Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2007, 15:25   #61
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

DotT sam odigrao opet pre par meseci... Au, kako me je zapljusnula nostalgija...
A što se tiče Sam & Max Hit the Road... ne znam, nikad da doprem do nje. Jeste li igrali Bone-a?? Isto iz Telltale-a, po sjajnom stripu, grafika kao Sam & Max???
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 15:30   #62
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Kad smo vec kod Bone-a, zna li se hoce li nastaviti sa serijalom? Bone 3 je u izradi citavu vecnost.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 16:52   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Malo oftopičim, ali kada toliko hvalite DotT, Sam & Max-a, Monkey Islande, bila bi prava šteta da ne odigrate i Flight of the Amazon Queen...Igra nije od LA, ali je takođe rađena u SCUMM okruženju i ima dosta humora, mada ipak ne na nivou jednog Guybrush-a, ali je dobar...

Igra je free i možete je sa sve digitalizovanim govorom skinuti sa www.scummvm.org
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 17:21   #64
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

@ DeCoy
Znamo za FotAQ, ali šta pre odigrati? Pitaj Shlaymaru koliko ja imam igara po raznim "medijumima". Trebaju mi 2-3 života samo za to.
Sorry za off.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2007, 20:50   #65
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Hmmm, igrao sam podosta od igara koje se pominju, ali iako sam oduševljen Syberiom, pa i sa Still Life, verovatno ih više nikad neću odigrati, ali su Monkey Island 3 i 4, kao i Grim Fandango nešto što ne skidam sa kompjutera. Jedino što me je baš oduševilo u zadnje vreme su Sam&Max (nisam igrao Hit The Road), a i jedva čekam Vampyre Story. A tek kako me je razočaralo što su slepci iz Lucas Arts drugi deo igre "Full Throttle" prekinuli kada je bila 85% završena!!!!! No, nazad na temu...
Zaista je užitak "ubaciti" se u epsku i melanholičnu priču Syberie, ali repetitivnost je tu mala, dok je pravo uživanje po ko zna koji put lutati ostrvima na kojima se, umesto pirata, nalazi "Planet Threepwood" ili sklapati sulude pesmice za bitnike u "Blue Oyster" baru na dokovima Rubakave...
Meni si naš'o da pričaš da je Monkey Island bolji od Syberie?!
Mislio sam da crtane avanture ne mogu da postignu to što je Syberia postigla u emotivnom smislu (npr, deo sa onim Rusom, ili super poznata scena sa pevačicom, a tek kraj drugog dela...) Meni su bolje crtane, vedrije su, ali mislim da ne mogu da ''naprave'' takvu atmosferu (ne umem bolje da objasnim).
Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Sid Meier sa remake-om "Pirates" razbi se od para, Tomb Raider remake Anniversary se prodavao kao lud...zašto Lucas Arts ne urade remake Monkey island 1 i 2, makar u endžinu EFMI? Priča postoji, zagonetke postoje, endžin igre postoji, sve što treba je malo truda i igra bi se prodavala kao alva. Žalosno je što glavonje iz Lucas Artsa ne dozvoljavaju nikom drugom da radi Monkey Island (pogotovo ne njihovi bivši radnici koji su sad u Telltale-u, Autumn Moon-u, a o Schaffer-u da ne pričam...) a ne pomišljaju na to da rade nove igre...
Da znaš, nije mi jasno zašto bar ne prodaju licencu, ako neće da je koriste...
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Znamo za FotAQ, ali šta pre odigrati? Pitaj Shlaymaru koliko ja imam igara po raznim "medijumima". Trebaju mi 2-3 života samo za to.
Zamisli kako je tek onima koji ne igraju samo avanture (kao, npr ja ). Plus, otkad postoji ''pogodi avanturu'', na wanted listu sam upisao još 3-4 naslova (mmm... Rent a hero...).
Nego dobro, tebi se bliži penzija, pa ćeš da imaš dovoljno vremena...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Garson (25.10.2007)
Stara 16.11.2007, 1:48   #66
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Diego je napisao neke lepe reči o avanturama "Monkey Island" u temi "Pogodi avanturu", a ja koristim ovo mesto (kao pravo za ovakva razmišljanja) da napišem nešto povodom toga.
Citat:
Diego kaže: Pregled poruke
kad smo vec popunili monkey island - po meni, najbolji serijal avantura ikada. kao klinac, secam se, jos ni kompjuter nisam imao a chitao sam onu rubriku korak po korak u svetu kompjutera (svet igara je bio tj.) gde je bilo resenje cini mi se za prvi deo.. bilo mi je toliko zanimljivo samo resenje da gledam kao roman-pustolovinu da chitam.
stvarno ne znam kako bih se odluchio da kazem koji mi je omiljeni deo.. i ne znam zbog cega je MI tako poseban.. muzika, dijalozi koji te ne smore. i cak sad kada pokrenem dvojku i presretne me Largo na mostu na pocetku istog momenta me hvata atmosfera ko prvi put.. atmosfera, mislim da je to presudno. igre, da kazemo avanture, novije, chesto nenamerno jednostavno atmosferom ne ubede u ono sto hoce da predstave. a onda njene slabosti, koje bi u suprotnom slucaju i ostale prikrivene, samo cekaju na zicer da dodju do izrazaja.
I meni je serijal "Monkey Island" nešto od najboljeg što se može odigrati. Veoma profesionalno, ali, rekao bih, i sa ljubavlju urađene igre.

