Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2015, 23:04   #121
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Imam i ja taj, kad radi radi super al kad ne radi e onda ni gugl ne moz da otvori Povecali brzine skoro.
Iskreno, meni nikada ne opada brzina. Desi se jednom u, otprilike, 3-4 meseca da izgubim skroz internet na sat-dva, ali nije strašno. Ali mi se nikada ne dešava da internet radi sporo ili tako nešto.

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ja gledao onaj pro am live 16, tu i nema toliko bagova ili ja nisam primetio.
Gledao sam malo Live 16 pro am snimke što igra onaj iPodKingCarter na Tubetu i nema nekih većih bagova, ali je smešno, prolazi se kroz sredinu kao od šale. Samo se zaletiš, mrdneš malo u trku, odbrana ne postoji i davati koševe je strašno lako. I čini mi se da se kreću dosta brže nego u 2K15. I mnogo neprirodnije.
Ali van ProAm moda bagova za izvoz. Kao ovaj koš Derika Rouza...
D-Rose sulud koš
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 0:33   #122
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Meni bar jednom nedeljno stane u zadnjih mesec dana ali to je problem do njih, kao neki kvar u ulici i ja ih uvek jurim i osposobe oni to brzo.

Trebali i ovi iz 2k da puste neki face scan app.

Ludilo kakav kos, hustle play
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 7:39   #123
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Trebali i ovi iz 2k da puste neki face scan app.
Nažalost, već je i u 2K15 rečeno zašto je to neizvodljivo za PC. Potrebna je tačno određena rezolucija da bi skenirana faca mogla da se upotrebi, a tako nešto retko koja kamera za PC ima. Ne može da se snimi nekim web "kinezom" od 0,2 Mpx faca pa da se koristi u igri...

A evo malo kako izgleda igra u izvođenju Ronija i LD2K-a. (Toronto Raptors vs LA Lakers)
http://www.twitch.tv/2k/v/17442610

Iskreno, ovako "na prvi pogled" gejmplej deluje kao potpuno nova igra. Pravo je uživanje gledati kako se igrači, koliko je to moguće realno, kreću i u odbrani i u napadu. Lauri vodi loptu, a istovremeno se DeRozan otvara za dodavanje, Karol protrčava ispod koša i menja stranu, Skola se ubacuje pod reket, Valancijunas namešta za post...prosto ne znaš šta pre da izvedeš i kakvu akciju. Fenomenalno. Još ako su one divljačke nasrtaje bez faula rešili, čekaju me dugi dani i noći igranja...

Poslednja ispravka: NastyB (24.9.2015 u 7:50)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
rick_fox (24.9.2015)
Stara 24.9.2015, 11:44   #124
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ma ne web kamerom nego aplikacija za telefon, nesto kao ovi sto su uradili za live 16.

face scan live 16
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 15:59   #125
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Da, ali ta aplikacija je za Xbox1 i PS4, Live 16 nema PC verziju. Moraš i to da uzmeš u obzir. I na jednoj i na drugoj platformi igra radi u istovetnim rezolucijama i uslovima, dok na PC-u imaš DX9 i DX11 verzije, više rezolucija i skaliranja tekstura, tako da nije baš lako sklepati to za sve "kombinacije" a da na svakoj dobro izgleda. Možda je to i lenjost developera, ali, uglavnom, nekima to nije ni bitno. Ni najmanje ne želim da vidim svoju ružnu njušku i debelu telesinu kako se gega po terenu, lepše mi je da "zamišljam" da sam mlad, visok i zgodan.

A i jedna stvar mi je zanimljiva, prošle godine je igra izašla, čini mi se, 6. oktobra, a mnogi poznatiji "jutjuberi" (Chris Smoove, iPodKingCArter, itd...) su skoro nedelju dana ranije igrali igru i kačili snimke da, bar meni, izazivaju salivaciju što već pikaju to. Ove godine ni traga od toga, čak je i Smoove spao na ovo...
A prošle godine je lično pokazivao...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 16:18   #126
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

^Sta mislis,da li bi mogao da dobijes nekog od njih dvojice u duelu 1n1
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 17:40   #127
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

