Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2008, 20:31   #321
lake_bolt
Član
 
Član od: 9.8.2006.
Lokacija: CG
Poruke: 67
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku lake_bolt Slanje poruke preko Yahooa korisniku lake_bolt
Određen forumom Re: Silent Hill

Hm... Odigrao sam, i mogu reći da je igra sasvim dobra... Mnogo više inspiracije su uzeli iz filma nego iz prijethodnih igrica, što je možda i dobra stvar, ono, promjena...
Dao bih SHHu ocjenu 4/5.
lake_bolt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 11:25   #322
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Juce je bio Silent Hill 5 dan za mene. Poceo ujutru da ga igram i zavrsio sam negde pre ponoci

Igra mi se jako dopala. Ni u jednom trenutku nisam pomislio "Joj kad ce vise kraj", sto mi se cesto desava sa danasnjim super mega ultra igrama. Nije izazvao burne emocije kao recimo drugi ili treci deo, medjutim skontao sam da je to zbog toga sto SH5 ne nudi nista novo u odnosno na prethodne delove. Da je Homecoming prvi deo u serijalu, svi bismo se sada klanjali njemu, a ne originalnom kecu, if you know what i mean. Grafika je odlicna i jaaako je uznapredovala u odnosu na "The Room". Prelazi izmedju "ovog" i "onog" sveta oduzimaju dah, osvetljenje, senke, magla, post proc. efekti "onog" sveta kao da gledate film iz '80 na propalom TV-u... - fenomenalno. Za muziku je dovoljno reci - Akira Yamaoka. Atmosfera - bolesna... necu da duzim, citajte sledeci SK

Po meni rame uz rame sa SH3, samo sto bih trojci dao blagu prednost zbog nesto kvalitetnije price.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 11:34   #323
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

@Patton ocigledno da ja i ti razmisljamo isto kada je u pitanju Silent Hill

Citat:
NenadN kaže:
1. Silent Hill 1
2. Silent Hill 2 i Silent Hill Origins
3. Silent Hill 3
4. Silent Hill Homecoming
5. Silent Hill The Room
btw neposredno pre igranja Homecominga sam igrao Origins, koji je ostavio dubok trag ali i posle igranja originsa, homecoming mi je delovao veoma zanimljivo, sto znaci da su se stvarno potrudili
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 11:39   #324
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Samo Konami zna koliko je packi popio posle The Room-a

Ocigledno su se opametili i drzali Double Helix 24/7 pod prismotrom da nesto ne zahebu
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 12:13   #325
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Spoiler za Ultra Guide za Silent Hill 5:
http://www.mahalo.com/Silent_Hill_Homecoming_Walkthrough

Dve stvari mi nisu jasne...

1. Cemu skupljanje Achievementa kada na kraju igre ne postoji statistika. Uopste mi nije jasan ovakav propust. Strasno mi nedostaje statistika

2. Samo 5 slotova za snimanje pozicije... svaki put kad ih popunim, izlazio sam iz igre i bekapovao folder
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 13:21   #326
Hippy Tesla
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd, Medaković
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Exclamation Silent Hill 3 problem sa Force Feedbackom

Dakle, kupio sam skoro Silent Hill 3, PC verziju i prešao ga prvi put (otključao prvi ending, dakle). Ali ide mi na živce što mi FF uopšte ne radi. Kontroler ni da zucne (pucne, drmne se). Vibracije mi rade na Silent Hill 2 i na svemu ostalom. Ima li neko rešenje?

P.S. Probao sam sve 3 jačine vibriranja u opcijama, Soft, Normal i Hard Vibration. Ništa ne radi. A probao sam i No Vibration.

P.P.S. Kupio sam Silent Hill 4: The Room i na njemu savršeno radi vibracija.

Poslednja ispravka: Hippy Tesla (10.12.2008 u 15:03)
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 14:33   #327
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
1. Cemu skupljanje Achievementa kada na kraju igre ne postoji statistika. Uopste mi nije jasan ovakav propust. Strasno mi nedostaje statistika
Pa, kad skupis sve one crteze, dobija se bonus FMV na kraju igre, dok kad se skupe svi oni serumi, isto se otvara nesto, samo ne mogu da se setim sta tacno... U svakom slucaju, sluzi za te bonus zavrzlame.

Btw, ja iz prvog dobio dobar kraj Ali sam propustio prvu pusku da pokupim Jos se cudim kako nalazim municiju E sad, ono sto mene interesuje (citao sam malo na stranim forumima, ali me vise interesuju vasa misljenja...
Spoiler za ...:
Tamo pri kraju igre, kada se pronadje Wheeler na onoj stolici, ja sam odabrao da mu dam medkit, ali me interesuje jel on na kraju prezivi ili ne? Jer na kraju spice, kad Alex izadje na ulicu, vidi se samo Elle...
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 15:10   #328
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

@WDF
Moram priznati da sam ovaj SH presao konsultujuci guide samo da bih video sta je najbolje raditi na ona 3 mesta u igri kada donosite vazne odluke. U doticnom guide-u je pisala kombinacija za UFO ending (koji sam i ja dobio), jer je on najbolji ako se igra prelazi prvi put.

Spoiler za Wheeler (UFO):
U tom zavrsetku stoji da se Wheeler-u da medkit i na kraju je stvarno preziveo.

