Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2008, 18:28   #101
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Pogodi avanturu

Kakvo je stanje sa Bone sagom, hoce li je nastavljati, zadnje sto sam cuo je da je on-hold zbog izrade Sam & Maxa.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2008, 18:56   #102
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Pogodi avanturu

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Kakvo je stanje sa Bone sagom, hoce li je nastavljati, zadnje sto sam cuo je da je on-hold zbog izrade Sam & Maxa.
Bojim se da nema nista od toga. Doduse, ostavili su mogucnost da ce je jednog dana ipak nastaviti ali sanse su za to su vrlo male.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 15:46   #103
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Upravo. Mozda bi bilo bolje da su smislili nesto kao Akcione Platforme. Ali u to vreme avanture su bile poprilicno popularne, i verovatno je presudio ekonomski momenat pri biranju naziva za novi zanr. Onaj ko je smislio naziv nije bio ni svestan da ce nadolazece generacije gamera izlaziti na...hm...vrh glave pure avanturasima, sa trpanjem ovakvih igara u isti kos sa "klasicnim" avanturama.
Sto se tice upropascavanja poznatijih naslova (vec spomenuti BS i Dreamfall), tu nema mnogo diskusije. Ako hoces da zaradis, prodaj igru u sto vise primeraka. A da bi je prodao, moras da je napravis tako, da svako moze da je "obrne". E sad, to sto se nikome zivom ne svidja konacan produkt, nije bitno. Bitno je da je pao $. Ne bi me iznenadilo da jednog dana vidim kako Kate Walker skakuce sa kamencuge na kamencugu u potrazi za nekiom polugom (i usput praveci predivne laste ako naidje na neku baru) ili Guybrusha kako u hack&slash maniru slaze LeChuckove horde gusara (naravno uz cuvene opaske, I'm Guybrush Threepwood. Prepare to die, You fight like a Dairy Farmer...cisto da se namame i nostalgicari).
Sve dok $ bude glavni motiv pri pravljenju avantura (a i igara uopste), mislim da se necemo odusevljavati igrama kao nekada. Srecom postoje i mali i nezavisni developeri koji jos uvek prave odlicne igre. Ali dzaba,kad za njih cuju samo oni koji hoce da cuju.
Zdravo,
nije me bilo neko vrijeme. Interesantno, kako post #20 (dakle pri početku) sadrži najviše o tome što su avanture po defaultu (nešto sam maloprije napisao i zapanjujuće je slično ovome).
Za mene su avanture po defaultu:
-igre koje nisu napravljene za konzolu
-igre koje ne leže na akcijskim elementima.
Drugim riječima:
-u igrama se može ginuti, no ne tako da izleti neki seljober sa sačmaricom kojeg treba pogoditi olovkom na plutonijski pogon kroz pola sekunde. Dakle, ako se u igrama gine da je igra postavljena tako da pogibija nije "ničim izazvana".
-igre u kojima lik ne skače, ne strejfa, ne saginje se. Iznimka je što lik može roniti, naime, mnogo je dobrih avantura u kojima glavni lik treba proroniti kroz nešto, čak i s mogućnošću da se uguši (mada, u većini ih vrijeme nije ograničeno)
-igre mogu biti vremenski ograničene cijele, no takve igre su mi loše. Dobre su mi neke kombinacije kao što us bili Last Express i Blue Force. Dakle imaš vrijeme, no ne strepiš svaki čas da će nešto biti
-igre koje nemaju bugove tako da ti se dogodi da nakon 80% igre moraš igrati ispočetka jer si izgubio neki predmet misleći da je to nemoguće
-igre koje ti dozvoljavaju da prekineš bilo koju scenu ili dijalog, a posebno hodanje. Prava avantura je ona koja ti daje mapu osim u "posebnim situacijama".

