam izabrao taj ''Shura'' ending kraj gde se sve završava na nekih 3/4 igre. Sad hoću drugim putem da idem na 100%, ali ako bude bilo još ovakvih protivnika, kao što je ovaj matori samuraj, nemam nameru da igram na fer sa takvima, samo cheat. Ali koliko vidim, svega je oko 4-5 takvih koje smatraju za super-ultra teške. Što se mene tiče, najjaču težinu protivnika koju mogu da podnesem je npr. onaj Guardian Ape, ili npr. Genichiro Ashina, ali sve ovo što je jače od njih ću da cheatujem u NG+.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 18:12   #243
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Možda glupo pitanje, ali želim da znam pre nego što krenem - šta je teže, ovo ili Cuphead?
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 19:20   #244
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Teško za porediti. Al mi se čini da je Cuphead teži jer tamo imaš manje kontrole, tj dosta zna da bude haotično.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Akumu (1.1.2020)
Stara 1.1.2020, 21:26   #245
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Mislim da zavisi od igraca do igraca. Cuphead zahteva mnogo bolju kordinaciju, i brze reflekse, po meni.....ima dosta stvari koje moras da pratis, neke od njih su jako sitni projektili koji dolaze sa svih strana itd.

Sekiro ima svojih momenata gde je potrebna jako dobra koordinacija ali nije bas toliko haoticno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Akumu (1.1.2020)
Stara 1.1.2020, 21:26   #246
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Jel može neko da uporedi sa Nioh? Ako je igrao obe.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 21:36   #247
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Po meni Nioh je vise za poredjenje sa DS-om... Sekiro je vise akciono orijentisan... iako su obe igre smestene u drevni japan, Nioh nema ronjenja i skakanja, pa je zato slicniji Dark Soulsu... ima vise loota u Niohu... sve tri su tvrd orah... i bas ne mogu da se porede sa cupheadom... Cuphead je tezak, ali pravolinijski nivoi i nivoi sa kraljicama bez puno prostora za manevrisanje i drugaciji pristup resenju.Nioh nisam presao...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Bryan Fury (1.1.2020)
Stara 1.1.2020, 22:08   #248
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Svako ko želi da ovo igra toplo preporučujem da skine NexusMods patch ''Sekiro FPS unlock and more''. Ovaj programčić ne modifikuje game fajlove i potpuno je ok, može da se koristi i na original verziji i na narodnoj verziji Sekira.

Patch olakšava igranje u sledećem:

- usporava igru protivnika i ubrzava pokrete Sekira (koristiti ukoliko nekog protivnika stvarno ne možete nikako da pobedite, u principu ovo je baš ''cheat'')
- omogućava automatsko lootovanje protivnika kada ga ubijete (sjajna stvar, jako štedi vreme kod farminga i vijanja XP i novca)
- omogućava da imate više od 20 Spirit amblema (koji su ključni kada se koristi prostetika i specijalno oružje, ovo je takođe odlično jer uvek zafali tokom borbe te prostetike koja je često ključna)
- omogućava da i nakon što budete ubijeni zadržite sav XP i novac (ovo je po meni najbolje što ovaj patch nudi, jer From softver je napravio jednu tešku nepravdu po meni što je u igru stavio takav sistem da nakon što budete ubijeni zadržavate samo izlootovane item-e, dok sav teško stečeni XP i novac gubite, u manjoj ili većoj meri, što ovu igricu čini jednim svojevrsnim ''farming'' simulatorom, katastrofa).
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 22:45   #249
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Sekiro: Shadows Die Twice

Bolje ne igrati nego ovako "igrati". From Soft nije načinio nikakvu nepravdu... Git gud

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Mandragora na korisnoj poruci:
caine (2.1.2020), Garinca (3.1.2020), Leonida (1.1.2020), M.C. (1.1.2020), m1aden (1.1.2020)
Stara 1.1.2020, 22:52   #250
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Nije to nikakva nepravda vec prosto sistem kojim se igra vodi. Izbaci ili promeni bilo koji element igre i to vise nije ta igra. Ja sam dosta farmao ili iz razloga sto sam mislio da ne mogu drugacije da predjem odredjenog bossa ili zato sto sam hteo da vidim sta koji skill ili prostetika radi. Ni u jednom trenutku nisam hteo da koristim neki cheat jer zaista ni jedna igra, po meni, nema takav odnos ulozenog i dobijenog nakon pobedjenog bossa. Imas gomilu klipova gde ljudi, prostom vestinom i kombinovanjem itema za koje ne treba farmanje osim onog koje si obavio dolazenjem do tog dela, prosto ismevaju bossove... puno devojaka kida i sekira i ds... pa ti cheatuj... cupam kosu i ja kad ginem po hiljaditi put i placem od srece kad konacno nekog sredim, udaram se po grudima kao gorila i napunim se testosteronom kao i svi oni likovi na youtube-u i to je from software... kome je tesko nek cheatuje ili nek ne igra ali je bzv traziti da se koncept igre menja jer je jedinstven i sve vise developera uzima po nesto iz njihovih igara...

