Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2016, 16:05   #61
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Video
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 21:41   #62
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ma toga ima koliko hoćeš

https://www.youtube.com/watch?v=AWu1p46PyIY

https://www.youtube.com/watch?v=9SMwEjVzzBY



Ali World War Wednesday su mnogo zanimljiviji strimovi. Trenutno je na tapetu komunistička Francuska.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 17:08   #64
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

Da makli su embargo ima snimaka kolko oces.Dosta je promijenjeno i rekao bih olaksano i to prilicno,manji micromanagment.Uglavnom dosta su igru prilagodili novima i onima koji su igrali eu4 prevashodno,jer su se zalili zbog tezine
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 17:54   #65
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

i ja vam preporučujem quilla. Radi se o čoveku koji je u odličnim odnosima sa paradoxom i koji najviše igra njihove igre. On i Arumba su po meni najbolji da predstave naslov koji mi nemamo a izlazi za par dana kao što je to ovde slučaj.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 22:53   #66
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Arumba se nešto bunio, nešto mu se nije svidelo i nije se snašao. Quill to sasvim fino radi. Često mu promaknu detalji, ali je fino za pogledati.

Stvar je u tome što su Jugoslaviju upropastili. Nema ni slika ni imena za naše generale, a imena stranaka su tek pobeda - u Srbiji su:

Demokrate: Mihailovićevi Četnici
Fašisti: Pećančevi Četnici
Neutralni: Rojalisti

Smejao sam se kao blesav. Imaju još do izlaska igre, i jedan i drugi problem su jednostavna promena .txt fajla u lokalizaciji, ali ne verujem da će se to popraviti. Naprotiv, naplaćivaće DLC-ove da bi ti dobio makar bazičnu istorijsku postavku.

I sad će neko da plaća $1 ili koliko već za promenu tri imena u tekstualnom fajlu. Sramota.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 0:11   #67
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Tu ce da radi steam workshop nadam se
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 1:48   #68
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ja se najiskrenije nadam da će velika količina modova, prvenstveno oko lokalizacije, fokusa i zastava potpuno da im pomrsi DLC politiku i da će im ovo biti poslednji put da se ovako mangupiraju.

Mož' misliti, istorijska tačnost je postala 'flavor content'. Ajde?! Pa ništa, najbolje da nam daju Liliputance, Oz, Dimenziju X, pa da onda platimo DLC da se preimenuju u Nemačku, Italiju i Francusku.

Ladno se fašistička Srbija zove Srpska Imperija a zastava joj srpska trobojka sa nekom kuburom i još nečim naškrabanim što nisam razaznao. A neutralna Srbija ima zastavu Srbije iz 2010 a fašistička Bugarska ratnu zastavu Nemačke iz 1914 samo umesto orla stoji bugarska trobojka

Ja ne znam koji šljapča je radio na svemu tome Sve ja razumem, i da ih mrzi, i da smatraju da ne nebitno i šta ti ja znam - ali daj makar malo truda ako se već hvališ da igrači mogu u igri da uzmu bilo koju državu. Ovako, ništa osim imena nema veze sa vezom. Ne mora svaki oficir da bude istorijski i da pogodiš baš 100% opredeljenje političke partije - ali ne možeš staviti četnički bataljon kao političku partiju, aman

Ali debeli matori Pećanac kao vladar srpske imperije je pobedio

Ne znam, ponadao se i još planirao da kupim da podržim igru ali po svemu sudeći neće dobiti ni cvonjka od mene dok sve ne ispeglaju - do tad ima da radi narodna verzija A ako budu tražili pare za te popravke...
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 3:24   #69
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Trud uložen u istorijsku tačnost podataka u Srbiji je srazmerno proporcionalan broju igrača koji će igrati sa istom. I za to se previše ne sekiram, HoI IV je lako modabilna igra, tako da će modovi koji ispravljaju brljotine kod minor powers nicati kao pečurke posle kiše.

Međutim, ako je slično brljanje prisutno i kod svetskih sila, dok će tačni podaci doći u vidu nekog DLC-a, onda je to za svaku osudu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 10:56   #70
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Trud uložen u istorijsku tačnost podataka u Srbiji je srazmerno proporcionalan broju igrača koji će igrati sa istom. I za to se previše ne sekiram, HoI IV je lako modabilna igra, tako da će modovi koji ispravljaju brljotine kod minor powers nicati kao pečurke posle kiše.