Pored svih drugih sastojaka (priča, zagonetke, humor, gluma/glasovi, dobar interfejs,...) ove igre krasi i neviđena muzička podloga.

Nikad neću da zaboravim kad sam prvi put čuo temu "Monkey Island": ostrvo Mele (Melee Island) u noći sa ljubičastim nebom iza, a iz zvučnika ide "sirotinjska" (po današnjim standardima), ali predivna, uvodna melodija koja će postati lajtmotiv cele serije. Srećom sam (mnogo) kasnije nabasao na sajt sa komplet muzikom iz ove i nekih drugih avantura LA, pa sam sve lepo bacio na diskove, i sad ih često slušam.

Atmosfera? Jeste. To igre iz serijala MI imaju u izobilju, i valjda su (i) zato toliko omiljene i dragocene.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Diego (16.11.2007)
Stara 19.11.2007, 20:43   #67
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Sveze.

Nekoliko dobrih igara u isto vreme...ko ce stici sve odograti.
Izasli su (samo kao download, box verzije ce malo kasnije, ne zna sa kad):

Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder (Zoetrope Interactive),
Sherlock Holmes versus Arsène Lupin (Frogwares),
Jack Keane (Deck13, ANKH serijal) i
Nostradamus: The Last Prophecy (Kheops Studio).

Uuuu lepe vesti Shlaymen donosis, kao i uvek .

Ne znam da li je pravo mesto... ipak je ovo nova igra, ako nije ovde mesto, prebacite je gde treba .
Jel poceo neko da igra Culpa Innata... ?
Ako je presao par nivoa, neka izlozi ovde pozitivne strane... da bih znao da li da nastavim da je igram ili batalim, jer je grafika i gameplay sa kraja proslog milenijuma, a i tad bi ova dva bila prosecnog kvaliteta...
Znaci ako joj je solidna prica,... ili nesto drugo, neka me ohrabri... da nastavim da igram... Kao sto rekoh grafika odvratna, glasovi kao iz bureta, a ni prica mi ne mirise na nesto bas kvalitetno, mozda gresim...

Ili da je batalim i da se bachim na Darkness i Sherlock Holmes-a.
Vidim da hvalite Nostradamus, jel znate nesto o igri ili se divite Keopsovom studiju, koje je igre ova kuca napravila ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 20:54   #68
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Cini mi se da je Shumsko_Drvece igrao Culpa Innatu. Mozda on zan odgovor na tvoje pitanje.
Ja se trenutno premisljam sta da igram, ili Culpa Innatu ili RHEM 3 ili Delaware St. John Vol. 3: The Seacliff Tragedy. Posto se ove ostale igre (sem Darknessa) jos nisu pojavile na....pa tamo gde se obicno pojavljuju.