lopta i dalje nekako nema težinu, deluje kao balon
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 18:11   #128
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
^Sta mislis,da li bi mogao da dobijes nekog od njih dvojice u duelu 1n1
Prvo, vidi se da i Roni i Kris znaju da igraju ovo, ali su se na ovom snimku malo više zezali i objašnjavali usput neke novitete u igri, modove i druge zezancije (malo mi se Kris popeo na glavu sa ponavljanjem ProAm moda...), tako da ovde nisu bili sasvim ozbiljni. Ali, veruj mi, poprilično bi ih namučio. Jer ima ljudi koji će u ovom snimku pronaći kako se neki igrač "neprirodno proklizao", da je ovome dodavanje bilo neprirodno (i slične banalne sitnice), ali ja, lično, to uopšte ne gledam, već pratim gde i kako se koji igrač postavlja kako bih izradio neku normalnu/lepu/efikasnu akciju.
Drugo, na ovom snimku bih na mnogo mesta uradio drugačije nego bilo ko od njih. Neverovatno je kako se dobro kreću AI igrači kada vodiš loptu. Čini mi se da u svakom trenutku imaš najmanje tri mogućnosti da završiš akciju. Već sam gore pomenuo kako se kreću igrači Toronta i u tom trenutku vodeći Laurija možeš da dodaš Karolu koji izlazi na trojku, baciti Valancijunasu na post da ga udvoje dok Skola ulkazi pod reket, baciti Skoli koji se kreće tako da ga Hibert mora udvojiti, pa onda Valancijunas ostaje sam, krenuti ka DeRozanu, gde bi ovaj krenuo pored tebe, pa se postavio za neki čudan pikenrol...pravo more mogućnosti. Zaista mi, dok sam gledao snimak, igra deluje potpuno drugačije u odnosu na 2K15, Pri tom ne mislim ni najmanje na grafiku ili druge vizuelne zezancije, već na to kako igrači "deluju" na terenu.
I treće što sam video na snimku i što me je najviše oduševilo - ni traga onim sumanutim džudo zahvatima i bacanjima u publiku bez faula. U 2K15 sam milion puta ulazio na ulaz, a igrač koji me čuva me bez ikakvih problema izgura u publiku bez faula, ili me aikido zahvatom baci na patos, a sudije kao tri Stivi Vondera...

I za kraj, dan pred izlazak i poslednji trejler...
Sve je spremno...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 18:30   #129
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ja mislim da ces moci vec posle ponoci da opletes

Ipak tek u 6 ujutru se otkljucava po nasem.

https://twitter.com/NBA2K/status/646730843939979264

Poslednja ispravka: Sakiboj (24.9.2015 u 20:25)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 20:47   #130
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ionako sam os sutra na odmoru, sledeća dva dana će biti kiša i prohladno i pogodi šta ću da radim po ceo dan??
Ali u početku će uglavnom biti ovako -
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 7:48   #131
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Jutros sam podesio budilnik na 5:55 (ionako ustajem u pola sedam za posao) kako bih u 6 ujutro pustio raspakivanje kriptovanih fajlova, što je uobičajeno za svaki preload pre izlaska bilo koje igre igre. I kad je krenulo, na Steam forumu 2K16 prava lavina likova koji pene zato što ne mogu istog trenutka da igraju, te im radi sporo, te neke greške, ali očigledno nikad nisu videli kako preload izgleda. No, dobro, kod mene je trajalo nekih 40-ak minuta.
Uključim prvi put, odgledam neobičan intro, prvo mi se pojavio moj MY PLAYER iz 2K15 koji dosta realnije izgleda u 2K16. Prošaram malo kroz zanimljive menije, odem u opcije da podesim kontrole za tastaturu i tu se šokiram - NE POSTOJI NIKAKVA OPCIJA ZA MAPIRANJE KOMANDI ZA TASTATURU I MIŠA (nisam ni primetio da se strelica ne vidi). Jednostavno postoji samo spisak koji tasteri za šta služe, a ni na gejmpadu ne možeš da menjaš komande, već je onako kako je. Vidim da se i na Steam forumu žale i peezde, ali ovo je meni O G R O M A N minus za ovu igru.
O, Gospode, ko će sad da uči komande na gejmpadu ukoliko onaj moj krš (kupio ga pre 3-4 godine kad neko dođe da opalimo basket) uopšte radi u ovoj igri...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 8:26   #132
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Uz dužno poštovanje prema @NastyB, kao branitelju i dobroj vili NBA 2K serijala, koji je toliko opčinjen s ovom igrom pa nekad prećera
Stio bih reći da posle NBA 2K6 koju kad sam vidio prvi put na X360 i kad sam se čudio dal može ovakva grafika, na ova "next gen" izdanja više nemam takav utisak uopšte, tog nekog ushićenja i posle NBA 2K14, koja nije bila grafički čudo ali je solidna igrivost bila.
NBA 2K nema konkurenciju i razmazili su se kao i ovi EaSports-a sa Fifom
I zato ne napreduju u tolikoj mjeri koliko bih želio ili željeli većina.
Što se vizuelne prezentacije tiče, 2K15 sam ćerao na 1920x1080 sa svim upaljenim u full-u detaljima i opet mi se čini da je na PS4 bolja grafika bila a što se tiče igrivosti to je tek katastrofa bila, nazadak u odnosu na 2K14.
Mada kad probam ovu prenijeću utiske.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 9:26   #133
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Uz dužno poštovanje prema @NastyB, kao branitelju i dobroj vili NBA 2K serijala, koji je toliko opčinjen s ovom igrom pa nekad prećera
Nekad?? Stalno preterujem!
Šalim se, naravno, stvarno volim da igram NBA 2K, ali ovo sa izostavljanjem tastature u 2K16 mi je skoro sasvim ubilo želju za igrom. Gde sad, `vako mator da se bakćem sa gejmpadom i učim poteze, umesto da se opustim i uživam u igri...
Pošto imam neku malkice skuplju Coolermaster tastaturu nisam smeo da je lomim kad se iznerviram, ali sada kad me iznervira ovaj jeftini gejmpad ima da ga frljnem u tri lepe i možda razbijem nešto skuplje.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 9:38   #134
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Nekad?? Stalno preterujem!
Šalim se, naravno, stvarno volim da igram NBA 2K, ali ovo sa izostavljanjem tastature u 2K16 mi je skoro sasvim ubilo želju za igrom. Gde sad, `vako mator da se bakćem sa gejmpadom i učim poteze, umesto da se opustim i uživam u igri...
Pošto imam neku malkice skuplju Coolermaster tastaturu nisam smeo da je lomim kad se iznerviram, ali sada kad me iznervira ovaj jeftini gejmpad ima da ga frljnem u tri lepe i možda razbijem nešto skuplje.
Kad sam prvi put vidio džojstik ili kako ga "pravilno" zovu gejmpad od Xboxa 360, odma sam se ostavio tastature i miša i čak i pucačke igram na džojstik.
A tek ove sportske.
Naviknućeš se, samo da je dobro napravljena
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 10:24   #135
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Kako mozes nasty da igras na tastaturi sportkse igre?
Pa to se vise ne pravi za tastature...
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 10:53   #136
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

