Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2013, 13:43   #12621
Serbandsteel
Član
 
Član od: 11.2.2013.
Poruke: 72
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Izbacivanje hita i expea je dodatno zaglupljivanje igre i uvlacenje sirokim narodnim masama...
Evo ja sam pvp igrac(nemoj mi objasnjavati za pve,mada je 100% isto)ali objasni mi sta je tu priblizavanje sirokim narodnim masama i zaglupljivanje,jer boze mili samo pametni mogu i hardcore igraci da kapaju i expertice i hit i to je tako proo sto ces otici kod reforgera nekog i reforgovati visak ili nadomestiti manjak istog.Kad ovako odvalite neku glupost bez ikakve veze proliv dobijem.Bio je nepotreban stats koji je bio cista formalnost,bolje sto su ga uklonili,jer na kraju svako ga reforga na potrebni minimum.
Serbandsteel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 14:35   #12622
Zmaychek86
Član
 
Član od: 21.8.2012.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku Zmaychek86
Određen forumom Re: WOW kutak

remodel orkova je epic btw sto se movement speed-a tice vidim to kao jako lep stats za warriore i huntere. Expertiza je i po meni bila glup stats dok za hit bas i nisam siguran da je pametno izbaciti ga i moram da se slozim sa Serbansteel, na poslednjoj expanziji je te statse bilo uzasno lako kapovati. Ne svidja mi se ovo sa instant lvl 90 ali nije strasno ako je samo jedan char po acc-u. Iskreno vracanje starim korenima im je jedan od boljih poteza ako mene pitas. Iako WoW je moj main game vise radujem i cekam da probam Heroes of the Storm i vec u redu za beta key
Zmaychek86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 15:08   #12623
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Tacno tako kao sto je rekao Serbandsteel.
Makar sto se tice PvE bice lakse zbog itemizacije u novoj ekspanziji ako nista drugo a hit/exp dodje kao formalnost posto je neverovatno lako kapovati sad.

Edit: Da dodam jos da ce biti "item squish" dakle necemo udarati po 1 000 000 nego bice normalne cifre, danas ce vise o tome da pricaju.

Primer :

Spoiler za slika:
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 15:35   #12624
Zmaychek86
Član
 
Član od: 21.8.2012.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku Zmaychek86
Određen forumom Re: WOW kutak

Da to za drasticno smanjenje statsa na itemima sam i ja cuo jos pre par meseci, naravno samo pomen nije bila sigurna najava ali glavni razlozi su sto velike cifre opterecuju servere ili tako nesto. Uostalom ove cifre sad i jesu malo apsurdne ako mene pitas i lepo je sto su skontali da su preterali, hp pool se na standard UI-u i ne vidi normalno itd.. itd.. Ja imam 24incha monitor(2048x1152) pa se zagusi sa svim brojkama a mogu da zamislim kako je onima sa manjim i 4:3 monitorima, dolazis u situaciju da moras da iskljucis kljucne stvari da bi video nesto u igri.
Zmaychek86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 2:57   #12625
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Meni se smanjenje cifri zapravo svidja.
Jedino što nisam siguran je kako će ceo zaplet da funkcioniše. Posebno što se tiče toga da treba Grom-a da sprečimo u tome da pije demonsku krv... Ipak, to što je uradio on i drugi Orci je bitan deo zapleta do sada. Ako ga sprečimo, šta će onda biti? Posebno sa Outlandom.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 5:48   #12626
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Bilo je ja misim pitanje oko toga i samo su odgovorili nesto tipa " Pa tu je kao outland" nece nista da otkriju ali mozda vec neko ima neku teoriju.


Nego,

Osim hit/exp izbacice i dodge/parry ali ce biti avoidance u nekakvom drugacijem obliku ali ne na itemima.

Nego jedno nisam ukapirao ako je neko gledao.

Dakle ubijemo bossa i sad dropa loot, dropa plate loot i sad koliko sam ja shvatio tipa nece nista da bude od stata nego ako ja kao holy paladin lootam to onda cu dobiti int/mastery ili sta vec.
E sad taj deo mi je jasan ali ako sam dobro shvatio ako ja u mom holy gearu promenim spec u retri sav moj int na gearu ce postati str?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 11:29   #12627
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
E sad taj deo mi je jasan ali ako sam dobro shvatio ako ja u mom holy gearu promenim spec u retri sav moj int na gearu ce postati str?
The stats on armor will now change based on your spec. Plate drops and it will have whatever stats your class needs, no more Intellect plate! No more PvP Priest Healing set and PvP Priest DPS set, just a Priest set.

