Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2008, 15:46   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Presporo podizanje sistema!

Uf, taj windows.Windows i problemi su kao braca blizanci

Windows mi se bukvalno, presporo podize.Otrpilike treba mu oko minut da se podigne (ne racnam podizanje bios-a, od kako se pojavi windows logo pa do 100% funkcionalnog OS-a).Gasio sam sve startup programe, sredjivao registry, defragmetovao disk...mozda dobijem par sekundi vremena i to je to.U cemu je problem?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 15:48   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Umire ti hard disk mozda...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 15:53   #3
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Ja sam imao potpuno isti problem samo sto se komp jos i gasio 20-ak minuta . Ali nije bilo nista ozbiljno, posle 2( zasto ne znam) ponovna instala windowsa sve je bilo u redu.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 16:01   #4
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

HDD je kupljen nov decembra prosle godine, i ne bi trebalo da je do toga

Inace, koristio sam vistu pre ovog XP-a i podizala se brze nego XP, sto je, jelte, malo cudno

Sad skidam diskeeper pa cu probati jos jednom da defragmentujem disk.Ako uspem javljam

A sto se tice reinstala (opet), toliko mi je postalo smor to da nemate pojma.Da ste vi tri meseca reinstalirali win na svaka dva dana, videli bi ste sta su muke
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 16:06   #5
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Skini nov drajver za zvucni,meni se desavalo na kucnoj masini,da sam imao neki felerican drajver za zvuk,i dok ga ne ucita,ne dize windows.
A kad sam stavio nov drajver,start windowsa se mnoooooooogo ubrzao...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 16:49   #6
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Ja sam imao svakave viruscine na kompu i bio mi je PRESPOR komp i sada kad sam poskidao sve moguce antiviruse, sve je bolje! Ako hoces da ti posaljem PM za link sa "пиратеријом" samo kazi...
allokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 16:56   #7
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

MA vindovs je instaliran pre dva dana.Bokile, probacu ovo sa drajverima.Mozda je stvarno do toga
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 17:21   #8
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

alokin1995 gde uspes da pokupis viruse? ja surfujem ceo dan i zakacim mozda jednom mesecno neki virus.Pretpostavljam da neides na XXX sajtove sobzirom da si jos dete.I sta ce ti svi antivirusi,ja radim u servisu i pri otklanjanju virusa ne koristimo vise od tri....mada vise otklanjam rucno nego programom.

Sto se usporavanja sistema tice,ma koliko neko cistio registar bazu takozvanim RegClen alatima kao TuneUp i slicni nikad nece moci odrzati cist registar,oni nekad znaju vise brljari nego cistiti,registar se jedino rucno moze odrzati cistim ali za to treba znanje same strukture regbaze.
E sad onaj ko instalira 10 igara pa ih uninstalira taj je vec zagusio svoju reg bazu sa 1000dama regkljuceva koji se ne brisu prilikom uninstala.

Sama defragmentacija ne utice toliko na usporavanje dizanja sistema!!! uticaj defragmentovanosti diska mozete primetiti tako sto vam kopiranje na hard uspori ili dok gledate film on secka ili dok igrate igru pa usporava(a pre nije).Ako vam je particija NTFS defragmentacija ce vam doneti samo 5% poboljsanja brzine u slucaju da je hdd jako fragmentovan,tako da gotovo da i nije potrebna,ona je potrebnija ukoliko su vam particije u FAT formatu.

Pod pretpostavkom da nisi zarazen(nisi nam rekao) tipujem da si prepunio registar bazu silnim instalacijama i uninstalacijama,sto programa sto igara,pa sam windows tesko pronalazi potrebne regkljuceva za rad...

U takvim slucajevima u servisu dizemo sistem nanovo preko ghosta tako da dizanje novog sistema traje 1min..
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 17:32   #9
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Tek sad vidim da je sistem dizan pre par dana,tako da nije sigurno zbog defragmentacije i regbaze jedino ukoliko nisi instalirao vise od 4-5 igara na sistemsku particiju??????
Dali koristis iste drajvere kao i pre? ako da onda nije do njih.
Jesi li siguran da nisi zarazen? Neki virusi se vezu za exe fajlove tako da se pri restartu vezu za startup programe i kada se jednom podignu sa njima nema
ti spasa... jer takve viruse nemogu brisati antivirusni programi nego se moraju rucno otklanjati i to uz pomoc drugog racunara...
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 18:01   #10
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Od igara imam instaliran jedino Counter Strike 1.6.