Međutim, ako je slično brljanje prisutno i kod svetskih sila, dok će tačni podaci doći u vidu nekog DLC-a, onda je to za svaku osudu.
Stvar je u tome što jeste - na forumu se ljudi već duže vremena bune što je premijer Ujedinjenog Kraljevstva pogrešan i što to još uvek nije promenjeno.

Što se truda tiče - nema ga. Pazi, imali su HOI3 i po 10 partija i gomilu imena istorijskih političara i generala. Umesto da se to iskoristi i cela stvar bude gotova za 5 minuta, neko je izgleda potrošio vreme da traži po internetu i to dobro da traži.

Kucaj Kalabićevi Četnici, da vidiš šta će da ti izbaci. Izbaciće ti Kalabića. Formacija (a mani partija) pod imenom Kalabićevi Četnici nije postojala. Kako je kog đavola neki Šveđanin uspeo da nađe to i postavi kao političku partiju u Srbiji ja pojma nemam - fenomen.

Da im je ovo prva igra u serijalu, da nikad ništa slično nisu radili, sve ja razumem. Ali ti si prijatelju već pravio tri igre koje su imale mnogo više podataka i istorijski su bile tačne. Pa ne može mi neko reći da je lakše provesti celo popodne na guglu tražeći imena nego kopirati postojeća.

Ne znam da li znaš kako izgleda fajl u kojem se to nalazi - to je običan .txt ili .csv fajl (zavisi od verzije, svejedno otvara se sa Notepad++ koji koriste njihovi developeri) i izgleda ovako:

fascist_party_serbia;Kalabic Chetniks;;;;;;;;x
fascist_party_germany;NSDAP;;;;;;;;x

i tako dalje. Određeni stringovi su definisani i ti u jednom fajlu menjaš samo ime koje će biti ispisano u igri. I sad umesto da neko kopira iz istog takvog tekstualnog fajla potrebna imena, on traži po internetu, nađe pogrešno i onda upiše u fajlove.

Sve ja razumem, da je Srbija nebitna, da se ne ulaže trud u tako nešto i sve... ali prijatelju, neko JESTE uložio trud i to biće dosta kad je uspeo da nađe Kalabićeve četnike. Poenta je da bi sa manje truda sve ispalo mnogo bolje.

Zeznuli su gomilu stvari iako je igra bila odložena za godinu i po dana. Isprobavaju tržište sa novom DLC politikom gde se svaki mali skin, name change i slično plaćaju po nekoliko dolara. Unose mikrotransakcije u igru koja to ne bi smela da ima - ok je ze mobilne aplikacije, tetrise i gluposti, pa da šišaš ovce. Ali u ovako nečemu? Ni pod tačkom razno, ni po kojoj osnovi. Jer stvarno će se pre ili kasnije pojaviti verzija gde nema ni Nemačke ni Britanije nego Lilliputa i Oza kojima vladaju Guliver i Zelena veštica pa ti bajo moj plati dodatno da mi tebi promenimo imena.

CKII im je imao 65 DLC-ova, puta $2 što je prosečna cena DLC-a i ti prijatelju na igru od $40 platiš još $130 da bi igrao kako je originalno zamišljena. Makar su imali toliko pameti da Day One DLC daju za džabe a ne kao Mass Effect da naplaćuju $10.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 10:57   #71
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Sad sam video na njihovom forumu neki Vukodav se bunio zbog toga. Ima li takvog ovde ?
Developeri naravno ćute.

Ja se ne slažem da je to nebitno. To ti je kao da ti u pucačini fali pola tekstura na zidovima. Tehnički možeš da igraš i bez toga ali opet bre sramota je.
I ja nikad nisam voleo njihovu DLC politiku prosto mnogo para.
Valjda im je to u planu DLC ovi će da dodaju fokus tree i "flavor" manje bitnim regijama.
Stvarno tekst file i preimenuj to.

A da, neko kaže da je ministar Britanije 36 godine pogrešan. Pa eto ti i svetske sile.

Gledaj neko je morao da pretura po wikipediji da iskopa Kalabića i Pećanca a onda sve to pogrešno da napiše u igri. Pa kad je već sve to radio mogao je bar da ga odradi kako treba.