Ja sam shvatio isto, ali me u svemu tome malo zbunjuje druga rečenica iz npr. ugla holy paladina. Da li to možda znači da bez obzira na spec primarni stat uvek ostaje isti? Kako god, ako je yebavanje sa nekoliko setova giira koje vučeš po torbama izbačeno/umanjeno....
Ma kad pogledam sve ove promene ispada da je skoro nemoguće više biti hard-kor plejer
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zorx na korisnoj poruci:
cages (10.11.2013)
Stara 10.11.2013, 11:52   #12628
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Nesto slicno sam i ja pomislio Zorx al posto su pojednini odma krenuli da me rastrgnu necu vise da komentarisem na tu temu....
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 12:07   #12629
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Evo i ja kao neko ko je igru igrao...pa maltene od pocetka , osecam potrebu da kazem nesto po ovom pitanju.
Blizzard je oduvek imao problem sa itemizacijom u WoWu. Pocevo od spirita na rogue i warrior setovima u Vanili, do izmisljanja novih statova, a onda izbacivanja istih, pa sada i ovo...
Mislim da je greska sto to rade, jer na ovaj nacin ne ostavljaju mnogo prostora ljudima da sami prave kombinacije i kalkulacije sa gearom, nego to ti je, sto ti je. Sto je malo glupo, i igra postaje genericka po tom pitanju, gde cete videti svakoga u identicnom gearu, sto, opet kazem, malo ubija car igre.
A to uproscavanje loota, "pada plate item, i odgovara svakome ko je plate klasa", u potpunosti ubija vrednost itema!! Nekada se znalo, da je odredjeni item vredan i prava stvar, na osnovu toga sto je ima dobre statove, i sto je bio rare drop, i onda kad ga dobijes, imas osecaj da si dobio pravu nagradu za svoj trud, a ovako opet isti slucaj, svi ce imati sve isto...
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 15:15   #12630
Serbandsteel
Član
 
Član od: 11.2.2013.
Poruke: 72
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Pivalica kaže: Pregled poruke
Evo i ja kao neko ko je igru igrao...pa maltene od pocetka , osecam potrebu da kazem nesto po ovom pitanju.
Blizzard je oduvek imao problem sa itemizacijom u WoWu. Pocevo od spirita na rogue i warrior setovima u Vanili, do izmisljanja novih statova, a onda izbacivanja istih, pa sada i ovo...
Mislim da je greska sto to rade, jer na ovaj nacin ne ostavljaju mnogo prostora ljudima da sami prave kombinacije i kalkulacije sa gearom, nego to ti je, sto ti je. Sto je malo glupo, i igra postaje genericka po tom pitanju, gde cete videti svakoga u identicnom gearu, sto, opet kazem, malo ubija car igre.
A to uproscavanje loota, "pada plate item, i odgovara svakome ko je plate klasa", u potpunosti ubija vrednost itema!! Nekada se znalo, da je odredjeni item vredan i prava stvar, na osnovu toga sto je ima dobre statove, i sto je bio rare drop, i onda kad ga dobijes, imas osecaj da si dobio pravu nagradu za svoj trud, a ovako opet isti slucaj, svi ce imati sve isto...
Volim da cujem razne poglede,ja bih da kazem nesto na ovo ovaj tvoj pogled(koji je kao i moj subjektivan i podlozan kritici)
Sto se tice gira i statsa,ja ne igram bas od samog pocetka igre i da naglasim ponovo da sam pvp igrac(mada sam i dalje ubedjen sto se tice gira sve je slicno).Sad imas slobodu da reforgas sve i mislim da nikad nije bila veca,a takodje da u isto to vreme te slobode statsa svi jure iste statse i skoro su identicni,jer ako je arms warr svi jure kritikal(pr za pvp mislim da je slicno i za pve)kapuje se sve na min sto je potrebno i samo se staka jedna stvar(i svi rade copy paste),tako da u praksi ta sloboda nema poentu koju su ocekivali jer svi teze najboljem ucinku a posto ima samo jedan nacin za najbolji dps svi teze istom statsu.Tako da po meni je dobro sto rade to sa statsima ali opet slazem sa tobom da treba to da zazivi da vidimo kako ce se odraziti to sve u praksi,jer kao sto sam rekao ta njihova zamisao sa reforge i nije bas bila tako blistava.
Sto se tice ovog loota tu ne bi da se mesam,ali bas zbog toga sam voleo pvp koliko truda toliko i gira.Ne volim u zivotu da zavisim od srece.
Serbandsteel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 17:04   #12631
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Sto se tice PvP-a nece biti nekog truda makar za gear sto mi se realno i svidja zbog MMR-a kojeg ne resetuju svake sezone i onda oni dosta bolji igraci nabiju 2500 prve nedelje uz malo truda i onda se izivljavaju na one slabije ali ne samo zbog skilla nego tu i gear igra jaku ulogu.

