Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2026, 19:47   #1
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 1.000
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 239 puta na 154 poruka
Određen forumom Mixtape

https://www.youtube.com/watch?v=aQoEd5rnxiQ

Ne nalazim na forumu da je neko posvetio malo prostora ovom remek delu, igra koja kratko traje a daje neverovatno mnogo. Teško je ovo žanrovski uopšte i svrstati. Ovo je više od igre, pravo tinejdžersko iskustvo.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2026, 9:05   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.653
Zahvalnice: 4.608
Zahvaljeno 3.943 puta na 2.460 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mixtape

Izgleda mi OK i zanimljivo, ali su odredjeni likovi i oko ovoga uspeli da naprave politicki diskurs. Razumem odredjene kritike i razumem problematicnu pozadinu igre (po onome sto sam citao), ali kao u uvek mislim da se o igri pljuje samo da se pljuje (kao i milion puta do sada)

Ali ajde, da odigramo prvo pa da vidimo sta je i kako. Ne izgleda mi nesto preterano drugacije od legendarnog Life is Strange (prvenac) i slicnih...interesantno je da te igre nisu dobile ovoliko pljuvanje a ova jeste.
Zivo me zanima
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2026, 11:07   #3
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.798
Zahvalnice: 1.643
Zahvaljeno 3.809 puta na 1.865 poruka
Određen forumom Re: Mixtape



Ovo i trajanje od 3h su najveći problem.

A verovatno je i woke do bola, no to je više normalizovano
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
player1 (12.5.2026)
Stara 12.5.2026, 13:06   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.910
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.413 puta na 7.272 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Teško je ovo žanrovski uopšte i svrstati.
Meni je teško da ovo uopšte svrstam pod video igre.

A najveća fora je što je woke Annapurna u vlasništvu ćerke Lerija Elisona.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2026, 16:36   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke


Ovo i trajanje od 3h su najveći problem.

A verovatno je i woke do bola, no to je više normalizovano
Ovo koga zanima najbolje da se zavali u krevet i pogleda neciji prelazak na Youtube.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2026, 17:00   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.653
Zahvalnice: 4.608
Zahvaljeno 3.943 puta na 2.460 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mixtape

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Ovo koga zanima najbolje da se zavali u krevet i pogleda neciji prelazak na Youtube.
Da li iste kritike vaze i za The Walking Dead, The Wolf Among Us i slicne ?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2026, 19:32   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.978
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Da li iste kritike vaze i za The Walking Dead, The Wolf Among Us i slicne ?
Nije ni za poredjene. Ove igre su igre, dok je nivo interakcije u Mixtape-u toliko povrsan da deluje da je tu samo reda radi, da ga ne zvali filmom.

Sustinski visokobudzetni Visual Novel.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
DeCoy (13.5.2026), polarnimeda (12.5.2026)
Stara 12.5.2026, 20:40   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Da li iste kritike vaze i za The Walking Dead, The Wolf Among Us i slicne ?
Nisu to kritike. Ako je dobra prica mozes da se zavalis i gledas, pogotovo ako igra nema mnogo gameplay elemenata.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2026, 21:12   #9
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 1.000
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 239 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Ovo treba odigrati i doživeti, igra je genijalna i krajnje jednostavna, scene koja vas direktno teleportuju u najlepse dane mladosti. U jednom momentu se smejete u drugoj plačete, toliko vas likovi i ambijent usisaju da je za magiju dovoljan jedan klik. Ah saundtrek je genijalan. Posle ovog naslova mogu reći samo da je Anapurna nešto najlepse sto se desilo u gejmingu. Njihovi naslovi su više od igre, to je iskustvo pravi art.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2026, 21:41   #10
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.653
Zahvalnice: 4.608
Zahvaljeno 3.943 puta na 2.460 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mixtape

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Nije ni za poredjene. Ove igre su igre, dok je nivo interakcije u Mixtape-u toliko povrsan da deluje da je tu samo reda radi, da ga ne zvali filmom.

Sustinski visokobudzetni Visual Novel.
Opet mislim da je nivo interakcije u pomenutim naslovima minimalan. Cak i izbori koji su glavna odlika tih igara uopste nisu neki izbori.

