Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2007, 12:47   #81
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Bio je skoro jedan film na Pinku, prošle nedelje valjda, o dogadjajima koji su upropastili živote jednoj grupi ljudi (moja interpretacija), ali se radnja odvija iz ugla svakog ponaosob. Ima nekih klinaca koji se voze u kombiju, udare devojku i jedan od njih izgubi penis zato što je, valjda, tad pišao kroz prozor. Ta devojka laže dvojicu da je trudna, zbog nekih para. S jednim od njih spava na groblju, i na samom vrhuncu njemu padne neka kamencuga sa spomenika na glavu. Ona zatim hoće da smesti onom drugom, ali u medjuvremenu njen otac nalazi telo i baca ga s mosta, itd... Koji je ovo film? Baš je nesvakidašnji i hoću ga u svojoj kolekciji.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 13:38   #82
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Bio je skoro jedan film na Pinku, ...jedan od njih izgubi penis... njemu padne neka kamencuga sa spomenika na glavu... njen otac nalazi telo i baca ga s mosta, itd...
Nemam pojma šta je ovo, ali super zvuči. Kaži u koje vreme se radnja dešava, u kojoj zemlji, da li si prepoznao nekog od aktera,... To bi pomoglo da ga pronađemo.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Wolverine (30.12.2007)
Stara 14.12.2007, 14:52   #83
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nemam pojma šta je ovo, ali super zvuči. Kaži u koje vreme se radnja dešava, u kojoj zemlji, da li si prepoznao nekog od aktera,... To bi pomoglo da ga pronađemo.
Dešava se u SAD. Nisam neki filmofil i ne znam mnogo glumaca... da, nisam prepoznao nijednog. Uglavnom, radnja ide unazad. Kad sam ja počeo da gledam, policajac je zaustavio tipa zato što je mislio da je udario jelena kolima. A taj tip misli da mu se neko s mosta bacio na kola i hteo je da se reši tela. U policijskim kolima su već dvoje uhapšenih ljudi. I sad se vraća radnja unazad da bi se videlo šta je dovelo do toga, ali iz ugla drugog lika. Taj koga je ovaj udario kolima, je u stvari onaj sa smrskanom glavom, a koga je otac od one devojke bacio sa nadvožnjaka. Radnja deluje zamršeno, ali nije. Za sve je kriva ona devojka, pošto je izazvala većinu stvari.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 0:32   #84
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Dešava se u SAD. Nisam neki filmofil i ne znam mnogo glumaca... da, nisam prepoznao nijednog. Uglavnom, radnja ide unazad. Kad sam ja počeo da gledam, policajac je zaustavio tipa zato što je mislio da je udario jelena kolima. A taj tip misli da mu se neko s mosta bacio na kola i hteo je da se reši tela. U policijskim kolima su već dvoje uhapšenih ljudi. I sad se vraća radnja unazad da bi se videlo šta je dovelo do toga, ali iz ugla drugog lika. Taj koga je ovaj udario kolima, je u stvari onaj sa smrskanom glavom, a koga je otac od one devojke bacio sa nadvožnjaka. Radnja deluje zamršeno, ali nije. Za sve je kriva ona devojka, pošto je izazvala većinu stvari.
Ne secam se naslova filma, ali tu devojku glumi Hilari Svonk, ako se dobro secam!
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 0:54   #85
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Film se zove 11:14

http://www.imdb.com/title/tt0331811/
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Highlander (15.12.2007), zoran845 (15.12.2007)
Stara 21.12.2007, 0:19   #86
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Kad sam već počeo sa filmovima o Rusima na pamet mi je pao jedan.Nesećam se ni naziva,ni velikog dela filma...Ma malo znam!Jedino pamtim da je majka od tog dečaka koji je valjda voleo hokej ubila pištoljem neke likove koji su pravili pedofilske filmove i da ga oni umalo nisu ugušili najlon kesom.Sečam se i reči:"Vi ste bolesni!""Da,jesmo."u onda ih ubija.Isto se sećam i da mu je ćale bio neka propalica koja se uvalila u velika s**nja.Znam da su on i sin koji se valjda zvao Vanja(nisam siguran)sedeli u autu i da ga je ćale počeo smarati kako mali nije Rus,kako je muzika iz Rusije glupa i terao ga da kaže:"I am American!"tri puta.U filmu se pojavljivao neki čile u belom odelu koji je stalno mahao nekim pištoljem.Sećam se i da ga je ucenio da će mu ako ne isplati dug ubiti sina a ne njega.Mešavina Američko-Ruske akcije.
Mil00rad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 14:34   #87
edi7
Novi član
 
