Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2006, 2:25   #1
davidian
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Somewhere in the desert
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Talking Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Ah jedva sam docekao da se ovo pojavi, posto sto se tice mene od Syberie nije izaslo nista toliko zanimljivo ne racunajuci tu Sam&Max Ep1 i Bone-a (nema teorije da me neko ubedi da se nesto sto zavrsis za manje od sat vremena moze racunati kao ozbilja igra). Tamo gde je prvi deo stao ovaj se nastavlja, nas junak Brain je na letovanju sa njegovom starom poznanicom Ginom koju opada zapada u frku. Ceo koncept price je ostao isti : vazemaljci su tu, jedino je mafiju zamenila odmetnuta frakcija vojske. Zar treba vise?

Grafika je prelepa. Rucno crtane pozadine sa likovima koji su u medju-animacijama 3d modelovani i doradjeni toon shader sto izgleda sasvim fino. Mozda ce se neko zaliti sto zauzima 6+Gb, ali kad prvog momenta vidi kvalitet tih slika i pozadina ostace bez daha. Kakve 3d ultra mega moderne pucacine sa najboljim efektima i ko zna cime i dalje nista ne moze da oduzme dah kao rucno crtana avantura. Sto se tice zvuka on je na zavidnom nivou. Glasovi su fer odradjeni, dok efekti i muzika koja prizma celu igru stvaraju dozivljaj kakav se retko vidja.

Sto se tice igrivosti ona je odlicna zagonetke su logicne i ne preterano teske, samo treba pratiti pricu i malo ukljuciti mozak. Evo ja sam zavrsio za dan i po (ali sam posteno zagrejao stolicu ). Prepuna je zanimljivih razgovora i iako ih ima nebitnih treba procitati sve necete zazaliti. Pogotovo ne treba propustiti da se procita sta sve moze pisati kad neki predmet ne moze da se iskoristi na necemu (ne komentare briana nego tipa "use bottle on...", ah monkey island gde si). Kad sam vec pomenuo Monkey island da kazem i ovo. Poslednje 6 poglavlje predstavlja (bar po meni) omaz legendarnom monkey islandu i to toliko da skoro bode oci (ali ne smeta). Polazeci od toga da je Brian obuce kao Guybrush u 3 delu rekao bih, do kometara pirata.

E sada dolazi losa stvar. Dokle ce vise da prave takve gluposti sa igrama, shvatam ja da su tu velike pare u pitanju. Ali da se ubijes od igranja i saznas da igra jednostavno nema logican zavrsetak, nego je ostavljena rupa otprilike isto onolika kolika i u Half-lifeu. Sve do samog kraja me je odusevljavalo, ali kraj. Da je bio neko pored mene od ljudi koju su napravili ovu igru popio bi momentalno pesnicu u facu. Nego ja preterano oduzih ovo. Kome smeta nek ne cita ali bio sam stvarno pod utiskom i moradoh da napisem ovoliko. Slobodno zanemarite to sto nema kraja, vredi odigrati i bez tog. Malo cete se osecati prevareni ali sta je tu je.
davidian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 3:04   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Citat:
davidian kaže:
Ah jedva sam docekao da se ovo pojavi, posto sto se tice mene od Syberie nije izaslo nista toliko zanimljivo ne racunajuci tu Sam&Max Ep1 i Bone-a (nema teorije da me neko ubedi da se nesto sto zavrsis za manje od sat vremena moze racunati kao ozbilja igra).
Ne mogu da komentarisem igru jer jos nisam odigrao dvojku(ponovo igram keca da obnovim gradivo), ali nikako ne mogu da se slozim sa tvojom prvom recenicom. Ili si uber pametan pa svaku avanturu mozes da zavrsis za manje od sat vremena ili ne igras puno avantura. Bas me zanima koliko minuta ti je trebalo za Keepsake. A od Syberie(koja je po meni nista specijalno) se pojavila gomiletina dobrih i kvalitetnih avantura koje su cak bolje od nje.
Svako ima pravo da iznosi svoje misljenje ali reci da se nije pojavilo nista zanimljivo(ili suvise lako) za 4 godine je malo neozbiljno.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 10:44   #3
davidian
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Somewhere in the desert
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Citat:
Shlaymara kaže:
Ili si uber pametan pa svaku avanturu mozes da zavrsis za manje od sat vremena ili ne igras puno avantura. Bas me zanima koliko minuta ti je trebalo za Keepsake. A od Syberie(koja je po meni nista specijalno) se pojavila gomiletina dobrih i kvalitetnih avantura koje su cak bolje od nje.
Svako ima pravo da iznosi svoje misljenje ali reci da se nije pojavilo nista zanimljivo(ili suvise lako) za 4 godine je malo neozbiljno.