Ali kad sa pojave definitivno bataljujem sve i krecem sa Nostradamusom. Kheops je to....
Mada da sam na tvom mestu, ja bih najpre igrao Darkenss.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 23:07   #69
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Vidim da hvalite Nostradamus, jel znate nesto o igri ili se divite Keopsovom studiju, koje je igre ova kuca napravila ?
Ništa (skoro) ne znam o igri, dovoljan mi je podatak da iza nje stoji majstorska radionica "Kheops Studio".
Odigrao sam od njih "Return to Mysterious Island", "Voyage" i "The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript", i mogu da kažem da su sve tri igre veoma dobre. Pre svega mi se sviđa karakterističan (i po meni odličan) interfejs koji omogućava pregledno organizovanje stvari koje pokupiš. Pošto si ti, ako se ne varam, rekao da isti prestavlja poligon za besomučno kombinovanje predmeta, ne preporučujem ti "Nostradamusa", ali sa druge strane, mislim da priča (kao takođe jak adut KS-a) može da ti to nadomesti.
Probaj na svoju odgovornost, a ja sam skoro sasvim siguran da ću uživati u "Keopsovoj" najnovijoj igri.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Pjanovic (19.11.2007)
Stara 19.11.2007, 23:11   #70
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Cini mi se da je Shumsko_Drvece igrao Culpa Innatu. Mozda on zna odgovor na tvoje pitanje.
Ja se trenutno premisljam sta da igram, ili Culpa Innatu ili RHEM 3 ili Delaware St. John Vol. 3: The Seacliff Tragedy. Posto se ove ostale igre (sem Darknessa) jos nisu pojavile na....pa tamo gde se obicno pojavljuju.

Ali kad sa pojave definitivno bataljujem sve i krecem sa Nostradamusom. Kheops je to....
Mada da sam na tvom mestu, ja bih najpre igrao Darkenss.

Who the fuck is Sumsko drvece ? Nisam imao cast da ga upoznam .

Nisi mi odgovorio koje igre je napravio Kheops... ?

Da si ti na mom mestu ne bi imao adsl ili kablovski (sta god imas), vec bi imao dial up , pa ne mogu frisko da skidam...
Pitam za Culpu, jer mi stoji instalirana na hdd-u, a Darkness nisam jos nabavio, ti si bese pomenuo da malo lici na Scrathces = znaci mora da se igra...
Sherlock takodje, iako ima isto izvodjenje kao Awakened, ipak je to Sherlock... .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 23:22   #71
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ništa (skoro) ne znam o igri, dovoljan mi je podatak da iza nje stoji majstorska radionica "Kheops Studio".
Odigrao sam od njih "Return to Mysterious Island", "Voyage" i "The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript", i mogu da kažem da su sve tri igre veoma dobre. Pre svega mi se sviđa karakterističan (i po meni odličan) interfejs koji omogućava pregledno organizovanje stvari koje pokupiš. Pošto si ti, ako se ne varam, rekao da isti prestavlja poligon za besomučno kombinovanje predmeta, ne preporučujem ti "Nostradamusa", ali sa druge strane, mislim da priča (kao takođe jak adut KS-a) može da ti to nadomesti.
Probaj na svoju odgovornost, a ja sam skoro sasvim siguran da ću uživati u "Keopsovoj" najnovijoj igri.
Pa za Return To Mysterious Island mislim da je losa igra, milion predmeta u inventaru i besomucno kliktanje.
Po tome je Da Vincijem veoma slican, ali je ipak po mnogocemu originalan (same aparature i masine u igri, na primer) i prica mi se svidela...
Tako da cu uzeti Nostradamus sa odredjenom rezervom... Mada opet sam lik Nostradamusa (ako se uopste o njemu radi) privlaci kao magnet .

Ajde sumsko deblo, odgovori mi za Culpu, vredi li to icemu, pored onako lose grafike i gameplaya. Znaci igrao sam ja Broken Sword The Shadow Of Templars, znaci grafika je kao sto znate bas prastara, ali simpaticna, ali ova u Cupli je ocajna, to je prava rec. Pa ja bi bolje uradio one teksture...

