Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2008, 6:15   #361
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Football Manager 2009

A shta je bilo sa opcijom - go to holliday?
Meni je jedino to problem, ne mogu da odem na odmor.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 10:58   #362
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Prosto... ako imaš pirata ta opcija ne radi
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 17:34   #363
Nikola Lavrnja
Član
 
Član od: 19.1.2007.
Poruke: 382
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 86 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Uhhh... koji je to "bag" činio 07 i 08 neigrivim

Podrazumevam da su obe igre pečovane x.0.2 pečom... Ja previše povreda primećujem samo u FM09, i u vanilla 08 je bilo problema sa povredama, ali je prvi peč to ispravio. BTW "višak" povreda mi je najmanji problem u ovom menadžeru. Meni se čini da su potpuno promenili mehaniku igre. Koju god taktiku da isprobam (a bio sam se nameračio, pa sam ponavljao jednu tekmu sa 12 različitih taktika), što deafult, što mojih, što skinutih sa neta, i ma koliko naredio defanzivcima da ostanu u odbrani - oni to ne čine, i ma koliko napadača stavio u postavu, uvek su potpuno odsečeni, i golove postiže uglavnom srednji red i to sa distance od preko 25 m. OK, možda ja ne znam da postavim taktiku, ali kad vidim da se aposultno isto dešava AI-u, tj. da 90% golova daje sa distance... mislim
Ajde posto se bolje prisecam 08 da objasnim kako se prekida sa igranjem menadzera. Poceo sam sa Arsenalom i odigrao samo polusezonu i odustao zato sto sam u toj jednoj polusezoni imao (otprilike) 6 utakmica u kojima sam imao preko 10 suteva u okvir gola (uglavnom iz blizine ja vecini igraca iskljucujem long shots jer me najvise nervira kad gledam na key a samo se redjaju sutevi iz daljine ja jednostavno vise volim akcije) a protivnik 1 sut i dobijeme ili bude 0:0. Kap koja je prelila casu bila je neverovatna inspirisanost Kanutea tokom cele polusezone koja je svoj vrhunac dostigla na gostovanju Birminghamu. Decko je 7 (i slovima sedam) puta omasio 1 na 1 sa golmanom. Covek sa fin 19 velikim composure i concentration da omasi 30-35 situacija 1 na 1 u samo 1 polusezoni ja takva sr*** necu da trpim.
Vratio sam se menadzeru kroz pola godine poceo kao unemployed stigao do Wolfsburga na nekoj polusezoni, spasio ih ispadanja (zamalo da bude i plasman u Kup UEFA) taman sastavio lepu ekipicu zapoceo sezonu i u prvih 5 utakmica primim na svakoj gol posle kornera i to preko igraca visih od 190 cm (mislim da Madlung ima 198 cm), ajde da kazem da je jedanput moj igrac u skoku bio nizi.

Sto se tice ovog menadzera ja problema sa povredama nemam, mada i mene nervira sto igraci u odbrani stoje na centru i nece da se vrate, ponekad su mi spicevi bas odseceni ali to se desava i u pravom fudbalu ne vidim sto je to problem, a meni vecinu golova daju spicevi. Ja igram sad sa Partizanom tako da za taktiku ne znam bas sta da ti kazem meni ipak u domacoj ligi tatika bas i ne treba, ali moj drug (ova rec je u jednini bas zbog nekoliko prethodnih izdanja menadzera ranije je to bilo otimanje za cd a sad ljudi razocarani nece ni da uzmu kad im nudis moras da ih ubedjujes i da im objasnjavas koliko se popravio) kaze da je uspeo da izvuce par utakmica bas na taktiku
Nikola Lavrnja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 18:57   #364
Dragan Car
Novi član
 
Član od: 27.2.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2009

sad mi pise "Cannot run game:Failed to set up graphics system".Sta da radim?

Poslednja ispravka: DeCoy (20.12.2008 u 21:33)
Dragan Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 19:46   #365
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Pa, ne bih znao, mozda neki problem u tvojoj konfiguraciji?

Nisam imao slicnih problema, a instalirao sam igru drugu koji ima dosta slabu konfu.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 20:15   #366
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
Dragan Car kaže: Pregled poruke
Sad sam lepo krekovao igricu i sad mi pise "Cannot run game:Failed to set up graphics system".Sta da radim?
Instaliraj DirectX SDK
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 21:45   #367
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
A shta je bilo sa opcijom - go to holliday?
Meni je jedino to problem, ne mogu da odem na odmor.
Izasao je lekic koji omogucava holiday .