P.S. Izgleda sam kucao u isto vreme kad i strelok zato se ponavljam.
Čovek je u pravu oni su sve to već imali u HOI 3 samo je trebalo copy paste da naprave. Ma to je svinjska dlc politika.
Update.
Najnoviji izgovor "As for this, please keep in mind that even a single text entry needs to be tested and ensured that it doesn't break the game."
Kao ne mogu za četri dana da poprave. Pa mogo si ranije.
A partije za Srbiju ne valjaju zato što su već korišćene za Jugoslaviju doduše ni one ne valjaju ali ajde. Pa je nezamislivo da te grupe koje se protive podeli Jugoslavije bi htele da vladaju Srbijom.
Ma da mi da rasparčamo Jugu ma nikad.
I umesto toga četnički bataljoni ulaze u politiku. Glupost.
Još više nezamislivo je da istovremeno postoje i Jugoslavija pod princem Pavlom i Srbija pod Petrom II Karađorđevićem. Kao na stream-u ovog Quill-a.

Poslednja ispravka: M1L0SH (3.6.2016 u 11:17)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 11:48   #72
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Sad sam video na njihovom forumu neki Vukodav se bunio zbog toga. Ima li takvog ovde ?
Developeri naravno ćute.

Ovde, kriv sam

Da, to mene najviše i buni. Neko je zapravo seo i kopao po JVuO da nađe četničke gerilce i onda ih postavi kao političke partije.

Aman bre, Imperator Serbski Nikola Kalabić?! 'Mal nisam umro kad sam vid'o!

I sad se pojavi diveloper da meni objašnjava kako promena u lokalizaciji u Klauzvic endžinu koji koriste (a ja radio sa modovima i fajlovima, stoji link ka mom radu uspod posta) može da sruši igru? Em me laže em me pravi na budalu.

Razumem ja donekle da ti uzmu pare za nešto što zahteva neki trud, recimo 3D sprajtovi za jedinice, novi fokusi itd. Ali da ti ne možeš da popraviš nekoliko unosa u tekstualnom fajlu i praviš mušterije budalom, e pa nećemo tako.

Inače, vidim da si Zaječarac - našli se zemljaci
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 12:30   #73
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
Strelok kaže: Pregled poruke

CKII im je imao 65 DLC-ova, puta $2 što je prosečna cena DLC-a i ti prijatelju na igru od $40 platiš još $130 da bi igrao kako je originalno zamišljena.
Kozmetički DLC-ovi (sprite pack, flag pack, muzika...), koji čine 90 % od ukupnog broja, su čisto bacanje para i potpuno su nebitni. Uostalom otvaranjem novih Paradox naslova ka moderskoj zajednici takvi DLC-ovi postaju izlišni jer će biti besplatni kao modovi.

BTW Ovo sa UK je stvarno lame i definitivno neću da preorderujem igru.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 12:48   #74
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kozmetički DLC-ovi (sprite pack, flag pack, muzika...), koji čine 90 % od ukupnog broja, su čisto bacanje para i potpuno su nebitni. Uostalom otvaranjem novih Paradox naslova ka moderskoj zajednici takvi DLC-ovi postaju izlišni jer će biti besplatni kao modovi.

BTW Ovo sa UK je stvarno lame i definitivno neću da preorderujem igru.
Ipak je 11/65 tih DLC-ova gameplay change. Nekad su takve stvari bile deo pečeva, za džabe. Sad se svaki naplaćuje po frapantnih $10! To više nije ni mikrotransakcija.

Modova će biti svakako, samo ne odmah - trebaće možda i godina dok izađu, pritom će moderi morati da prerađuju posle svake ekspanzije da bi bilo kompatibilno, što PDX recimo ne radi uvek. Ali dok modovi ne izađu, mlatiće debelu lovu na DLC-ovima na kojima će zaraditi više nego na samoj igri.

Što ne mogu kao CD Project da rade i da taj mali dodatni sadržaj zapakuju u besplatni peč, meni nije jasno. Tj. jasno mi je, zinula guza za šuške, ali mi nije jasno dokle će igrači da trpe. Iz godine u godinu u DLC-u dobijaš sve manje i manje, nabidže cenu i mikrotransakcije se uvode u full igre koje to nikad ranije nisu imale. Što reče Miloš, ako se ovako nastavi biće kupiš pucačinu a zidovi beli i čičagliše iskaču pred tebe. E ako hoćeš WWII skin, plati $20, ako hoćeš Star Wars temu, plati $25. Jer ka tome se izgleda ide, kupiš igru koja je kost i koža pa ti posle plaćaj za nešto što je već trebalo da bude u igri.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 13:31   #75
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ni CDPR ne deli dodatni sadržaj za džabe, onih 13 "besplatnih DLC-ova" je samo marketinški trik da se pokažu kao "good guys" u suštini većina je samo kozmetika koja nikome apsolutno ne treba i 99% igrača ih ne bi ni kupilo osim ako dolaze uz neki "complete edition", uz par "questova" koji su izdvojeni iz osnovne igru čisto zbog tog marketinškog trika.

