Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2007, 23:07   #1
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Avanture po defaultu

Posto je Zoran845 predlozio da se otvori tema u kojoj bi se raspravljalo o tome sta je avantura po defaultu (recimo), a i da ne bi spamovali u temi o BS, evo je...

@Zoran

Moja greska, iz onog "ne razumem" sam ukapirao da ti ne razumes sta Nillaith kaze...

Poslednja ispravka: caine (6.8.2007 u 3:58)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 7:25   #2
Atena Palada
Član
 
Član od: 24.3.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

@ Zoran845
Pošto sam malo kratkovid i zaboravan, molim te da mi navedeš mesto gde sam rekao da Tomb Raider nije avantura

Nisi direktno, ali po tvojim nekim stavovima Tomb Raider nije avantura, jer se tu na svakom koraku gine
Atena Palada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 13:46   #3
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Atena Palada kaže: Pregled poruke
@ Zoran845
Pošto sam malo kratkovid i zaboravan, molim te da mi navedeš mesto gde sam rekao da Tomb Raider nije avantura

Nisi direktno, ali po tvojim nekim stavovima Tomb Raider nije avantura, jer se tu na svakom koraku gine
Slaba ti je dedukcija. Jedna od igara koje najvise volim je (spremi se da padneš u nesvest!) - Prince of Persia (1990) [kao i Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame (1992?)], a i dan-danas kad me neko naljuti (kao ti onomad, sa ONOM izjavom) ja odigram partiju rimejka "Wizard of Wor" (nije War, nego Wor, da ne mislite da sam pogrešio) - čista akcija - i odmah mi je lakše.

E, sad, kad sednem za komp i pustim ("čistu") avanturu, zadnje što očekujem je da će da me prebije siledžija sa ramenima kao trokrilni orman ili da upadnem u neku rupu i sj***m se!

U tome je poenta svega sto sam do sada na ovu temu rekao. Jedan lik iz oblasti života o kojoj je STROGO zabranjeno govoriti na ovom forumu bi sad rekao: "Je l' jasno?", ali ja to neću.

Pozdrav i nemoj da mi zameriš, jednostavno si me žacnula u živac.

P.S. Imam Tomb Raider, ali je još nisam odigrao.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 7:46   #4
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
zasto Tomb Raider i Prince of Persia ne spada u avanture...znaci sve ono o cemu se do sad oftopicarilo po ostalim temama.
Pa, mislim da i TB i PoP samo tehnicki spadaju u avanture, jer su akcione avanture... Naravno, svi znamo da to nisu prave avanture.

@Shlaymara

Necu vise da te vucem za misa
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 18:08   #5
Atena Palada
Član
 
Član od: 24.3.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Nisam ti zamerila nisha, niti mi je bio cilj da se s nekim owde svadjam, samo sam rekla da je meni zanimljivije ako mi iskochi Game Over, load game....
Aw bilo, proshlo idemo dalje
Atena Palada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 18:27   #6
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Uh, da se razumemo, ja sam Tomb Raider navela kao primer, niko ga pre mene nije spominjao.

I da, zna da iznervira kada umres usred avanture i shvatis da ti je poslednji save od pre 3 sata Ali tada postane jasno da u toj igri nije lose cuvati na svakom koraku
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 19:56   #7
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Nillaith kaže: Pregled poruke
I da, zna da iznervira kada umres usred avanture i shvatis da ti je poslednji save od pre 3 sata Ali tada postane jasno da u toj igri nije lose cuvati na svakom koraku
Pa da, kao sto sam ranije rekao, ok je postojanje game overa u avanturi ako igra napravi autosave pre pogibije. Ipak, kad covek igra avanturu ne ocekuje da ce da umire na pola sata...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 23:19   #8
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Istina Mozda ja imam drugaciji pogled na sve to zato sto mi je Broken Sword 2 bila prva p&c avantura, pa mi je nekako normalno izgledalo da umrem usred igre. I jos mi posle bilo cudno kako se u drugim igrama ne umire :P
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 0:04   #9
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

U starim avanturama Sierre(Space quest,King's quest) se gine na svakom koraku...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 0:15   #10
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ipak, kad covek igra avanturu ne ocekuje da ce da umire na pola sata...
Amen.


Citat:
Nillaith kaže: Pregled poruke
Istina Mozda ja imam drugaciji pogled na sve to zato sto mi je Broken Sword 2 bila prva p&c avantura, pa mi je nekako normalno izgledalo da umrem usred igre. I jos mi posle bilo cudno kako se u drugim igrama ne umire :P
A meni je prva avantura bila "Complete Waste of Time": muvanje po lavirintima, zezanje, ludilo, ni traga od opasnosti, a kamoli umiranja...

