Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2023, 23:28   #41
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Super izgleda ali mi nije jasno zašto ne vodimo karaktera Sam Lake-a nego ovu generičnu crnkinju?
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2023, 23:38   #42
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Uradjen pre-order, 322 lire na turskom Epicu..
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 0:24   #43
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Super izgleda ali mi nije jasno zašto ne vodimo karaktera Sam Lake-a nego ovu generičnu crnkinju?
Tako mora . Bezbedno je i dobijaju se nagradni poeni za kompaniju .

Sistemski je je veoma osigurano da tako bude i na dalje bez obzira na zelje developera.
Problem je sto mora i odredjena dinamika da se gura kroz igre . Da se predstavlja svet kroz prizmu CRT , Intersekcionalnu teorije i kvir teorije. I sve vise i vise. Nije trend nego politika.

Zato na primer imacemo u RPG-ijevima sve vise da se biraju kulture a da rase nemaju zadate sposobnosti tj svako grupa ili individua moze da bude sve.
DEI ideologija.
A body tip1 i body tip2 ce biti samo to , tipovi koju su zamenjivi u svakom pogledu.
Ko nije gledao flmove i serije 5,6 godina videce lako sablon ili pak ko gleda cesto da se vrati jedno 10-20 godina unazad ima da se snebiva na obican dijalog i scenu .

I dalje istok Evrope i Azije da ima prednost u smislu slobode . I jedino cemo dobiti evropsku mitologiju tj fantastiku a da je ostala evropska od Japanaca recimo FF XVI ako izguraju kako su namerili.

Nije slucajno sto su Poljaci dobili SH2 rimejk i MGS3 i ako ima tehnicki boljih kandidata. Jednostavno ne bi mogli zapadnije a da ostanu igre sto su bile. Vec su u zakonskim regulativama tako idiotska pravila i samo dolaze . U Americi je politicki rat oko zakona koje niko nije mogao ni da sanja od pre 3 godine pa do pocetka covecanstva .
To ne ide bez konsatnog serviranje slike sveta kroz medije .

Ostalo ce sve biti Kaliforniski san ali u onom negativnom smislu.
Paradoksalno ovo je vreme kada kreativnost dolazi do izrazaja , ona prava . Jer ce zaiata talentovani ljudi iskociti. Nadam se makar.
Kakva god igra bude bila dobra ili losa nece biti ono sto je mogla i verovatno trebala. Alan Wake kao protagonista .

Poslednja ispravka: Koreli A. (25.5.2023 u 0:45)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 0:42   #44
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ovo je izgleda rešen mini cliffhanger sa kraja AW u ovom trejleru - victim Nightingale.

Sam Lake opet ubacio sebe u igru... mora da je ponosan na igru i na ono što ćemo dobiti, držim palčeve

Doživeo sam da se ponovo radujem izlasku nekih igara (ova, Max Payne, Silent Hill), nakon toliko godina. Nije isto kao kada sam bio mlađi ali svakako lep osećaj.

EDIT: Cena na Epicu za preorder 50$. Očekivao sam neke današnje cene tipa 70e (pretvoreno u $) i sl.

EDIT 2: Takođe na Epicu više informacija o igri. Devojka se zove Saga Anderson. Upravljaćemo ih oboje...

Poslednja ispravka: ogisha (25.5.2023 u 0:51)
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
Koreli A. (25.5.2023)
Stara 25.5.2023, 0:51   #45
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Da to je taj osecaj koji svi jurimo i ponekad se desi ...
Sad sam zavrsio FFX sad igram FFXII pa cu IX sa sve onim moguri modom . I bukvalno imam taj osecaj jer nikad nisam igrao ove igre , tacno znam.
Tako se nadam da su u pravu iz sveg srca u vezi igre i da je dobila nastavak koji zasluzuje.Znacemo kad se podese opcije i krene ispitivanje kontrola pa jedno 30 min kasnije otprilike kad se zavrsi uvod.

p.s
Imam veliku simpatiju kad igra probudi taj osecaj kod starijih igraca jer znam kako mi licno bude dobro kad se to desi i kako se redje i teze desava u odnosu na tinejdzerske i klinacke dane .
Edit-
bas zavrsim poruku i vidim
Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke

....
EDIT 2: Takođe na Epicu više informacija o igri. Devojka se zove Saga Anderson. Upravljaćemo ih oboje...
Ekstra . Lepo. Znaci kreativnost . Nasli su nacin da budi PC i dosledni igri , vrlo moguce . ODLICNO!

