Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2008, 13:47   #3761
Djuka90
Član
 
Član od: 16.5.2008.
Lokacija: Golubinci
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djuka90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Djuka90
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
a prava car PvP igre je u 5v5.
Pa samo 5v5 treba i igrati prvo zbog poena a drugo mnogo je zanimljivije, pogotovo ako se radi combat rogue,warr,hunter,disc,pala
Djuka90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 13:59   #3762
pil€
Veteran
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 44 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pil€
Određen forumom Re: WOW kutak

djuko, molim te, pricali smo o pvp-u ne o pve... jel potrebno znati taktike za bt bossove da bi se uspesno radio pvp? da, mozete svi da me ucite kako se radi pve, ali nemojte da me podcenjujete sto se tice pvpa i znanja o klasama
pil€ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 14:55   #3763
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

PVP se ne vrti oko jedan na jedan i zbog toga warlock i nije OP klasa, medjutim rogue jeste jer ima jako velike sanse da pobegne od sigurne smrti kada ga napadaju vise igraca, slican slucaj je i sa druidom sada. Sto se tice pvp pre svega dobra oprema i refleksi sve ostalo dolazi na drugom mestu!
@Pile
Podeli taktiku za gazenje warrior-a u BG-u samnom zamolio bih te posto ja imam warlock-a i imam jako veliki problem sa njima kada krenu na mene govorim o BG-u na 70-tom.

Poslednja ispravka: BobaL (17.7.2008 u 15:05)
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 15:14   #3764
pil€
Veteran
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 44 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pil€
Određen forumom Re: WOW kutak

za pocetak, treba da budes sl/sl sa barem 350 resi i oko 13k hpa shadow dmg takodje za healing i damage dotova
dotovi, deathcoil (ne odmah, tek kad ti istrosi npr pola hpa), drain life kad mozes, healthstone, i veruj mi, to je SVE sto treba da radis.

lock sa low resi i malo hpa ima nesto manje sanse protiv warra sa istim gearom, ali npr s3 warr vs s3 lock warr je prso

Poslednja ispravka: pil€ (17.7.2008 u 15:30)
pil€ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 15:23   #3765
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

"paper is fine,nerf the rock"

-scissor

Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 15:26   #3766
pil€
Veteran
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 44 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pil€
Određen forumom Re: WOW kutak

dobra fora
u wowu bi trebalo da ima bar malo balansa al jbg...
pil€ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 16:34   #3767
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
pil€ kaže: Pregled poruke
dobra fora
u wowu bi trebalo da ima bar malo balansa al jbg...
Jednostavno nije moguce balansirati klase za 1 vs 1, previse su razlicite klase da bi to moglo da se izvede.
Najvaznije je upoznati druge klase da bi mogao da iskoristis njihove slabosti.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 16:39   #3768
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
warlock i nije OP klasa, medjutim rogue jeste jer ima jako velike sanse da pobegne od sigurne smrti
aj makar prochitaj moj post iznad zashto rogue-ove ne treba nerfovati, pa onda prichaj...
rogue uopshte nije op, a kamoli kao shto je nekad bio...
pa shta ako ima mogucnost da se izvuche... ima to iz prostog razloga shto nema nikakav heal, shto nema nikakav mass cc, shto nema nishta drugo da onesposobi vishe neprijatelja, pa ima sam sebe da izvuche...
a shta lock (poshto vidim da rollash locka, pa cu o tome da pricham) ima?
pa ima aoe fear, ima single fear, ima hs, ims sl, ima boga oca armora i hp-a...
pa shta ocete josh? vanish i shield?
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 17:05   #3769
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Aoe fear postoji i on se baca 1.5s kao i obican fear problem je u tome sto postoji ometanje da to je ono kada ti se vraca bacanje magije unazad prema tome on se baca minimum 3s sto je jako mnogo vremena pogotovo ako ti za vratom dahce rogue recimo, HS je dovoljan da prezivis jos 2 udarca otprilike, warlock ima malo vise armor-a nego prosecan caster ali je to daleko od toga da bitnije utice na udarce koje zadaje rogue ili neka druga klasa koja fizicki tuce, sto se tice HP-a da S3 warlock ima puno HP-a oko 12-13K ali je to jedina karta na koju moze igrati kada je u stunlock-u cak i sa toliko HP-a borba sa rogue je neizvesna.
Nisam nigde pozivao na nerfove vec sam govorio o tome da je rogue trenutno najbolji izbor za PVP (u ovom trenutku) upravo zbog prejakog DPS-a i stunlock-a, a to da li ga treba nerf-ovati ili ne o tome razmislja tim Blizarda, a ne ja niti je to moj posao!

