Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2009, 11:52   #21
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Jaooo, ja kad sam video ovu Nokiu N900 samo sam se nasmejao. Pa samo su uspeli da iskopiraju Iphone.

Jedino bolje sto sam video je malo veca rezolucija ekrana i bolja kamera (koja mi ne treba). Sve ostalo je isto i bukvalno kopija...

Ne znam dal ste primetili, al ova Nokia ima identican procesor i graficku kao iPhone. Hahahah... i to mi je iPhone killer... jos dok docekamo da ta Nokia izadje... izacice i novi iPhone. Heh

Samo vi cekajte tu Nokiu 3GS.

I ima istu kolicinu RAM memorije i isto ima 32GB flash memorije.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 12:08   #22
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

N900 већ може да се наручи док нови Iphone неће да изађе бар још годину дана...
A то са копирањем је исто као кад бих ја рекао да је Apple копирао друге произвођаче јер је убацио екран ...
Iphone : OMAP 600 MHz CPU
N900: TI OMAP 3430: ARM Cortex-A8 600 MHz

Iphone: RAM 256MB
N900: RAM 1GB (256MB+768 виртуелно)

Iphone: Graphic PowerVR SGX SGX535 + VXD
N900: PowerVR SGX - SGX530

Safari vs Mozilla Full flash support adobe 9.4...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 12:18   #23
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Ne mozes tako da poredis, jer ja nisam reko da je Nokia kopirala iPhone samo zato sto je stavila "procesor" u telefon, nego ISTI procesor, a pored toga i istu graficku i istu RAM memoriju i istu flash memoriju. Takodje, ne racunamo virtuelnu memoriju, nego gledamo hardver.

Nokia vec sad moze da se naruci, a 3GS moze da se slobodno kupi i dobije vec vise od 3 meseca.

EDIT: Iz tvog posta se vidi da iPhone cak ima bolju graficku, sto ni ja nisam znao.


EDIT2: Poenta svega ovoga je da treba da stave bolji procesor ako oce da budu iPhone killer, a oni ne samo da su uzeli neki ravan njegovom, nego su uzeli isti. I onda je to "killer". Oni ce krajem godine da urade nesto sto je iPhone uradio u junu i onda su oni iPhone killer.

Poslednja ispravka: Marko93 (3.9.2009 u 12:29)
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 12:48   #24
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citam malo po drugim sajtovima komentare, i ono sto sam uspeo da vidim jeste da je euforija po pitanju izlaska N900 identicna onoj kada se najavio i pred pojavu N97. I tada su komentari bili da je N97 telefon koji ce oduvati sve ostale, zakon telefon, telefon od kog dugo nece biti boljeg etc., medjutim nakon pojave samog N97 videli smo da su sve te pompezne najave i karakteristike bile samo brojke i slova na papiru i da je telefon dobar ali daleko od najavljivanog, tj. da u istoj kategoriji vec u momentu pojavljivanja ima nekoliko modela koji su superniorniji od njega. Bojim se da se nesto tako ne dogodi i sa N900.
Telefon jeste bolji od N97 ali sta je to sto ga toliko izdvaja od ostalih telefona pa se digla tolika euforija oko njega, ako ostavimo sa strane taj Maemo OS koji pitanje kako radi i to da se radi o Nokiji?!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 14:14   #25
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Ako mislis vec toliko para da das, onda bih ja isao na neki sa windows mobile, andrenoid platformom ili apple, dakle iPhone. N97 ce jos definitivno da pada sa cijenom, trenutno je Italija stala, bice on jos jeftiniji. Zasto ne iPhone 3gs, brzi, kvalitetniji, pouzdaniji, aplikacija se moze naci tone.
Simbian jeste dobar, al meni nekako "tach screen" i on ne idu zajedno, nije savrseno kao na iPhonu.
Kamera mi baš znači, s obzirom da često slikam telefonom Znam kakav je tač skrin... I budi realan: 3gs je dosta skuplji (previše) od nove N97mice. Ne znam, po mom mišljenju i ne vrijede porediti telefone kod kojih je jednom cijena novom u radnji oko 500e, a drugom oko 700e. Hej bre, to je skoro 50% više

