Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2008, 22:00   #1
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Post SanDisk Sansa Clip 2GB black

kupih pre neki dan ovaj plejer
ako nekoga interesuje, napisacu mini review o njemu...
dakle, plejer je jako mali i lagan i poseduje stipaljku kojom se kaci recimo za pojas. ima OLED ekran gde 1 red svetli zuto, a 3 svetlo plavo. takodje, plavo svetli i kontrolni krug po ivici.
osvetljenje je jako dobro i ekran je vidljiv u svim uslovima. postoji podesavanje za pojacavanje/smanjivanje svetline ekrana. plejer poseduje i radio sa 40 preseta kao i diktafon. slusalice koje se dobijaju uz njega su loseg kvaliteta, ali to je za ocekivati. zvuk nije los na plejeru, ali je potrebno podesiti ekvilajzere po svom ukusu. ali kao da mi je stari Cretive MuVo imao za nijansu bolji zvuk, a mozda se i tripujem. ono sto je super je to da plejer ima svoju punjivu bakteriju, koja se puni preko USB porta na sporetu (kabl prilozen). nazalost, prilozeni kabl je jako kratak i krut pa to moze da nervira, ali dobro.
cena je oko 50e, mada sam nasao i za 45e ali nije bilo crnog. inace, pravi se u 4 boje: crni, plavi, crveni i roze.
zvanicni sajt je ovde:
http://www.sandisk.com/sansa/clip.html

od mene svaka preporuka...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 23:04   #2
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Jel ima slot za prosirivu memoriju?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 23:11   #3
miskoxp
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 248
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Nema. Mnogi tvrde da taj plejer ima veoma kvalitetan zvuk (uz dobre sluske, naravno).
miskoxp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miskoxp na korisnoj poruci:
Nicolas (26.1.2008)
Stara 26.1.2008, 23:12   #4
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Cekao sam znaci 3-4 min da mi ucita spec na oficijelnom sajtu sa 384 downa ovog meseca. I batalio na kraju.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 23:17   #5
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Citat:
misko81 kaže: Pregled poruke
Nema. Mnogi tvrde da taj plejer ima veoma kvalitetan zvuk (uz dobre sluske, naravno).
pa ne znam sta da ti kazem. ja imam sennheiser slusalice koje imaju solidan zvuk i samo sam ih premestio sa strog na novi plejer i cini mi se da matori Creative ima malo bolji zvuk, ali mozda se i 3pujem...
ali nije los zvuk, samo mislim da moze i malo bolje. mozda eventualno jos malo da podesavam klizace...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 9:48   #6
miskoxp
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 248
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Hmmm.... A kakav je EQ? Da li, kada npr. podignes treble, oni budu zaista pojacani ili smanjuje ostali deo spektra (da bi onaj opseg koji si pojacao zvucao izrazenije)?
miskoxp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 15:18   #7
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

ima 5 EQ-a. mislim da pojacava samo taj deo spektra, ali nisam bas 100% siguran. prckacu ovih dana jos malo pa cu videti...
sve u svemu, za 50e odlicna kupovina...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 15:21   #8
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

45e rece?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 16:04   #9
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

ako ti ne smeta crvena boja
mada nema vise ni crnog za 50e. ja sam ugrabio poslednji. ima plavi od 2GB za 50e...ali crni je ubedljivo najlepsi...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr. Garrison na korisnoj poruci:
Nicolas (28.1.2008)
Stara 31.1.2008, 17:38   #10
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