Poslednja ispravka: Koreli A. (25.5.2023 u 1:01)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 9:42   #46
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Šta ste odmah upali u teorije zavere, naravno da ćemo kontrolisati i Alana, s tim što treba malo razmrdati priču i iz tuđe perspektive
super mi je sve ovo, cena pogotovo!
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 9:47   #47
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ma pusti, komentari ko kad krene alchajmer da nagriza..
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 11:32   #48
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Saga Anderson i Alex Casey (Sam Lake) su se već pojavljivali u Quantum Break-u, kao easter egg. Otprilike se tiče baš AW2. Glumica je bila druga doduše:

Return
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
Stenmark (25.5.2023)
Stara 25.5.2023, 11:50   #49
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Introducing Saga Anderson and a first look at gameplay details featuring two playable protagonists.
Citat:
The game begins with Anderson coming to investigate the murders in Bright Falls with her veteran fellow agent Alex Casey. After certain events have transpired, fans can play Wake and Anderson’s respective stories in any order they choose. Their journeys echo and foreshadow each other, in this intense atmospheric story, taking players on two separate dark and disturbing paths. We are excited to allow players to decide how to experience the story of Alan Wake 2.


Our team has hand-crafted several unique locations for players to explore. Anderson’s story takes place in the Pacific Northwest, consisting of three hubs: the small town of Bright Falls, the stunning primordial forest surrounding the mysterious Cauldron Lake, and the run-down town of Watery. And finally, the Dark Place is a shifting, looping reality where Wake’s story takes place.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 17:34   #50
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Šta ste odmah upali u teorije zavere, naravno da ćemo kontrolisati i Alana, s tim što treba malo razmrdati priču i iz tuđe perspektive
super mi je sve ovo, cena pogotovo!
Samo random guglujes sami ti ljudi kazu ...
https://www.thegamer.com/diversity-i...letter_popup=1
https://hcommons.org/deposits/object...ONTENT/content
CRT ,interseksinalna teorija i kvir teorija apsolutnu uticu na to kako se pricati price i kakva dinamika unutra biti. Postoje i pisana pravila i sistemi da to obezbede. Kao EGS.

Da li se nije desila ona sarada sa Kingdom Come i ko sme posle toga da pravi autentucnu evropsku istorijsku igru?
Ali uvek je cinicna opaska resenje da se proglasi komentaror "teoreticarem zavere" .

A onda izadju developeri i govore ovo sto sam ja napisau komentaru da bas to rade. I to je toliko na Suncu da je zalosno to "teorija zavere" .
Evo ovde smo dobili duplog protagonistu a znamo svi da je lako mogolo da se desi zamenjvanje .Dal bi prvna bila ? dal su se developeri probudili jedno jutro sirom sveta i odlucili da umesto male and female stavljaju body tip 1 i body tip 2 ( a sad i zamenice ) sami od sebe?
Samo konstatacija. Svi smo na istoj strani. Da izlaze kompletne dobre igre i kazem opet da pored svega kreativni ljudi ce naci nacin da ih naprave.
P.S To sa drugom pepspektivom sto si rekao , potpisujem. Ako je uradjeno kako treba ( a verovatno jeste) bice odlicno . A i potrebno je na neki nacin zbog svega oko realnosti tj sta je realno a sta umisljeno .
Stvarno sam pomislio da su zamenili lik. jbg pogresio sam sta da se radi moram da priznam . Uopste nije nemoguce ni neverovatno tako nesto danas.Trejler sigurno nije mali broj ljudi naveo da pomisle isto ,

Poslednja ispravka: Koreli A. (25.5.2023 u 18:33)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 18:27   #51
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Aj nemoj vise leba ti, *****s koliko si tezak.
Na stranu sto je to za neku generalnu temu o igrama, stanju u svetu, gaming industriji, a ne za AW2 temu.

Ajmo sad da se iseremo u svakoj temi za igre koje imaju zenske protagoniste.

Pises kao da si propustio da uzmes dnevnu terapiju.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 18:41   #52
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Pa sta. Napisao sam pod pretpostavkom da je izbacen glavni lik.
I dalje je promenjenja prvobitna glumica iz tog razloga. Nije da konkretna promena narusava igru niti ce da utice na moj dozivljaj iste.
Sta ako se nadoveze neko u temi o konkretnoj igri na opste stanje?

Lako je vredjati u komentarima . Necu to da radim . Ti samo napred.
Da li pocinjem dramu uz uvrede mozda ili ti ? Bez razoga.
To je samo prokleti komentar .Misli sta oces , odgovori ili ne ali pre koju godinu nije bilo ovoliko nervoze "Oh nemoj to , tezak si bla bla bla"
Sta je ovo neki Americki forum gde opasno pricati na odredjene teme jer odmah skacu ko opareni?