Posle sam odigrao i preostale dve Pajton avanture, pa "The Curse of Monkey Island", pa "Grim Fandango" a šesta avantura je bio baš "Broken Sword: The Shadow of the Templars".

Tu sam, kad sad pogledam, prvi put video sopstveni nadgrobni spomenik u jednoj avanturi, i biće da je podsvest proradila kad sam se onoliko uskopistio zbog pravdanja "smrti" u avanturama.

Eto razloga, a nisam ni bio svestan toga.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 16:33   #11
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Propeler kaže: Pregled poruke
kad sam vec tu da pitam... Jel moze neka preporuka shta sad odigrato od avantura a da je novije. Poslednje shto sam odigrao je Tunguska. I sve bitnije avanture pre nje. Jel izashlo neshto dobro u medjuvremenu od Tunguske pa na ovamo da vredi? Thx.
Hm... Probaj Ankh 2, Runaway 2, Dead Reefs i obavezno Sam & Max: Season 1 (je l' dovoljno? ).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Propeler (23.9.2007)
Stara 23.9.2007, 18:07   #12
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

@ caine
Jeste hvala. R'away2 sam odigrao a za ove ostale, osim Sam & Maxa, nisam cuo. Thx
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 18:17   #13
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Propeler kaže: Pregled poruke
Jeste hvala. R'away2 sam odigrao a za ove ostale, osim Sam & Maxa, nisam cuo. Thx
Pa ako nisi ranije cuo za Ankh, mozda je bolje da prvo odigras 1. deo, jer je 2. pre ekspanzija, nego nastavak.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 14:34   #14
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

kad sam vec tu da pitam... Jel moze neka preporuka shta sad odigrato od avantura a da je novije. Poslednje shto sam odigrao je Tunguska. I sve bitnije avanture pre nje. Jel izashlo neshto dobro u medjuvremenu od Tunguske pa na ovamo da vredi? Thx.

Poslednja ispravka: Shlaymara (23.9.2007 u 18:29) Razlog: Izbacen prvi deo posta koji nema veze sa temom
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 13:27   #15
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
U sustini, ti si upravo rekao ovo: "Ja sam, u nedostatku dobrih avantura, resio da igram najbolju (po misljenju vecine) avanturu ikada. Nije mi bas logicno, ako volis da igras avanture, ovo bi trebalo da je obavezna lektira.
Pa nikako nisam ranije uspeo da je nabavim. A i imalo se sta igrati od avantura tih "dana", nije bila oskudica kao sada...
Nemoj ti mali mene da ispitujes oko mog avanturistickog staza .

Evo moje liste predjenih avantura (P&C i njima slicnih, dakle ne arkadnih mada sam i ovih presao milion):
Myst 1 3 i 4, Syberia 1 i 2, Longest Journey 1 i 2, Broken Sword 1 2 i 3, Sherlock Holems Earring i Awakened, Post Mortem, Still Life, Return To Mysterious Island, Fahrenheit, Agatha Christie ATTWN, Scratches, Secrets Of Da Vinci, Paradise...
A sada cekam da nabavim Dead Reefs i Secret Files Tunguska (deluju mi zanimljivo) i naravno izlazak novog Sherlocka...
Ne mogu bas svega da se setim... . Ima tu jos mnogo manje poznatih...

A sto se tice obavezne lektire nisam je obavezno citao u srednjoj skoli, uvke sam nekako eskivirao...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 13:42   #16
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Evo moje liste predjenih avantura (P&C i njima slicnih, dakle ne arkadnih mada sam i ovih presao milion):
Myst 1 3 i 4, Syberia 1 i 2, Longest Journey 1 i 2, Broken Sword 1 2 i 3, Sherlock Holems Earring i Awakened, Post Mortem, Still Life, Return To Mysterious Island, Fahrenheit, Agatha Christie ATTWN, Scratches, Secrets Of Da Vinci, Paradise...
A sada cekam da nabavim Dead Reefs i Secret Files Tunguska (deluju mi zanimljivo) i naravno izlazak novog Sherlocka...
Ne mogu bas svega da se setim... . Ima tu jos mnogo manje poznatih...
Vidim da preferiras "ozbiljne" avanture, sto bi znacilo da nam se ukusi bitno razlikuju. Na mojoj Top 5 listi se nalaze cetiri avanture od Lucas Artsa, uglavnom zbog humora i vizuelnog izgleda.
Anyway, cenim da ce ti se Grim svideti. Obavezno javi utiske.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 16:28   #17
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Vidim da preferiras "ozbiljne" avanture, sto bi znacilo da nam se ukusi bitno razlikuju. Na mojoj Top 5 listi se nalaze cetiri avanture od Lucas Artsa, uglavnom zbog humora i vizuelnog izgleda.
Anyway, cenim da ce ti se Grim svideti. Obavezno javi utiske.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke

Nije loša? Mora da se šališ: za igru koja je objavljena 1998. je fenomenalna. Odlična je (maltene) i po današnjim merilima.