Što se tiče gornjeg posta, zanimljivo je što nitko nije istaknuo činjenicu da su sami igrači avantura najviše krivi što je uopće nastao izraz "akcijske avanture". Naime, Flashback pokazuje da su akcijske avanture postojale prije P&C avantura (Flashback je neimenovani nastavak Another Worlda koji seže još u vrijeme Commodorea; treća igra koja ide s njima u nevezanom paketu je Heart of Alien koji nažalost nikada nije portan na PC). Flashback sam naveo jer je po mom mišljenju riječ o najboljoj akcijskoj avanturi. Inače, akcijske avanture nastaju u vrijeme Tomb Raidera i jakog Eidosovog marketinga u to vrijeme. Imali smo sreće što EA nije cijenio taj naziv kao zanimljiv jer bi onda i FIFA 98 bila akcijska avantura (ma što to onda značilo). Tada su se i prave FPS nazivale akcijskim avanturama (Blood je takvom predstavljana).
Igrači avantura su u prvu ruku krivi jer su to dozvolili. Obzirom da sami po sebi i nisu neki community, to i nije bilo teško. Obzirom da su slabo kupovali igre, to je bilo lako. Naziv "akcijske avanture" su uzdigli klinci s konzola koji su igrali Laru. Razlog je bio jednostavan, s vremenom (između SNESa i PS2) se razvilo vjerovanje da su oni stari bigfooti, yetiji i ostala hakerska bagra koja igra te avanture nekakvi gurui i avanture su zbog svoje mistificirane sofisticiranosti kod klinaca postajale ideali već u vrijeme Tomb Raidera 2. Bio si faca ako bi rekao da igraš "akcijske avanture" (mada si u realnosti bio šeprtlja da te nisu puštali ni u tim za Delta force i najdraža igra ti je bila neka sa šiframa). Po mom mišljenju su sve avanture koje izlaze za konzole akcijske avanture.
Izvrsnih elemenata avantura ima u svim žanrovima. Nedavno sam igrao izvrstan HL-2 serijal (dakle FPS). A prije koji mjesec me netko podsjetio na dobar stari naslov SS2 (posljednja prava FPS/RPG igra ikad napravljena). Inače, me zanima me toliko gdje igra pripada, nego da je dobra. Te platformske povuci polugu nisu avanture i nisu mi zanimljive.

Da zaključim ovu dugu lamentaciju: avanture po defaultu su igre koje je teško svrstati u jednu kategoriju, no zajedničko im je razvijanje priče koje naglasak ne stavlja na skakutanje po ekranu već na rješavanje svih vrsta problema i zagonetki od kojih su po meni najvažnije one s ogromnim inventarom.
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 17:19   #104
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
nets kaže: Pregled poruke
Što se tiče gornjeg posta, zanimljivo je što nitko nije istaknuo činjenicu da su sami igrači avantura najviše krivi što je uopće nastao izraz "akcijske avanture"....
Zasto bi bili krivi zbog imena? Mislim da su vise krivi zbog toga sto su dozvolili da se "akcione avanture" stisnu pod "avanture".
Zanr tj podzanr "akcione avanture" ne spada pod "avanture" vec pod "akcione igre", gde stoji rame uz rame sa shooterima, platformama, fight igrama, survival horrorima.... Problem je u imenu, posto vecina gamera (pogotovo mladjih) smatra da je "akcione avanture" = "avanture". Nesrecno ime je napravilo zbrku u klasifikaciji, a da bude jos gore, i neki developeri misle da je "akciona avantura" = "avantura".
"Avanture" imaju nekoliko vecih podzanrova: IF, graficke, interaktivne filmove/FMV i interaktivne knjige (uglavnom japanske). A u zadnje vreme se izgleda radja novi podzanr, neka "avanturisticko akciona avantura" pod uticajem globalne zablude "akcione avanture" = "avanture".