Poslednja ispravka: BobaL (17.7.2008 u 17:20)
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 17:27   #3770
Djuka90
Član
 
Član od: 16.5.2008.
Lokacija: Golubinci
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djuka90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Djuka90
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Pivalica kaže: Pregled poruke
pa shta ocete josh? vanish i shield?
Ispravka lock ima shield u pvp-u.
Djuka90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 17:33   #3771
Djuka90
Član
 
Član od: 16.5.2008.
Lokacija: Golubinci
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djuka90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Djuka90
Određen forumom Re: WOW kutak

Rekao sam milion puta i reci cu ponovo sve klase su iste za pvp nijedna nije op, sve je u igracu i refleksu, ovde se samo navodi sta rogu ima i lock, pa i warr im fear, hunter ima 4 razlicite moci koje ce te stanovati i dizorjentisati 15sec,.....
Djuka90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 1:34   #3772
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Istina je da svaka klasa moze da dobije svaku..
Npr, rouge moze lako da te stunlockuje pa je tebi skoro nebitno sta si... Izlemace te kad tad.. Ima i vanish koji jako ume da me nervira (jer ga ja nemam ) Ali lako je izlemati i rouga uz par dobrih poteza, malo srece i istog geer-a..

Warlock.. Njega je mnogo lako ubiti ako otvoris borbu (pricam kao druid) i vrlo je bitno da borba ne traje dugo.. Nema duge borbe sa warlockom jer kad on baci dotove i drain life.. Samo je pitanje sekundi kad ces biti mrtav.. Nema efikasnog lecenja protiv warlocka, a i borba je razlicita u zavisnosti od toga kog je peta poveo.. Ne kazem da treba ih nerfovati i da je warlock toliko OP da ga ne mogu ubiti.. Mada mene u sustini vise nervira borba sa huntardom nego warlockom..

Druid.. Mislim da braca druidi nisu OP vec da su taman lepo izbalansirani.. Druidi su sve pomalo, ali nista potpuno i ako ne znas iskoristiti sve prednosti, onda nemas sta ni da pokusavas ubiti warlocka ili rouga..

Evo danas sam imao jedan fin okrsaj sa warom.. opis
Setam ti se ja sa mojim warlockom (lvl 32) i vidim hordasa wariora lvl 34 kako ide prema meni... ja brze bolje posaljem u napad voida (iako znam da je on beskoristan u pvp.. bacim na wariora dok je trcao prema meni
exhaustion, coruption, (ovde sam malo cekao i bezao od njega)fear (kada je isticao exhaustion) i ono sto ga zapali i radi dmg.. im..nesto...i curse of agony uz amplify curse i ono sto mu oduzima helt svake 3 sekunde i vraca meni (nisam jos zapamtio kako se zove)... On se oslobodio feera i poceo da me lema.. drzao sam life spown na njega i vec je poceo lagano da riknjava.. Ali uz par dobrih udaraca me spustio na 50% helta... tu sam zrtvovao voida... roknuo mu jedan shadow i malo se zalecio..i to je to.. War pao mrtav...
Otprilike je to to koliko se ja tacno secam...a evo i mog warlocka.. da vidite s kakvim geerom sam se borio s njim
E sad, ne znam kako je na vecim levelima, cuo sam da sto si veci..to ti je teze da lemas wariore sa warlockom...Al dobro, za njih mi je spreman druid uvek ..
Mnogo stvari je bitno za pvp.. npr
geer
build
tvoja sposobnost koriscenja svega sto ti je na raspolaganju
mesto borbe (dal ima prostora, objekata, mobova)
ko prvi napadne
klasa s kojom se boris..itd


