Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2006, 22:40   #1
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Game-o-Kwiz: The Beginning

E, sto su nekad igre bile... Nisi trebao da brines dali ce sledeca igra raditi na 6X brzoj konfiguraciji od ove koju danas imas... good old C64...
Grimm_SBL je offline  
Stara 8.6.2006, 23:30   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Citat:
Oggy kaže:
Kako volim ove topike, samo sto je ovog puta Patton bio brzi
Takodje, mada uvek bude neko brzi...A ne bi bilo lose da se otvori posebna tema, da neko(recimo patton, jer je ovde bio najbrzi) postavi par skrinsota pa da pogadjamu koja je igra.pa ko pogodi postavlja svoje slicice i tako u krug....mada....i nije neka ideja
Shlaymara je offline  
Stara 9.6.2006, 0:40   #3
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Citat:
Shlaymara kaže:
Takodje, mada uvek bude neko brzi...A ne bi bilo lose da se otvori posebna tema, da neko(recimo patton, jer je ovde bio najbrzi) postavi par skrinsota pa da pogadjamu koja je igra.pa ko pogodi postavlja svoje slicice i tako u krug....mada....i nije neka ideja
Zasto, mislim da je ideja odlicna. Bas sam video nesto slicno na sajtu Abandonia.com.. samo sto se radi o tekstualnom opisu igre a ne postavljanju skrinshotova. Otvoricu novu temu pa da vidimo kako ce ici!
Oggy je offline  
Stara 9.6.2006, 1:11   #4
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Citat:
Patton kaže:
Dig Dug
Damn you're fast!
Nash Knight je offline  
Stara 9.6.2006, 2:00   #5
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Nash Knight: cestitam, ti si prvi ucesnik nove igre
Oggy je offline  
Stara 9.6.2006, 9:49   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Citat:
Shlaymara kaže:
Takodje, mada uvek bude neko brzi...A ne bi bilo lose da se otvori posebna tema, da neko(recimo patton, jer je ovde bio najbrzi) postavi par skrinsota pa da pogadjamu koja je igra.pa ko pogodi postavlja svoje slicice i tako u krug....mada....i nije neka ideja
Cim smo krenuli da se takmicimo ko ce biti brzi, odmah mi je palo napamet upravo to, da se otvori poseban topic u koji cemo razglabati i pogadjati abandonware igre. Medjutim takav topic bi ubrzo bio pretrpan i nepregledan, tako da cu malo porazmisliti o pravilima postovanja u istom, pre nego sto ga otvorim.
Patton je offline  
Stara 9.6.2006, 10:37   #7
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Citat:
Patton kaže:
Cim smo krenuli da se takmicimo ko ce biti brzi, odmah mi je palo napamet upravo to, da se otvori poseban topic u koji cemo razglabati i pogadjati abandonware igre. Medjutim takav topic bi ubrzo bio pretrpan i nepregledan, tako da cu malo porazmisliti o pravilima postovanja u istom, pre nego sto ga otvorim.
Moze, recimo da bi se izbegla prenatrpanost i nepreglednost, da se pri svakom pogadjanju ne postavljaju nove poruke nego samo da se edituje(za jedno pitanje/zagonetnu igru jedan post,za drugu drugi post a po vremenu edita videce se ko je prvi)... mada mislim da nas nece biti puno(10ak u vr` glave).

edit:
ili, kad se pogodi igra, neka se svi postovi osim tacnog odgovora brisu.samim tim bi se izbeglo lupanje nekih clanova zarad broja poruka, bilo bi manje guzve, a i preglednost bi bila veca.
Shlaymara je offline  
Stara 9.6.2006, 10:40   #8
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Topik vec postoji ali sam ga privremeno zakljucao samo jos malo dok se smisle pravila (naravno predlozi su dobrodosli). Pa cemo uskoro da ga otkljucamo ili da napravimo novi kad se smislimo kako cemo.
Patton je offline  
Stara 9.6.2006, 10:45   #9
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Znam da postoji,oggy ga juce otvorio a predloge pisem ovde jer, normalno onaj tamo je zakljucan.
Shlaymara je offline  
Stara 9.6.2006, 12:19   #10
Kokan
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Futog
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Izvinite sto upadam u rec ali ja bi jos koju! Jeste igrica koju ja trazim zove se dig dug i prepznao sam je po slici od Oggy-ja.Trazio sam je na netu i nalazim neke demo verzije koje nisam uspeo instalirati. Dali su tu potrebni neki emulatori kao za SEGU ili to sljaka kao svaka druga obicna igrica. Verovatno nisam uspeo skinuti pravu verziju. Zato bih molio (a znam da cu naici na negodovanje pojedinaca) ako neko ima igricu da mi je posalje na e-mail jer verovatno nije velika ili jos bolje link do nje pa cu je sam skinuti. Nisam neki crnogorac vec slabo divanim engleski pa mi nejde bas nesto. Googlo sam ja nesto ali nikako da ubodem pravu verziju do koje mi je sad jos vise stalo kad znam da jos postoji. Hvala na razumevanju a onaj ko mi pomogne placam pivo!!!
Kokan je offline  
Stara 9.6.2006, 13:30   #11
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Evo jedne solucije:
1.Skineš WinVICE , emulator c64 ( jednostavan je ).
2.Skineš Dig Dug, rom sa c64.com.
3.Pokreneš i uživaš...