Evo Krek se ne slaze , i OK . Pricam sa njim nije me covek uvredio . Da kaze "Nemoj to ne siri onda se nadoveze itd" , ok ispostovao bih ga , ima smila , i tebe bih i obrisao poruku bez problema i sujete , koga briga. Ali ovaj cinizam i uvrede dezavuisu teme a ne jedna poruka o opstem stanju ...

Poslednja ispravka: Koreli A. (25.5.2023 u 18:54)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 19:47   #53
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2




U prvoj igri Alex Casey je u fiktivnim knjigama koje je Alan Wake pisao. Ako već igra mora da ima dva playable karaktera, opet kažem da je mnogo logičnije da je drugi protagonista Alex i da on nalazi stranice priče u AW2 a ne partner, na silu uguran diversity lik, Saga Anderson.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2023, 21:31   #54
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Sudeći po ovom klipu iz QB, Alex je mrtav i Alan (?) drži nož nad njim. Ako je radnja odatle validna, moguće da će Alex biti vrlo malo u igri čim su već prikazali takve stvari...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2023, 0:54   #55
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ne znam iskreno, nadam se da je makar odnos gameplaya sa likovima minimum 50/50. Po prvim detaljima ona ima tri odrađena huba. Bright Falls,Cauldron Lake, Town of Watery, a Alan je u Dark Place-u. Samo da ne bude Alan Woke 2: Saga of Saga Anderson.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2023, 6:47   #56
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Mozda je glupo pitanje, a i verovatno ocigledno, ali zna li neko je li moguce da ova igre ikada kasnije dodje na Steam, buduci da je izradu igre platio Epic?
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2023, 8:52   #57
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Neverovatno mi je drago što stiže drugi deo jer mi je prvi bio super na tako mnogo načina. Čak mi ni ta famozna kamera nije smetala nakon privikavanja. Sa ubacivanjem drugog lika nemam problem, čak iako je razlog za to ovaj glupi i bezukusni diversity trend koji uništava filmove i serije u poslednje vreme. Resident Evil je podelu glavne uloge na dva lika radio mnogo pre nego što je bilo "obavezno" pa smo svi voleli te muško-ženske protagoniste. Mada su to uvek bile slatke i zgodne cice jer japanci.

Glavno je da ako developer i dalje ima talenta i šlifa, ovo može biti super igra.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Mocko (5.6.2023)
Stara 26.5.2023, 11:16   #58
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Mozda je glupo pitanje, a i verovatno ocigledno, ali zna li neko je li moguce da ova igre ikada kasnije dodje na Steam, buduci da je izradu igre platio Epic?
Sansa postoji ali vjerovatno tek ako Remedy odluci da izbaci Remaster ili Directors Cut. Remedy je I dalje vlasnik IP-ja I moze sam da izdaje igru na kojoj god platformi zeli ali ne u istom formatu (zato sam I spomenuo Remaster/DC). Ali nemoj na to racunati jer nece u skorije vrijeme. Posmatraj ovo kao permanentnu Epic Store ekskluzivu.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Fabriek (26.5.2023)
Stara 26.5.2023, 14:30   #59
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Mozda je glupo pitanje, a i verovatno ocigledno, ali zna li neko je li moguce da ova igre ikada kasnije dodje na Steam, buduci da je izradu igre platio Epic?
Ja mislim da ce 99% izaci i za Steam, skoro sve Epic ekskluzive na kraju izlaze tamo nakon 6 meseci do godinu dana. Mislim da ce ovo pratiti trend njihovog zadnjeg Control, znaci minimum godinu dana, mozda cak nesto vise u zavisnosti od same prodaje itd.

Mozda i sama igra bude losa, samim tim i prodaja pa skrate ekskluzivu, mozda bude odlicna pa i prodaja bude fenomenalna pa je produze

Ipak je ovo dugo ocekivan nastavak i sve je moguce, ali 99% sam siguran da nece zaobici Steam, prevelike su to pare da bi ih propustili. Pitanje je samo kad.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Fabriek (26.5.2023)
Stara 26.5.2023, 15:52   #60
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Verovatno će da se oduži dolazak na Steam. Alan Wake Remastered je isto "Epic Games Publishing" igra, već dve godine je na Epicu, nema ni govora o Steamu.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alan Wake nexexcalibur Akcione igre 668 12.6.2023 13:26
Alan Wake’s American Nightmare Red Wing Akcione igre 35 11.7.2012 19:16
Alan Wake, Dirt 2 i 3 power saving mode problem Aco_Su Kvarovi 2 18.2.2012 21:41
Alan Wake drNesh Konzole 145 14.12.2011 21:21
Wake on lan ivance95 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 28.8.2010 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com