Ali Just Advenure sajt je dao komentar o Culpi: "one of the most chalenging deep and beautiful adventures to have graced the adventure gaming world... in its whole history. "
Mada opet oni znaju i krs igre da nahvale...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 23:37   #72
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Kako pa ko je? Zalazis li ti u Pogodi avanturu?

Nisam video da si trazio spisak Kheopsovih igara. Ako te mrzi da kliknes link koji je Zoran ostavio, evo ti ga ovde:
Kod:
The Egyptian Prophecy (2004)
Crystal Key 2 (2004)
Return to Mysterious Island (2005)
ECHO: Secrets of the Lost Cavern (2005)
Voyage: Inspired by Jules Verne (2005)
The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript (2006)
SafeCracker The Ultimate Puzzle Adventure (2006)
Destination Treasure Island (2006)
Cleopatra a Queen's Destiny (2007)
Nostradamus the Last Prophecy (2007)
Prve dve igre nisam igrao a nisam jos stigao ni da ukljucim Cleopatra a Queen's Destiny (eto sta cu da igram).
Meni su njihove igre sve dobre. Prosto volim taj stil koji oni furaju. Jeste da je vecina njih na isti kalup, ali meni ne smeta.
MAda ako vec imas Darkness, igraj to. Ako ti se svideo Scrathces, sa Darkenssom ces biti odusevljen (btw, Garson je spomenuo da lici na Scrathces).

A sto se tice opisa na netu, ja ih ne citam. Iz prostog razloga sto ne znam kakav je lik onaj koji ih opisuje. Mozda se njemu ne svidi a meni bi bila odlica ili obrnuto. Ponekad kad mi je dosadno procitam neki opis, ali samo onog sta sam vec igrao. Vise volim da probam, pa ako mi se svidi igram a ako ne .
Jedino verujem Macedonicu..ali samo za dobre igre. Neke manje dobre zna da nagrdi a one uopste nisu tako lose (recimo Tunguska, cini mi se da joj ze zalepio ocenu 65).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 23:43   #73
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Who the fuck is Sumsko drvece? Nisam imao cast da ga upoznam .
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ali Just Advenure sajt je dao komentar o Culpi: "one of the most chalenging deep and beautiful adventures to have graced the adventure gaming world... in its whole history. "
Mada opet oni znaju i krs igre da nahvale...
Pošto si sve ovako lepo popljuvao, da te ja nešto pitam: Veruješ li bar u Boga?

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
... za Culpu, vredi li to icemu, pored onako lose grafike i gameplaya. ...ova u Cupli je ocajna, to je prava rec. Pa ja bi bolje uradio one teksture...
Stvarno ne vidim što ti je grafika u "Culpa Innata" toliko loša. Jedino ako slika u igri nema nikakve veze sa onom na skrinšotovima, što je malo verovatno...
Nego, za ravnanje, kaži ima li neka igra u kojoj ti je grafika prelepa, i koja je to?

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ajde sumsko deblo, odgovori mi za Culpu,...
Kako možeš od nekog da očekuješ da ti pomogne svojim odgovorom ako se prvo (blago rečeno) malo sprdaš sa njim (a sam kažeš da i ne znaš ko je)?

BTW, Shumsko_drvece je jedan od najboljih odgonetača u "Pogodi avanturu", i zaslužuje malo više poštovanja.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 23:47   #74
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Kako pa ko je? Zalazis li ti u Pogodi avanturu?

Nisam video da si trazio spisak Kheopsovih igara. Ako te mrzi da kliknes link koji je Zoran ostavio, evo ti ga ovde:
Kod:
The Egyptian Prophecy (2004)
Crystal Key 2 (2004)
Return to Mysterious Island (2005)
ECHO: Secrets of the Lost Cavern (2005)
Voyage: Inspired by Jules Verne (2005)
The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript (2006)
SafeCracker The Ultimate Puzzle Adventure (2006)
Destination Treasure Island (2006)
Cleopatra a Queen's Destiny (2007)
Nostradamus the Last Prophecy (2007)
Prve dve igre nisam igrao a nisam jos stigao ni da ukljucim Cleopatra a Queen's Destiny (eto sta cu da igram).
Meni su njihove igre sve dobre. Prosto volim taj stil koji oni furaju. Jeste da je vecina njih na isti kalup, ali meni ne smeta.
Mada ako vec imas Darkness, igraj to. Ako ti se svideo Scrathces, sa Darkenssom ces biti odusevljen (btw, Garson je spomenuo da lici na Scrathces).