GF se igra u 640 x 480 po difoltu.


Ja volim i jedne i druge, a blagu prednost dajem tzv. "cartoon adventures".

Pa mozda sam odigrao 2-3 crtane avanture (bese to davno)...
Ne mogu se po kvalitetu meriti sa ozbiljnijim, po mom misljenju, plus im je jedino humor...
Znaci ne moze da se bira rezolucija, vec je igra (GF) odradjena u 640x480...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 19:21   #18
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ako je grafika krsh, to mi nije toliko bitno, pre mozda godinu dana sam odigrao Broken Sword 1. deo, znaci grafika je bila crtana rukom, kao crtaci za decu mladju od 7 godina...
Meni je cartoon grafika mnogo lepsa (melem za oci ) od ''realisticne''. Jes' da je neozbiljna, al' je prelepa. Npr, grafika iz Monkey Islanda 3 mi se svidja vise od one iz relativno novog Nibirua, koji ima realisticnu, dosta ishvaljenu grafiku.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Pa mozda sam odigrao 2-3 crtane avanture (bese to davno)...
Ne mogu se po kvalitetu meriti sa ozbiljnijim, po mom misljenju, plus im je jedino humor...
Mislis ne mogu da se porede po glavolomkama, ili po prici/atmosferi?
Koliko sam ja primetio, sve p&c avanture, po tezini i kvalitetu zagonetki ne mogu da se porede sa Mystolikim avanturama, ali mogu medjusobno... Cini mi se da nema veze u kom je maniru radjena grafika. Naravno, neka je teza od druge, ali nezavisno od grafike. Npr, Discworld je, po meni, jedna od najtezih p&c avantura, a ima cartoonoliku grafiku.

Poslednja ispravka: caine (10.10.2007 u 19:39)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 20:13   #19
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Meni je cartoon grafika mnogo lepsa (melem za oci ) od ''realisticne''. Jes' da je neozbiljna, al' je prelepa. Npr, grafika iz Monkey Islanda 3 mi se svidja vise od one iz relativno novog Nibirua, koji ima realisticnu, dosta ishvaljenu grafiku.

Mislis ne mogu da se porede po glavolomkama, ili po prici/atmosferi?
Koliko sam ja primetio, sve p&c avanture, po tezini i kvalitetu zagonetki ne mogu da se porede sa Mystolikim avanturama, ali mogu medjusobno... Cini mi se da nema veze u kom je maniru radjena grafika. Naravno, neka je teza od druge, ali nezavisno od grafike. Npr, Discworld je, po meni, jedna od najtezih p&c avantura, a ima cartoonoliku grafiku.
Pa recimo po svemu .
Bas taj Monkey Island je klasican primer, glavolomke su tu da zabave, ne da namuce...
Jednostavno cartoonolika grafika je namenjena deci, kao i recimo vecina tih avantura...
Oko boldovanog se mogu sloziti. Mozda ih (avanture) i ne treba deliti po grafici... Ali takva grafika obicno ide sa jednostavnim opustajucim glavolomkama... Bar sam ja takav utisak stekao...

Naravno uvek ima izuzetaka, ali da li se bilo koja cartoon avantura moze meriti recimo sa Syberi-om, po prici, po zagonetkama, po grafici (crtezima), ma igra te jednostavno uvlaci, a to se ne moze reci za ove... Pa mislim nivo detaljnosti koji je odradjen oko likova, mene je najvise odusevio onaj pijani/propali ruski ex pilot (OSETIS MU NOSTALGIJU ZA KOMUNIZMOM SA SVAKIM UDAHOM I IZDAHOM, naravno vodka govori iz njega ), ili ona pevacica... Mislim da je to machice teze uraditi u crtanoj avanturi...
Ko razume shvatice... .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 20:28   #20
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Grim Fandango

Ova rasprava je zrela za (novu) temu - "Grafika u avanturama".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, avanture po defaultu

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto su zamrle FMV avanture? Patton Avanturističke igre 28 8.4.2016 18:41
Lucas Artsove avanture caine Stare igre 23 20.5.2008 21:19
Stare domace tekstualne avanture za spectrum Shkomi Stare igre 7 5.11.2007 19:19
Stare avanture N_i_k_o_l_a Avanturističke igre 42 15.5.2007 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com