Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2012, 21:50   #41
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Valja li?
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 0:00   #42
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Jos ne radi kako treba,ali cu ja da je kupim na steam vjerovatno!Ali kazu da je odlicna strategija bolja od R.U.S.E dosta
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 9:34   #43
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Jos ne radi kako treba,ali cu ja da je kupim na steam vjerovatno!Ali kazu da je odlicna strategija bolja od R.U.S.E dosta
Ja sam malo probao narodnu verziju, koja jos ne valja. Mada evo da kazem sta sam primjetio. Mapa je prelijepa i ogromna, i bas fino radi "ZOOM". Imate samo FOB(Comand Centar) od zgrada i to je to. Nisu stavili ostale gradevine kao u RUSe, jer je nerealno. Osvajate teritorije i to je to. Sto se tice misija, onu vojsku koju ste imali u presloj misiji imate u sve ostale misije. Znaci ako vam neka jedinica dobije jaci cin u jednoj misiji, u sledecoj misiji ce tako i ostati... Dobijate XP, i tako otkljucavate nove jedinice.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 14:03   #44
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Cuo sam od ortaka da je igra fenomenalna s tim da treba malo patcheva koji ce izlaziti sigurno a evo ja skidam igru sad kupio na steam.Nocas cu je probati pa cu utiske izbaciti ali lakse mi je da pitanja podstaviti.
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Isko (25.2.2012)
Stara 26.2.2012, 10:54   #45
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Cuo sam od ortaka da je igra fenomenalna s tim da treba malo patcheva koji ce izlaziti sigurno a evo ja skidam igru sad kupio na steam.Nocas cu je probati pa cu utiske izbaciti ali lakse mi je da pitanja podstaviti.
Pa kakava je igra generale Jazo?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 12:52   #46
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Dobra je igra,teska .Pocinjes kampanju u 1975 nato pakt branis proboj istocnih snaga na granici.Prije svake misije ima mali intro sta se desavalo u svijetu,evropi,politika,rat...Prije pocetka same misije imas pregled jedinica neprijatelja,tvoje jedinice.....Pocinjes sa squadom tenkova ,nisam igrao bez prvu i drugu misiju(pocetak).
Grafika je odlicna sve na high ne sjecka a pejzaz odlican.
Zvuk je takodje napravljen odlicno s tim da neke jedinice ne zvuce kako trebaju.Lokalizovan je i svaka jedinica u natoo prica jezikom iz koje je drzave
Mulitiplayer ne mogu da znam kakav je jos nisam igrao.
Radeci SP dobijas zvjezdice kojima otkljucavas jedinice i za sp i mp.
Jedinice mogu da upanu u razne probleme upadanje u mug,u sumi,kvarenje stabilizatora,gusjenica....
Supply trucks saljes da popravis jedinici i refuel,a posle njih vracas na refuel u bazu(jos nisam ukapirao dje je to.)
Osvajanjem sektora i vaznih gradjevina dobijas poene za reinforcement,kao i ubijanjem neprijatelja,s tim da zauzimanje gradjevina vrse command units
Mozes zauzeti tudje supply depot i koristiti njihove resurse,kao i zauzeti im supply kamione
Za sada je ocjena 8.5/10,jer igra me nije pretjerano zadrzala za komp,ali valjda su takve prve 2 misije.
Veliki nedostatak je tutorial kojeg nema vec kroz prve dvije misije dobijas kao neke hintove,koji prakticno ne pomazu nista.Dosta oznaka nije objasnjeno,ali se nadam da ce u kasnikim misijama biti bolje.
Sve u svemu treba definitivno probati igru i vidjeti da li lezi,ali nema sumnje da prava zabava ceka na multiplayer bojnom polju!
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Isko (26.2.2012), Stranger2 (26.2.2012)
Stara 26.2.2012, 16:11   #47
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Nadam se da cu j i ja uskoro probati. A zvuci zanimljivo . ODlicno kad se jedinice kvare , tako nikad dobit misiju.