A reforge izbacuju ne znam da li sam napisao vec koji je isto bila losa stvar i gold sink.
Bice manje socketa na itemima ali ce gemovi biti jaci, isto to vazi i za enchanting.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 15:09   #12632
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Blizzard wants new World of Warcraft expansions every year

http://www.pcgamer.com/2013/11/21/bl...-back-players/


Bas se pitam kako planiraju to da urade kad su vec poceli da recikliraju mnoge stvari (sveze najavljena ekspanzija) prestao sam da igram WoW posle Lich King-a...

Citat:
Ramirez, milk that cow!
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 20:38   #12633
Zmaychek86
Član
 
Član od: 21.8.2012.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku Zmaychek86
Određen forumom Re: WOW kutak

Ja sam negde procitao da imaju vise timova sada, jedan vec radi na novoj expanziji dok ovi zavrsavaju Draenor uostalom videcemo kad se desi do tada sve sa rezervom sto se Blizzarda tice
Zmaychek86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 20:44   #12634
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Blizzard wants new World of Warcraft expansions every year
Ovo su rekli i prosle godine
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2013, 1:28   #12635
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: WOW kutak



Peace
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2013, 2:25   #12636
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Najmorazenjiji covek sto se tice PvP community-a
Nikako mi se ne svidja posto je ipak on Lead Systems Designer i svakako je zasluzan za sve dobro u WoWu (kao i lose).

Kaze da nece biti radikalnih promena ali bojim se da nije tako jednostavno svako ima svoje ideje,vreme ce pokazati samo kako ce neko novi zamisliti WOW.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2013, 8:52   #12637
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: WOW kutak

Vidim ima popust na igru, i to lep popust cela igra sa svim expanzijama sve zajedno za oko 15 dolara.

Uhvatila me malo nostalgija za WoW-om. Igrao sam jos od 2000 i neke na privatnim serverima dosta pa onda jedno leto i original uzeo i igrao po 16 sati dnevno par meseci pre nego sto sam se izdovoljio. To je bilo jos kada je Kataklizma tek pocela.

Nesto me zanima ako bih uzeo malo da igram for old time sake, da li uopste moze da se odigra glavna prica igre nastavak po nastavak? Jednostavno nikada nisam imao prilike da igram na tanane i polako prelazim sve instance i pocnem sa svim rasama.

Ili sve sve svodi samo da napucam max level i samo da igram najnovije instance ?
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2013, 10:59   #12638
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Ako nisi igrao odavno definitivno vredi igrati lagano jer je ubaceno puno novih kvestova,izmenjene su neke zone i slicno. Instance odigraj po jednom jer i u nekima od njih postoji prica (Dead Mines recimo) koja se nadovezuje na kvestove u zoni. Ja sam trenutno u procesu levelovanja lika samo i iskljucivo kvestovima bez jurcanja i moram da priznam da uzivam poprilicno.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
Apprentice (9.12.2013)
Stara 28.11.2013, 11:22   #12639
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Ako nisi igrao odavno definitivno vredi igrati lagano jer je ubaceno puno novih kvestova,izmenjene su neke zone i slicno. Instance odigraj po jednom jer i u nekima od njih postoji prica (Dead Mines recimo) koja se nadovezuje na kvestove u zoni. Ja sam trenutno u procesu levelovanja lika samo i iskljucivo kvestovima bez jurcanja i moram da priznam da uzivam poprilicno.
Ah odlicno. To je jedina stvar koja mi nedostaje iz WoW-a. Prica i lore. Toga sam se i pozeleo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2013, 13:20   #12640
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Kakav crni Lore pa to ne postoji jos od TBC-a.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, mmo, mmorpg, world of warcraft, wow

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PD kutak G.G. Tekstovi u SK 17 1.11.2005 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com