A sto se tice opisa na netu, ja ih ne citam. Iz prostog razloga sto ne znam kakav je lik onaj koji ih opisuje. Mozda se njemu ne svidi a meni bi bila odlica ili obrnuto. Ponekad kad mi je dosadno procitam neki opis, ali samo onog sta sam vec igrao. Vise volim da probam, pa ako mi se svidi igram a ako ne .
Jedino verujem Macedonicu..ali samo za dobre igre. Neke manje dobre zna da nagrdi a one uopste nisu tako lose (recimo Tunguska, cini mi se da joj ze zalepio ocenu 65).
Za ono boldovano, pa jel on/ona (sumsko drvece) izlazi iz teme Pogodi Avanturu .
Mene ima svuda , samo ne u toj temi, jer dajete uglavnom prastare avanture, a moj staz sa avanturama pocinje od recimo 99-2000 .

Stvarno ne znam zasto Macedonic dade tako nisku ocenu Tunguski, meni se bas dopala, nije sad fenomenalna, ali mogao bih reci da ja kvalitetno potroseno vreme na njen prelazak .

I nemam Darkness, citaj bre malo . Tek kad se pojavi kod prodavaca na netu (kataloga), onda cu gi uzmem , na ulici cu to tesko naci...

A ovaj citat o Culpi sto sam dao, pise mi na omotu mog diska ...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 23:53   #75
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Pošto si sve ovako lepo popljuvao, da te ja nešto pitam: Veruješ li bar u Boga?

Stvarno ne vidim što ti je grafika u "Culpa Innata" toliko loša. Jedino ako slika u igri nema nikakve veze sa onom na skrinšotovima, što je malo verovatno...
Nego, za ravnanje, kaži ima li neka igra u kojoj ti je grafika prelepa, i koja je to?


Kako možeš od nekog da očekuješ da ti pomogne svojim odgovorom ako se prvo (blago rečeno) malo sprdaš sa njim (a sam kažeš da i ne znaš ko je)?

BTW, Shumsko_drvece je jedan od najboljih odgonetača u "Pogodi avanturu", i zaslužuje malo više poštovanja.

- Grafika u Culpi ne da je losa pa pogledaj teksture na poceku igre u onoj zgradi . Lepu grafiku ima Syberia, Paradise, Scratches, Still Life, Post Mortem, Da Vinci FM, Longest Journey,... enough ?

- pa sprdam se sa njim (iako ga ne znam), zato sto ocekujem da pravi avanturista ima u sebi smisla za humor, sto tebi ocigledno fali .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 0:07   #76
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

ja smatram sebe za osobu kojoj je humor u mnogim stvarima na prvom mestu, ali ti ja licno sa takvim stavom ne bih odgovorio
bar si mogao da odvojis 30 sekundi da pogledas spisak clanova i nadjes postove koje je postavio Shumsko_drvece kad ti Shlaymara rekao da je on igrao i da ga pitas ili preko pm ili ovde jer ce on procitati verovatno, to sto neko postuje u pogodi avanturu naravno da ne znaci da se ne citaju i drugi delovi foruma, pogotovu oni iz podforuma avanture

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
jer dajete uglavnom prastare avanture, a moj staz sa avanturama pocinje od recimo 99-2000
pogledaj i temu spisak pogodjenih avantura pa se i odokativnom statistikom moze videti da je ravnopravan (srazmeran) odnos igara pre i posle 2000

