Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2007, 1:41   #21
bogdan
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Konjarnik Republika
Poruke: 487
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 65 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Da ne budem shvaćen pogrešno, za mene je Tomb Raider avantura koliko i Doom. Pod avanturama podrazumevam igre koje su tako karakterisane do, recimo, Grim Fandanga. Od tada do danas izašlo je jedva desetak pravih, kvalitetnih avantura (Syberia, The Longest Journey, GK3, MI4, Runaway...dopunite) čak je i ovde kvalitet diskutabilan.

Kada sam govorio o avanturama u kojima možete da poginete, mislio sam na starije igre (pre GF-a). Nekada davno postojala su dva giganta čija su imena bila sinonim za sjajnu avanturu, često i prekretnicu u žanru. To su, pogađate, Lucasfilm (kasnije LucasArts) i Sierra On-Line. Vremenom su postali toliko dominantni, praktično postavljajući okvire kako ondašnja savremena avantura treba da izgleda. Tako da je velikoj većini manjih timova ostalo samo da izaberu kom se carstvu privoleti.
Tako razlikujemo Sierrinu i Lucasovu školu avantura.

Rekao bih da se Sierrina škola (kao starijeg takmaca) više naslanjala na tradicionalno shvatanje avantura 80-ih, gde je taj žanr dosta bio vezivan za FRP, otuda možda i ono prepoznatljivo bodovanje uspešnih poteza u skoro svim njihovim avanturama (aluzija na exp poene?), koje je kasnije LucasArts u više navrata parodirao. Drastičan primer koketiranja sa FRP-om je Hero Quest (a.k.a. Quest for Glory) serijal. Posledica ove tanke veze je i stavljanje igrača pred brojne opasnosti i uopšte ne baš prijateljski odnos programa prema korisniku (user unfriendly ), otprilike kao što to radi game master u klasičnom stonom RPG-u, vodi ga kroz priču i dočarava mu atmosferu, ali istovremeno konstantno pokušava da ga pošalje u večna lovišta.

Sa druge strane, tada mlada, talentovana firma puna elana i željna dokazivanja (doduše sa odličnom finansijskom i svom drugom potporom čoveka čije ime nosi) upušta se u trku sa velikim protivnikom koji već ima milione poklonika i gotovo monopolsku poziciju na tržištu koja je obezbeđena objavljivanjem velikog broja kvalitetnih naslova. Trebalo je pronaći pravu kartu na koju će Lucasfilm igrati u ovoj, činilo se, nepravednoj trci. I našli su je upravo u tom "prijateljskom" odnosu prema igraču, najočiglednije oličenom u jedinstvenom SCUMM sistemu upravljanja likovima (Maniac Mansion). Više niste morali da kuckate rečenice za koje je pitanje bilo da li će ih program prepoznati kao ispravne, već ste jednostavno mišem sklapali predefinisane sekvence izraza nedvosmisleno stavljajući igri do znanja šta želite da uradite. Sierrin odgovor je stigao tek 3 godine kasnije (King's Quest 5) u vidu grupe ikonica koje su simbolizovale 5-6 radnji koje je igrač mogao da izvrši. Zanimljivo je da je ovaj sistem prihvatio i dalje razvijao i Lucas Arts, počev od Sam and Max-a.

Poslednja ispravka: bogdan (20.6.2007 u 3:46)
bogdan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bogdan na korisnoj poruci:
MaxXx (4.2.2008)
Stara 20.6.2007, 3:46   #22
bogdan
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Konjarnik Republika
Poruke: 487
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 65 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Međutim, još uvek je poduži put bio pred Lucasfilmom. U Maniac Mansion-u ste itekako mogli da poginete, pa i da se nepovratno zaglavite, a i postojao je izbor likova (FRP ALERT! ). Tako da je igra koja je definitivno utemeljila izgled onoga što danas nazvivamo "stara dobra Lucas Artsova P&C avantura" bila Secret of the Monkey Island. Ostalo je istorija.
Po meni, od tada, sve ostale avanture mogu grubo da se podele u 2 grupe:
Sierrolike - lako je poginuti, moguće je zaglaviti se, elementi drugih žanrova
Lucasolike - teško (nemoguće) poginuti i zaglaviti se, "čista" avantura

Uhhh, koliki post, verovatno sam otišao u žešći izvinjavam se svima što sam ovoliko smorio, ali ponelo me. Neke lepe davne slike su opet zaigrale... eh Odoh malo da se igram
bogdan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 8:30   #23
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Princ ima arkadniji sistem, a Lara ima lepu guzu pa je spala u avanture!
Salim se, Lara zahteva razmisljanje, dok je Princ cista koljacina sa myth Persijancima!!!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 9:19   #24
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

@Wolverine: gde to Lara zahteva razmisljanje?

