Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2013, 12:17   #1
Name
Novi član
 
Član od: 14.5.2013.
Poruke: 17
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji TV?

Kolega planira da kupi TV i izbor mu se sveo na 3 modela:
LG 39LN5400 - http://www.lg.com/rs/televizori/lg-39LN5400-led-tv
PHILIPS 39PFL3008H - http://www.philips.com.ph/c/televisions/...08_98/prd/
TOSHIBA 39L2333DG - http://www.toshiba.eu/television/led/L2/39l2333dg/

Koji je najbolji od ova tri i ako ne valjaju moze alternativa u tom cenovnom rangu?
Name je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 13:10   #2
vozar.b
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2011.
Lokacija: Kisač (21211) Srbija
Poruke: 1.771
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 430 puta na 407 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

koji ti je max budzet ?
ovi navedeni televizori po prodavnicama se mogu naci kolko vidim negde izmedju 400-500 eura!?
ako bi uzimao od ljudi sto donose iz madjarske mogao bi da uzmes mnogo bolji tv za iste pare!
vozar.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 14:35   #3
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

Ja uzeo LG 42LN575s (valjda je ta oznaka ) i prilično sam zadovoljan.

Generalno, verovatno bi mu bilo koji od ta tri bio OK.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 15:17   #4
Name
Novi član
 
Član od: 14.5.2013.
Poruke: 17
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

Max budzet je nekih 400-450 e.
Name je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 15:45   #5
vozar.b
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2011.
Lokacija: Kisač (21211) Srbija
Poruke: 1.771
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 430 puta na 407 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

pogledaj na kupujem prodajem sajtu imas novih televizora sa garancijom od 2 godine koji stizu iz madjarske!
naprimer u tu cenu mozes uklopiti samsungove modele F5000/F5300/F5500 velicine 39/40/42 inca (ili neki LG ekvivalent) koji kostaju u prodavnicama po 200-300 eura vise...
vozar.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 19:56   #6
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

Ja sam pre 7 dana uzeo Samsung F5000 39 inca.

U Srbiji je mogao da se nadje za NAJMANJE 480 evra. Medjutim odlucio sam se da uzmem tv iz Madjarske jer je dosta jeftinije. Platio sam sa postarinom pomenuti model 370 evra.

Na sajtu kupujemprodajem imas dosta njih koji se bave prodajom televizora iz Madjarske. Cene modela su maltene iste kod razlicitih prodavaca. Okrenuo sam par njih, video koliko se dugo bave tim poslom i sta su trenutno imali na stanju i odlucio se od koga cu da kupim. Tv je stigao na kucnu adresu u roku od 2 dana. U slucaju kvara treba da kontaktiram osobu koja mi je prodala tv da bi ga odnela nazad u Madjarsku u servis. To je rizik koji sam prihvatio..

Sto se tice televizora, SVE JE TO ISTO. Nema sad tu neke razlike u kvalitetu slike ako nema razlike u ceni. Dvoumio sam se izmedju Samsunga f500 i LG ln5400. Iste su im karakteristike, iste karakteristike, a Samsung sam uzeo jer osoba od koje sam kupio tv u tom trenutku nije imao lg. Nisam uzeo smart tv je ljudi koji ce ga gledati (moji roditelji), se ne razumeju u te stvari.

Dalje, dijagona. Smarao sam ovde po forumu sa pitanjem da nije 39 inca previse za 2,5-3 metra udaljenosti. Zakljucak - NIJE. Mozde komotno i 42 inca. Al opet smatram da nisam pogresio sto sam uzeo 39, al da sam uzeo manje to bi vec bila greska.

Naskidao sam nekih filmova na laptop. Hteo sam da povezem laptop sa tv-om (ima dva hdmi porta). Medjutim, ispostavilo se da na usr*nom laptopu ima samo vga izlaz?!?! Laptop je Acer 5744 (i3-380M 2.53GHz, 4gb rama, Intel HD2000...). Tako da sam morao da prebacujem filmove pojedinacno na usb i da gledam preko usb porta. Ugradjeni player je odlican. Mozda bi bilo bolje od varijante sa laptopom kad bi povezao eksterni hard disk iz prostog razloga sto mogu da se premotavaju filmovi preko daljinskog. Pustao sam i filmove koji su zauzimali preko 7 gb bez problema. Prevod pali automatski samo treba da se vodi racuna da se zove potpuno isto kao i video i da nema u nazivu znakove interpukcije, a samim tim i u nazivu video fajla. Problem na koji sam naisao a mozda jedina zamerka celeom tv-u je sto kod prevoda ugradjenog playera odredjena slova latinice su prikazana nekim drugim simbolima (č, ć, đ). Ako neko zna kako ovo da izlecim bio bih mu stvarno zahvalan.
Zort je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 14:23   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

Citat:
Zort kaže: Pregled poruke
1. Hteo sam da povezem laptop sa tv-om (ima dva hdmi porta). Medjutim, ispostavilo se da na usr*nom laptopu ima samo vga izlaz

2. Tako da sam morao da prebacujem filmove pojedinacno na usb i da gledam preko usb porta. Ugradjeni player je odlican. Mozda bi bilo bolje od varijante sa laptopom kad bi povezao eksterni hard disk iz prostog razloga sto mogu da se premotavaju filmovi preko daljinskog

3. mozda jedina zamerka celeom tv-u je sto kod prevoda ugradjenog playera odredjena slova latinice su prikazana nekim drugim simbolima (č, ć, đ). Ako neko zna kako ovo da izlecim bio bih mu stvarno zahvalan.
1. Da li si probao da ih povežeš bežično (npr. pomoću programa Serviio)? Kad ih tako povežeš, laptop ti na neki način postaje jedan veliki USB prikačen na TV

2. Kod mene, na LGu, može film da se premotava i kad ga puštam sa USB stika, externog HDDa ili bežično, direktno sa laptopa.

