Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2007, 19:36   #1
zuleee
Član
 
Član od: 5.3.2007.
Lokacija: smederevska palanka
Poruke: 218
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 46 puta na 24 poruka
Određen forumom adsl download&surf u isto vreme nemoguc!help!!!

imam adsl telekom paket 512/64 ikada skidam nesto nece da mi otvara strane,ne mogu da surfujem.bez obzira na to kolika je download brzina.to se desava i sa torrentima,ali i kad skidam normalno,npr demo igre ili drivere/ da li je moguce da imam neki virus?nov sam u ovome i svaka pomoc je dobrodosla!hvala unapred!
zuleee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 19:41   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: adsl download&surf u isto vreme nemoguc!help!!!

Pa pazi, 512/8 je 64 KBs. Dakle, ograniči "torrent download limit" na 45, upload na 3-4 KBs.
Isto tako, u FG ili šta već koristiš, kad nešto skidaš, stavi mu "manual" i ograniči na 45, i nikako nemoj da pokušavaš istovremeno torrent i http download, ...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 20:20   #3
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: adsl download&surf u isto vreme nemoguc!help!!!

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Pa pazi, 512/8 je 64 KBs. Dakle, ograniči "torrent download limit" na 45, upload na 3-4 KBs.
Isto tako, u FG ili šta već koristiš, kad nešto skidaš, stavi mu "manual" i ograniči na 45, i nikako nemoj da pokušavaš istovremeno torrent i http download, ...
A sto da ne pokusava ja imam isti paket pa i kad skida punom brzinom torrent opet moze da se surduje a pritom se brzina torrenta malo smanji.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 20:29   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: adsl download&surf u isto vreme nemoguc!help!!!

Nije bitno toliko koliko koji program skida mereno u kilobajtima, vec je bitno koliko koji program pravi konekcija. P2P programi prave gomilu konekcija ka svojim sourcevima dok skidaju. Npr. ako skidas nesto browserom i on ti uzme 56 od mogucih 64kb, imaces bolji surf, nego da skidas nesto torentom koji uzima 16 od mogucih 64kb; jer torent napravi 400 konekcija i zagusi ti link, dok http download uzme jednu ili dve.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 22:23   #5
zuleee
Član
 
Član od: 5.3.2007.
Lokacija: smederevska palanka
Poruke: 218
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 46 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: adsl download&surf u isto vreme nemoguc!help!!!

niste me bas pratili.bez obzira koji mi je download,ne mogu da otvaram stranice,npr skidam nesto sa torrenta protok je 12kb/s,ali idalje ne mogu da surfujem?
zuleee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 22:30   #6
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: adsl download&surf u isto vreme nemoguc!help!!!

Ja za tako nesto koristim cFosSpeed. Prvenstveno za to za cega tebi treba. Kada skidam nesto on automatski sasece deo od dl i prebaci na surf. Npr skidam nesto i ide mi brzinom od 106KB/s, krenem da ucitavam stranu on spusti dl na npr 80KB/s da bi otvorio, cim otvorim on vraca na 106KB/s. To sve skoro uradi ne primetno.
Program uglavnom samo za to valja za ostale namene za koje navode programeri i ne radi nesto.


Citat:
niste me bas pratili.bez obzira koji mi je download,ne mogu da otvaram stranice,npr skidam nesto sa torrenta protok je 12kb/s,ali idalje ne mogu da surfujem?

Za to sto kazes jednostavno torrent klijenat jednostavno hoce da ukroti celu konekciju i neda. Tako je i meni isto sa Flashgetom nekada, bez obrzira da li mu stavio automatski ili manulno 20KB/s ili 80KB/s jednostavno nekada nece da propusti i pored gore navedenog programa koji sam napisao.

Poslednja ispravka: dzambo (10.12.2007 u 22:33) Razlog: izmena i dodat odgovor
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzambo na korisnoj poruci:
A M G (11.12.2007)
Stara 11.12.2007, 1:26   #7
zuleee
Član
 
Član od: 5.3.2007.
Lokacija: smederevska palanka
Poruke: 218
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 46 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: adsl download&surf u isto vreme nemoguc!help!!!

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
Ja za tako nesto koristim cFosSpeed. Prvenstveno za to za cega tebi treba. Kada skidam nesto on automatski sasece deo od dl i prebaci na surf. Npr skidam nesto i ide mi brzinom od 106KB/s, krenem da ucitavam stranu on spusti dl na npr 80KB/s da bi otvorio, cim otvorim on vraca na 106KB/s. To sve skoro uradi ne primetno.
Program uglavnom samo za to valja za ostale namene za koje navode programeri i ne radi nesto.





Za to sto kazes jednostavno torrent klijenat jednostavno hoce da ukroti celu konekciju i neda. Tako je i meni isto sa Flashgetom nekada, bez obrzira da li mu stavio automatski ili manulno 20KB/s ili 80KB/s jednostavno nekada nece da propusti i pored gore navedenog programa koji sam napisao.
hvala na savetu
zuleee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL genius Internet usluge 4564 1.11.2022 11:03
Ajde da se mi, forumasi, sastanemo negde!Ali ovoga puta ozbiljno! phoenix[illusion] Brbljaonica 27 1.5.2006 0:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com