Ma sve je to traljavo i ove sto sad izlaze su boze sacuvaj. Jedino me Keepsake odusevio i to vise zbog dobrih ideja nego zbog kvalitetnog izvodjenja.

Iscekujem Gray Matter od Jane Jensen, i nadam se da ce biti nesto od toga.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 12:18   #25
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
@Wolverine: gde to Lara zahteva razmisljanje?
Odigraj prvih nekoliko delova, oni zahtevaju razmisljanje Prvi mislim da je najtezi, samo ne znam koliko su tu tezinu preneli u Anniversary jer jos nisam igrala. Ovako napamet mogu da ti kazem da i cetvrti deo zahteva razmisljanje, mada je igra u principu laka (ako izuzmemo City of the Dead, koji opet nema veze sa razmisljanjem... ali je najtezi nivo)

Bogdane, nisi smorio, mislim da je to sto si rekao veoma bitno. Istorija pre svega :]
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nillaith na korisnoj poruci:
bogdan (20.6.2007)
Stara 20.6.2007, 13:28   #26
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Presao sam prva cetiri Tomb Raidera i ne znam kakvo je posebno razmisljanje potrebno za one "zagonetke" sa polugama ili nadji-predmet-strpaj-u-rupu Tu i tamo se nadje i nesto komplikovanije ali stvarno...

Vise razmisljanja je potrebno za ocajne kontrole sa kojima pola vremena zavrsis u nekom ambisu. Ozbilljno TR nije avantura i ne moze se takvom nazvati.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 16:18   #27
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Na pamet mi trenutno pada ona igra u TR4 - nesto poput sahovske table, sa ogromnim figurama, mislim da igras protiv nekog bozanstva. Tu je potrebno nesto razmisljanja, a vala i srece

'Avanturisticki' deo u TR-u se vise odnosi na istrazivanje i pronalazanje svega i svacega (eee, lepa vremena pre Legend-a kada su tajne zaista bile TAJNE koje se ne pokupe usput), a ne na logickim i inventory zagonetkama. Svakako nije avantura u klasicnom smislu
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 14:34   #28
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

kad sam vec tu da pitam... Jel moze neka preporuka shta sad odigrato od avantura a da je novije. Poslednje shto sam odigrao je Tunguska. I sve bitnije avanture pre nje. Jel izashlo neshto dobro u medjuvremenu od Tunguske pa na ovamo da vredi? Thx.

Poslednja ispravka: Shlaymara (23.9.2007 u 18:29) Razlog: Izbacen prvi deo posta koji nema veze sa temom
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 16:33   #29
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Propeler kaže: Pregled poruke
kad sam vec tu da pitam... Jel moze neka preporuka shta sad odigrato od avantura a da je novije. Poslednje shto sam odigrao je Tunguska. I sve bitnije avanture pre nje. Jel izashlo neshto dobro u medjuvremenu od Tunguske pa na ovamo da vredi? Thx.
Hm... Probaj Ankh 2, Runaway 2, Dead Reefs i obavezno Sam & Max: Season 1 (je l' dovoljno? ).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Propeler (23.9.2007)
Stara 23.9.2007, 18:07   #30
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

@ caine
Jeste hvala. R'away2 sam odigrao a za ove ostale, osim Sam & Maxa, nisam cuo. Thx
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 18:17   #31
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Propeler kaže: Pregled poruke
Jeste hvala. R'away2 sam odigrao a za ove ostale, osim Sam & Maxa, nisam cuo. Thx
Pa ako nisi ranije cuo za Ankh, mozda je bolje da prvo odigras 1. deo, jer je 2. pre ekspanzija, nego nastavak.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 13:27   #32
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
U sustini, ti si upravo rekao ovo: "Ja sam, u nedostatku dobrih avantura, resio da igram najbolju (po misljenju vecine) avanturu ikada. Nije mi bas logicno, ako volis da igras avanture, ovo bi trebalo da je obavezna lektira.
Pa nikako nisam ranije uspeo da je nabavim. A i imalo se sta igrati od avantura tih "dana", nije bila oskudica kao sada...
Nemoj ti mali mene da ispitujes oko mog avanturistickog staza .

