Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2010, 18:24   #61
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
Willy kaže: Pregled poruke
Taj isti metascore je jaaaaako visok i za "Fallout" 3....
Ali ne i user scor, sto je najvaznije. Iskreno, tvoje tvrdnje su mi smesne, ali ajde necu vise da komentarisem..

P.S. Igra ima, pored svih fantasticnih elemenata, najrealisticnije i najrazradjenije NPC-ove ikada u jednoj igri (prosto deluju kao stvarne osobe)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 18:25   #62
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Ja sam bezobrazan, a vi niste. Dobro, Starosedeoci...
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 18:28   #63
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
Willy kaže: Pregled poruke
Ja sam bezobrazan, a vi niste. Dobro, Starosedeoci...
Ti, pre svega, ne odgovaraš na pitanje... :/

Ja sam samo napomenuo to za onih 600 postova.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 18:39   #64
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Iako ću navući mržnju mnogih na sebe : meni je WoW totalno s*anje (svaka čast onima koji to igraju ali nije moj tip igre i nikad neće biti).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
SirDuck (6.10.2010)
Stara 6.10.2010, 18:42   #65
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Wow je za one koji baš imaju mnogo vremena za gubljenje. A i ako imaš vremena za gubljenje treba ga izgubiti negde s nekim u fizičkom svetu, a ne u WoWu...
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
bojanh (6.10.2010)
Stara 6.10.2010, 18:51   #66
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Wow je za one koji baš imaju mnogo vremena za gubljenje. A i ako imaš vremena za gubljenje treba ga izgubiti negde s nekim u fizičkom svetu, a ne u WoWu...
Ključne riječi su podebljane, jer čim si s nekim to nije gubljenje vremena nego se može potrošiti na druženje, zezanje, koncert, svirku, alkohol, sex, rock'n'roll, sport ili bilo šta drugo - a ne na "paladina sedamsto-še'set-peti-level" (ako sam dobro rekao)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 18:51   #67
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Eh, da sam znao da će se ovoliko frke dići zbog pominjanja HL2...
Da se razumijemo, moja lista je izrazito relativna - da li će se neka igra naći na njoj ili ne zavisi prije svega od opšte prihvaćenosti i od odnosa lični utisak/očekivanja. Zato se na njoj ne nalaze, recimo, Dragon Age ili KOTOR, iako u principu imam o svim noivjim RPGovima isto mišljenje kao i Nash Knight. ME se tu našao prije svega zbog toga što mislim da jedna tako visokobudžetna igra NE SMIJE da ima CTD/zamrzavanje u maltene tridesetominutnom ritmu Zbog istog razloga se na listi nisu našli ni igre poput Crysisa ili Dooma 3 - jer sam dobio tačno ono što sam očekivao, tj. prosječnu/blago natprosječnu pucačinu. Ili Fallout 3...

Što se Half Lifea dvojke tiče, moje mišljenje se otprilike poklapa s ovim:

Citat:
Tachno, nije kao kec ni po atmosferi ni po broju revolucionarnih inovacija, ali je sasvim ok.
S jedne strane je stvar u tome što sam ja očekivao atmosferu i broj revolucionarnih inovacije (prije svega AI) kao u kecu; s druge, po meni nezaslužen status legende koji dvojka ima. Odatle razočarenje, i odatle mjesto na listi.

I na kraju krajeva, i idiotu bi valjda trebalo da bude jasno da su sve ove liste izrazito subjektivne. Ja recimo mislim da je Halo, za razliku od HL2, najbolje što se desilo FPS sceni još od prvog HL (prije svega zbog odličnog AI-ja), pa me nećete vidjeti da prozivam one koji su ga u ovoj temi stavili na svoju listu. Ditto za Deus Ex. Stoga, nameless, maši svojom ignore listom nekome koga je zapravo briga

Citat:
nameless1 kaže:
Ali ne i user scor, sto je najvaznije.
A otkad je to vox populi garancija za kvalitet bilo čega

Iskreno, mislio sam da će se više frke dići zato što sam stavio Monkey Island na listu...što govori ponešto o "kritičarima"...

E, da, još da odgovorim SirDuck-u:

Citat:
@Draugdur

A koje se tebi igra svidja, majke ti?
Deus Ex, Baldur's Gate serija sa posebnim akcentom na SoA, Planescape Torment, Civilizacija, Freespace 2, prvi Unreal Tournament, Total War serijal (do Empire-a), Half Life, Jedi Knight 2, Age of Wonders...su mi neke od najomiljenijih. Od novijih, Witcher, Mirror's Edge, Portal i prvi STALKER je manje-više sve što bih izdvojio kao prvu ligu, uz par indy bisera kao što su Braid, Machinarium i World of Goo.
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 19:17   #68
Emonac
Član
 
Član od: 3.10.2009.
Lokacija: Ljubljana
Poruke: 95
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Moji klasici, koje nikako nisam mogao progutati:

Red Alert - u biti mi nikad nisu ostavili jak dojam ni ostali iz RTS žanra. Jedino možda Age of Empires. A pomenuti eto baš, kao štitonoša tog žanra, uvek sam ga mrzeo...