^Mislim da je to i jedina sportska simulacija koja se moze igrati na tastaturi,ovde ne pomazu finte i ostale forice,nije to fifa i pes,pa onda da ti treba joypad da bi mogao driblati,ali svako igra na sta je navikao,i ja sam igrao dugo na tastaturi,sve dok nisam kupio joypad,sad samo przim na njemu.
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 11:17   #137
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
i ja sam igrao dugo na tastaturi,sve dok nisam kupio joypad,sad samo przim na njemu.
Koliko ti je trebalo da potpuno mehanicki upravljas s njim? Ja tek ga par dana koristim, i jos moram da razmislim sta je sta od dugmica u igri?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 11:26   #138
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

^ne puno vremena toliko znam,davno je to bilo eo vec mi 7 godina kako igram na debelom genius gamepadu najobicniji joypad trenuto,ali ne fali nista njemu,samo moze da bude problema u 2k16 posto nez dal ce sve komande sacuvati,uvek fali jedna koju nemg koristiti pa moram da odaberem,jedino to je mana,treba bojli joypad za nba 2k16.
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 11:56   #139
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Kad sam prvi put vidio džojstik ili kako ga "pravilno" zovu gejmpad od Xboxa 360, odma sam se ostavio tastature i miša i čak i pucačke igram na džojstik.
A tek ove sportske.
Naviknućeš se, samo da je dobro napravljena
Sad moram, ne mogu da biram...ali pucačke?? NIKAD!

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Kako mozes nasty da igras na tastaturi sportkse igre?
Pa to se vise ne pravi za tastature...
Moram da se složim sa Sportsgamer-om. U NBA 2K gejmpad služi samo za atraktivna zakucavanja i driblinge. Za pravu igru tastatura je i više nego dovoljna. Vodim igrača na strelice, WASD je šut, skok, dodavanje i udvajanja, Shift za brzo tčanje, Ctrl za D-defense, par driblinga na Q i E i ništa više nije potrebno. Bez problema se ulazi u post, step-back šutevi još lakše, nisam imao razloga da u kontrama izvodim Windmill i 360 zakucavanja, niti da pravim ankle-break driblinge, sve se veoma prosto izvodilo. Bez atraktivnih (nenormalnih) poteza, jednostavno sam igrao košarku. I sad mi to strašno nedostaje.
Ali moraću da se navikavam na gejmpad, samo što matora džukela kao ja slabo uči nove trikove...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 12:04   #140
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 363
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: Nba 2k16

Znaci sad kad sam ovo procitao ostao sam bez reci! Treba da se ubiju slepci jedni ako je to zaista tako sto se tice tastature! Necu bre da igram na njihove retardirane komande, hocu da podesim komande na tastaturi iskljucivo kako meni odgovara. Znaci nemam reci da je toliki propust mogao da im se desi!
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com