I ja sam kupio ovaj plejer pre jedno 3 nedelje
Crni, 2gb, oko 4000din...
Sve mi se svidja, osim baterije. Ranije sam imao iRiver IFP-890 sa izmenljivom AA baterijom.
I naravno imao sam punjac za baterije, tako da sam uvek nosio rezervnu bateriju sa sobom...
Ovde je baterija ugradjena i neizmenljiva. Da bi se poptupno napunila treba samo 4h sto je fenomenalno, ali kapacitet joj je mali.
Na kutiji pise da traje oko 13 ili 15h cini mi se, ali to je samo ako slusate mp3 128kbps sa normal EQ-om i srednjom jacinom zvuka. Meni su skoro sve mp3 pesme u 320kbps, EQ mi je dosta napucan i slusam prilicno glasno, tako da mi baterija traje prilicno kratko. Recimo 6-8h. A mana je i sto se dosta trosi i kada plejer ne radi. Recimo napunim je skroz i ne koristim i sutradan je baterija na 75%.
Kapiram da je baterija takva zato sto je plejer izuzetno mali, sve ima svoje prednosti i mane.
Steta samo sto vise nema mp3 plejera kvalitetnih firmi sa izmenljivim AA baterijama, to je najbolja kombinacija...
Ovako planiram da kupim ispravljac da mogu da punim plejer direktno iz struje, a ne preko kompa, to je korisno kada recimo odete na more...
Zvuk je sasvim dobar, nije kao na mom starom iRiveru, ali jbg on je tada kostao 3 puta vise (150evra)...
Slusalice su prilicno lose. Srecom pa imam Sonijeve na kojima je zvuk dosta bolji.

Za 50evra SVAKA PREPORUKA!!! Jedino ne onome ko cesto ide na jako duga putovanja i stalno slusa muziku, zbog baterije...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Mr. Garrison (8.2.2008)
Stara 8.2.2008, 15:46   #11
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Thumbs down Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

posle par nedelja koristenja plejera dosao sam do zakljucka kao i DBrave: baterija ne valja ni za krivu onu stvar!!! meni traje jedno 5-6 sati i to 1. dan slusam 2-3 sata i 2. dan jos toliko i ostane recimo 1/3 ili 1/4 baterije i 3. dan je baterija vec prazna jer se istrosila sama od sebe iako plejer nije bio koristen! i ja slusam 320kbp/s i meni je podesen EQ i ja slusam malo glasnije, ali sto je mnogo (malo), mnogo (malo) je. plejer se ne moze zabosti u svaki usb port jer je potreban onaj miniB kabl, tako da optada opcija da se dopuni kod prijatelja usput, osim ako prijatelj nema taj kabl ili vama ne predstavlja cimanje da ga nosite, sto je mala sansa.
sve u svemu, ovo je ogroman nedostatak i cudi me da nije pomenut u SK-u, obzirom da je radjen test plejera. ja sam ionako kupio plejer pre nego sto je izasao test u casopisu, ali smatram da je ovo obavezno trebalo biti naznaceno kako se ljudi ne bi zahebali prilikom kupovine! veliki propust Sanshita i autora ovog teksta, sto se mene tice...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 11:48   #12
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

E ovako...
Posle malo istrazivanja po netu otisao sam na zvanican forum SanDisk firme http://forums.sandisk.com/sansa/board?board.id=clip
tu se jasno vidi da ima dosta ljudi sirom sveta sa ovim problemom baterije, ali i da ima onih kojima sve sljaka odlicno, tj da se baterija ne prazni kad je plejer ugasen, i da traje oko 15 sati... Svima koji imaju nedostatak je predlozeno da zamene clip...
E sad posto sam ja kupio plejer u prodavnici racunara Desk nisam hteo kod njih da reklamiram, jer znam kako to sve sporo i trljavo ide u takvim prodavnicama koje prodaju kompletno sve sto se tice racunara...
Zato sam se obratio zvanicnom uvozniku SanDisk proizvoda http://www.soft-division.co.yu/cms/ (idite na kontakt - pa posaljete mail Marku )
Ljudi su ljubazni i posto su upoznati sa ovim samo su mi rekli da odnesem uredjaj kod njih, oni ce da ga testiraju i dobijam novi ako se baterija zaista trosi kada plejer ne radi...
Danas sam uzeo novi plejer i nadam se da ce sve biti u redu...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Mr. Garrison (18.2.2008)
Stara 18.2.2008, 16:01   #13
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

hvala za informacije i obavezno napisi da li se i dalje prazni baterija kada ne radi i da li traje vise od 5 sati...i jesi li nosio na NBG? i koliko dugo su ti drzali plejer? i da li si ga nafilovao sugavim 128kbps pre nego sto si ga odneo?