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Prosto... ako imaš pirata ta opcija ne radi
Isto kao i gore .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 4:52   #368
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

a ako riješim to za holiday, 'oće li mi sep ojaviti problem sa povredama ili neki novi?
jer ovom svojom verzijom sam poprilično zadovoljan i ne vidim da ima ikakvih bagova pa ne bih zbog holiday-a da nešto zabrljam...
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 15:52   #369
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Kad smo vec kod toga, izasao je 9.2.0 patch koji ispravlja dosta stvari, bar po onome sto se moze procitati po forumima.

Poslednja ispravka: DeCoy (22.12.2008 u 16:07) Razlog: sry man;)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 22:17   #370
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Kad smo vec kod toga, izasao je 9.2.0 patch koji ispravlja dosta stvari, bar po onome sto se moze procitati po forumima.
Već postovano
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 23:16   #371
elcobra
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Lokacija: Beograd,Dorcol
Poruke: 311
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 93 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku elcobra
Post Re: Football Manager 2009

Interesuje me, kog ste igraca prodali po enormnoj ceni, posto sam upravo u drugoj sezoni prodao Riberija za 68.000.000 evra Realu(nije hteo da mi produzi ugovor), posto mi je to rekord nad rekordima pa da vidim da li je jos nekom tako upala sekira u med....?

E sad, doveo sam Kompanija iz Man City-ja, Timoscuka, a vec od ranije Arsavina i Gomeza... Medjutim sad mi traze ovu poslednju dvojicu i Gomez vec pocinje da smara da je nezadovoljan sto ga nisam pustio u Barsu bla bla, pa kako da inace odobrovoljim takve igrace,npr zbog produzenja ugovora?
elcobra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 23:54   #372
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Ako je naumio da ide u veći klub, teško (čitaj nikako) ćeš ga privoleti da ostane, probaj sa max ugovorom koji ti uprava dopušta, malo ga pre toga hvali, pitaj ga za savete i možda dovedi nekog od igrača koje ti je baš on preporučio.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 13:45   #373
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Interesuje me da li kad vodite domace klubove (Partizan,Zvezdu,Vojvodinu) posle odredjenog vremena dobijete ponude jacih evropskih klubova?Ja igram sezonu 2015/16 jos me niko nije kontaktirao iako sam osvojio cetiri prvenstva i tri kupa. Ovo pitam iz razloga sto na prethodnim menadzerima bi mi posle dvije titule nudili posao u inostranstvu
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 14:37   #374
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Prosto... ako imaš pirata ta opcija ne radi
Ja sam nasao na torrentu neki patch koji bi trebalo da omoguci opciju go to holiday i na piratima javljam ako bude radilo
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 15:45   #375
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Interesuje me da li kad vodite domace klubove (Partizan,Zvezdu,Vojvodinu) posle odredjenog vremena dobijete ponude jacih evropskih klubova?Ja igram sezonu 2015/16 jos me niko nije kontaktirao iako sam osvojio cetiri prvenstva i tri kupa. Ovo pitam iz razloga sto na prethodnim menadzerima bi mi posle dvije titule nudili posao u inostranstvu
Nije mi se to desavalo, sa Zvezdom sam stigao do cetvrtfinala Liga Kupa UEFA i usao 3-put zaredom u Ligu Sampiona i nisam dobio ni jednu ponudu. Mozda zato sto nisam ni selektovao druge lige na pocetku igre ili ne znam ni sam.
Jedino sto su mi trazili to su igraci i jedva sam ih zadrzao osim Milijasa koji je otisao odma'.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 16:47   #376
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Interesuje me da li kad vodite domace klubove (Partizan,Zvezdu,Vojvodinu) posle odredjenog vremena dobijete ponude jacih evropskih klubova?Ja igram sezonu 2015/16 jos me niko nije kontaktirao iako sam osvojio cetiri prvenstva i tri kupa. Ovo pitam iz razloga sto na prethodnim menadzerima bi mi posle dvije titule nudili posao u inostranstvu
Za mene se nesto interesovao Palermo i jos neki drugi manji klub ranije ali sam kategoricno odbacio to u novinama pa se nisu ni javili. Inace, imas apply for a job, kad je klub bez menadzera. Ako imas dobru reputaciju i rezultate, cesto tebi ponude posao. Ah, da, i Partizan mi je nudio ali sam odbio (vodim Vojvodinu)

Pomaze ako imate jos jedno drzavljanstvo, cesce ce vas zvati iz te lige. Znaci nase i italijansko recimo, vise poziva iz Italije.

