Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2012, 19:37   #81
hisamuraj
Član
 
Član od: 21.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 63
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku hisamuraj
Question Re: Svet kompjutera 1/2012

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Bome, veliki broj hardware-a koji je kod nas odavno na trzistu nije testiran. Stavljam naglasak na veliki.
Izgleda da se smatra da to nije vazno.
SK bi trebao da trazi od distributera da vam salju nove proizvode. Bar one koje se masovno kupuju, a ne da ljudi kupuju shit od robe.



Mogu samo da kazem da se citaoci ovih novina izuzetno interesuju za hardware, i poprilicno su informisani. Takodje mislim da imam pravo reci da citaoci uvek kupuju kvalitetnu opremu, bar oni koji se informisu na forumu.

Sad za javnost i njihovo "reko mi drug/kum/pradeda" znanje i strucnost, nisu odgovorni niti krivi citaoci.

A reci da su citaoci krivi za bilo sta sto se desava sa Svetom Kompjutera, treba da te je sramota!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Mi kupujemo vase novine, sto znaci da mi imamo pravo da kazemo sta zelimo da citamo, a sta ne.
Hardvera u prodaji ima prilicno, medjutim problem je sto fali strucnih/kompetentnih ljudi koji bi taj isti hardver kvalitetno testirali i kvalitetno opisali. Mislim, nije da nema takvih ljudi vec nece da rade za sitne pare koje im se nude, jer mogu zaraditi i vise na drugim mestima.

Kapitalisticko/kompanijsko razmisljanje: Ako mogu jednu mrsavu kravu da muzem kap po kap, tako cu da je cedim dokle god mogu, ako se gosti budu zalili ce stisnem kravu malo jace da potece MALO vise mleka i tako po potrebi.
hisamuraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:51   #82
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Stvarno zelim iskreno da analiziram ovaj broj i zelim bez ikavih smetnji da ga analiziram. Velika očekivanja sam imao od Vesića svih ovih prethodnih brojeva koje je on ispunio onako kako novinarska struka to zahteva. Međutim popustio je u ovom broju ili je u najboljem slučaju došlo do trenutnog opuštanja. Ja ne zelim da sa primerima to obrazlazem, neka svako to vidi iz svog ugla.
Da krenem od početka tj. od prvih stranica.
Predivne reklame!!!
Još bolji dodaci.
Rekao sam ranije sta mislim o bespilotnim letelicama.
Glupost meseca kao i u zadnjih nekoliko brojeva nije glupost meseca.
Kakav zeton kakvi bakrači!!!
Vremenska mašina prelazilazi svoje okvire. To nije samo lepa tema to je lepota ziva.
Ovog meseca mi se najviše svidele stranice ''na licu mesta''.
Da, naravno vase opazanje o sudbini hard diskova je svakako svima nama bitna i zahvalan sam i zbog teksta i zbog fotografija koje su dočarale pravu sliku sa terena. Opet dobra vest da je WD obnovio proizvodnju.
Hardver ne zelim uopšte da komentarišem osim kvalitetnih opisa laptopova i monitora. Ili nemate šta da pišete ili su neki drugi problemi. Da ne pratite šta potrošači zele, ne pratite i to je ziva istina.
Internet sekcija je zanimljiva jer i onako je zanimljiva sama po sebi pa eto i da zelite ne mozete tu da kiksnete.
U test Run-u skoro da nema ništa osim Nero-a. Da, dopadaju mi se one muve, bolje na desktopu nego u mojoj sobi.
Što se lakih pingvina tiče sve gore i gore. I samo me zivo zanima kad će sve to udariti o dno. Ma vi morate da imate bar desetak stranica o linuksu a ne samo dve-tri.
E,phone zone su ovog meseca dobri.
I da zaključim!
Znate šta vi morate da radite?!
Da slušate zov kupaca, forumaša ili koga još! Da ispunjavate zelje!!! Aman ljudi kako vam ne pada na pamet da testirate onaj mobilni telefon Alcatel, kako li se već zove model, OC990 ili tako nekako kad je gomila ljudi videla u njemu mnogo više nego u paradnim modelima koji koštaju nenormalno skupo?!

Poslednja ispravka: todos (6.1.2012 u 15:59)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Renche (21.1.2012)
Stara 6.1.2012, 19:25   #83
tchalle
Član
 