Doom - nikad nisam shvatio, šta je to toliko 'do jaja' bilo u toj igrici. Drugar me ubio pogledom, kad bih mu postavio to pitanje. Jbga, nikad se nisam ložio na neka high tech oružja, koja si prilikom igranja otključavao...

Monkey Island serijal - ustvari, sve point'n'click avanture, kod kojih je potrebno 150xxxx puta proči kroz jedan te isti pejzaž i svaki put nešto uzeti/dodati/upotrebiti. Da se razumemo, prošao sam ja skoro sve te avanture dok sam bio mladjan momak ja.... Ali, koliko sam voleo taj žanr, odvajkada me mrzelo to šetkanje amo tamo....

KAd smo več kod beskonačnog šetkanja - Final Fantasy. Da se mene pita, to je serijal jedino za paciente neke od ustanova za mentalnu terapiju... Metro dječaci i emo devojke spašavaju svet - šetanjem... Beskonačnim šetanjem i ponekim prizivanjem aždaja...A između beskonačnog šetanja - beskonačni filmiči...


Setiču se ja još koje...
Emonac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 19:18   #69
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Behave, behave
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 19:24   #70
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Post Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
Draugdur kaže: Pregled poruke
Stoga, nameless, maši svojom ignore listom nekome koga je zapravo briga .
Mislim da je svima jasno da je to bilo u saljivom kontekstu..


Citat:
A otkad je to vox populi garancija za kvalitet bilo čega
User scor je poprilicno realan pokazatelj kvaliteta neke igre, pogotovu igre kao sto je HL2, koja je nastavak legende. Da je ona razocarala, to bi se pokazalo u prosecnoj oceni, jer bi onda gomila rezigniranih fanova popljuvala igru, a ovde to nije slicaj, vec suprotno..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 19:40   #71
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Iako ću navući mržnju mnogih na sebe : meni je WoW totalno s*anje (svaka čast onima koji to igraju ali nije moj tip igre i nikad neće biti).
I ja sam tako isto govorio za sve MMORP igre dok neku nisam actually i probao. MMO igre kao igre jesu manje-više nezanimljive, ALI kad se nađeš sa pravim društvom (eventualno još i ljudima koje znaš i u RL) ovo gubljenje vremena postaje jako, jako zarazno. Toliko zarazno da nekad dođeš u igru samo da bi chatovao
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 19:55   #72
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Summoner - nisam graphics whore, ali onakva grafika na rezoluciji 1680 x 1050 (ekran od 19 inča) je nešto što nisam mogao dugo da istrpim. Igrao dva sata i ugasio - oči počele da otkazuju.

Gothic 3 - kada je tek izašao bio je toliko neoptimizovan da sam ga jedva pokrenuo i igrao uz dosta muke. Inače ne volim Gothic serijal, tako da je to dodatno doprinelo tome da mi se igra ne svidi.

Diablo (oba dela) - ne volim h&s, a morao sam da ga probam. Nije mi se svidelo random generisanje tamnica... i činjenica da je h&s.

Two Worlds - previše me je podsećao na Gothic. Kao neka retardiranija i olakšana verzija. Vrlo brzo sam postao moćan pa mi je brzo dosadio. (mada je za njega diskutabilno koliko je klasik, ali hajde)

Divine Divinity - čitajući recenzije izgledao mi je kao fina igra, ali jbg - h&s. Tu sam probao da se nateram da ga izguram dalje od Diabla i uspelo mi je, ali nedovoljno da bih ga završio.

Neverwinter Nights 2 - glupa priča, glup kraj, debilna kamera, debilni saputnici... jesam pomenuo glupu priču i glup kraj? Sad nabavljam ekspanzije da vidim jesu li išta bolje (makar nahvaljeni Mask of the Betrayer).

To je to što mogu da se setim ovako na brzaka.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 21:24   #73
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Bioshock - Zanimljiv gameplay, zanimljiva priča i atmosfera, ali nisam mogao da je doteram do kraja jer me jednostavno smorila. Taman kada sam pomislio da je kraj, skontam da se tek tu i zakuvava igra, i onda su počeli da me napadaju neprijatelji koji su ovog puta bili 20 puta jači i žilaviji nego na početku igre, pa sam na svakog morao da trošim 10 magija i 20 metaka, što mi je delovalo apsolutno besmisleno.