Poslednja ispravka: Diego (20.11.2007 u 0:42)
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 1:52   #77
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Diego kaže: Pregled poruke
ja smatram sebe za osobu kojoj je humor u mnogim stvarima na prvom mestu, ali ti ja licno sa takvim stavom ne bih odgovorio
bar si mogao da odvojis 30 sekundi da pogledas spisak clanova i nadjes postove koje je postavio Shumsko_drvece kad ti Shlaymara rekao da je on igrao i da ga pitas ili preko pm ili ovde jer ce on procitati verovatno, to sto neko postuje u pogodi avanturu naravno da ne znaci da se ne citaju i drugi delovi foruma, pogotovu oni iz podforuma avanture


pogledaj i temu spisak pogodjenih avantura pa se i odokativnom statistikom moze videti da je ravnopravan (srazmeran) odnos igara pre i posle 2000
Ja i dalje mislim da ono nije bilo uvredljivo, ali opet kapiram da razliciti ljudi imaju razliciti smisao za humor... tako da mozda je bilo malo prejako....
A uvredjlivo je kada mi "neko" da negativnu reputaciju, a ne potpise se , to je vec bezobrazluk, ali dobro ne marim mnogo. Ja kad dajem +/- rep, uvek se potpisujem .

I nisam hteo da cimam coveka na pm, jer ako vec cita ovu temu, onda je mogao da odgovori, mozda ga je mrzelo, a mozda nije ni citao temu, nista strasno...
...ali ja generalno ne volim da se dopisujem preko pm-a, sem kada diskutujem o necemu sto nije dozvoljeno u datoj temi ili inace na forumu (tipa kada nekom predlazem firmu u kojoj ce da kupi komponente, ili nesto slicno... gde ima nesto da se skine, ovaj kupi ).


off totalni i nevezano za bilo kog clana foruma:
A i te price generalno o unapred ukazanom postovanju ne volim, jer to radim tek kada nekog dobro upoznam...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 2:09   #78
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
- pa sprdam se sa njim (iako ga ne znam), zato sto ocekujem da pravi avanturista ima u sebi smisla za humor, sto tebi ocigledno fali .
Au!

A što ne probaš novu Agatu Kristi? Čujem da je dobra...

Inače, ja čekam Šerloka, a u međuvremenu cepam Witchera...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 2:29   #79
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Au!

A što ne probaš novu Agatu Kristi? Čujem da je dobra...

Inače, ja čekam Šerloka, a u međuvremenu cepam Witchera...

Mnogo bre kumo avantura u poslednje vreme... Nemam para, tj. vremena da sve pohvatam.

Evo moje liste most wanted adventures:
Darkness Within In Pursuit Of Loath Nolder
Sherlock Holmes Vs Arsene Lupin
Agatha Christie Evil Under the Sun

i one koje treba da izadju:
Sinking Island (Q4 2007)
Art of Murder FBI Confidential (kraj 2007).


Moracu malo da iscimam lika od koga narucujem, da malo popuni avanturisticki zanr .

Kakva je Witcher igra, daj preporuku u par reci , o cemu se radi, jel to P&C avantura ?

I ode mi moje postovanje (pravljenje postova, da ne bude zabune ) u ***** (biiiip, ali prekasno ), poenta moje price je bila da li da igram Culpa Innata, ili da nabavljam ovo gore sa spiska... ?
Sve na prvi pogleda me odvraca od igranja ove igre, ali opet mozda propustim nesto epohalno .
Ali posto sam ocigledno naljutio veliku vecinu avanturista sa ovog foruma, izgleda da odgovor necu ni dobiti, pogotovo ne od Sumskog drveca, ako je i planirao da se privati pera, sad je sigurno odustao .

edit:
Sad videh ovo:
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...&postcount=533

I grafika u igri uopste ne odgovara onim slikama, mnogo je losija u igri. Ja imam samo podesavanja za visoku i nisku rezoluciju i za AA, i to je to...
Ma ipak cu joj dati sansu...
Hvala Sumsko drvece na indirektnoj pomoci, a i tebi Schlaymen .

Poslednja ispravka: Pjanovic (20.11.2007 u 3:20) Razlog: zbog Shlaymare :)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 2:33   #80
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sta ima novo

Jok, Witcher je RPG (i to odličan).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, avanture po defaultu

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto su zamrle FMV avanture? Patton Avanturističke igre 28 8.4.2016 18:41
Lucas Artsove avanture caine Stare igre 23 20.5.2008 21:19
Stare domace tekstualne avanture za spectrum Shkomi Stare igre 7 5.11.2007 19:19
Stare avanture N_i_k_o_l_a Avanturističke igre 42 15.5.2007 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com