Član od: 24.8.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 44
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 18 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Meni se test run bas svidja , virtuelni desktop to imam na ubuntu, bas je zanimljivo kako izgleda na winu.Nero 11, da vidimo dokle je to cudo stiglo,
mada koristim ImgBurn.Xara, bas je zanimljivo koliko se razvila i sta sve moze.
Animacija gline, meni je to jako zanimljivo.Uvek me je interesovalo kako izgleda pravljenje muzike preko kompa i sada videh programe za to.Nekad sam trazio
Symbian emulator, sada vidim 2 interesantna za android.A BlackBox sam skinuo i koristim.Meni su dosadni casopisi koji stalno pisu o Office-u i Photoshop-u.
tchalle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 23:38   #84
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Citat:
hisamuraj kaže: Pregled poruke
Kapitalisticko/kompanijsko razmisljanje: Ako mogu jednu mrsavu kravu da muzem kap po kap, tako cu da je cedim dokle god mogu, ako se gosti budu zalili ce stisnem kravu malo jace da potece MALO vise mleka i tako po potrebi.
Sve po potrebi druze, sve po potrebi.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 4:37   #85
treci
Veteran
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Uzice
Poruke: 572
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 79 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Svakome nesto smeta. Kome se ne svidja sadrzaj neka zaobidje ovaj casopis, niko nikoga ne tera da kupi. NHF
treci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2012, 10:11   #86
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Ja moram da vam se zahvalim sto ste pisali o aplikaciji za androide - Sleep As Android, skinuo sam trial, ali cu je sigurno kupiti kad istekne... Od kad sam je skinuo ja vise ne hrcem Salu na stranu, po meni je to must have aplikacija
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 0:31   #87
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

dugo nisam kupovao casopis i ne znam da li je zato sto je novogodisnji broj ili zbog neceg drugog ali ranije je bio kvalitetniji...Sve pohvale za dodatak o androidu
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 10:54   #88
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Na koji način je bio kvalitetniji?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 17:21   #89
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

jednostavno je bio bolji...ne znam nisam u toku da li je nesto menjano ili ne ali znam da ranije kad sednem da citam treba mi vremena i kasnije se vracam o5 na zanimljive tekstove... nije to to... sta je sa pre svega...?
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2012, 15:41   #90
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

"Tata, zašto sam mrtav? Zato što si navikao da ti udovi zarastu sedenjem deset sekundi u senci, sine. Ovde toga nema, osim ako igru setuješ na nivo težine Tourist, što možeš uraditi samo ako te nije sramota od dede u kalpaku sa kuburom, koji te gleda sa zida i sa nebesa."

Ја бих то рекао: играш к'о цапи.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
player1 (14.1.2012), Rocker (15.1.2012)
Stara 17.1.2012, 3:26   #91
Retardinjo
Član
 
Član od: 9.8.2009.
Poruke: 177
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 173 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Jedan topic koji bi mogli da istrazite malo "dublje".
Do sada nisam naishao na broj koji se detaljnije bavi concept art-om za video igre i filmove(steve jobs je dobio lepe strane ali zivot ide dalje ).
Kao jedan od njih koji radi kao freelancer za strane kompanije tema mi je bliska, a mislim da bi time "otvorili ochi" novim klincima/umetnicima i pokazali im da mogu da povezu kompijuter i umetnost i da od toga lepo zive i uzivaju u poslu( na primer photoshop ne mora samo da sluzi za obradu fotografije, zapravo moze da se i slika u njemu),( a i vecina poslova moze da se radi online bez muke, sa jednim deviznim rachunom i malo eng jezika).
Bacite pogled na conceptart.org i cghub.org, cgsociety, cgtantra, sijun...., naci cete brdo materijala, a ako vam treba neki savet, ili smernica pecnite me
Pored photoshopa tu je i Corel painter, pa paint tool Sai, pa Alchemy(od korisnih aplikacija).
pa se sve vishe pojavljuju live stream-ovi neki od tih umetnika koji su veoma radi da podele svoje iskustvo i znanje sa drugima koji zele da uche.
da ne pricham o blogovima i online konkursima....(mozda bi mogli u svakom broju da ubacite jednu stranu, ili parche strane, sa jednim od radova nekih od digitalnih umetnika-moze da se nadje i high res)
Barem se ja svaki put ponadam da ce biti neshto slichno, ali jbg
ah da, chak mislim da bi bilo ok i da na ovo sve povezete i nove tablet pc-jeve(asus 121 slate, samsung 7), ipad, ili chak ds lite, sprave koje likovi koriste za outdoor slikarstvo, gde menjaju nekadashnji skicen blok za new age opremu za slikanje i crtanje.
Ima tu dosta pod tema, koje mogu da prodube prichu(kako se prave chetke za ps, ili kao da renderujesh oko.....)
da ne pricham o chasopisima(imagine fx, 2d art, 3dtotal ...... ) i ostalim you tube tutorijalima i shkolama(gnomon, FDZschool, linda......), koje pripremaju ljude za filmsku i gajming industriju(to mi nekako ide sa svetom kompijutera, ili sam ja vec sada dosta pijan)

anyway rokajte


M

Poslednja ispravka: Retardinjo (17.1.2012 u 13:36) Razlog: Pazi da umesto malo spama ne bude malo bana :>
Retardinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Retardinjo na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (17.1.2012), Oggy (17.1.2012)
Stara 17.1.2012, 10:03   #92
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Retardinjo, nisi našao neke malo veće slike da ih utrpaš direktno u post?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Retardinjo (17.1.2012)
Stara 17.1.2012, 12:17   #93
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

TinEye 1.1.1 аутор В.П.