Po onome sto sam video igra je svakako manje interaktivna ali nivo interakcije ne menja cinjenicu da je ovo ipak igra u specificnom zanru a da su ljudi besni zato sto se nekima igra dopada i kako sme da im se dopadne....

Prica koja se vrti vec decenijama.

Uostalom, OK, visual novel...Ne vidim problem? I dalje ne vidim zasto bi to prizvalo toliko negativne reakcije. Doki Doki i jos stotine visual novela je na Steam-u sve sa jako pozitivnim recenzijama...Niko ne pravi problem.....


@polarnimeda

Naravno da je kritika, nije to nista lose, samo kritika. Ja svakako smatram da gledanje neke igre na Youtube, ma koliko ona bila minimalno interaktivna, nikako nije i ne moze biti isto. Po meni, naravno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2026, 3:46   #11
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Pa dobro, svakom svoje.

Ja sam se recimo odavno zasitio igara ciji prelazak ne predstavlja izazov i uglavnom igram souls-like igre ili nesto hororisticno, pa na nekoj hard tezini. U poslednje vreme Lies of P, Wuchang Fallen Feathers, Dead space remake, The Last of Us 2, trenutno Hollow knight Silksong koji je na momente brutalan (ne mozes da maltene neograniceno nabudzis lika i sebi olaksas), ali uzivam. I cekaju me Black Myth Wukong, Stellar Blade, Jedi Survivor, RE Requiem i jos ponesto.

I onda ako mi se dopadne neka mirnija igra u kojoj je prica 90% iskustva, mogu i da odmorim prste i mozak. Ukljucis uvece neciji prelaz bez komentara, stavis 4k @60hz, podesis sleep na TV-u i lagano... Mada ono, kapiram i prednosti igranja takvih igara, svako ima svoj pejs, koliko dugo zeli da upija neku scenu i slicno. Odigrao sam ne tako davno Life is strange, bilo je OK, za promenu.

Ali, ako cemo iskreno, mnogo cesce se u tim situacijama, kad hocu pricu bez da drzim gamepad, opredelim se za neki film ili seriju, ne za YT. Ali ono, ako mi se nesto bas svidi, pogledacu. Malo mi je falilo da odgledam Hellblade 2, ali sam odustao od te ideje (dovoljno mi je bilo sto sam odigrao prvi deo).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2026, 9:00   #12
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.653
Zahvalnice: 4.608
Zahvaljeno 3.943 puta na 2.460 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mixtape

I meni tako dodje ponekad, padne mi neka "minimalna" igra kao kec na desetku kad hocu da se odmorim

A neki put me uzasno smori, sve zavisi od raspolozenja iskreno

Videcemo jos za ovo, rekoh da nisam igrao samo su mi ove kritike (i jedne i druge) jako sumnjive

A internet ko internet
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2026, 14:01   #13
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.584
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.219 puta na 1.371 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Meni je vrlo smesan marketing oko ove "igre", kao mala indie igra, a ono iza nje stoji milijarderka koja drzi Anapurna Interactive (mladjana dama iz dinastije Elison) gotovo svi "gaming" sajtovi su dali 10ke (ispada da je ovo cudo u rangu Zelde ) mnogi yt recenzenti (Shill Up je jedan od njih) botuju za ovu "igru" danima...a onda odes na Steam i vidis da i pored svih thih placenih recenzija Mixtape jedva nagurao nesto vise od 2K igraca...

Ovde nema ni G od gameplaya, jedino vredno je muzika, igra se igra sama , dijalog je ala 2026 ( a ne 90s kao sto bi navodno trebalo da bude) nema nikakve inicijative ni konsenkvenci, prosto ovo je visual novela ili film od tipa tri sata.

Nema ovde realno nikakvog "wokness-a" (vise ima onog creepinesa koji je danas prisutan na zapadu) nego je ovaj Mixtape savrsen primer gaming industrije in 2026, ako se slucajno GTA VI ne pojavi ove godine, ova "igra" ima da nagura zilion nagrada na game award-sima i slicnim, jer je ovaj Mixtape savrsen primer onog naziva "industry plant"
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2026, 14:53   #14
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.825
Zahvalnice: 313
Zahvaljeno 1.552 puta na 1.072 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Činjenica da je vlasnik Anapurne milijarderka ne menja činjenicu da je ovo 'mala indie igra' (developer ima samo 15ak zaposlenih). Taj publisher ima jedan od najboljih i najraznovrsnijih kataloga na Steamu. Da Team Cherry bude publisher sledećeg Assassin's Creed naslova nećemo njega svakako nazvati indie naslovom.