Pravi DLC-ovi za W3 koji donose novi sadržaj u igru koštaju 10 odnosno 20 evra. No, da ne idemo u off...

Čuj igrači da trpe... Zar je problem dati dodatnih 10-ak evra godišnje (ako sačekaš par meseci i ne kupiš DLC prvog dana) kako bi tvoja omiljena igra tokom godina dobijala novi i svež sadržaj? Sve košta, pa i održavanje igre tokom godina, ne radi CK2 ekipa i dalje na igri koja je izašla pre 4 godine samo za sok i sendvič. Uostalom većina "igrača" odavde ne plati ni osnovnu igru, a kamoli DLC-ove...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 13:59   #76
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Čuj igrači da trpe... Zar je problem dati dodatnih 10-ak evra godišnje (ako sačekaš par meseci i ne kupiš DLC prvog dana) kako bi tvoja omiljena igra tokom godina dobijala novi i svež sadržaj? Sve košta, pa i održavanje igre tokom godina, ne radi CK2 ekipa i dalje na igri koja je izašla pre 4 godine samo za sok i sendvič. Uostalom većina "igrača" odavde ne plati ni osnovnu igru, a kamoli DLC-ove...
Jeste problem kada si ti kupio igru i očekuješ da dobiješ punu igru a ne oseckanu koju posle krpiš sopstvenim parama. I to je generalno problem sa svim novim igrama - namerno seckanje sadržaja koje se potom dodatno naplaćuje.

Ako hoćeš nov i svež sadržaj, napraviš ekspanziju koju naplatiš. A svi ovi trikovi danas, pre-order, early access, DLC i slično su samo da ti izvuku novac iz džepa. I normalno je da se mušterija oseti prevareno pa se odluči za 'narodnu verziju' igre.

Uzmi samo neku stariju igru koju si voleo da igraš i primeni današnji model DLC-ova i ostalih trikova, šta bi ostalo od te igre?

Ako neće da rade za sok i sendvič, onda treba da zasuku rukave i odrade posao kako treba i para će da bude.

Evo sad prodaju DLC pass sa preorderom - da ti njima platiš unapred $20 pa da oni jednog dana izbace neki DLC koji ćeš ti moći da skineš. Mačka u džaku. Sa early access ili pre-order ti uglavnom imaš makar generalno ideju kako to što si platio izgleda. Ovde nemaš pojma a dao si $20.

Naravno da ne treba podržavati developera i treba ga ostaviti ga na soku i sendviču ako mu je primaran cilj da te odere što više može a da ti uvali nedovršenu igru. Slažem se ja, kapitalizam i ovce za šišanje. Ali ne moram ni ja da ćutim na tu zelenašku politiku, tolika ovca još uvek nisam.

I ljudi se bune, normalno. Jedina nada je da će biti dovoljno glasno pa da pomenute stvari uvedu kroz pečeve kako je i red a ne da 90% zemalja ima generičke portrete i imena u igri koja je zasnovana na istoriji (i već su radili 3 igre pre toga) pa da ja moram da plaćam za te ispravke.

Kako su do sad preživeli onda na tom sendviču i soku? HOI3 jedva da je imao neki DLC (danas ne možeš ni jedan da nađeš) pa su igru razvijali 4 godine i izbacili 3 ekspanzije sa razumnom cenom. Ne samo da im ništa nije falilo nego su upravo takvom politikom narasli od levog studija do najvećeg kad su u pitanju Grand Strategy igre.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 15:05   #77
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Umesto jedne ekspanzije koja bi koštala koliko i puna igra, ti dobiješ 4 DLC-a po 10 evra, u čemu je problem?

Jel' te neko bije po ušima da kupiš seasons pass unapred? Ne, ne moraš da ga kupiš sad, sačekaj da vidiš šta će doneti budući DLC-ovi pa ih onda kupi. Tačno je da ovako ne znaš šta dobijaš, ali zato to dobijaš upola cene.

Ne možeš da posmatraš trenutno stanje na gejming sceni kroz prizmu "sve je bilo bolje za vrijeme druga Tita". Razvoj igara je sve skuplja i skluplja rabota, ogromna konkurencija na tržištu jednostavno zahteva ulaganje u marketing bez koga praktično i ne postojiš, tako da se izdavači/developeri dovijaju kako da kroz prodaju izvuku što veći procenat uloženog kapitala i naravno zarade povrh svega toga. Jer svakome jer cilj profit, a ne izdavanje igara per se.