E sad, sta neka igra mora da sadrzi da bi bila "avantura" je vec malo komplikovanije i trazi malo vise razmisljanja. Ali mislim da je svima zajednicko da je igra podredjena prici a ne obrnuto, da je nacin upravljanja sto jednostavniji (u skladu sa izvodjenjem igre) i da konacan uspeh u najvecoj meri ne zavisi od refleksa i brzine reagovanja...ima jos nekoliko stvari ali one se odnose za podzanrove i nisu toliko bitni.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 18:27   #105
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
nets kaže: Pregled poruke
Zdravo,
nije me bilo neko vrijeme...
Ne vidim kako si u ovu pricu o avanturama po defaultu upleo jednu od najoriginalnijih (arkadnih) avantura svih vremena - Tomb Radier.
Pa nije valjda TR i Lara sa sve poprsjem kriva za propadanje odredjenih zanrova u avanturistickom svetu .

Poslednja ispravka: Shlaymara (5.2.2008 u 18:31) Razlog: Ako ne planiras da napises vise nego sto je u citatu, skrati citat...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 19:38   #106
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
nets kaže: Pregled poruke
Po mom mišljenju su sve avanture koje izlaze za konzole akcijske avanture.
A Discworld Noir, Broken Sword 2...? To su ''čistokrvne'' avanture, a pojavile su se i na konzolama Ako si mislio na igre koje izlaze isključivo za konzole, onda si možda u pravu (ne znam, pošto ne pratim ).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 19:40   #107
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Generalno su krivi i za to što je izraz uopće nastao (pritom mislim ukorijenio se i postao etabliran), i zato što su se avanture stisle pod akcijske avanture (tako je bilo u početku, a malo je falilo da tako ostane i do danas). Tada su avanture praktički bile podžanr. Ljudi koji su ih radili u periodu 95.-2000. su bili amaterski zaljubljenici u igre i sve da im je bilo do politike i guranja među velika imena, jedva su si mogli priuštiti kavu ujutro, a kamoli bolji komp (lobiranje u medijima je misaona kategorija). Da su kupci stali iza avantura i svojim novcem i glasom ništa se to ne bi dogodilo jer bi nekome bilo stalo do tih kupaca [po mom mišljenju su avanture on the long run i najisplativije igre. Commander Keena, Duke Nukema (starog) ili Doom (revolucionarna 3d akcijska igra u kojoj se ne može skakati) danas nitko neće zaigrati, dok će mnogi ponovo odigrati Sam n Maxa]. Da netko tim proizvođačima igara kaže kako novac nije samo ono što prodaju u prvih 6 mjeseci i kako su platežno igrači avantura najsposobniji, možda bi se drugačije postavili.

