![]() |
![]() |
|
|||||||
| Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#981 | ||
|
Deo inventara foruma
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.912
Zahvalnice: 1.359
Zahvaljeno 1.370 puta na 1.214 poruka
|
Citat:
Kinezi trenutno sa Si_Ca baterijama kidaju te "brendove", imas testove na netu pa pogledaj, razlika je bas velika ove godine, nema tu nikakvih lazi, prosto je baterija 6500-7500mAh mnogo jaca od 5000mAh i tu "bolja optimizacija" i brend nalepnica ne mogu da pobede fiziku. Moze Samsung sa 4000mah da drzi bateriju bolje nego Oppo sa 4500mAh ali nema sta da trazi protiv 7500mAh, sto testovi i potvrdjuju. Citat:
Nokia je bila veci brend od svih koje si nabrojao pa je propala, kao sto je Philips nekada bio sa televizorima... To sto pises o "velicini imena" danas ne znaci apsolutno nista. Kao sto je Samsung zamenio Nokiu i Philips, tako njega moze sutra da smeni neki Oppo ili Xiaomi. Da nije bilo politickih odluka, Huawei bi vec danas bio broj 1, daleko ispred jabuke i samsunga ali to je vec neka druga tema... |
||
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci: | ||
Љуша (12.5.2026) | ||
|
|
#982 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.701
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.108 puta na 870 poruka
|
Слажем се. Али стојим иза тога да телефон мора да има све напуцано да би био Флегшип категорија. За мене обични Ајфони нису Флегшип. Нек лепо спусте цену и ставе их у вишу средњу класу.
Самсунг и Јабука тешко да ће пропасти, јер не производи само телефоне. Нокиа је пукла јер нису имали ништа осим телефона. И колико се сећам имали су свој оперативни систем Симбиан. Кад су сви ишли на Андроид, они нису на време ухватили замах. Тако је пропала и Мајкрософтова Лумиа са својим оперативним системом. Андроид их је појео. |
|
|
|
|
|
#983 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.701
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.108 puta na 870 poruka
|
Узео брату Tecno Camon 30S за 9990 са доставом. За ове паре, телефон врх
![]() Овако на прву, јако добар Амолед екран. Солидно се види на сунцу. Тек је стигао пре сат времена. Па док све подесим ![]() У кутији фул паковање. Пуњач од 45 вати, слушалице и маска. |
|
|
|
|
|
#984 |
|
Intel Inside
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.910
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.413 puta na 7.272 poruka
|
Tecno je inače najprodavaniji brand u celoj Africi sa oko 40% tržišta.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci: | ||
Љуша (20.5.2026) | ||
|
|
#985 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.701
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.108 puta na 870 poruka
|
Врх
![]() Бруталан је телефон. За сада сам јако задовољан. Ево једна слика ![]()
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Љуша na korisnoj poruci: | ||
Lex987 (23.5.2026) | ||
|
|
#986 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
I afrikancima skočio standard ja sam mislio da oni još koriste 2g telefone na dugmiće. Kad ono imaju bolje telefone nego mi
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci: | ||
Љуша (20.5.2026) | ||
|
|
#987 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.701
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.108 puta na 870 poruka
|
Све је подешено на телефону. Остало само да побришем неке апликације које не требају. Телефон иначе има динамично острво. И овај телефон је погођен ајфонизацијом. Барем се скупи у тачку, није као код Ајфона.
Иде и заштитна фолија, нисам написао. Значи фул опрема, и више од тога ![]() Ма какав црни Ајфон, Самсунг, Шаоми............Текно је закон
|
|
|
|
|
|
#988 |
|
Intel Inside
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.910
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.413 puta na 7.272 poruka
|
Afrika ima slabo razvijen bankarski sistem i mnogi nemaju otvoren račun i platne kartice, tako da pametni telefoni bukvalno zamenjuju tradicionalne banke, zato se i dobro prodaju.
|
|
|
|
|
|
#989 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.701
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.108 puta na 870 poruka
|
Овај Самсунг отишао у к. Једино што им ваља је С25 ФЕ и Ултра. И можда онај плус. Пала је цена Ултре. Има за 885 евра. Ајде подношљива цена. Мада видим да је 25 Ултра 790 евра. Није вредно доплате 100 евра за 26.
Xiaomi 17 pro max 1900 евра. Ауу. Верзија од 512. Превише. Мада нема га на стању. |
|
|
|
|
|
#990 |
|
Starosedelac
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.282
Zahvalnice: 391
Zahvaljeno 394 puta na 264 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#991 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.701
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.108 puta na 870 poruka
|
Знам. Самсунг ће узети ко воли или ко неће да види даље од Самсунга.
|
|
|
|
|
|
#992 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.701
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.108 puta na 870 poruka
|
Вечерас сам мало чачкао Ајфон 15. И стварно сам разочаран квалитетом резолуције и екраном. Текно Камон 30С ми има лепшу слику. Како овај Епл шиша овце. Не знам за 16 и 17 да ли имају квалитетне боје и екран.
|
|
|
|
|
|
#993 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.435
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
|
Ja ne znam ni sto je ljudima mnogo bitan ekran na telefonu uopste. Nije to bioskopsko platno ili veliki TV, da na njemu hoces da gledas neki SF spektakl ili ne znam ni ja sta.
