Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2008, 13:55   #1021
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

E super, bash cu danas proveriti da li se original pojavio,(nadam se da je dosla do nas i standardna verzija Fallout 3(i hope 3000dinara) a ne samo collectors edition il ne daj boze survival kit koje ce koshtati ko svetog Petra kajgana )

Poslednja ispravka: DeCoy (30.10.2008 u 15:17)
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 13:56   #1022
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Preporučujem ti da ipak prvo probaš "demo", za sad mi ne deluje kao igra za koju vredi pljunuti 40 evra...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 14:10   #1023
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Citat:
zuleee kaže: Pregled poruke
e ovako,ja vec imam problema sa igrom,predpostavljam da su driveri u pitanju!koristim poslednji beta driver,koji sam skinuo zbog far cry 2(nvidia je u pitanju)brlja vi mi cesto slika,i ponekad me izbaci iz igre?neki savet?hvala unapred!
i ja imam isti problem

inace, igram nekih 2 sata i za sad joj dajem 93
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 17:27   #1024
wiiboy
Novi član
 
Član od: 6.3.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

evo i ja da dam komentar, ja sam stari fan fallout-a i nisam igrao oblivion/morrowind pa eto komentar iz jedne druge perspektive:

- presao sam uglavnom koliko i voodoo, izasao iz vault-a i motao se se po Megaton-u. ono sto je dobro je sto su uspeli da provuku osecaj starog fallout-a kroz atmosferu, svi zvukovi jako podsecaju na stari feeling, chackanje pip-boya i inventara. tu su svi oni post-apokalipticni itemi ..nuka kola, dimljena iguana ... i svidja mi se sto kao i u starom fallout-u moze da se pretrese svaka fioka/ormar/kutija.
- iako sam krenuo sa pogledom iz prvog lica i real-time borbom, vrlo brzo mi je prijalo switchovanje u trece lice i koriscenje VATS-a, gde sam se jos vise priblizio osecaju starog fallout-a.
- takodje sam sistem konverzacije sa NPC-ijevima , dobijanje questo-va i podquestova je skoro identican kao pre.
- postapoklapticno okruzenje, dizajn likova, objekata i itema je ubedljivo ono sto najvise vraca u ona stara vremena

Iako se da videti da me dosta toga podsetilo na F1/2 ne mogu se odupreti osecaju da je ovo neki novi Fallout na koji se treba naviknuti, ipak sam tek poceo igru i jos nisam imao neki ozbiljniji okrshaj i/ili resio neki quest da bi imao kompletniju sliku.

Note: imao sam dosta problema sa namestanjem ruske verzije ( i dalje mi je settings na ruskom iako je igra na engleskom) tako da bi tu reloaded verziju verovatno preporucio.
wiiboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 18:23   #1025
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Ljudi,morate razumeti da je proslo 10 godina od Fallout 2 , vremena i igre se menjaju...igra zasluzuje cistu desetku...jao da nemam sad da ucim...
ali neka,stize vikend
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 19:50   #1026
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Fallout 3

Ne, nego ti moras da shvatis da ovde svi postuju i uvazavaju tvoje misljenje, ali obzirom na godine/iskustvo sa fransizom, daleko si od kompetentnog za pricu o menjanju vremena i igara... i prestani vec jednom da nameces svoje misljenje, svi su te culi i prvi put...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Apprentice (30.10.2008), Srky93 (30.10.2008), The Doctor (30.10.2008)
Stara 30.10.2008, 20:29   #1027
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ne, nego ti moras da shvatis da ovde svi postuju i uvazavaju tvoje misljenje, ali obzirom na godine/iskustvo sa fransizom, daleko si od kompetentnog za pricu o menjanju vremena i igara... i prestani vec jednom da nameces svoje misljenje, svi su te culi i prvi put...
Ne razumem kakve veze ime sad moje godiste sa svima ovim.Sad sto imam 17 godina mi ne daje prava da komentarisem o Fallout 1 - 2 ? A ti sa godinu dana vise ''iskustva'' od mene si i vise nego kompetentan?

Ja sam samo rekao da se igra dosta razlikuje po nacinu izvodjenja od Fallout 2 , koji sam bio igrao po preporuci nekog sa foruma , i igra mi se veoma svidela.