Lično nemam nikakav problem što je igra ovakva kakva jeste. Odigrao sam desetak odličnih VN igara i uživao u njima mnogo više nego u mnogima sa 'normalnim' gameplay elementima. Bolje i ovo nego da su ih na silu ubacili samo da bi bili tu. Ovako ljudi bace pogled na kritiku i znaju šta mogu da očekuju i na osnovu toga da li je ovo za njih i vredi li para.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
rendzer25 (14.5.2026)
Stara 14.5.2026, 8:47   #15
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 1.000
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 239 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Treba čovek da bude baš zlonameran da ovo hejtuje, nisu tamo svi prodani ćaci kao u srbistanu da pišu svašta ako im se ponudi sendvič, Anapurna i developeri koji su blisko sarađivali sa njom su proizveli remek dela kao što su Cocoon, Stray, Outer Wilds, Journey, Limbo, Inside, Abzu, Sword of the Sea, i na kraju Mixtape. Kome se ovo ne sviđa u redu, neka igra neki azijski grind od 100 sati dok mu ne sagore ono malo sivih ćelija što mu je ostalo, a ovu drugačiju formu interaktivne umetnosti neka ostavi na miru.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2026, 16:46   #16
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.910
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.413 puta na 7.272 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

U pravu si, IGN se ne prodaje za sendviče, samo za pare.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2026, 17:52   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Ja kad hocu da dobijem utisak kakva je neka igra odem na IGN review na youtube, pogledam odnos like/displike-ova i procitam desetak top komentara na ocenu koju je dobila.
Po kolicini sprdnje vidis na cemu si.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2026, 20:43   #18
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.584
Zahvalnice: 500
Zahvaljeno 3.219 puta na 1.371 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Annapurna koja se ovde hvali je nestala 2024 godine kada je gazdarica uspela da otera gotovo sve kljucne ljude (jer ocigledno nepo beba nema pojma o gamingu i toj industriji) pod cijim okom su gotovo sve one igre koje se gore pominju izdate (dake pre 2024te) i koji su se reaoganizovali i prosle godine otkupili onaj Private Division od strane Take Two, rebrandovali u Fictions i sada imaju punu slobodu.

Ova sadasnja Annapurna koja izbacuje ovakva remek dela tj "10/10 " poput ovog Mixtape-a nema vecih dodirnih tacaka sa Annapurnom iz "golden day". Mogu neki ljudi ovde da se nadju uvredjeni koliko zele ali cinjenica je da ove visoke ocene nisu realne nego naduvane od strane ljudi koji placeni da astro turfuju ovu igru.

Mixtape je finansiran dobrim delom od vlade drzave Australije (tj gradjana koji placaju porez) sa je jedne strane a sa druge od strane od miljarderke/nepo bebe, taka da prica od nekakvom skormnom timu i budzetu nemaju veze sa vezom, pa sam novac koji je potreban da bi se lincencirala sva muzika koja se cuje u igri je veci nego celi budzet nekog (zapravo) indie studija koji je radio pod Annapurninim patronatom.

2026 je, internet je sirok pojam tako da su inforamacije javno dostupne...malo se treba informisati.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
player1 (15.5.2026)
Stara 15.5.2026, 22:30   #19
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.653
Zahvalnice: 4.608
Zahvaljeno 3.943 puta na 2.460 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mixtape

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Ja kad hocu da dobijem utisak kakva je neka igra odem na IGN review na youtube, pogledam odnos like/displike-ova i procitam desetak top komentara na ocenu koju je dobila.
Po kolicini sprdnje vidis na cemu si.
Uf, da sam ja slusao kuknjave i hvalospeve na osnovu like/dislike ili top komentara, zaj*ebao bi se za dosta naslova
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2026, 3:24   #20
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Mixtape

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Uf, da sam ja slusao kuknjave i hvalospeve na osnovu like/dislike ili top komentara, zaj*ebao bi se za dosta naslova
ali ako ne slusas, onda ces se cesto i zeznuti, a ja vec visak igara i manjak vremena, da bi isprobavao sve i svasta, nazalost.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com