Član od: 21.12.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Dali se neko seća filma u kom lik kupuje komp koji priča, tokom filma postaje ljubomoran na njega, jednom prilikom slučajno prospe kfu na tastaturu i komp poludi i pokušava da ga ubije??? mislim da je u pitanju film iz 80-tih SF komedija! Treba mi naziv ako neko zna? help
edi7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2007, 15:41   #88
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Electric Dreams
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
cyberserbia (22.12.2007)
Stara 21.12.2007, 22:27   #89
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
Mil00rad kaže: Pregled poruke
Kad sam već počeo sa filmovima o Rusima na pamet mi je pao jedan.Nesećam se ni naziva,ni velikog dela filma...Ma malo znam!Jedino pamtim da je majka od tog dečaka koji je valjda voleo hokej ubila pištoljem neke likove koji su pravili pedofilske filmove i da ga oni umalo nisu ugušili najlon kesom.Sečam se i reči:"Vi ste bolesni!""Da,jesmo."u onda ih ubija.Isto se sećam i da mu je ćale bio neka propalica koja se uvalila u velika s**nja.Znam da su on i sin koji se valjda zvao Vanja(nisam siguran)sedeli u autu i da ga je ćale počeo smarati kako mali nije Rus,kako je muzika iz Rusije glupa i terao ga da kaže:"I am American!"tri puta.U filmu se pojavljivao neki čile u belom odelu koji je stalno mahao nekim pištoljem.Sećam se i da ga je ucenio da će mu ako ne isplati dug ubiti sina a ne njega.Mešavina Američko-Ruske akcije.
Ovo ti je Running Scared, provereno. Boles' od filma, al dobar osim "twista" na kraju koji je prejadan.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2007, 4:52   #90
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Evo mene posle duzeg vremena na forumu,i ja se u ove kasne sate setih jednog filma(mozda je cak i serija)koji sam kao mali obozavao.Radnja je sledece-glavni lik se vozi na motoru sirom (valjda Amerike)i sredjuje svakojaki olos,jedna veoma bitna cinjenica koja mi je ostala u secanju je da on nema levu saku a na tom mestu ima neku vestacku ruku poput velikog mikrofona(ludorija)
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 2:06   #91
crush231
Novi član
 
Član od: 27.12.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Trebaju mi nazivi za ova dva filma, gledao sam ih davno i sjecam se samo par detalja.

U jednom filmu tip se penje na zgradu i sa zgrade puca snajperom po prolaznicima. Mislim da se veci dio filma odigrava oko te zgrade.

U drugom filmu glavni lik pronalazi bunker sa oruzijem u Central parku, zatvara se u njega i pocinje borbu sa policijom.
crush231 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 2:38   #92
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
crush231 kaže: Pregled poruke
Trebaju mi nazivi za ova dva filma, gledao sam ih davno i sjecam se samo par detalja.

U jednom filmu tip se penje na zgradu i sa zgrade puca snajperom po prolaznicima. Mislim da se veci dio filma odigrava oko te zgrade.

U drugom filmu glavni lik pronalazi bunker sa oruzijem u Central parku, zatvara se u njega i pocinje borbu sa policijom.

1.Ovaj prvi sigurno ima više ekranizacija jer se radi o poznatom događaju u kojem je Čarls Vitman poubijao gomilu ljudi u kampusu Univerziteta Austin. Ovaj je najpoznatiji, sa Kurtom Raselom: http://www.imdb.com/title/tt0072852/

2. Ovo ti je film Park je moj, to sam gledo u bioskopu kad sam bijo mlogo mali :
http://www.imdb.com/title/tt0091724/
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
crush231 (27.12.2007)
Stara 27.12.2007, 13:31   #93
branko999999999
Član
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Gjorche Petrov
Poruke: 328
Zahvalnice: 236
Zahvaljeno 145 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Ovako...film je o porodici koja se doseli u ukletu kucu. Film je baziran na istinitom dogagaju... Bila je neka scena kad cela porodica ide na izlet/piknik a tamo se pojavi duh u obliku crne mrlje/crnog oblaka... Onda dr. scena kad otac gleda tv uvece kad se na stepenicama pojavi neka zena/duh koja pocinje da ga siluje...Na kraju se porodica preselila u dr. kucu ali se i tamo pojavio duh ....Jedan od najstasnijih filmova koji sam ikad gledao...A da - bila je i 1 scena kada uvece niko nije bio kod kuce (kuca je bila prazna) kad su poceli da se pale svetla i da se cuju zvuci kao se neko dere pa su susedi iskocili i pitali se sta se desava...
branko999999999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 13:43   #94
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
branko999999999 kaže: Pregled poruke
Ovako...film je o porodici koja se doseli u ukletu kucu. Film je baziran na istinitom dogagaju... Bila je neka scena kad cela porodica ide na izlet/piknik a tamo se pojavi duh u obliku crne mrlje/crnog oblaka... Onda dr. scena kad otac gleda tv uvece kad se na stepenicama pojavi neka zena/duh koja pocinje da ga siluje...Na kraju se porodica preselila u dr. kucu ali se i tamo pojavio duh ....Jedan od najstasnijih filmova koji sam ikad gledao...A da - bila je i 1 scena kada uvece niko nije bio kod kuce (kuca je bila prazna) kad su poceli da se pale svetla i da se cuju zvuci kao se neko dere pa su susedi iskocili i pitali se sta se desava...