Evo par stvari koje ce olaksati pocetnicima:



1/ On top will come the full unit name. In this case, the British Chieftain Mk 10.
2/ Just above it, its type: Main Battle Tank (aka MBT), Engineer Squad, Multiple Rocket Launcher, Anti-Aircraft Artillery, … which should give even the most neophytes a good idea of what this unit is made for. This is also the type that what will appear when you mouse over the unit’s NATO symbol on Sat View (see News Update 1's video for that).
3/ Unit’s nationality. So you’ll have the flags of the United Kingdom, United States of America, France, West Germany (nowadays Germany’s flags), Poland et Czechoslovakia (nowadays Czech Republic’s flag) plus the now former flags of Soviet Union & East Germany. So if you weren’t born in 1989 or have missed some History & Geography lessons since then, it is time to dust your History books …
4/ Unit’s price to be fielded, either during deployment phase, either called in as reinforcements.
5/ Now we’re getting to the more serious part: Weapons details. Each vehicle may have from 0 (some command and supply units, or light recons) to 3 weapons. Each one is represented:
- its picture
- its type
- its name
- its caliber, so for the Chieftain above, its Main Gun is a L11A5 120mm tank cannon.
- its range (before anyone tries to bite us because it’s favorite tank isn’t firing as far as Wiki tells, please do note that we’ve taken into account the effective engagement range, not the maximum range … which is often a waste of ammo).
- it’s accuracy, AP (Armor Piercing) Power, HE (High Explosive) Power. Those, like the armor values, are marked from 0 (inexistent) to 10 (best). Only exception to that are the middle to late period ATGM (anti-tank guided missiles) which AP Power may exceed 10 to represent their extreme lethality and ability to one-shot earlier tanks.
- its rate of fire, aka “how many slugs can it send in the shortest of time”.
- its ammunition
6/ But a tank is not just a gun, it's also a person, with its weight and diet problems. Its Specifications will tell you all about it:
- its size, which may affect how easily (or not) it can blend in the terrain to avoid detection. Infantry squads and light recon unit are the sliest of them all …
- its top speed
- its armor values (respectively front / sides / rear / top)
- its stabilizer (if any) : the better the stabilizer, the lesser the penalty when firing on the move.
- its optics, which determines the unit ability to spot, then identify, an enemy unit. As you can see above, tank commanders usually don’t have a great field of vision …
- its operational range: the greater the range, the longer the unit can drive without refueling. At that game, British tanks usually come last (and the French first )
- its fuel capacity, aka “how much will it cost on your FOB or supply truck to refuel it”.

A evo i simbola kada mapu smanjite:
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Isko na korisnoj poruci:
jonathan (26.5.2012), Stranger2 (26.2.2012)
Stara 26.2.2012, 16:47   #48
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Evo igrao MP sa ortakom,stvarno je mnogo zabavnije u mp kad zgazimo nekoga.Jos kad napredujem i otkljucam jedinice zvjezdicama ce biti odlicno ,a jedinica ima masu,jedno 300 minimum .Stvarno must buy,barem zbog MP,a SP treba proci radi nekog treninga,price a pogotovo zbog Command stars za kupovanje jedinica.
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Isko (26.2.2012)
Stara 26.2.2012, 18:04   #49
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Evo igrao MP sa ortakom,stvarno je mnogo zabavnije u mp kad zgazimo nekoga.Jos kad napredujem i otkljucam jedinice zvjezdicama ce biti odlicno ,a jedinica ima masu,jedno 300 minimum .Stvarno must buy,barem zbog MP,a SP treba proci radi nekog treninga,price a pogotovo zbog Command stars za kupovanje jedinica.
Ako ti nije problem, reci jos nesto o igri . I ako ti nije problem, koliko je bolja od R.U.S.E.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2012, 18:13   #50
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Ne znam nisam masu igrao igru ,ali je meni mnogo bolja od R.U.S.E ali se i razlikuje,nema gradjevina,varki.....Mojim ortacima se takodje mnogo vise svidja.
Fora je u igri da koristis recon jedinice,i da svoje jedinice uvijek stavljas sakrivene jer kad protivnik napada(rush-a)a koji nije dobro izvidio teritoriju ubio si ga,jer tvoji tenkovi imaju vecu preciznost a on tvoje jedinice ne vidi dokle se ne priblizi dovoljno(vidi samo metke,rakete...).Dobro je i da se koristi artiljerija protiv helija jer ih mnogo ne koriste kako treba,kao i obicna artiljerija (neki bolji modeli)koji unose paniku u redove neprijatelja.
Pitaj sta te zanima.
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Isko (26.2.2012)
Stara 28.2.2012, 23:32   #51
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

veceras izlazi update koji ce da resi vece probleme oko startovanja igre kod nekih korisnika:

Hi,

A patch will come during the night and will contain :

- Fixes crash issues,
- Prevents multiplayer cheating,
- Fixes incorrect texture in some explosions,
- Fixes translation issues.