@ Pjanovic. Tomb Raider imho nije avantura. Otprilike 5 godina prije Lare je na Segi izašao top down/ptičja perspektiva Jurrasic Park koji doduše nije imao ronjenje i nije bio 3D, no zato je imao arsenal dinosaura i oružja. Inače, ako je Tomb Raider avantura, zašto zanemariti neke druge igre poput:
Crash Bandicoota. Shreka. Svih ostalih Disney arkada koje su dodale malo logike i prešle u 3D. Onaj Sponge Bob za djecu do 4 godine ili onaj za djecu do 6 godina je veća avantura od Tomb Raidera (iskreno, meni se igra i više sviđa mada sam puno više vremena proveo igrajući Tomb Raidera). Dakle, ako ide Lara ide i žanr edukativnih i dosta logičkih igara koje bi se svrstavale pod puzzle.
Tomb Raider je imho platformska igra. To je ženski super Mario od trenutka kada se kretanje uspješno prebacilo u 3D. Dugoročno obzirom na jačanje avanturističkog žanra bi trebalo doći da se taj akcijske avanture hibrid skroz odalji i otkači. I naziv bi tada vjerojatno otišao u nešto platformsko, nešto arkadno.
Konačno, nemam ništa protiv drugih žanrova, dapače. Mislim da prosječan igrač avantura itekako voli igrati druge dobre igre. Ako ništa, ono zbog avanturističkog dijela priče.
ps: Ako je Tomb Raider avantura, trebali bismo svojatati Planescape Torment. Ako se ove dvije mogu usporediti, potonja mi je jedno 10 puta bolja.
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 20:01   #108
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
A Discworld Noir, Broken Sword 2...? To su ''čistokrvne'' avanture, a pojavile su se i na konzolama Ako si mislio na igre koje izlaze isključivo za konzole, onda si možda u pravu (ne znam, pošto ne pratim ).
Mne, mislio sam "izuzev izuzetaka". BS 2 je već bio interaktivna priča, pa se lako mogao portati (nisam znao da je portan).
Da se razumijemo BS 2 je dobra igra, dok je Discworld Noir odlična igra.
Ja se sićan Maniac Mansiona na NES-u, znači li to da je MM čit igre koju ne priznajem? Ne.
Ono što ti mogu reći:
-Postoji i Starcraft za konzolu. Poanta je u tome da izvorno nijedna od igara u ovome postu nije osmišljena za konzolu. Klinci koji igraju Spužvu Boba i Shreka jednostavno ne mogu riješiti te zagonetke. Nisam ni ja mogao dok sam se igrao na konzoli i umišljao da znam igrati Buraia (heck, i danas mi je preteška).
Drugi problem je što je ***** teško pretvoriti u prehrambeni proizvod, a portanje igara među konzolama to je ako se ne rade za konzolu. Ako si igrao loše portove dobrih PC igara (dakle Starcraft), znaš o čemu govorim. Slično je i s popularnim kako avanturama, tako i pucačinama na PCju. Jednostavno je drugačija navigacija, drugačija interakcija itd. PS je napravljen za PES, i za to ga treba koristiti. Širenjem konzolaškog tržišta širi se i prostor za dobre avanture na konzolama, no one će i dalje ostati iznimka nego pravilo i njihova loša prodaja će učiniti da će rijetko tko riskirati takav potez kad prosječan igrač avanture nema konzolu nego PC.
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 20:15   #109
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
nets kaže: Pregled poruke
Generalno su krivi i za to što je izraz uopće nastao (pritom mislim ukorijenio se i postao etabliran), i zato što su se avanture stisle pod akcijske avanture (tako je bilo u početku, a malo je falilo da tako ostane i do danas). Tada su avanture praktički bile podžanr. Ljudi koji su ih radili u periodu 95.-2000. su bili amaterski zaljubljenici u igre i sve da im je bilo do politike i guranja među velika imena, jedva su si mogli priuštiti kavu ujutro, a kamoli bolji komp (lobiranje u medijima je misaona kategorija). Da su kupci stali iza avantura i svojim novcem i glasom ništa se to ne bi dogodilo jer bi nekome bilo stalo do tih kupaca [po mom mišljenju su avanture on the long run i najisplativije igre. Commander Keena, Duke Nukema (starog) ili Doom (revolucionarna 3d akcijska igra u kojoj se ne može skakati) danas nitko neće zaigrati, dok će mnogi ponovo odigrati Sam n Maxa]. Da netko tim proizvođačima igara kaže kako novac nije samo ono što prodaju u prvih 6 mjeseci i kako su platežno igrači avantura najsposobniji, možda bi se drugačije postavili.
U to vreme se pojavio 3D i svi su mislili da je su 2D igre istorija. Na zalost, avanture su otpisane kao prve. Pocelo je takmicenje ko ce napraviti bolju i lepsu grafiku. Taj trend se nastavlja i danas, kod svake nove igre udarna vest je kako ce imati neverovatno realisticnu grafiku. Naravno, nece to trajati zanavek. Vec sad se da primetiti da se neki ljudi vracaju na stare staze. Vidi primer LucasArtsa. Svi koji su nesto znacili u toj kompaniji, napustili su je, oformili svoje i sad prave igre koje su/ce biti kao i one stare. Mozda je i sam Dzordz video da je pogresio pa je pre neki dan najurio Jima Warda, dosadasnjeg direktora (). Mozda nam se sprema gamerska renesansa...u stvari mozda je vec i pocela sa pionirima (Psychonauts, novi S&M, Fahrenheit...).
Apsolutno si u pravu sto se tice isplativosti avantura. U prilog tome dajem link sa jednim istrazivanjem na AG sajtu.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 20:30   #110
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
nets kaže: Pregled poruke
[po mom mišljenju su avanture on the long run i najisplativije igre. Commander Keena, Duke Nukema (starog) ili Doom (revolucionarna 3d akcijska igra u kojoj se ne može skakati) danas nitko neće zaigrati, dok će mnogi ponovo odigrati Sam n Maxa]. Da netko tim proizvođačima igara kaže kako novac nije samo ono što prodaju u prvih 6 mjeseci i kako su platežno igrači avantura najsposobniji, možda bi se drugačije postavili.
Tako nešto sam i ja ranije pričao (u jednoj drugoj temi) pa sam zamalo izbegao linč ''starijih'' gejmera. Moj zaključak je da danas te pucačine (i ostale) može da igra samo neko ko ih je igrao pre desetak godina, čisto iz nostalgije, a da su avanture evergreen (naravno, tu ne računam tekstualne)... jedini problem je niska rezolucija, pa je mnogo kockasto, ako se igra u full screenu.
Citat:
nets kaže: Pregled poruke
Ako si igrao loše portove dobrih PC igara (dakle Starcraft), znaš o čemu govorim.
Nisam, ali sam igrao Warcraft 2 (nije šija, nego vrat ).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 21:35   #111
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Ti njega ili Warcraft II tebe? (nekidan sam bio do frenda isprobati njegovu novu konzolu od Microsofta; obzirom da nisam konzolaš, u najobičnijim igrama imam feeling da onaj lik mene voza; srećom igra nije bila strategija).