Evo moje liste predjenih avantura (P&C i njima slicnih, dakle ne arkadnih mada sam i ovih presao milion):
Myst 1 3 i 4, Syberia 1 i 2, Longest Journey 1 i 2, Broken Sword 1 2 i 3, Sherlock Holems Earring i Awakened, Post Mortem, Still Life, Return To Mysterious Island, Fahrenheit, Agatha Christie ATTWN, Scratches, Secrets Of Da Vinci, Paradise...
A sada cekam da nabavim Dead Reefs i Secret Files Tunguska (deluju mi zanimljivo) i naravno izlazak novog Sherlocka...
Ne mogu bas svega da se setim... . Ima tu jos mnogo manje poznatih...

A sto se tice obavezne lektire nisam je obavezno citao u srednjoj skoli, uvke sam nekako eskivirao...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 13:42   #33
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Evo moje liste predjenih avantura (P&C i njima slicnih, dakle ne arkadnih mada sam i ovih presao milion):
Myst 1 3 i 4, Syberia 1 i 2, Longest Journey 1 i 2, Broken Sword 1 2 i 3, Sherlock Holems Earring i Awakened, Post Mortem, Still Life, Return To Mysterious Island, Fahrenheit, Agatha Christie ATTWN, Scratches, Secrets Of Da Vinci, Paradise...
A sada cekam da nabavim Dead Reefs i Secret Files Tunguska (deluju mi zanimljivo) i naravno izlazak novog Sherlocka...
Ne mogu bas svega da se setim... . Ima tu jos mnogo manje poznatih...
Vidim da preferiras "ozbiljne" avanture, sto bi znacilo da nam se ukusi bitno razlikuju. Na mojoj Top 5 listi se nalaze cetiri avanture od Lucas Artsa, uglavnom zbog humora i vizuelnog izgleda.
Anyway, cenim da ce ti se Grim svideti. Obavezno javi utiske.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 16:28   #34
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Vidim da preferiras "ozbiljne" avanture, sto bi znacilo da nam se ukusi bitno razlikuju. Na mojoj Top 5 listi se nalaze cetiri avanture od Lucas Artsa, uglavnom zbog humora i vizuelnog izgleda.
Anyway, cenim da ce ti se Grim svideti. Obavezno javi utiske.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke

Nije loša? Mora da se šališ: za igru koja je objavljena 1998. je fenomenalna. Odlična je (maltene) i po današnjim merilima.

GF se igra u 640 x 480 po difoltu.


Ja volim i jedne i druge, a blagu prednost dajem tzv. "cartoon adventures".

Pa mozda sam odigrao 2-3 crtane avanture (bese to davno)...
Ne mogu se po kvalitetu meriti sa ozbiljnijim, po mom misljenju, plus im je jedino humor...
Znaci ne moze da se bira rezolucija, vec je igra (GF) odradjena u 640x480...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 19:21   #35
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ako je grafika krsh, to mi nije toliko bitno, pre mozda godinu dana sam odigrao Broken Sword 1. deo, znaci grafika je bila crtana rukom, kao crtaci za decu mladju od 7 godina...
Meni je cartoon grafika mnogo lepsa (melem za oci ) od ''realisticne''. Jes' da je neozbiljna, al' je prelepa. Npr, grafika iz Monkey Islanda 3 mi se svidja vise od one iz relativno novog Nibirua, koji ima realisticnu, dosta ishvaljenu grafiku.
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Pa mozda sam odigrao 2-3 crtane avanture (bese to davno)...
Ne mogu se po kvalitetu meriti sa ozbiljnijim, po mom misljenju, plus im je jedino humor...
Mislis ne mogu da se porede po glavolomkama, ili po prici/atmosferi?
Koliko sam ja primetio, sve p&c avanture, po tezini i kvalitetu zagonetki ne mogu da se porede sa Mystolikim avanturama, ali mogu medjusobno... Cini mi se da nema veze u kom je maniru radjena grafika. Naravno, neka je teza od druge, ali nezavisno od grafike. Npr, Discworld je, po meni, jedna od najtezih p&c avantura, a ima cartoonoliku grafiku.