Na kraju krajeva, Kuzma, covek koji je igrao wow verovatno pre svih nas ovde a i sire, kaze da je warlock OP... Pa valjda pobogu ima dovoljno kredita covek da uvazimo njegovo misljenje? Znaci moje misljenje, warlock jeste OP, ali ne toliko da bbi to predstavljalo bilo kome problem...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 8:45   #3773
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

sa svojim warlockom sam ubio gomilu ljudi cisto bacajuci instant cast spell-ove i drzeci se na maksimalnom rastojanju svo vrijeme (affliction mi je talentovan za 20% veci domet i corruption je instant)... jest da je tek lvl38, al stvarno ne vidim kako neko moze da se odbrani od toga - jedan rogue me je pokusao stici koristeci sprint, ali sam ga fear-ovao i to je bilo to... uopste se ne hvalim da sam neki pvp majstor, pa de mi objasnite kako pobjediti takvog warlocka?!

npr. warrior ima charge ali mu je domet svega 25y, dok moji affl spellovi idu na 30 + 20%, dakle nema sanse da me ikako stigne. rogue ima sprint, ali ga rijetko kad moze koristiti, a i da ga iskoristi mogu ga fear-ovati... itd
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 9:13   #3774
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

@sasha vukelic
Citat: uopste se ne hvalim da sam neki pvp majstor, pa de mi objasnite kako pobjediti takvog warlocka?!

PVP na malim nivoima se ne moze posmatrati kao nesto sto je merodavno mnoge kljucne magije se dobijaju izmedju 65-70 nivoa evo jedan primer takve magije je Cloak of Shadows kod rogue, na 70-tom tvoj najveci problem ce biti upravo Warrior (imun na fear tvoj jedini CC), Rogue (jer u 99% slucajeva otvara borbu sa Shadowstep), Hunter koji je dovoljno da posalje zivotinju na tebe i vec imas problem, mozda klase koje fizicki mlate ne bi bile toliki problem da ti ne vracaju cast unazad pa svaku magiju bacas bar 2 puta duze.

Poslednja ispravka: BobaL (18.7.2008 u 9:21)
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 12:08   #3775
pil€
Veteran
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 44 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pil€
Određen forumom Re: WOW kutak

poceo wotlk beta
pil€ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 12:11   #3776
Djuka90
Član
 
Član od: 16.5.2008.
Lokacija: Golubinci
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djuka90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Djuka90
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
pil€ kaže: Pregled poruke
poceo wotlk beta
Da i ja nisam dobio inv ;(
Djuka90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 12:39   #3777
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

samo da napomenem da mislim na 1v1 na nekim otvorenim prostorima. u areni ionako ne moze 1v1
Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
tvoj najveci problem ce biti upravo Warrior (imun na fear tvoj jedini CC)
nije mi jasno kako ce me warrior "stici" posto mu intercept radi na 25y a ja bacam sve affliction spellove na 36y i stalno bjezim od njega.
Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Rogue (u 99% slucajeva otvara borbu sa Shadowstep)
to u slucaju da on napadne mene prvi, mada i to mi se desavalo (znaci iz stealth-a da me napadne) al opet fear-dva i odaljim ga na distancu od 30ak y i vise me nikako ne moze stici, a na njemu je vec gomila dot-ova...
Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Hunter koji je dovoljno da posalje zivotinju na tebe i vec imas problem
borba sa hunterom mi inace malko duze traje posto prvo ubijem zivotinju (direkt nju napadam) ukoliko hunter povuce svoju zivotinju dok ganja mene, nakacim sve dot-ove i na njega... i stvarno nije nikakav problem jer dok ga drzim na udaljenosti od 36y i zato sto je u pokretu prema meni stalno moze samo da me gadja onim nekim specijalnim potezima (tipa arcane shot) i samim tim ne radi neki dps...

u arathiju sam jednom pobjedio 1v2 shamana i warriora - nije bio gank vec su ljudi hodali cestom. jednostavno izredao sve dot-ove i krenuo bjezati. jednostavno nema sanse da me ikako stignu ljudi. ganjali su me i ganjali, ali negdje pred wetlands su skontali koliki im je health i warrior poceo bjezati. shamana sam dokrajcio jednim boltom, dok je warriora ubio void...

opet da napomenem da se ne hvalim da sam nesto dobar pvp, nego mi samo nije jasno kako neka druga klasa da ubije takvog warlocka?!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 12:59   #3778
Djuka90
Član
 