Plain and simple...

PS. zašto bi neko negodovao...
M.Silenus je offline  
Stara 9.6.2006, 14:20   #12
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Evo ovako malo da se jos osvrnem na pravila. Svideo mi se predlog da se nove informacije edituju u postu samog opisivanja igre umesto da se pitanje dopunjuje zajedno sa odgovorima ucesnika, mada se onda nekako gubi orijentacija posetilaca zasto je neko odjednom uspeo da pogodi o kojoj se igri radi? Takodje, ne bih voleo da se brisu pokusaji ostalih ucesnika kada se resi zagonetka, jer su bas ti pokusaji i rasprava zanimljivi i nacin na koji se razmisljalo dok je proandjeno resenje? Recimo, da bi se lakse citalo, svaki opis igre moze da se postuje boldovano, tako da se lako leti od opisa do opisa..

@Shlaymara: Pogodio si, ti si na redu kada se otvori topik!

@Patton: Uh bre Pattone, ne mogu da izdrzim da se otvori topik!

Eh, da: Ne znam za screenshotove? Ako neko zna koa je igra, odmah ce da provali po screenshotu? Dakle, ili znas ili ne znas? Osim ako se ne vade neki cudni skrinshotovi xD
Oggy je offline  
Stara 9.6.2006, 14:31   #13
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Citat:
Oggy kaže:
@Shlaymara: Pogodio si, ti si na redu kada se otvori topik!
Eh sad.
Ja sam pogodio jos kada sam citao drugu polovinu tvog opisa jutros, al' Patton zatvorio temu.

Videcemo sta ce Shlaymara da kaze.
bobi je offline  
Stara 9.6.2006, 15:26   #14
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Opis igre ce biti u postu koji je bold (odlicna ideja). U opisu ce se precizno opisati igra i glavni junak, da ne bude nesto: "e ti si onaj tamo koji treba da otkaci ono ovamo i... i... brate ovo ono... ovamo". U postovima u kojima se pogadja treba naznaciti samo kratko i jasno ime igre, normalnim slovima naravno, a ne nesto: "Mislim da je Rocky... ne ne... ipak je Ninja". Kada neko pogodi, postovace se odmah iza tog posta screenovi iz igre i mozda kada je izasla i izdavac. Pogadjanja za tu igru iza tog posta se svi brisu. (Uh bice tu puno posla) I iza tog posta nema ono: "jao znao sam", "jao kako se toga nisam setio", poruke tog tipa i poruke koje ce sadrzati "bravo" ili "tapsh tapsh" smajlije se brisu

I tako... jos samo da se smislimo malo oko organizacije i koliko dugo da se pogadja; mozda jedno 2-3 dana?
Patton je offline  
Stara 9.6.2006, 16:47   #15
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Ok, svidja mi se da se postuju srkinshotovi igre nakon sto je ona otkrivena. Bojim se da ne bude malo mucno ucesnicima da nalaze i tacno informacije iz koje je godine igra, ko je izdavac itd?

Ja licno nemam nista protiv malo "naglas" razmisljanja osobe koja postavlja odgovor, da ne bude samo naslov igre i nista vise..? Takodje, povremeno onaj koji je zadao zadatak mora da kaze, ne niste jos pogodili itd. da ne bude da je nestao s lica zemlje i da takmicari pomisle kako uzaludno pokusavaju da daju odgovor. Posle nekog vremena, dan?, trebalo bi da se edituje post sa novim informacijama o igri, a da se resenje kaze tek ako ucesnicima ponestane ideja.. ma videcemo to u hodu, zar ne?

Ja mislim da bi mogli uskoro da krenemo... (aj da neko iskoristi i ovog smajlija)
Oggy je offline  
Stara 9.6.2006, 16:59   #16
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Uskoro uskoro krecemo, tacnije danas oko 17:30-18h... hvala Oggy, neki od tvojih predloga ubaceni su u pravilnik. Ja cu postaviti prvi zadatak za pocetak, onako neku laganicu
Patton je offline  
Stara 9.6.2006, 17:42   #17
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Let the game beginnnnnnnnn...
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=5695
Patton je offline  
Stara 9.6.2006, 22:11   #18
Kokan
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Futog
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Hvala na linku, ostajem duzan pivo!!!
Kokan je offline  
Stara 9.6.2006, 22:17   #19
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

Citat:
Kokan kaže:
Hvala na linku, ostajem duzan pivo!!!
Ma nema problema...
Cim svratis u Nis, tu sam
bobi je offline  
Stara 12.6.2006, 9:38   #20
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koja je ovo igra?

E da sam znao da ce onako malo nas da se kwizuje
A bas dajemo lake naslove
Patton je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
USB - Game port Pile_glodje_kost Ostale komponente 2 12.1.2007 16:04
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com