Što se tiče avantura, ona nisu top1 igre koje ne "zastarjevaju". To su svakako logičke igre. Samo ću spomenuti jednu: Sokoban (za tetris su svi ionako čuli).
Osobno ne igram stare akcijske igre jer se stvar svodi da na 100 igara ima tek nekoliko valja. Često je stvar tim monotonija što je od 100 jedno pola istih. Još je veći problem što za prave igre poput igara "Liero" ili "zatacka" "nitko nikada" nije čuo i teško će ti ih preporučiti.
Generalni problem da se stare igre ne igraju zbog grafike postoji. Da bi postali imuni na taj problem ljudi jednostavno moraju odigrati previše naslova (kao ti stari gejmeri koji brane akcije), a rijetko tko dođe do njega. Ljudi jednostavno ostare, poso, kuća, porodica, ili dobiju na lutriji ili se jednostavno predoziraju zračenjem iz monitora i završe u bolnici na rehabilitaciji. Ono što ti stari gejmeri nebi trebali poreći je da postoji puno više koji igraju avanture nego istih koji igraju akcije. Mislim da je to logično uzmemo li u obzir da ljudima u nekim godinama jednostavno refleksi nisu dostatni da uoče razliku između START i GAME OVER u svim tim akcijama. E, toga u avanturama baš i nema.
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2008, 14:29   #112
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Pogodi avanturu

Narucujem neke igre, ovaj preko ebay-a .

Na spisku su mi obe Penumbre, Sinking Island.
A sta da uzmem jos: Nostradamus The Last Prophecy ili Belief And Betrayal, imam para za jos samo jednu od ove dve.

Znaci ko je igrao obe, neka preporuci koja je bolja. A drugu cu naruciti sledeci put .

Poslednja ispravka: Pjanovic (29.2.2008 u 14:56) Razlog: Da se ne oftopicari u PA...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2008, 14:42   #113
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Pogodi avanturu

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Narucujem neke igre, ovaj preko ebay-a .

Na spisku su mi obe Penumbre, Sinking Island.
A sta da uzmem jos: Nostradamus The Last Prophecy ili Belief And Betrayal, imam para za jos samo jednu od ove dve.