E da... Git gud!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Mandragora (1.1.2020)
Stara 1.1.2020, 23:35   #251
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Ajde sve ali kakve veze ima sto devojke kidaju ovo i ds. To sto su diveloperi napravili igru tako ne znaci da je to idealno , ovu igru nisam igrao ali sistem gde ides po svoj les mi se uopste nesvidja Hollow knight sam dva puta brisao bas zbog toga, a igra je fenomenalna ili The Mummy Demastered batalio igru zbog glupog bosa kojeg treba da ubijas preko deset minuta a nije ni preterano tezak samo sto je predosadan. Ako uzivas u igri i naidjes na nepremostivu prepreku (najcesce zbog nerviranja i brzanja koji je posledica nerviranja) po meni je opravdano citovati iako ja sam ne citujem.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 23:44   #252
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mislim da zavisi od igraca do igraca. Cuphead zahteva mnogo bolju kordinaciju, i brze reflekse, po meni.....ima dosta stvari koje moras da pratis, neke od njih su jako sitni projektili koji dolaze sa svih strana itd.

Sekiro ima svojih momenata gde je potrebna jako dobra koordinacija ali nije bas toliko haoticno.

E kul, uzimam. Taman sam prešao Cuphead, pa sam u treningu za još nešto teško.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 23:45   #253
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Sekiro: Shadows Die Twice

Kad počneš varati nema povratka. Upropastiš sebi ugođaj jer više ni ne pokušavaš, već posle jednog-dva pokušaja uključiš čit. Ako ti ne odgovara mehanika batališ igru kao što si ti sa Hollow Knight... al menjati raznim trejnerima samu igru je besmislica. Jednostavno gubi svaku draž

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 23:47   #254
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Ja jednostavno nisam mazohista koji će dozvoliti da 10 dana prelazi jednog boss-a, ni ja nisam cheatovao, provalio sam ovaj patch na kraju, kada sam više bio očajan jer jednostavno nisam imao nameru da po 50-ti put vodim jednu te istu bitku sa matorim samurajem. Onda sam počeo da čeprkam po netu da vidim da li ima neki cheat, i našao sam ovaj patch. Evo, još uvek sam na Playtrough no. 1 i preostale mini bossove ubijam redovnim putem, ne treba mi nikakav cheat, kao i što ga nisam koristio kroz čitavu igru. Ranije sam već komentarisao, igra mi se jako sviđa, želim da je pređem, želim hard izazove, ali ne želim super ultra hard, eto toliko.

Predlog za ovaj patch sam dao ljudima koji bi isto želeli da igraju ovu igru, da uživaju u njoj, ali odustaju jer su im neke bitke jednostavno preteške,...i na kraju obrišu igru, samo zbog frustracije, ničeg drugog.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 23:55   #255
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Na svu srecu instalirao sam i treci put i presao sve sem radiance presao bi i nju ali svaki put da ubijam hollow knigta me bas smaralo a i malo sam bio preterao sa igranjem pa sam se prezasitio. Za citovanje se slazem da ako jednom krenes nema kraja.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2020, 3:59   #256
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Naravno, svako igra kako zeli, u tome je lepota PC modovanja. Na srecu tu je gomila opcija, za svakoga po nesto.

Sto se mene tice, meni bi bilo bezveze da na taj nacin predjem ovu igru (makar prvi put). Jer je FROM SOFTWARE jedan od retkih devova koji balans igara dovode skoro do savrsenstva (osim mozda DS dvojke), gde je skoro svaki zagib kod "kraljica" u igri uglavnom krivica igraca. Igre im, kada se sve to malo bolje sagleda, uopste i nisu toliko teske ukoliko igrac ima makar malo strpljenja. A i pored toga, igre im (i Sekiro naravno) uvek imaju neku caku, neki trik koji te "kraljice" olaksava.
Sa druge strane, znajuci da si "kraljicu" presao oslanjanjem na svoje vestine i kako su bogovi Sekira namenili, je nesto sto ne moze da se opise niti zameni.