Ne mogu da verujem ovaj forum.Postavim screenove , jedni mi pametuju koju verziju igre imam,kad iznesem misljenje drugi mi pametuju za godiste itd.I sta sad namecem misljenje?Samo iznosim svoje utiske o igri,ako se ne slazete sa necim to je vasa stvar.I sad ces me ti naravno quatovati , i ovako se mozemo raspravljati u nedogled...zato vise necu ni jedan post u ovoj temi napisati,da bi svi bili zadovoljni...uzivajte u igri!POZ
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 20:33   #1028
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Fallout 3

Nije stvar u godinama kao godinama, nego u cinjenici da si maltene na svaki post odgovarao drekom i prozivanje i nekim "e bas mene briga" stavom... to su te dve godine razlike izmedju mene i tebe... polako covece, niko nije ovde dosao da te bije, i, kao sto sam vec napomenuo, svi uvazavaju tvoje misljenje, i zahvalni su na screenovima...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 20:49   #1029
Srky93
Član
 
Član od: 21.9.2008.
Poruke: 293
Zahvalnice: 138
Zahvaljeno 92 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

igrica je zahtevna ko crysis tako da mogu igrati.ako treba na low igram na low,samo da odigram

Poslednja ispravka: Srky93 (31.10.2008 u 14:44)
Srky93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 21:15   #1030
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Daleko je ovo od Crysisove zahtevnosti...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 21:36   #1031
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Fallout 3

Bez želje da ikoga vređam, ali sa jednojezgarnim procesorom, giga DDR rama i AGP-grafikom - posebno ovo poslednje, skoro svaka novija igra (KB excluded) će izgledati zahtevno kao i Crysis.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 21:55   #1032
Apprentice
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Lokacija: Suburbia ,Beograd
Poruke: 472
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 190 puta na 102 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Mozda to F3 nije zasluzio, ali :

PRESTANITE DA NAZIVATE FALLOUT IGRICOM!!!!
Apprentice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 22:06   #1033
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Nego, jel se nekom zadesio BSOD ? Ja taman otvortio vault, i krenuli oni strazari, ja ga pogodi u vugla, i puff, bsod :P
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 23:04   #1034
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Fallout 3

Dajte jel se mogu bar potjerati low detalji na laptopu sa 2 gb rama, 2-jezgrenom athlonu i x1300?
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 23:57   #1035
zarek
Novi član
 
Član od: 26.10.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku zarek Slanje poruke preko MSN-a korisniku zarek
Određen forumom Re: Fallout 3

Citat:
Kum22 kaže: Pregled poruke
Dajte jel se mogu bar potjerati low detalji na laptopu sa 2 gb rama, 2-jezgrenom athlonu i x1300?

javim ti sutra, imam gateway ml6732...
trebalo bi da moze, posto mi je oblivion dosta dobro radio..
zarek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 0:35   #1036
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Evo isprobavam demo verziju kao shto mi je preporuchio kolega, i mogu vam reci da sam osetio radost i nostalgiju, a to je to! To je to! Ljudi, ja jesam bio ogroman ljubitelj fallout 1 i 2, i nikako ne mogu porediti novi sa 10 godina starim, ali shmek je tu, atmosfera je tu(chak je i dobar framerate tu).
Za sada sam jaako jaako zadovoljan, VATS sistem je odlichno uradjen.
Videcemo dalje...
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 0:45   #1037
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Citat:
Dr Zoidberg kaže: Pregled poruke
Nego, jel se nekom zadesio BSOD ? Ja taman otvortio vault, i krenuli oni strazari, ja ga pogodi u vugla, i puff, bsod :P
Smanji podešavanja za grafiku, to je neki bug koji se mnogima dešava.