Znaci ko je igrao obe, neka preporuci koja je bolja. A drugu cu naruciti sledeci put .
Kratko i jasno, Nostradamus.
Ako preskocis B&B neces nista propustiti...cak ces sacuvati zivce.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Pjanovic (29.2.2008)
Stara 29.2.2008, 15:02   #114
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Pogodi avanturu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Kratko i jasno, Nostradamus.
Ako preskocis B&B neces nista propustiti...cak ces sacuvati zivce.
Tako sam i mislio, nego rek'o da proverim kod chika doce .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2008, 2:58   #115
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Nadjoh na nekom disku (backup sa raznoraznim dokumetima), od pre vise godina, kaze: Salammbo Peril in Carthage - odlicna avantura (moj komentar).

To bejase u ono vreme dok sam bio mlad, pa pomno pratio igracku scenu, igrao sve sto se zvala igra , ne propustao nijedan Outer Space i Intro, kao ni The Gamer (na SK sam uvek bio alergican, i sad kada i nema neke prave alternative u gamer casopisima, nije mi bas lagodno kad ga drzim u rukama )...


Jel neko igrao ovu igru ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2008, 15:42   #116
Sam Fisher
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Savet!

Nabavio sam danas DARKNESS WITHIN i SINKING ISLAND.
Šta prvo odigrati?
Iščitao sam teme o obe igre i koliko vidim obe su dobre pa šta sad?
Sam Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2008, 20:09   #117
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Savet!

Citat:
Sam Fisher kaže: Pregled poruke
Nabavio sam danas DARKNESS WITHIN i SINKING ISLAND.
Šta prvo odigrati?
Iščitao sam teme o obe igre i koliko vidim obe su dobre pa šta sad?
Slatke muke .
Doduse tek treba da odigram Sinking, ali igrao sam Darkness.

Pa instaliraj obe pa igraj istovremeno .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 21:44   #118
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Evo malo razonode. Na nekom sajtu naleteh na ovu sliku.
Ko je ko i iz koje igre? Ajde da vas vidim. Mogu da se kladim da niko nece pogoditi likove iza brojeva 10 i 20. Bez gledanja resenja uspeo sam da prepoznam 16 likova.
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika.gif
Viđeno:	68 puta
Veličina:	75,1 KB
ID:	20263
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Pjanovic (22.4.2008)
Stara 21.4.2008, 23:20   #119
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Evo malo razonode. Na nekom sajtu naleteh na ovu sliku.
Ko je ko i iz koje igre? Ajde da vas vidim. Mogu da se kladim da niko nece pogoditi likove iza brojeva 10 i 20. Bez gledanja resenja uspeo sam da prepoznam 16 likova.
Prilog 20263
Siguran sam za njih 13.

Spoiler za Likovi:
1. Lewton - Discworld Noir
2. April Ryan - TLJ
3. Manny Calavera - Grim
4. /
5. Sam - Sam & Max
6. Kate Walker - Syberia
7. Klayman - Neverhood
8. Simon - Simon the Sorcerer
9. Cenim da je Gabriel Knight?
10. /
11. Ben - Full Throttle
12. Larry - LSL
13. Guybrush - MI
14. Phoney Bone - Bone
15. Brian Basco - Runaway?
16. Uhh...
17. / (ali poznat mi je)
18. Mozda Roger Wilco iz Space Questa?
19. Max (Sam & Max)
20. Eh?

Poslednja ispravka: Dio37 (21.4.2008 u 23:32)
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2008, 0:05   #120
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Spoiler za 16:
Meni ovaj liči na Bumposvillea iz S&M


Spoiler za 4:
A za ovu mislim da je iz Little Big Adventure ili iz nastavka te igre
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, avanture po defaultu

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto su zamrle FMV avanture? Patton Avanturističke igre 28 8.4.2016 18:41
Lucas Artsove avanture caine Stare igre 23 20.5.2008 21:19
Stare domace tekstualne avanture za spectrum Shkomi Stare igre 7 5.11.2007 19:19
Stare avanture N_i_k_o_l_a Avanturističke igre 42 15.5.2007 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com