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Nije mi se to desavalo, sa Zvezdom sam stigao do cetvrtfinala Liga Kupa UEFA i usao 3-put zaredom u Ligu Sampiona i nisam dobio ni jednu ponudu. Mozda zato sto nisam ni selektovao druge lige na pocetku igre ili ne znam ni sam.
Jedino sto su mi trazili to su igraci i jedva sam ih zadrzao osim Milijasa koji je otisao odma'.
Mozes igrati samo lige koje su ukljucene i to na playable, view-only ne moze. Ako si samo nasu ukljucio, samo nasu mozes igrati.

Poslednja ispravka: DeCoy (25.12.2008 u 22:04)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 3:33   #377
Crni021
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 165
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
elcobra kaže: Pregled poruke
Medjutim sad mi traze ovu poslednju dvojicu i Gomez vec pocinje da smara da je nezadovoljan sto ga nisam pustio u Barsu bla bla, pa kako da inace odobrovoljim takve igrace,npr zbog produzenja ugovora?
Ne znam za ovaj najnoviji FM jer ne stizem da ga igram ali u svim starijim postoji nacin da igraci ne budu nezadovoljni sto ih nisi pustio da odu.Jednostavno ja nikad ne odbijam ponudu nego je samo drasticno povecam.Primer:Real mi za nekog igraca nudi 10 milki ja mu odgovorim da trazim 150 milki Real naravno odustane a igrac se kasnije ne zali jer ja prakticno nisam ni odbio ponudu za njega.
Crni021 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 4:56   #378
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Ne radi tako u ovom. Igrac reaguje na neprihvatanje ponude a ne na odbijanje. Svejedno je da li si odbio ili trazio mnogo vise para.

U vecim klubovima bi se verovatno smirio i vratio u normalu posle nekog vremena ali u nasim ce hteti da ode u veci, sto je sasvim realno. Vrlo cesto ce takvi igraci odbijati da potpisu ugovor. U takvim slucajevima je najbolje prodati ga 8-12 meseci pre isteka da se uzme nesto kesa. Tako ja radim sa Vojvodinom...

Teze je zadrzati igrace uopste. Na kraju ces verovatno morati da ga pustis, pogotovo ako je jako dobar. Onda ce jednostavno u jednom trenutku poslati ponudu koju ce uprava prihvatiti.

Tako je meni Udinese uzeo mog world-class midfieldera, koga sam ja istrenirao od 17-te godine, za 17 miliona. A Vojvodina mu je bila favourite club a ja favourite personnel . Znao sam ja da ga ne mogu zadrzati ali sam ocekivao da ce ipak odigrati jos godinu-dve...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 10:20   #379
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Za mene se nesto interesovao Palermo i jos neki drugi manji klub ranije ali sam kategoricno odbacio to u novinama pa se nisu ni javili. Inace, imas apply for a job, kad je klub bez menadzera. Ako imas dobru reputaciju i rezultate, cesto tebi ponude posao. Ah, da, i Partizan mi je nudio ali sam odbio (vodim Vojvodinu)
Znam za tu funkciju apply for a job ali kad to aktiviras uprava kluba koji vodis ce ti traziti da podneses ostavku i dace ti ultimatum da napustis klub sam jer si ih iznevjerio. Ako ne mislis da ces sigurno dobiti posao za koji si aplicirao nemoj koristiti tu funkciju.

Poslednja ispravka: DeCoy (26.12.2008 u 11:42)
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 17:08   #380
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Football Manager 2009

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Znam za tu funkciju apply for a job ali kad to aktiviras uprava kluba koji vodis ce ti traziti da podneses ostavku i dace ti ultimatum da napustis klub sam jer si ih iznevjerio. Ako ne mislis da ces sigurno dobiti posao za koji si aplicirao nemoj koristiti tu funkciju.
Ne znam za novi FM 2009 (nisam još probao) ali u 2008 sam nekoliko puta koristio tu opciju dok sam već bio trener jednog kluba i bez problema sam nastavio da radim u istom klubu (iako su me pre toga upozorili), doduše Club loyalty mi se smanjio u profilu, što je i logično.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Football Manager 2008 vertigo Upravljačke simulacije 493 3.6.2013 23:23
Football Manager 2007 vladale Online susreti 3 26.8.2007 20:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com