Poslednja ispravka: Mr. Garrison (18.2.2008 u 16:16)
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 16:04   #14
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

naravno, danas sam ga napunio, odslusao 3 pesme i iskljucio... videcemo za koji dan da li baterija drzi
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 16:39   #15
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

koliko su ti drzali plejer na testiranju?
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 22:39   #16
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

odneo sam ga u sredu prepodne i zvali su me vec sutradan da dodjem po novi, posto nisam mogao, a petkom nerade, isao sam u ponedeljak (danas)...
Oni ga u stvari testiraju tako sto ga ugase i upale sutra da vide da li se baterija malo ispraznila, ako jeste to znaci da ne valja...
Meni je recimo danas plejer bio potpuno prazan, nisu mogli da ga upale uopste a niko ga nije koristio kod njih...

ako ga nosis savetujem ti da ga odneses u cetvrtak i lepo odes u ponedeljak...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 22:56   #17
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

da li da ih zovem prvo ili da im samo banem sa plejerom? jel' su oni to u YU Business centru ili mi se cini?
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 0:15   #18
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Pa ne, bolje ih zovi, ili salji mail...
A nalaze se u crvenkapi, to ja tako zovem one tri zgrade sa onim crvenim *****ima
Ma objasnice ti oni preko telefona...
Aj pa zelim ti srecu!!
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 1:19   #19
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

videcu sta cu da uradim...
mozda i odem ovih dana...
kako ti se za sada cini, jel' curi i dalje baterija?
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 2:21   #20
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Ne
Cini mi se da ce sve biti dobro, na svakih 2 sata upalim plejer ali indikator i dalje pokazuje maximalno...
Nesto sam razmisljao i dosao do logicnog zakljucka...
Svi ti uredjaji koji imaju punjive baterije dolaze (ako su u originalnom pakovanju) sa bar malo napunjenom baterijom, cisto da moze da se isproba, najbolji primer su mobilni.
Onaj prvi koji sam kupio je bio totalno prazan kada sam ga izvadio iz kutije, nisam mogao da ga upalim, sto je i logicno ako se baterija prazni kad on ne radi...
Ali ovaj koji sam uzeo jutros je imao malo baterije kada sam ga raspakovao, sto znaci da se baterija nije istrosila od fabrike do mog stana ( a taj put sigurno traje par dana ili meseci )
Mozda u ovome ima logike i moze se odmah utvrditi koji uredjaj je dobar...

Neko ce pomisliti da sam neki nerd i cepidlaka iz svih ovih mojih postova , ali u sustini meni je samo drago sto cu za samo 50evra dobiti plejer A klase bez (nadam se) nijedne mane...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
clip, mp3, plejer, review, sansa, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SanDisk Sansa Clip - kupovina Kurdt ŠDK - Foto i audio/video 13 21.10.2009 4:15
Slusalice za Sandisk Sansa clip (4GB) Macak Mackin ŠDK - Foto i audio/video 13 22.11.2008 14:01
Sandisk Sansa Clip 2gb VS Creative Muvo v100 2gb sunce86 ŠDK - Foto i audio/video 8 13.7.2008 10:50
Transcend T_Sonic 620, SanDisk Sansa c150, Sony NW-E407, sony NW-E003? starwriter ŠDK - Foto i audio/video 0 19.2.2007 8:48
mp3 sandisk sansa e140 ili yakumo hypersound xtra gadjan ŠDK - Foto i audio/video 0 1.5.2006 4:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com