Naravno, ima jako loših primera ove prakse, ali baš ne bih svrstao Paradoxove igre u tu kategoriju. Ni sa jednom njihovom igrom se u startu nisam osećao preterano uskraćenim za nešto čega nije bilo u osnovnoj igri, a došlo je kasnije kroz DLC. Dakle, niko mi nije uvalio broken igru (osim možda HoI III), koja je postala igriva tek nakon što sam morao dodatno da se iskeširam.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 16:36   #78
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Umesto jedne ekspanzije koja bi koštala koliko i puna igra, ti dobiješ 4 DLC-a po 10 evra, u čemu je problem?

Jel' te neko bije po ušima da kupiš seasons pass unapred? Ne, ne moraš da ga kupiš sad, sačekaj da vidiš šta će doneti budući DLC-ovi pa ih onda kupi. Tačno je da ovako ne znaš šta dobijaš, ali zato to dobijaš upola cene.

Ne možeš da posmatraš trenutno stanje na gejming sceni kroz prizmu "sve je bilo bolje za vrijeme druga Tita". Razvoj igara je sve skuplja i skluplja rabota, ogromna konkurencija na tržištu jednostavno zahteva ulaganje u marketing bez koga praktično i ne postojiš, tako da se izdavači/developeri dovijaju kako da kroz prodaju izvuku što veći procenat uloženog kapitala i naravno zarade povrh svega toga. Jer svakome jer cilj profit, a ne izdavanje igara per se.

Naravno, ima jako loših primera ove prakse, ali baš ne bih svrstao Paradoxove igre u tu kategoriju. Ni sa jednom njihovom igrom se u startu nisam osećao preterano uskraćenim za nešto čega nije bilo u osnovnoj igri, a došlo je kasnije kroz DLC. Dakle, niko mi nije uvalio broken igru (osim možda HoI III), koja je postala igriva tek nakon što sam morao dodatno da se iskeširam.
Problem je u tome što nije taj odnos cena. Ekspanzija ne košta kao cela igra nego košta kao DLC, ponekad i jeftinije. Eto, u tome je problem.

Ne, sa season pass ne dobijaš ništa upola cene nego ti je to vaučer. Plaćaš isto, samo ovde daješ pare unapred na neviđeno. Ljudi se naravno žale zbog sveobuhvatne prakse sa DLC-ovima, ti slobodno brani svaki korak koji kompanija napravi - kao što ostali imaju pravo da se bune tako i ti imaš pravo da braniš.

Ja ne dajem pare za traljavo odrađen posao, ma koliko mi se igra ili studio sviđaju. Iz principa. Dobiće pare kad igra bude onakva kakvom je predstavljena i tada očekujem da to bude u core igri a ne da mi svako malo otključavaju sadržaj za pare.

Stanje u PDX naravno još nije alarmantno kao u nekim drugim kompanijama ali se i to od ove godine menja na gore. Slobodno ti brani miktrotransakcije, meni ne pada na pamet i ljudi dižu glas dok trapav nosi krčag, ne kada ga razbije - tad možeš da se buniš koliko hoćeš, on razbijen.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 10:14   #79
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ja jesam u suštini protiv te DLC politike ali ako pričamo o paradox-u većina njihovih DLC-ova je ono što ljudi na njihovom forumu traže a ne nešto što je namerno izostavljeno iz igre.

Kod nekih drugih kompanija potpuno se slažem da se neki delovi igara namerno izostavljaju iz vanile da bi se prodali preko DLC-a i tako igra naplatili skuplje.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 10:00   #80
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Aha šašavi ovi zapadnjaci. Ljudi zahtevaju te dlc ove čak i kozmetičke.
Fazon take my money.
Gledam stream i svi divljaju kad će preorder.
Reko šta je pa bitno nećeš da igraš igru pre drugih samo ćeš da je platiš pre ostalih. Ali stvar je u tome oni čekaju preorder dlc.
Ma kapitalističko potrošačko društvo. Zombiji.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Hearts of Iron 3 masteri Strateške igre 570 27.8.2015 14:08
Hearts of Iron East vs West. Auror Strateške igre 34 24.8.2014 22:59
Hearts of Iron: The Card Game Isko Strateške igre 2 7.2.2011 11:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com