Monkey Island 4 i Tales of MI - Mislim da je ovde sve jasno. Prva dva dela su nenadj**iva u svetu P&C avantura, trojka i može da prodje nekako, ali četvorka je previše prazna i ima promenjen način igranja. Tales of MI uopšte ne ubrajam u tu sagu, jer je ono sramota za MI svet...

Mortal Kombat, 4, 5, 6... - Od četvorke je sve krenulo nagore, i čak mi je drago što su od tada prestali da izdaju MK za PC (mada, ova nova devetka obećava, koliko sam video iz trailera...).

Deus Ex - Pokušao sam davno da je igram, i delovala mi je previše kompleksno i "zadrto".

WoW, Lineage, sve MMORPG igre - U svakoj sam nakupio barem dvadeseti level, i skontao da igre apsolutno nemaju poentu. Em što me net zeza, em što mi je previše banalno ubijati milione creep-ova, i šiti i pecati dok se ne dodje do 1513512-og levela, da bih na kraju sa još 50 likova ubio nekog tamo cara. Ne svidja mi se taj žanr igara jednostavno.

Dragon Age - Uopšte me nije privukla, pogotovo kad sam počeo da vodim više likova...

Witcher - Previše linearan, previše zakukuljen sa svojim napicima i stvarima u character meniju, glup način borbe, obrisao sam ga posle sat vremena igranja.

Toliko od mene
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 21:27   #74
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Deus Ex je najbolja igra ikada napravljena, ali je isuvise kompleksna i na pocetku malo dosadna (dok se ne udje u stos), pa je nekima od vas bila odbojna..
Tačno. (odbila me je )

Inače, ako sam dovoljno uporan sa nekom "klasičnom" igrom, uglavnom mi se svidi
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 21:43   #75
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Probaj ponovo, neces se pokajati..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 21:55   #76
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
User scor je poprilicno realan pokazatelj kvaliteta neke igre, pogotovu igre kao sto je HL2, koja je nastavak legende. Da je ona razocarala, to bi se pokazalo u prosecnoj oceni, jer bi onda gomila rezigniranih fanova popljuvala igru, a ovde to nije slicaj, vec suprotno..
Zapravo najviše negativnih (crvenih) ocena se odnosi na steam a ne na samu igru
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 22:22   #77
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

WoW - Tu nema cilja. Uvek non stop nesto novo itd. Time waster.

Kotor - Iako cu navuci bes mnogih meni je ovaj RPG bio nezanimljiv. Realno silno kliktanje me je smorilo iako je prica savrsena. Ja razumem da RPG ne moze da bude akcija ali mislim oni ga stvarno preterase kao da je point and click avantura.

Starcraft -Jednostavno ova strategija je dobra ako ste stanovnik zapadnog dela planete i fantasticna ako ste stanovnik istocnog. Strategija ko strategija. Red Alert je po meni bio mnogo zanimljiviji.

Overlord - E za ovo ko je pravio kontrole taj treba da od zene dobije batine oklagijom. Ako ovo nije prvo napravljeno za PC vec prvo za konzole, ok i shvatam nekako ali ako je obratno

Contract J.A.C.K - Svaki komentar je suvisan.

Hari Poter naslovi - Igre na brzaka.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 22:26   #78
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Klasici? Verovatno Counter Strike jedini... Nikad nisam nešto išao u igraonice, pa me je zaobišlo sve to valjda.. Ili sam jednostavno više za nešto sa rocket launcherima..
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 22:28   #79
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke

Overlord - E za ovo ko je pravio kontrole taj treba da od zene dobije batine oklagijom. Ako ovo nije prvo napravljeno za PC vec prvo za konzole, ok i shvatam nekako ali ako je obratno

Contract J.A.C.K - Svaki komentar je suvisan.

Hari Poter naslovi - Igre na brzaka.
Otkad su ove 3 igre klasici, da nismo mozda u dimenziji Iks?
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 23:41   #80
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Evo ipak imam neke:

Oblivion: Na prvo loptu igra me je odusevila. Na drugu smorila od repetivnisti. Dovoljno zanimljiva da je zavrsim i uradim sta ima, ali nedovoljno da probam ijednu od ekspanzija.

Gothic3 necu da pomenem, jer mislim da isti nije klasik. Generalno, igra nije primljena dobro i to je to.

Fallout1 me ja malko razocarao (znaci dopao mi se ali nije to to) i to samo zato sto je F2 mnogo, ali mnooogo superioriniji u skoro svakom pogledu.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
nameless1 (7.10.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Koji telefon iz više klase? NjegovaWisost Aparati i oprema 109 27.1.2010 21:02
Linux rečnik - radna tema GoranSTX Slobodni softver 21 28.9.2009 19:14
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com