1. Sve sto sam napisao je moje subjektivno misljenje sto sam i vise puta naveo sto samo po sebi znaci da ne mora da se slaze sa tvojim. Zar ne?

2. Ako ti je trebalo vise od dva tri sata da predjes Sam & Max-a ili Bone-a onda se malo zapitaj. Samo sam njihovu duzinu komentarisao. A sto se tice Runaway imao sam i nedelju i ponedeljak slobodne dane pa nisam imao sta pametnije da radim.

3. Sto se tice keepseeka, nisam ga ni presao jer mi se jednostavno ne svidja da ne kazem nesto prostije.

4. Sta se to pojavilo od Syberia 1 i 2, da je toliko kvalitetno sa pricom, zagonetkama, pogotovo crtezom. Jedino sto me je odusevilo bio je Fahrenheit ali ne kvalitetom igre nego rezijom koja je odradjena fantasticno.

P.S. sledeci put procitaj malo bolje sve, pa sedi i razmisli pre nego sto napises. Aj uzdravlje
davidian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku davidian na korisnoj poruci:
Stara 26.12.2006, 12:53   #4
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Da se ova tema ne bi pretvorila u nesto slicno temama gde se komentarise kuzmina kolumna, necu odgovoriti nista.
Reci cu samo da se slazem u vezi Fahrenheita.
Toliko.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 15:22   #5
davidian
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Somewhere in the desert
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Citat:
Shlaymara kaže:
Da se ova tema ne bi pretvorila u nesto slicno temama gde se komentarise kuzmina kolumna, necu odgovoriti nista.
Reci cu samo da se slazem u vezi Fahrenheita.
Toliko.
Drago mi je, sto ima jos neko ko se slaze da forumi nisu za prepirku i svadju. Nije mi ni bila namera to.

Nego ozbiljno nabavi igru i odusevices se bar nekim delovima.
davidian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 0:43   #6
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Ebote, par dana nisam citao adventuregamers i "gru", osinu me k'o grom iz vedra neba Runaway2.
Samo kad bih skontao gde da je nabavim, ali polako, nabavice se.
Prvi deo je dobar, a zamerke upucujem na ono sto me najvise nervira u pojedinim avanturama, a to je da lupom moras po ekranu traziti item da bi se pokazala strelica na njemu.
Ostalo je sve super.
Drugi deo cu se potruditi da nabavim, pa cu komentarisati.

I da, Syberia jeste dobra igra (dobra, ne odlicna) i posle nje je bilo naslova vrednih paznje.
Myst 5 - legenda bio i ostao od prvog do poslednjeg dela.
Ima tu jos nekoliko, ali nije to tema foruma.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 16:51   #7
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Citat:
davidian kaže:
Sta se to pojavilo od Syberia 1 i 2, da je toliko kvalitetno sa pricom, zagonetkama, pogotovo crtezom. Jedino sto me je odusevilo bio je Fahrenheit ali ne kvalitetom igre nego rezijom koja je odradjena fantasticno.
Evo npr. Still Life i The Moment of Silence. Ni Ankh nije bio los, mada vise podseca na crtani film . A o Fahrenheitu mislim sve najbolje, briljantna u svemu, ne samo "reziji". Pocevsi naravno od neobicne, super zanimljive price, odabira muzike do totalno nekonvencionalnog gameplay-a (u najpozitivnijem smislu reci) i sjajne sveukupne atmosfere. Igra ili bolje receno interaktivni film kakav se samo pozeleti moze.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 22:09   #8
davidian
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Somewhere in the desert
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Stil life sam i naveo, (tj. nekonvencionalni nastavak Post mortema). A sto se tice fahrenheita sem kako ti rece "rezije" i koliko toliko price nema nista dobro u toj igri, to je moje misljenje i nema potrebe da se trudis da ga menjas.
Moj odnos prema tome je takav sto volim ciste P&C avanture ostalo me nesto previse i nezanima. Ali nema veze tu smo da razmenimo misljenja Bar se jos neko pored Shlaymara ubacio u diskusiju.

Nije valjda da niko jos nije igrao?
davidian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 22:56   #9
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Runaway 2: The Dream Of The Turtle

Malo sam poceo da igram ovo.Deluje bas zanimljivo.Za opustanje.Zaglavio sam se odmah na pocetku kod onog mosta sto nece da ga predje .Necu da cujem resenje...Malo cu se pomuciti...
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, runaway, runaway 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com