Nego, igra je rađena na engine-u Obliviona i ima nekakav "oblivionoliki" šmek, što uopšte nije loše. Doduše i ja sam tek došao do Megatrona i vrzmam se tu, kao i WIIBOY, i dosta mi se sviđa okruženje, više me podseća na neki "Mad Max", nego na ranije Fallout-e, ali to nisam igrao jedno 7-8 godina, pa se i ne sećam najbolje detalja.
Za sada mi je veoma zanimljivo, veoma dobro izgleda i ne shvatam da postoje ljudi koji pljuju po ovoj igri "zato što su veliki fanovi Fallout-a" i ovo im je odvratno. A takvi ili je nisu probali, nego zakeraju iz čiste obesti, ili imaju kante iz doba Fallout 2, pa ne mogu da igraju normalno i zato daj da opljuvamo po igri.
Čast izuzecima. zato mi se i svideo WIIBOY-ev post, jer je realan.
No, dobro, koliko ljudi, toliko ćudi.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Dr Zoidberg (31.10.2008), wiiboy (31.10.2008)
Stara 31.10.2008, 1:56   #1038
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Jel bi radilo ovo ikako kod mene (2.6ghz Celeron, 1 GB RAM, 6600 128 RAM)? Znam da se ne uklapa ni u minimum req. ali npr. Oblivion mi je na ovom radio jako lepo na mid-to-high settingu, a ako je isti engine, trebalo bi da nekako radi?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 6:53   #1039
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Fallout 3

Par utisaka posle cele noći igranja..

Da počnem prvo sa tehnikalijama -

Optimizacija
jako dobra, 1680x1050, HDR on, VSync on, AA x4, AF x8 (na Athlonu X2 5600+, 3GB Rama i 8800GT). FPS ne pada ispod 35+, čak ni na otvorenom u toku žešćih okršaja.

Grafika
+ Ogromni otvoreni predeli, dosta toga zanimljivog (videti 2glavi Brahmin u 3D sa žešće poispadalim rebrima od gladi stvarno izmamljuje "wow.. nice touch"). Leeeepo izgleda (ne kao FC2 ili Crysis naravno), mada možda su preterali sa sivim i braon tonovima... Recimo da je grafika uporediva onoj u Clear Sky-u.. i tehnički i tematski.
- Izuzetno "oblivionoliko" ukočeno kretanje likova.. manjak potpune facijalne mimike tokom razgovora.. takođe, tokom razgovora pozadina se u potpunosti zamrzava (bzvz).

Zvuk i stabilnost
Solidan voice acting (ništa spektakularno doduše) ali opet nedovoljno da te sasvim uvuče u priču i da popamtiš sve quest detalje. Što se stabilnosti tiče, za 6 sati igranja, F3 je jednom pukao tako da valja posezati za quicksave opcijom..

Max. subjektivni komentari (read on )
Pa, erm... posle 200+ sati uloženih u Oblivion + KotN + SI, nekako ne želim da stučem još 200 sati na Oblivion u Fallout svetu.
Jednostavno, deja vu osećaj je *ebeno neponovljiv!!!
Počevši od rasporeda tastera koji je IDENTIČAN kao u Oblivionu (T-rest, E- draw weapon, TAB - character sheet questovi, inventar u Oblivionu / PipBoy3000 u F3.. sa character sheetom, questovima i inventarom), preko izgleda game settings prozora, pokreta likova u game world-u, fizike, razgovora (hvala bogu pa ovde bar nema one mini-igre za speechcraft).. ma sve urla "Tamriel u Wastelandu".

Jedna od sitnica koja mi bode oči a koja je krajnje individualna je nedostatak adekvatnog "lorea".
Npr, u Fallout 1 ili 2, kada selektujete Stimpak, Psycho, Leather Jacket, SMG ili bilo šta drugo što vam je u inventaru i idete na "examine" dobijate kraći opis predmeta (ponekad sa vrlo duhovitim komentarima). E ovda toga nema!
Izborom Stimpaka iz inventara saznaćete da on samo daje +46 HP i ima težinu od 0kg. Izborom Vault Suit-a saznaćete da ono teži 1 kg i daje +2 na Speechcraft i još nešto.. i to je to. Ni traga od background podataka