Spoiler za Zasto je UFO dobar za prvi put?:
Otkljucavate Laser Pistol (ima beskonacno municije) koji se moze naci posle odmah na pocetku u Shepard-ovoj kuci i mnogo olaksava naredne prelaske igre.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
WhenDarknessFalls (8.12.2008)
Stara 8.12.2008, 15:38   #329
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Spoiler za UFO:
Da, video sam na jutjubu UFO ending, i ima i Wheelera, ali ipak taj UFO je nesto u rangu "easter egga" ako me razumes, nije to pravi kraj, tako da to i ne racunam... Ali interesantan je Wheelerov komentar u tom endingu
Ja sam doduse dobio onaj "pravi" ending, oprostio sam ocu, ubio majku i dao medkit Wheeleru, pa me buni sto njega nema na kraju...


Spoiler za Walkthrough:
Ja sam odluke birao po intuiciji, jer mi je tako interesantnije da kasnije odigram ponovo igru.. Ali priznajem, kada sam upucao Alexovu kevu, bilo mi je krivo jer sam mislio da nije trebalo tako... Ali sve u svemu, ispalo je ok.


Spoiler za Pyramid Head:
On se pojavljuje prvi put jos u hotelu, cini mi se, i naknadno jos par puta, plus kad ubije Alexovog caleta... Ono sto mene interesuje, zasto nema fajta sa njim? To me je debelo razocaralo...
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 19:56   #330
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Naravno odmah se pojavio i Yahtzee review (pljuvacina teska; obavezno odgledati film do kraja da bi videli spoof sa telefonima)

http://www.escapistmagazine.com/vide...ill-Homecoming

Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 23:37   #331
AmigAdi
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Silent Hill aka Niš
Poruke: 78
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AmigAdi
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
lake_bolt kaže: Pregled poruke
Ja sam instalirao valjda neku novu verziju DirectX-a za XP(nešto November 2008 znam da je pisalo), i proradilo mi je
verovatno ovo: directx_nov2008_redist.exe [86,3 MB]
AmigAdi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2008, 15:10   #332
Hippy Tesla
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd, Medaković
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Određen forumom Re: Silent Hill

Od vas koji ste Igrali The Room, zna li iko od čega zavisi koliko će duhova da haunt-uje Henry-jev stan kad god se vraćam kući? Mogu li išta u Otherworld-u da radim da ih bude manje kad se vratim u sobu, ili da se uzdam u sveće i krstače? Belog luka nema...

Poslednja ispravka: DeCoy (10.12.2008 u 17:18)
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 2:13   #333
Tony_Montana
Novi član
 
Član od: 13.12.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill origins

imam problem u silent hill origins zavrsio sam sve u motelu,sakupio svih 5 predmeta koji se dobijaju posle prdjenog nivoa sad treba nekako da ih sklopim a nemam blage veze kako???????
Tony_Montana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 15:06   #334
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Hm,imam problem sa homecomming-om:

http://img176.imageshack.us/my.php?i...1513545yi3.jpg

http://img254.imageshack.us/my.php?i...1513363is5.jpg

Koju god rezoluciju da stavim slika mi je ogranicena sa gornje i donje strane,kao sto vidite na slici.Kao da imam wide monitor(a NEMAM!).U cemu je fora?Bas me nervira.Prva je 1280x1024,druga 1024x768.Kako da namestim na normalnu,ne wide proporciju slike?

Podesavanja u vezi grafike skoro da ne postoje.Probao sam da editujem vars_pc fajl,bar da probam da povecam fps limit ako nista drugo,i nije bas uspelo.Nece preko 30.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 16:37   #335
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Tako je i meni bilo u toku igranja. nisam tome puno pridodavao paznje.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 20:53   #336
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Igra i jeste pravljena u wide rezoluciji odnosno sa wide aspektom, tako da ukloliko se igra na FS monitoru crne trake moraju biti dodate da bi se original aspect ratio sacuvao. Ne vidim sta je tu cudno?

btw videcemo da li ce EU varijanta doneti neka poboljsanja sto se tice grafickih ogranicenja, tamo u februaru sledece godine
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2008, 21:43   #337
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Kako sta je tu cudno?Pa igram ugru na 2/3 ekrana!Ne znam ko im je to rekao da svi na svetu imaju wide monitore,ali slagao ih je,to je sigruno.

Inace,nije losa igra.Zasad mi smeta uzasno zaostala grafika,save game mesta na sat vremena razmaka i naravno ripofovanje stvari iz filma.Kako to mrzim...

Ostalo je OK.Zasad bih joj dao mozda i 8/10.Dobre sam volje...
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2008, 1:56   #338
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Jos jedan problem sa Silent Hill homecoming.Nemam tona u igri.Pocetni intro ima tona a cim pocnem da igram nista.Ostalo sve radi kako treba.Da li je problem mozda u kodecima,mozda nemam odgovarajuci?Hvala unapred!
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2008, 2:18   #339
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Moguce... Mada ne mora da znaci, sama igra je jako bagovita. Probaj da smanjis hardversku akceleraciju?

Start -> Run -> ukucaj "dxdiag" (bez navodnika ofc) -> Sound -> slajder stavi na "standard acceleration". To mozda pomogne.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2008, 2:45   #340
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Hvala brate,samo ja sam teski pocetnik!Ne znam sta pola od toga znaci.Mislio sam ako je do kodeka,instaliram i gotovo.Ovo ne znam da li smem da ceprkam,da ne zjbm nesto pa posle ne mogu da vratim kako je bilo.Igra mi deluje odlicno,samo mi ovo ide na krc.
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hill FMW_SLaUGhter Kompjuteri i film 36 13.5.2006 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com