Član od: 16.5.2008.
Lokacija: Golubinci
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djuka90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Djuka90
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
samo da napomenem da mislim na 1v1 na nekim otvorenim prostorima. u areni ionako ne moze 1v1 nije mi jasno kako ce me warrior "stici" posto mu intercept radi na 25y a ja bacam sve affliction spellove na 36y i stalno bjezim od njega.to u slucaju da on napadne mene prvi, mada i to mi se desavalo (znaci iz stealth-a da me napadne) al opet fear-dva i odaljim ga na distancu od 30ak y i vise me nikako ne moze stici, a na njemu je vec gomila dot-ova...borba sa hunterom mi inace malko duze traje posto prvo ubijem zivotinju (direkt nju napadam) ukoliko hunter povuce svoju zivotinju dok ganja mene, nakacim sve dot-ove i na njega... i stvarno nije nikakav problem jer dok ga drzim na udaljenosti od 36y i zato sto je u pokretu prema meni stalno moze samo da me gadja onim nekim specijalnim potezima (tipa arcane shot) i samim tim ne radi neki dps...

u arathiju sam jednom pobjedio 1v2 shamana i warriora - nije bio gank vec su ljudi hodali cestom. jednostavno izredao sve dot-ove i krenuo bjezati. jednostavno nema sanse da me ikako stignu ljudi. ganjali su me i ganjali, ali negdje pred wetlands su skontali koliki im je health i warrior poceo bjezati. shamana sam dokrajcio jednim boltom, dok je warriora ubio void...
opet da napomenem da se ne hvalim da sam nesto dobar pvp, nego mi samo nije jasno kako neka druga klasa da ubije takvog warlocka?!
Koji si lvl?
I kakve veze ima ako hunteru ubijes zivotinju??
Ps: ti mislis da si dobar pvp igrac zato sto si izrokao 2lvl30+ uz pomoc dotova jedva cekam da doddjes do arene i bg pa da te vidim onda sta ce biti......
Videces sta ce ti hunteri raditi na lvl 70 pa neces ni stici da bacas magije a vec ces biti bez mane, veruj mi na rec spell clase poput mage,lock,priest su poslastica za huntera.

Poslednja ispravka: Djuka90 (18.7.2008 u 13:15)
Djuka90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 13:27   #3779
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

pa huntard bez peta je smeshan... koji god spec da ima...
zashto? pa iako je mm npr, i pravi sam imba dmg, pet mu sluzi da bi te dazovao ili ako koristi onu pticu, svraku ili shta je ono vec, mozda i shishmish, da bi silencovao castere...
ubijesh peta, dok cc-ujesh huntera, i onda je posao mnogo lakshi...

@'mrzi me da tazim ko se ono zalio na dmg interrupt cast' :
ako ti kao caster dozvoljavash melee klasi, ko god da je u pitanju' da mu budesh u melee range-u, onda stvarno i treba svi od reda da te ubijaju...
pa lock prvi moze da drzi range samo tako...

a evo shta je najcheshci problem u duelima lock vs. rogue (problem za locka)
lockovi najcheshce imaju neki /castsequence macro koji spamuju koji redom pobaca sve dotove i cursove... ja kao rogue lepo sachekam malo da on sve pobaca... to mi skine nekih 1-1.5k hp, odradim cos, i onda krenem da jedem locka... dok meni istekne cos da bi on mogao da me fearuje i ponovo napunim dotovima on je vec izgubio nekih 30ak-40% hp, i dobija blind... shto meni daje dovoljno vremena da ubijem peta (osim ako nije fel), i shto je josh bitnije da se zavrshi CD na cos... i onda je pao...
a ono shto mi se desilo... je da mi je lock bacio 2 dota... i chekao, i bezao... meni su ta 2 dota skinula prvi put oko 3k hp jer ja nisam hteo da popujem CoS pre vremena... onda je ponovo to uradio, ja sam odmah Cos da ne bi ostao bez josh 3k, on je za to vreme bezao, i kad mi je istekao cos, on je samo bacio CoE narokao sve dotove, i 1 ShB i ja sam pao...
a pri tome je lik ostao sa >70% mane, i oko 80% hp...
ruku na srce imao je i bolji gear od mene, ali opet, navuk'o me je samo tako...
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 13:52   #3780
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: WOW kutak

Dajte ljudi nemojte pricat gluposti, ko god da uzme prvo da kolje hunterovog peta a ne huntera, umrijece u roku odma. I to je jedna velika greska svima koji to rade. Potpisujem.
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, mmo, mmorpg, world of warcraft, wow


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PD kutak G.G. Tekstovi u SK 17 1.11.2005 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com