Uzas Amitvila
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
branko999999999 (28.12.2007)
Stara 30.12.2007, 14:14   #95
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Upravo sam se setio jednog filma koji sam gledao kao mali(bio sam sasve mali).Jedino cega se secam su tri scene iz celog filma:
1.Prva scena mi je ostala najupecatljivija,u kojoj kolica(crna) sa bebom se spustaju niz velike stepenice,a neka zena trci za njima pokusavajuci da ih zaustavi.

2.Kada se dvoje(covek & zena) nalaze u nekoj kadi,i ona u jednom trenutku zaranja pod vodu i odgriza njegov .......
3.Automobil prolaze kroz neku sumu svetleci ZElENIM farovima.

P.S. Ovo pod 3 sam mozda i sanjao,luuuuda glavo.
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 15:17   #96
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Upravo sam se setio jednog filma koji sam gledao kao mali(bio sam sasve mali).Jedino cega se secam su tri scene iz celog filma:
1.Prva scena mi je ostala najupecatljivija,u kojoj kolica(crna) sa bebom se spustaju niz velike stepenice,a neka zena trci za njima pokusavajuci da ih zaustavi.

2.Kada se dvoje(covek & zena) nalaze u nekoj kadi,i ona u jednom trenutku zaranja pod vodu i odgriza njegov .......
3.Automobil prolaze kroz neku sumu svetleci ZElENIM farovima.

P.S. Ovo pod 3 sam mozda i sanjao,luuuuda glavo.
Prva scena je gotovo sigurno iz filma The Untouchables.

Moguće da si i drugu i treću scenu sanjao , pošto ih se ne sećam...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 15:26   #97
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Prva scena je gotovo sigurno iz filma The Untouchables.

Moguće da si i drugu i treću scenu sanjao , pošto ih se ne sećam...
Nije cuveni The Untouchables.,skoro sam gledao film,znam da tu postoji slicna scena.
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 16:08   #98
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
1.Prva scena mi je ostala najupecatljivija,u kojoj kolica(crna) sa bebom se spustaju niz velike stepenice,a neka zena trci za njima pokusavajuci da ih zaustavi.
A film je crnobeli? Onda je "Oklopnjača Potemkin" Sergeja Ejzenštajna, a scena se obično naziva "odeske stepenice", zato što je nastala po stvarnom događaju kada su na stepenicama u parku (u velikoj ruskoj luci Odesa) carski vojnici pucali u demonstrante. Inače je više puta citirana, parafrazirana i parodirana u raznim filmovima, "spotovima", itd.

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
2.Kada se dvoje(covek & zena) nalaze u nekoj kadi,i ona u jednom trenutku zaranja pod vodu i odgriza njegov .......
Ne znam koji je ovo film, ali bi glatko pobedio u temi "Najstrašniji horor".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 16:14   #99
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Pretpostavljao sam da ce te pomisliti na taj film(moja greska sto nisam odmah napisao da nije taj),to je klasik.
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 19:02   #100
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film ?

Na HBO-u upravo gledam film čiji je naziv "Maska bez oblika". Prilično morbidan fantasy sa mnoštvom CG-a, nema poznatih glumaca a priča se vrti oko devojčice koja pokušava da pronađe neku Čaroliju. Ima li neko ideju kako se film originalno zove (na engleskom je jeziku)? Hvala unapred...


edit: Našla! U pitanju je MirrorMask, a scenario je radio čuveni pisac Neil Gaiman (Mononoke-Hime, Stardust, Beowulf...)

Poslednja ispravka: Iris (10.1.2008 u 19:13)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
film, ime filma, koji film

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgori film (bilo koji žanr) koji ste gledali... i zašto Crusader88 Kompjuteri i film 819 25.4.2014 12:03
Kako spojiti film koji se nalazi na 2 dvd-a Jann Video/TV softver 12 23.3.2006 1:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com