![]() |
![]() |
|
|||||||
| Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije... |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#82 |
|
Starosedelac
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.849
Zahvalnice: 662
Zahvaljeno 713 puta na 535 poruka
|
Zanimljiva ideja Todos-e. Jesi li pokušavao više puta ili ti je ovo jedini pokušaj? Nadam se da si probao sa raznim podešavanjima aparata i tako smatram da si mogao da napraviš jasniju fotografiju.
Mačka ti je ispala super fokus je dobar, pozadina dobra, samo baš kasapljenje životinja tako i ljudi nije baš prihvatljivo. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci: | ||
todos (31.1.2015) | ||
|
|
#83 |
|
Deo inventara foruma
|
U pitanju je krop. Postaviću originalnu sliku bez ikakve obrade. Umetničko izražavanje u pokušaju, nije nikakvo kasapljenje. Inače na drugom forumu sam dobio kritiku za mačora da je omašen fokus tj da je na nosu a treba da bude na oku.
Pokušavao sam više puta i od deset fotografija ovu sam uzeo u razmatranje, nekako nije uspevalo da ja budem u fokusu već česma. Pokušavao sam i ručnom manipulacijom ali kad škljocnem aparat u trenu stavi fokus ispred mene. |
|
|
|
|
|
#84 |
|
Deo inventara foruma
|
Original mačor!
|
|
|
|
|
|
#85 |
|
Deo inventara foruma
|
My Aunt! Canon 60mm USM, Portrait, 1/100, 2.8
|
|
|
|
|
|
#86 |
|
Deo inventara foruma
|
Zorica baš ume da pozira!
|
|
|
|
| Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci: | ||
|
|
#87 |
|
Veteran
Član od: 4.11.2006.
Poruke: 581
Zahvalnice: 414
Zahvaljeno 566 puta na 231 poruka
|
Umije da pozira ali ti je fotka podeksponirana. Mozda je do mog monitora...
![]() Opet, s mackom iznad imas kontra problem - on ti je pregorio. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darijan zivkovic na korisnoj poruci: | ||
todos (23.2.2015) | ||
|
|
#88 |
|
Deo inventara foruma
|
Ako si mislio podešavanje na -1, da! Kako si to video?
Kad slikam u sobi ako stavim exposure na -1 deluju mi prirodnije fotografije, međutim kad je na nuli javlja se žutilo. Možda je do drugog podešavanja i moje neiskustvo je prisutno. |
|
|
|
|
|
#90 |
|
Deo inventara foruma
|
Možda treba malo da poradim na obradi takve fotografije?!?
|
|
|
|
|
|
#92 |
|
Deo inventara foruma
|
Moram da tražim podešavanja u kućnim uslovima sa sijaličnim osvetljenjem! Baš nikako da se snađem!
|
|
|
|
|
|
#93 |
|
Starosedelac
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.849
Zahvalnice: 662
Zahvaljeno 713 puta na 535 poruka
|
Todose svakako treba da poradiš na tehnici fotografisanja i podešavanjem aparata. Na ove zadne dve fotke se vidi napredak. Vežbaj i doće sve na svoje.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci: | ||
todos (23.2.2015) | ||
|
|
#94 |
|
Deo inventara foruma
|
Moja prva prava živuljka!
![]()
|
|
|
|
|
|
#95 |
|
Član
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 406
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 242 puta na 173 poruka
|
Probaj da podesiš, recimo ... balans bele. Ako koristiš obične sijalice, probaj Tungsten. Ako koristiš fluorescentne sijalice, probaj Fluorescent. Ako koristiš RAW, igraj se malo u softveru. RAW uvek možeš da prepraviš.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci: | ||
todos (23.2.2015) | ||
|
|
#96 |
|
Deo inventara foruma
|
One sijalice uvijene tzv jeftine. Izgledaju bele a svetlost kao da je malo žućkasta. Slično običnim sijalicama. Nije lako podešavati ni B&W ne znam na koju stranu da vučem.
Za neko čudo od ovih ispucanih 1000 ni jednu nisam u RAW. A trebalo bi da konačno počnem i sa tim. Da li da idem sa običnim ili RAW - L? |
|
|
|
|
|
#98 |
|
Član
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 406
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 242 puta na 173 poruka
|
U JPG-u je veoma teško naknadno podesiti pravilan balans bele, bez dobrog softvera. Zato je tu RAW. Možeš koristiti i RAW+L, imaćeš i JPG i RAW, i možeš da učiš kako da podesiš razne parametre. Šteta je kupiti DSLR a ne koristiti sve njegove mogućnosti. Ova fotka gore, Zorica, ima još gomilu detalja koji bi se mogli izvući iz RAW fajla.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci: | ||
todos (24.2.2015) | ||
|
|
#99 |
|
Starosedelac
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
|
Imas nekakvo cudno prelivanje cyan i magente po belim delovima macke. Sto mu raspali direktiva blic? Verovatno su ti zato i hajlajti pregoreli.
Sto se tice fokusa, receno ti je ispravno, fokus je na nosu a trebao bi da bude na oku. Slika bake je "stresena" u kompletu joj fali ostrina, kao da ti je ruka zadrhtala ili je zatvarac bio spor. Sto se tice psa, istina je da je podeksponirana i rekao bih da je za nijansu topliji WB, probaj u programu koji koristis da mic po mic temp slajder pomeris u levo ka plavom a tint slajder takodje u levo takodje micni u levo ka zelenom dok ne dobijes belu dlaku priblizno beloj jer predpostavljam da bi trebala biti bela, mada ne znam, mozda i gresim. Pomeri malo ekspoziciju u desno i otvori senke u + dok se ne pojave detalji "levog" oka, spusti malo hajlajt u - mada ce ti opet ostati ta crna komadina oko levog uveta. Koristi RAW format, imaces daleko vecu kontrolu u obradi, pocni da se navikavas ako vec nisi. Poslednja ispravka: Snipe (25.2.2015 u 0:24) |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Snipe na korisnoj poruci: | ||
todos (25.2.2015) | ||
|
|
#100 |
|
Deo inventara foruma
|
Zadao si mi zanimaciju za popodne. Na zalost jos nisam poceo sa RAW ali cu poceti. Tacno je lutam sa podesavanjima, tj po nekad jednostavno zaboravim da promenim parametre i ukapiram kad je sve gotovo ili prodje prilika. Hvala na savetima.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Ptičica | dbaja | Fotografija | 9 | 24.10.2008 10:49 |