This update will be automatic on Steam so have fun on Wargame !

Freki.
izvor:http://www.wargame-ee.com/forum/view...hp?f=11&t=2592
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 20:59   #52
PsychoSRB
Novi član
 
Član od: 6.5.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Jel znate kako se menja mapa u solo play skirmish-u?

Poslednja ispravka: PsychoSRB (18.5.2012 u 21:17)
PsychoSRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 21:02   #53
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Izasla vam je igra ako znate na sta mislim
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Isko (19.5.2012), M1L0SH (18.5.2012), Marko (18.5.2012)
Stara 19.5.2012, 19:31   #54
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Probao sam igru. Bas je dobra, steta sto nema avion kao u WIC. Imaju smjesne odzive pojedine jedinice, npr sovjeski helikopter kad zapjeva ...
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 16:45   #55
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Da li je neko igrao Kampanju. Ne mogu da verujem, zaglavio sam se na drugoj misiji. Stupio sam u kontakt sa jedinicama kod mosta, zauzeo poziciju ali ne mogu da zovem pojacanje, zatamljeno mi je....a nemoguce je samo sa 3 tenka osvojiti sledecu poziciju ima ih previse.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 21:03   #56
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Da li je neko igrao Kampanju. Ne mogu da verujem, zaglavio sam se na drugoj misiji. Stupio sam u kontakt sa jedinicama kod mosta, zauzeo poziciju ali ne mogu da zovem pojacanje, zatamljeno mi je....a nemoguce je samo sa 3 tenka osvojiti sledecu poziciju ima ih previse.
moras da zauzmes i drzis point sa commander jedinicama onda mozes da zoves pojacanja
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 21:48   #57
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Citat:
dulezmaj kaže: Pregled poruke
moras da zauzmes i drzis point sa commander jedinicama onda mozes da zoves pojacanja
Imao sam i glavnu raskrsnicu i onaj FOXTROT ali nisam mogao da zovem pojacanje (sa command jedinicama). Nekako sam presao sa ova tri tenka (jedva). Moguce da je neki bag.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 20:02   #58
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Hahahahah ti si luuuuud
Tako sam i ja prvi put, ali sam skontao:

kad pocinjes misiju odma zovi pojacanje, nemoj da pomeras onaj command unit. Imas 2 ta kamiona, pomeraj samo prvi napred a ostavi jednog pa zovi pojacanja. Ili zovi pojacanja pa tek onda pomeri.

btw svaka cast ako si presao samo sa ona 3 challengera
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 12:36   #59
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Ja sam cisto da probam igru stigo dotle i izgubio jedno 25 tenkova i jos neka pomocna vozila ... Na kraju sam digo ruke jer se izgleda gubici prenose na sledece bitke tako da ovo je bila katastrofa ... war of attrition

I primetio sam da malyutka ili tako nesto jede tenkove za dorucak a moj raketenjagdpanzer ne moze da pogodi ni bojni brod ... posto nema artiljerije ili offmap podrske zato sam i pretrpeo ovakve gubitke
Kako si ti sa tri chalengera nemam pojma
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 13:01   #60
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Wargame: European Escalation

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Ja sam cisto da probam igru stigo dotle i izgubio jedno 25 tenkova i jos neka pomocna vozila ... Na kraju sam digo ruke jer se izgleda gubici prenose na sledece bitke tako da ovo je bila katastrofa ... war of attrition

I primetio sam da malyutka ili tako nesto jede tenkove za dorucak a moj raketenjagdpanzer ne moze da pogodi ni bojni brod ... posto nema artiljerije ili offmap podrske zato sam i pretrpeo ovakve gubitke
Kako si ti sa tri chalengera nemam pojma
Lagano, po sumama i uz puno srece...povlacio sam se par puta zbog popravki i ostalog. Onaj zavrsni deo misije (nakon zauzimanja raskrsnice) sam zavrsio sa 3 tenka, a jedan mi je unisten tokom napada....JEDVA
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
escalation, european, nato, rts, wargame

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
European Spallation Source (ESS) Picard Brbljaonica 0 24.2.2010 23:34
BS - ne radi central european predsednik Video/TV softver 7 4.3.2009 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com