Poslednja ispravka: caine (10.10.2007 u 19:39)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 20:13   #36
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Meni je cartoon grafika mnogo lepsa (melem za oci ) od ''realisticne''. Jes' da je neozbiljna, al' je prelepa. Npr, grafika iz Monkey Islanda 3 mi se svidja vise od one iz relativno novog Nibirua, koji ima realisticnu, dosta ishvaljenu grafiku.

Mislis ne mogu da se porede po glavolomkama, ili po prici/atmosferi?
Koliko sam ja primetio, sve p&c avanture, po tezini i kvalitetu zagonetki ne mogu da se porede sa Mystolikim avanturama, ali mogu medjusobno... Cini mi se da nema veze u kom je maniru radjena grafika. Naravno, neka je teza od druge, ali nezavisno od grafike. Npr, Discworld je, po meni, jedna od najtezih p&c avantura, a ima cartoonoliku grafiku.
Pa recimo po svemu .
Bas taj Monkey Island je klasican primer, glavolomke su tu da zabave, ne da namuce...
Jednostavno cartoonolika grafika je namenjena deci, kao i recimo vecina tih avantura...
Oko boldovanog se mogu sloziti. Mozda ih (avanture) i ne treba deliti po grafici... Ali takva grafika obicno ide sa jednostavnim opustajucim glavolomkama... Bar sam ja takav utisak stekao...

Naravno uvek ima izuzetaka, ali da li se bilo koja cartoon avantura moze meriti recimo sa Syberi-om, po prici, po zagonetkama, po grafici (crtezima), ma igra te jednostavno uvlaci, a to se ne moze reci za ove... Pa mislim nivo detaljnosti koji je odradjen oko likova, mene je najvise odusevio onaj pijani/propali ruski ex pilot (OSETIS MU NOSTALGIJU ZA KOMUNIZMOM SA SVAKIM UDAHOM I IZDAHOM, naravno vodka govori iz njega ), ili ona pevacica... Mislim da je to machice teze uraditi u crtanoj avanturi...
Ko razume shvatice... .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 20:28   #37
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Grim Fandango

Ova rasprava je zrela za (novu) temu - "Grafika u avanturama".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 20:49   #38
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Pa recimo po svemu .
Bas taj Monkey Island je klasican primer, glavolomke su tu da zabave, ne da namuce...
Jednostavno cartoonolika grafika je namenjena deci, kao i recimo vecina tih avantura...
Oko boldovanog se mogu sloziti. Mozda ih (avanture) i ne treba deliti po grafici... Ali takva grafika obicno ide sa jednostavnim opustajucim glavolomkama... Bar sam ja takav utisak stekao...
Graficki izgled zaista nema veze sa tezinom zagonetki, sto mogu da potvrde svi koji su odigrali bilo koji deo MI-ja ili, recimo DotT. Inace, meni prilicno nedostaju takve avanture (zato i cekam Vampyre Story) jer realisticnu grafiku imaju sve ostale igre. Ne vidim potrebu da i avanture budu na isti kalup. Naravno, ovo je moje licno misljenje.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 20:53   #39
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Graficki izgled zaista nema veze sa tezinom zagonetki, sto mogu da potvrde svi koji su odigrali bilo koji deo MI-ja ili, recimo DotT.
Potpisujem. Ko god da misli da su "cartoon adventures" laganica, neka se prihvati "Monkey Island 2: LeChuck's Revenge" da vidi šta se krije iza "dečje" grafike.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 21:46   #40
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Potpisujem. Ko god da misli da su "cartoon adventures" laganica, neka se prihvati "Monkey Island 2: LeChuck's Revenge" da vidi šta se krije iza "dečje" grafike.
Ok, ja sam stekao drugi utisak, i ipak sam premalo odigrao takvih avantura...

Ali donji paragraf moje prethodne poruke (koji niste prokomentarisali) je mislim kljucan po pitanju izbora...

A ovaj GF ipak nije 100% cartoonolika avantura ili mozda gresim, mada onaj glavni lik ima neki cudan outfit... .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Vuckovic Veljko (23.4.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, avanture po defaultu

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto su zamrle FMV avanture? Patton Avanturističke igre 28 8.4.2016 18:41
Lucas Artsove avanture caine Stare igre 23 20.5.2008 21:19
Stare domace tekstualne avanture za spectrum Shkomi Stare igre 7 5.11.2007 19:19
Stare avanture N_i_k_o_l_a Avanturističke igre 42 15.5.2007 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com