3. Pa, verovatno možeš da podesiš kodni raspored. Ja to radim tako što pustim film, pa odem na Settings i tu negde postoji opcija za razne izmene titlova (kodni raspored, boja, veličina, pozicija...).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Zort (27.12.2013)
Stara 27.12.2013, 17:51   #8
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

Uradio sam bas kao sto je Zoni rekao i radi titl savrseno. Sva slova rade.

Citat:
Kod mene, na LGu, može film da se premotava i kad ga puštam sa USB stika, externog HDDa ili bežično, direktno sa laptopa.
Moze i na Samsungu. Samo mi je malo neprakticno pustati veci broj filmova preko flash memorije jer su relativno manjeg kapaciteta pa mora vrlo cesto da se vadi iz tva da bi se prebacio neki drugi film. Dok bi dosta prakticnije bilo sa esternim hardom gde bih odjednom prebacio sve filmove koje sam skinuo (oko 200 gb), zatim zabodem jednom hadr u tv i miran.

Mislim da nema ta opcija bezicnog povezivanja jer ovaj model tv-a nije smart. Mozda kupim hdmi kabl od 10 metara pa spojim sa PCjem. Iznenadio sam se pre neki dan kada sam shvatio da mi je graficka ATI Radeon 5770 povezana sa monitorom, Philips 21,5 inca, VGA kablom iako ima dvi port na oba mesta.
Zort je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2013, 18:19   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koji TV?

Citat:
Zort kaže: Pregled poruke


Dok bi dosta prakticnije bilo sa esternim hardom gde bih odjednom prebacio sve filmove koje sam skinuo (oko 200 gb), zatim zabodem jednom hadr u tv i miran.
Uzmes jedan eksterni HDD Transcend od 500 GB i miran si.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 15:06   #10
dejoni
Novi član
 
Član od: 11.6.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

Poštovani, i ja nakon par desetina godina resih da kupim novi tv. U Roda centru je na akciji preko pika kartice Toshiba 40L6363 smart, led, full hd tv. Cena za rate p ristupacna, tv od 40. Problem je sto su svi bolji televizori tih dimenzija skuplji i sve mislim da na ovom nesto ne stima. Caknegde pise da je od 100 a negde od 50 Hz. Znam da ima tv-a i sa 200hz sta god to znacilo. Obzirom da sam novi u ovome molim vas da mi date savet dal da uzimama ovaj il neki od 32 inca ali kvalitetniji. Hvala unapred. I naravno koji preporucujete za tu cenu?
dejoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 7:52   #11
vukan
Član
 
Član od: 29.5.2010.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 167
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Koji TV?

Citat:
dejoni kaže: Pregled poruke
Poštovani, i ja nakon par desetina godina resih da kupim novi tv. U Roda centru je na akciji preko pika kartice Toshiba 40L6363 smart, led, full hd tv. Cena za rate p ristupacna, tv od 40. Problem je sto su svi bolji televizori tih dimenzija skuplji i sve mislim da na ovom nesto ne stima. Caknegde pise da je od 100 a negde od 50 Hz. Znam da ima tv-a i sa 200hz sta god to znacilo. Obzirom da sam novi u ovome molim vas da mi date savet dal da uzimama ovaj il neki od 32 inca ali kvalitetniji. Hvala unapred. I naravno koji preporucujete za tu cenu?
U pitanju je novi model iz marta/aprila i trenutno je na akciji u vecini prodavnica (trebalo bi da je cena oko 50.000). Sto se tice ozvezavanja slike, svi paneli su na 50Hz a svaki proizvodjac ima svoju tehnologiju kojom je "duplira" hercazu pa onda reklamiraju kao 100Hz ili vise (ovo se postize prokazivanjem svakog kadra 2 puta, cime se smanjuje pikselizacija, zamucenje itd). Sve preko 100Hz za standardne televizore je cist marketinski trik, ne postoji nikakva razlika u prikazu, Ovo je bitno isljucivo ako kupujes 3D televizor

Sto se tice koji TV da izabaeres, navedi bar neke osnovne parametre, koja dijagonala, da li treba da bude smart - da ima izlazak na internet (sa ili bez wi-fi), da li je bitna duzina garancije itd.
vukan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Koji sajt koristite za social networking? --ComputerBoy-- Brbljaonica 44 1.6.2010 17:02
Miš koji bi zamenio A4tech G6 Bokile ŠDK - Osnovne komponente 15 23.3.2010 17:54
[AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines Maladikt Role-Play 113 20.3.2010 2:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com