S druge strane, igra je sjajno tehnički ispolirana, osećaj beznađa i depresije bitisanja u razrušenom svetu sasvim adekvatan (ali opet - ne tako upečatljiv kao u Stalkeru), neprijatelji zanimljivo dizajnirani i animirani (naletah na radioaktivne bubašvabe, radioaktivne mrave i Raidere).. ovi insekti deluju i pomalo creepy, VATS sistem je... ermm.. zanimljiv (mada imam utisak da je uveden zbog 9oro posmatrača koji će u oduševljenju navijati za desetog (igrača) koji u slo-mo fazonu kida udove monsterima.. suptilno ), inventar je... NEPREGLEDAN (umesto da imate ikonicu "Leather Jacket" npr, samo će pisati Leather Jacket.. pa se vi snalazite pored kožne i još deset drugih jakni), skakutanje između različitih pod-menija od kojih svaki prikazuje različito (jedan za atribute - Str, End, Ag, zatim jedan za Skillove, pa još jedan za Perkove) je nepotrebno i smarački (zašto da se štekamo i napravimo samo jedan pregledan stats screen kao u kecu i dvojci... ajd da napravimo 5 kad nam se već može) i tako..

Ukratko.. sve je to lepo, ali sam se opet smorio.
Bethesdi treba čestitati što apsolutno ostaje dosledna tradiciji - još jedna tehnički sjajno ispolirana igra, deluje zabavno.. al nema dušu bre nekako.
Ybg

Ah da... još jedna napomenica...
Za razliku od keca i dvojke gde protagonista počinje kao običan balavac, tamaneći mutirane insekte i glodare dok malo ne ojača, ovde ćete već u prvih sat vremena igre imati sjajnu priliku da potamanite pola Vaulta, da se mlatite sa naoružanim stražarima koji pored pištolja nose i pancir i riot-helmet, dok vi na njih idete u najobičnijem Vault Suit-u naoružani bezbol palicom i ubijate ih od batina.
Još jedna stvar koja mi je zasmetala (one of many ) su i "tag skills", tj. "tagovane veštine" bi u kecu i dvojci na svaki uloženi skill poen davala 2 poena (do 100%). E ovde toga nema To što ste vi tagovali tamo nešto samo vam daje inicijalni boost od nekih 15ak poena i to je to.. posle za "budženje" tagovanog skilla važe ista pravila kao i za svaki drugi skill (što će reći 1 za 1). Drugim rečima, to što sam ja na početku bio u nekom destruction fazonu i tagovao Small Arms, Big Guns i Energy Weapons bio je loš potez, pošto bi mi u inicijalnim fazama igre mnogo više prijali poeni u Melee, Small arms, Barter, Sneak, itd..

Eto.. pa se vidimo u Tamrie... Wastelandu

Poslednja ispravka: shrafko (31.10.2008 u 7:12)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
DeCoy (31.10.2008), Eni (31.10.2008), Jamiroquai (31.10.2008), Jim Bravura (31.10.2008), Ketchua (31.10.2008), Maladikt (31.10.2008), Nash Knight (31.10.2008)
Stara 31.10.2008, 9:42   #1040
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Fallout 3

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Za sada mi je veoma zanimljivo, veoma dobro izgleda i ne shvatam da postoje ljudi koji pljuju po ovoj igri "zato što su veliki fanovi Fallout-a" i ovo im je odvratno. A takvi ili je nisu probali, nego zakeraju iz čiste obesti, ili imaju kante iz doba Fallout 2, pa ne mogu da igraju normalno i zato daj da opljuvamo po igri.
Čast izuzecima. zato mi se i svideo WIIBOY-ev post, jer je realan.
No, dobro, koliko ljudi, toliko ćudi.
Niko nije ni spomenuo ništa slično od kad je igra izašla tako da si tu nešto pomešao. Pljuvanje je bilo pre izlaska, a sada svi ''nabavljamo'' igru (makar oni koji su zaista zainteresovani da je ''okrenu'' i uvere se ili opovrgnu ranija predviđanja) tako da ne verujem da ćeš čuti išta na tu temu od onog ko nije makar probao F3.

Elem, moj primereak ''stiže'' u toku dana, pa se nadam da ću tada napisati prve utiske.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, fallout, fallout 3, rpg, special

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout MMO Belfegor Role-Play 7 27.1.2010 14:08
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel DeCoy Role-Play 7 28.11.2008 14:13
Fallout - endings Nemesis Role-Play 4 26.9.2007 17:37
Fallout original kulturni jelen O igrama uopšte 2 7.12.2006 4:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com