Windows mobile, nikad. Ima ga moj jedan drug i čsto imam taj telefon u rukama (HTC) i katastrofa koliko mi ide interfejs na živce, ne znam iz koga razloga. Jednostavno nije za mene...
Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Сад кад сам видео каква је Нокиа n900 само њу бих чекао... убица Iphone-а је најзад стигао....
Čak što više, baš sam dosta čitao o njoh. U suštini, jedina razlika je taj Maemo sistem i ništa više, ostalo su sitnice koje 90% korisnika neće ni da primjeti
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Telefon jeste bolji od N97 ali sta je to sto ga toliko izdvaja od ostalih telefona pa se digla tolika euforija oko njega, ako ostavimo sa strane taj Maemo OS koji pitanje kako radi i to da se radi o Nokiji?!
Statusni simbol.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 14:33   #26
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Statusni simbol.
Bez ljutnje, ali to je tako bez veze razmisljanje.
Znaci po tom razmisljanju, bez obzira sto mozda ostali telefoni nude vise, za isto ili mozda cak i manje novca, jednostavno It has to be Nokia skljucivo jer je ona statusni simbol!? Jos jednom moram da kazem - bez veze.
Sad se postavlja pitanje cemu taj telefon uopste sluzi - da se koristi u skladu sa njegovom namenom, sa ciljem da se iskoriste sve funkcije koje on nudi ili da se pokazuje da bi se videlo da se poseduje telefon koji je statusni simbol?
Ja obicno gledam ovo prvo jer od uredjaja pre svega trazim funkcionalnost, na ovo drugo se bas i ne obazirem, ali ako je to toliko bitno onda OK, onda su tvoji problemi reseni - kupis Nokiu (nebitno koju) jer ako nista drugo bar imas statusni simbol. Jer inace koliko vidim iz tvojih postova, i pored saveta vecine ljudi da su Omnia HD i iPhone 3gs bolji telefoni, ti si se vec apriori odlucio za Nokiu u vezi sa cim ti zelim ti da te dobro i dugo sluzi, za koji god model se odlucis - N97 ili N900.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 15:15   #27
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Bez ljutnje, ali to je tako bez veze razmisljanje.
To jeste statusni simbol i ne uzimam ga zbog toga, to sam htio da kažem

Ne, ja sam rekao - qwerty je ono što me je okrenulo ka nokiji od omnije, a kamera od iphona.
Čekam n900

Da sam fenser ne bih nosio 4 godine star telefon sa unistenom maskom i još jedan samsung od 30e

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (3.9.2009 u 15:27)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
todos (3.9.2009)
Stara 3.9.2009, 15:28   #28
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ne, ja sam rekao - qwerty je ono što me je okrenulo ka nokiji od omnije, a kamera od iphona.
To vec menja stvari jer imas konkretan razlog zbog cega si se okrenuouo ka N900 i cime se ona izdvaja od navedena dva modela a ne samo zbog toga sto je, eto, statusni simbol.

Mada iskreno da kazem procitao sam ceo review o N900 i, licno, i dalje mi se vise dopadaju Omnia HD i iPhone 3gs i pored ta dva "manjka" koja si naveo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 15:51   #29
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

3gs nov je 800e, a ovaj 500
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 16:01   #30
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

3gs bar znas sta moze a sta ne i sta su mu prednoste a sta nedostaci, a ovaj znas samo sa papira/ekrana. Cisto da ne bude opet tresla se gora rodio se mis.
Doduse sto se tice cene 3gs jeste precenjen, ali tako ti je to sa Apple proizvodima.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 16:17   #31
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Сад кад сам видео каква је Нокиа n900 само њу бих чекао... убица Iphone-а је најзад стигао....
kako bi ja voleo da ljudi prekinu da prichaju da je konachno stigao nechiji ubica...
pogotovo AjFonov ubica...
nije mi jasno samo zashto se ljudi time bave-ako ne vole epl [kao ja na pr.] neka ne obracaju paznju na njegovo postojanje-pochetak i kraj priche...zar ne!?

p.s.
iako su n900 i n97 slichni,mislim da se ne moze reci da je razlika samo u OSu...
-n900 ima vecu rezoluciju ekrana u odnosu na n97 [800x480,a n97 640x360px]
-n900 ima 256MB rama,a n97 128MB [plus n900 ima dodatnih 768MB koje kapiram da ce koristiti kao svap]
- n900 pogoni proc od 600MHz,a n97 je na 434MHz [shto je 30ak procenata razlike]
-n900 ima flesh verzije 9.4 i cita AJAX,dok milim da to n97 nije u stanju...

mislim da bi to bilo dovoljno-ako sam pogreshio ispravite me,ako sam neshto propustio-dodajte!
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 17:03   #32
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
To jeste statusni simbol i ne uzimam ga zbog toga, to sam htio da kažem