Sluzi svrsi skoro svaki ekran od telefona, sto se tice boja i rezolucije. Bitno je samo da je ekran dovoljno jak da po suncu moze da se koristi bez problema. |
|
|
|
|
|
#994 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.912
Zahvalnice: 1.359
Zahvaljeno 1.370 puta na 1.214 poruka
|
Ekran je pored chipseta verovatno najvažnija stavka na telefonu. U njega gledaš i naravno da od istog zavisi ugođaj. Osvetljenost, oštrina, kontrast, dubina boja, brzina odziva na dodir, pwm dimming... Sve to zajedno čini displej na telefonu mnogo prijatnijim za gledanje.
|
|
|
|
| Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci: | ||
Aibo (26.5.2026), Aleksandar Djurovic (25.5.2026) | ||
|
|
#995 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
pa da, to i pravi razliku u ceni ali eto ima kupaca kojim ne treba ništa posebno osim da radi na suncu kao i meni, ali ni to nemaju svi telefoni ja sam baš tražio da bude led da može na sunce da se vidi, ne znam kakva je sad situacija sa panelima koje koriste. Što bi reko moj drug treba mi komp samo da rade igrice u fazonu kao ništa specijalno, i to je bilo još pre minera kad nisu još bile grafičke 20e iz rudnika
|
|
|
|
|
|
#996 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.435
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
|
Citat:
Gledam ga i bitno mi je da mogu da sa njega mogu da vidim sliku/snimak, procitam vest... I to je to.Kakva dubina boja, ostrina i kontrast, najjeftiniji ekran bilo kog iole krstenog brenda zavrsava posao po svim tim pitanjima. Ko sto rekoh, necu gledati filmove na fonu. Ako igram igrice, bice neke laganije, za ozbiljnije mi je PC. Kamerice prave fotke kakve prave i volim da su korektne, ali nije mi bitno da ih na telefonu vidim u najpunijem sjaju. PWM dimming me ne zanima jer ne zurim u telefon dugo, iskreno ga nikad nisam ni primecivao, a uglavnom sam imao jeftine telegone. Brzina odziva - da, ok. To nisam pominjao, podrazumeva mi se. Pre svega sam se abvio time kakvu sliku displej daje.E, ali kod TV-a vec volim da je dobar, tu i te kako gledam kontrast. Nisam se smirio dok nisam kupio OLED pre neku godinu i ako ne moram, nikad vise necu uzimati nista sto nema true blacks. Sledeci ce samo morati da bude od ovih 55". A za telefon... Mislim, ja imam dobar ekran, AMOLED, 120Hz, rezolucija 2712x1220, ali ono... Bez rado bih taj ekran zamenio za neki losiji (dok god se vidi na suncu i ima ok odziv), a da nesto drugo bude bolje. Mada ni ne znam sta bih drugo bolje. Sve za sta ga koristim, telefon obavlja odlicno, mada ja nisam zahtevan korisnik, apsolutno. RN13 Pro 5G je u pitanju... Voleo bih verovatno malo manje strog fokus na kameri, jer cesto ne moze da uhvati ostro ceo kadar, vec samo ono sto fokusira, pa mnoge slike izgledaju kao da su portret. Ali to je bila cena da blenda bude sira i da slike u slabijem osvetljenju budu iznad proseka za cenovni rang. Kad vec toliko pricam o kameri, super bi bilo i da brze okida u nocnom rezim na Gcam, ali to bi prakticno znacilo da telefon mora da bude jaci, onda bi bio i dosta skuplji. Ne isplati se.
Poslednja ispravka: polarnimeda (26.5.2026 u 3:54) |
|
|
|
|
|
|
#997 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Citat:
Neka imena brendova zvuče "lepše" samo zato što si navikao na njih, obično nema tu neke "objektivne" lepote. Npr. Samsung meni zvuči rogobatno iako sam se potpuno navikao na taj brend...
|
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| [Android] Pomoc oko izbora Andoid telefona sa Qwerty | Sladjan85 | Aparati i oprema | 8 | 20.1.2013 15:51 |
| Gmail traži broj telefona | real022 | Internet tehnologije | 44 | 17.1.2013 0:37 |
| U servisu zamenili IMEI i serijski broj telefona?!?!?! | matke | Aparati i oprema | 4 | 22.6.2012 12:24 |
| Savet oko izbora grafičke za Core i3 konfiguraciju | bilderkg | ŠDK - Osnovne komponente | 14 | 18.8.2011 23:46 |
| Savet oko kupovine telefona za totalnog n00ba | Nash Knight | Aparati i oprema | 7 | 5.5.2007 16:52 |