А зашто је Хром посебан? Ја ту екстензију на Мозили користим годину дана ако не и више.
Или сам ја из текста стекао утисак о томе пошто је само Хром поменут.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2012, 13:37   #94
Retardinjo
Član
 
Član od: 9.8.2009.
Poruke: 177
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 173 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Retardinjo, nisi našao neke malo veće slike da ih utrpaš direktno u post?
Moja greshka, bio sam pijan, pa nisam obratio paznju.
Skinuo sam im

M
Retardinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Retardinjo na korisnoj poruci:
ZoNi (17.1.2012)
Stara 17.1.2012, 15:11   #95
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

A zasto ih opet ne okacas ali kao Thumbnail kako bi ljudi videli na sta si mislio?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2012, 18:43   #96
Retardinjo
Član
 
Član od: 9.8.2009.
Poruke: 177
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 173 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
A zasto ih opet ne okacas ali kao Thumbnail kako bi ljudi videli na sta si mislio?
Mozda je i najlakshe da stavim par linkova, za zainteresovane

moj blog
http://mattaaa.wordpress.com/

onda livestream
http://www.livestream.com/superm0d1fied

onda pomenuti sajtovi
www.conceptart.org
www.cghub.org
www.sijun.com/

onda jedan mattepainting tutorijal koji sam radio pre 2 god
http://www.conceptart.org/forums/sho...d.php?t=185747

onda jedan super sajt pun tutorijala za slikanje i crtanje u ps-u, kao i neke osnovne stvari koje se tichu umetnosti, za pochetnike
http://www.ctrlpaint.com/

i tako.....
ima toga brdo

M
Retardinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Retardinjo na korisnoj poruci:
Oggy (23.1.2012), r0nIn (18.1.2012)
Stara 25.1.2012, 19:16   #97
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Samo da vam kažem čitajući ovaj broj do kraja s' obzirom da ga nosim na posao, stičem utisak da se ništa nije promenilo na bolje. A vi ste izvršili ogromnu redakcijsku redukciju! Žao mi je ali je to živa istina. I čak mislim da će naredni broj biti prosek ispod proseka! Prihvatite ovo kao kritiku od kritičara koji misli o SK sve najbolje!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 21:18   #98
Nietzsche
Član
 
Član od: 29.7.2007.
Lokacija: Arakis
Poruke: 65
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 31 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Iskreno bih voleo da čujem konkretne predloge kada je u pitanju poboljšanje kvaliteta časopisa. Želim da SK bude bolji, svakim novim brojem, i mislim da je izuzetno bitno da se zajednički potrudimo oko toga.
Kako novi urednik čita ovaj forum, zaista verujem da će tvoji predlozi biti primljeni na najbolji mogući način.
Nietzsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nietzsche na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (27.1.2012), todos (25.1.2012)
Stara 26.1.2012, 22:29   #99
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Сечом кнезова је највљено доста новина у нашем омиљеном часопису. Од тада је прошло пар месеци, али, шта се ту заиста променило?

Делом је редизајнирана насловна страна, али унутра је све мање-више исто. Што није нужно и лоше. На крају, једни те исти људи и пишу. Квалитет текстова може да варира, као и истинитост истих. Битније ми је да ме аутор прикује за свој текст и натера да прочитам још по нешто о том о чему пише.

За сада ми је Весић фаворит, и посебно ми је "легао" текст о Кепчи. Читајући Компјутера у Кокпиту, прво сам се разочарао када сам видео да није он аутор, а после сам се обрадовао што није он када сам текст прочитао. Наиме, далеко од тога да Косовац лоше пише али пропуст са Врапцом и Пегазом није смео да му се деси. Морала је да постоји макар реченица. А то колико је наша летелица добра или не, и није толико битно. И није једини покушај. Било је ту простора за макар један ред. Можете то исправити у следећем броју.

Овде на форуму смо имали дискусије да ли је премало сувише мало, али зато Кузма само сипа речи и термине за које само он зна у којој су вези. И то годинама. Њему није ни премало, ни сувише мало. Ни у контексту, ни ван њега. И то читају хиљаде и хиљаде читалаца. То ће се променити онда када се он промени, пре не.
Немојте ми само тражити да вадим из текстова на шта конкретно мислим.

Оно што ми се посебно свидело је повратак још једног мишљења за које сам питао још у једном од својих првих постова овде на форуму. Такође поздрављам инфо траке у бонус левелу.

У једном од наредних бројева би могли да нешто напишете о HTML5 који куца на врата.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (27.1.2012)
Stara 27.1.2012, 13:49   #100
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2012

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
За сада ми је Весић фаворит, и посебно ми је "легао" текст о Кепчи. Читајући Компјутера у Кокпиту, прво сам се разочарао када сам видео да није он аутор, а после сам се обрадовао што није он када сам текст прочитао. Наиме, далеко од тога да Косовац лоше пише али пропуст са Врапцом и Пегазом није смео да му се деси. Морала је да постоји макар реченица. А то колико је наша летелица добра или не, и није толико битно. И није једини покушај. Било је ту простора за макар један ред. Можете то исправити у следећем броју.
Kada Vrabac bude operativan bice i tekst o njemu (i pod uslovom da VS prestane da nas ignorise...).

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com