Ne, ja sam rekao - qwerty je ono što me je okrenulo ka nokiji od omnije, a kamera od iphona.
Čekam n900

Da sam fenser ne bih nosio 4 godine star telefon sa unistenom maskom i još jedan samsung od 30e
Da ovo si lepo rekao. Mislim da si imao kao i ja w950, ili se varam?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 17:17   #33
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

ja sad pucam na n900,samo shto mislim da ce [kao i uvek] kod nas [u srbiji] koshtati tipa 800evr [jer smo najjeftinija zemlja na svetu/u svemu]...


shto se tiche AjFona-mislim da je on mnogo vishe 'statusni simbol' od nekog nokia fona... zadnji [po meni] 'statusni simbol fon' nokia proizvodnje je bio n95 [jednostavno su morali svi da ga imaju,znali da ga koriste ili ne],posle toga nokia po meni nije izbacila nishta slichno...

Poslednja ispravka: PsyDuck (3.9.2009 u 17:35)
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 17:25   #34
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Да слажем се.

Н900 карактеристике унапређене у односу на Н97 значе пуно, бар за некога као што смо ми са форума :d

А за већину - ништа.

Контам да ће телефон бити мало бржи, мада реално, једино су двије предности - Маемо и већи екран. Плус, ко зна како ће се показати.

Што се флеша тиче - читао сам по нету - сви ови који су пробали пробне верзије телефона жале се да споро учитава и из неког разлога...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 21:30   #35
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

A da li si razmotrio upcoming Nokiju X6?
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 23:25   #36
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
A da li si razmotrio upcoming Nokiju X6?
chovek reche da `oce realnu,po mogucstvu QWERTY tastaturu...


edit...
i da,prochitah negde na netu da CPU koji ugradjuju u n900 radi od 600MHz do 1GHz... samo shto je nokia zakljuchala radni takt na 600MHz... tako da ce verovatno biti 'hack' na proc ubrzo poshto se fon pojavi na trzishtu...
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 23:59   #37
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Da, stvarno, odkud sad to da je Nokia statusni simbol? Po cemu to? Kao sto kaze PsyDuck, iPhone se jedino moze nazvati statusnim simbolom.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 2:36   #38
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Da, stvarno, odkud sad to da je Nokia statusni simbol? Po cemu to? Kao sto kaze PsyDuck, iPhone se jedino moze nazvati statusnim simbolom.
Slazem se, nego danas nadjoh oglas prodaje momak n900, ni manje ni vise nego 1000e, pa ko voli, neka izvoli.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 6:04   #39
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Da, stvarno, odkud sad to da je Nokia statusni simbol? Po cemu to? Kao sto kaze PsyDuck, iPhone se jedino moze nazvati statusnim simbolom.
Pogledaj silne N95ice 8gb oko sebe, upravo je to jedini ralog zašto neću da kupim taj elefon koji je sada jeftin - svi ga imaju.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 10:02   #40
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon iz više klase?

Pa to sto ima puno Nokia N95 ne znaci da je to statusni simbol.

Nokia modeli su prosto prolazni, i ne mogu da budu statusni simbol. Kada izadje N96, svi zaborave na N95 i odma padne cena, kad izadje N97, svi zaborave na N96 i padne cena.

Dok kod iPhona to nije slucaj. Oni dosta drze cenu, i sto je zanimljivo, na telefonu ne pise model, nego samo pise "iPhone", sto posebno dokazuje tu NEprolaznost modela. iPhone 2G je i danas statusni simbol, mozda cak i vise nego novi modeli, odnosno kao sto sam reko, iPhone je iPhone bez obzira na model.

Kod Nokije je samo najnoviji model statusni simbol (ja mislim da nije ni taj), dok su kod iPhona svi modeli, uvek.

Nokia ima mnogo modela, pa ne moze sama "Nokia" da bude statusni simbol jer neki modeli kostaju 20e i nisu posebni ni po kojim karakteristikama. A prosto je neprirodno da samo najnoviji model bude s. simbol samo za to kratko vreme kolko je najnoviji.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najkvalitetniji muzički format je... Master Neo Audio softver 301 19.1.2013 22:56
Lik iz igre koji vas je najvise uplašio Daredevil 2 O igrama uopšte 288 23.11.2011 16:27
Koji antivirus Milos Bozic Zaštita 118 31.5.2007 12:48
Koji program vadi samo melodiju iz pesme (znaci bez pevanja, samo melodija). Firebolt Aplikativni softver 15 6.2.2007 17:30
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com