Nema to veze sa mazohizmom ili hvaljenjem po netu kako si ti HARDCORE a ostali CASUAL (doduse ima tu malo i nekog "zdravog" ponosa, sto je sasvim normalno, zagrizene elitiste ne racunam ). Ali najbitnije je uzivanje u trijumfu nad igrom koja zahteva od igraca da joj pruzi nesto vise paznje u odnosu na veliki broj danasnjih igara. Uz to, sama borba, igra, istrazivanje su vraski zabavni, tako da smrt i nije tolika kazna . Sve je to proces ucenja i deo igre. Da nisam zaginuo sto puta kod Ashina Seven Spears, ne bi ni jednom koristio Mikiri Counter, a samim tim bi sebe lisio nekih odlicnih kombinacija, gde kada se sve fino pogodi to izgleda kao jedan odlican ples...

Nesto kao:



Da igra nije tako izbalansirana na tezinu, garantujem da ovakvih plesova ne bi bilo ni poprilicno toliko (jer opet, balans nije samo i broju HP-a i ostalom)

I na kraju opet, to sam samo ja, svako igru moze i treba da igra kako njemu odgovara. Jer su igre tu da se u njima uziva.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
caine (2.1.2020), Leonida (2.1.2020), m1aden (2.1.2020)
Stara 2.1.2020, 6:37   #257
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Moje iskustvo: kad posle ko zna koliko pokušaja (od kojih je svaki zabavan) usavršim veštinu protiv nekog od najjačih bossova i porazim ga, osećaj je zaista neverovatan i jedinstven. Mogu da kažem da taj efekat kod mene nije izazvala nijedna druga igra. Nije samo stvar u težini i fer dizajnu, nego i u generalno maestralno napravljenom sistemu borbe. Taj osećaj vrhunskog, elegantnog, a opet brutalnog krvavog plesa ovoliko neposredno i snažno nisam iskusio ne samo ni u jednoj drugoj igri, nego ni u bilo kojoj drugoj vrsti umetnosti (a kamoli u realnosti ). Fenomenalno je simuliran okršaj između dva velika ratnika, kakav bismo videli, recimo, u nekom borilačkom filmu, kad se junak bori sa glavnim negativcem ili sa nekim od njegovih oficira. Razlika je u tome što ovde to i "lično" proživljavate, a kombinacija zahtevane veštine, nindža-zena, vanserijskog dizajna i spektakularne audio-vizuelne prezentacije omogućava da to iskustvo bude, malo je reći, izuzetno. Što se mene tiče, igra godine i najbolje borilačko umetničko delo svih vremena!
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
m1aden (2.1.2020)
Stara 2.1.2020, 11:42   #258
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Huh, definitivno najbolja igra ove godine, bar za mene, ali imam par zamerki.
Uspeli su da od, meni jedne od omiljenih borbi, Genichiro Ashine naprave čoveka koga kad vidim muka mi pripadne, jer su ga "nabili" u svaki je.eni ćošak ove igre. Čak mi je i ona treća faza u drugoj susretu potpuno suvišna, jer je borba sama po sebi vrlo izazovna i prvi pravi skill check u igri, bar do tog momenta, ali to je problem ovde, jednostavno mora da bude teško po svaku cenu. Tako da, kad sam ga video kod Ishina SS i kad sam shvatio da svaki put moram da ponovim isto (iako mi nema neke logike za to, pogotovu zbog samog cinematica) bljucnuo sam u sopstvena usta, malkice....
Nisam koristio patch, nisam koristio cheat, presao sam igru, ali 4 faze za finalnog bossa, čisto preterivanje i pro.seravanje. Do tog momenta igra mi je bila za 9+ ocenu, posle toga, 8.5 i to da častim. Jer, jedno je kad je nešto teško i izazovno, a drugo kad je cheese i tryhard.
Tako da, odigrao sam par prelaza, došao do Shura endinga puta, ali nisam ga završio, jednostavno sam se umorio.
Tako da, odlična igra, ali sa malo gorčine, bar u mom slučaju.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
doctor (3.1.2020)
Stara 2.1.2020, 23:48   #259
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Kako igrate Sekira? Na tastaturi ili preko kontrolera?

Ja igram preko tastature, imam i kontroler, pa pitam ima li smisla da NG+ igram preko kontrolera ako je preko njega bolje? Mislim, ako bih prešao na kontroler trebalo bi mi 2-3 dana da se naviknem, pa ne bih da prelazim ako nema benefita.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 0:10   #260
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Ovakve igre se igraju samo kontrolerom jer su namenski pravljene za to.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
DaniloNS (3.1.2020), Mandragora (3.1.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com