Neverujem ni da si moji dragi viruscic usli, mada skeniracu, nod32 nije na odmet.

najverovatnije cu udariti format na drugu particiju da probam, mozda je do toga, trenutno nemogu jer sam u nekoj frci sa vremenom (a kad nisam )

Inace, sad sam merio vreme i evo rezultata (znaci od pojavljivanja logoa do sposobnog windowsa):

-13 sec: flesnu one lampice na tastaturi
-20 sec: pojavi se welcome screen
-55 sec: windows je 100% sposoban
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 18:06   #11
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

meni se vista dizala za 25s (znaci od ugasenog stanja - od pritiska na power dugme), a nakon instalacije service pack 1, to se produzilo na skoro duplo - 45s!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 18:20   #12
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Sad sam overklokovao procesor sa 2ghz na 2,4 GHz i podizanje je ubrzano za 10 sekundi.Samo da napomenem da od startup programa imam samo MSN, Realtek HD Sound Manager, SXE Injected (oni koji igraju CS znaju o cemu je rec, program tezak oko 300KB-a) i standardni Master Volume.Nista drugo.


Inace sad sam upalio antivirus da mi skenira komp, posle cu defragmovati C: (sistemsku particiju), da vidim mozda je do toga problem
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 19:24   #13
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Uf, taj windows.Windows i problemi su kao braca blizanci

Windows mi se bukvalno, presporo podize.Otrpilike treba mu oko minut da se podigne (ne racnam podizanje bios-a, od kako se pojavi windows logo pa do 100% funkcionalnog OS-a).Gasio sam sve startup programe, sredjivao registry, defragmetovao disk...mozda dobijem par sekundi vremena i to je to.U cemu je problem?
Meni sad nije jasno da li imam neki problem a da to ni ne znam jer je kod mene ovako:
Od trenutka kad pritisnem dugme do pojavljivanja windows logo-a 15 sekundi
Log on screen se pojavi u 40-oj sekundi,odmah kliknem i sve je spremno posle minut i 10 sekundi,znaci sve ukupno od trenutka ukljucivanja kompa,i tako od kad ga imam,skoro dve godine.
A primetio sam da to dosta zavisi od antivirusa koji imam,kolko brzo se ucitava,recimo sa nodom je bilo oko minut sve zajedno,a dok sam imao f-secure koji jede masinu trebalo mu je oko minut i 50 sekundi,a verovatno zavisi i od hd-a.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 0:20   #14
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

ma nemozete uporedjivati brzine paljenja windowsa ako imate razlicite procesore i memoriju!
kao sto rekoh uticaj hdd-a mozete zanemariti sem ukoliko pri tom paljenju hdd ne ispusta zvuk u obliku tihog krkljanja jer je to znak jake defragmentovanosti ili pocetni oblik crkavanja hdd-a
F-secure inace kao i Sophos,Kasperski i Norton dosta usporavaju podizanje sistema,jer u toku onog welcom a i malo pre toga zapocinje aktivacija windows procesa i samim tim i startup programa, e sad ako imate antivirus onda ti procesi prvo moraju proci kroz njegov filter a to dovodi do usporavanja samog podizanja sistema....
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 0:33   #15
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Izgleda da je kod mene slucaj pocetni oblik crkavanja hdd-a.Sve je lepo defragmentovano, nod32 izbrisan...jos mi ostaje samo da reinstaliram windows.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 1:14   #16
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Kakvo ti ej napajanje,je li kinesko?
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 9:31   #17
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Citat:
Freeloader kaže: Pregled poruke
Kakvo ti ej napajanje,je li kinesko?
A jel' postoji neko drugo?
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 13:33   #18
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

Codegen napajanje, pise na njemu 450W, mada mislim da je realne snage oko 300-350W
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 21:31   #19
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

PeTkO, kad se kaze crkavanje harda to moze biti sam "motor harda" sto je redak slucaj tako da nije ni kod tebe to 100% drugi oblik crkavanja su takozvani BAD(losi) SEKTORI, oni se stvaraju na HDD-u usled iznenadnog prekida rada HDD-a, a to se opet desava kada vam je racunar ukljucen i nestane struje,drugi razlog je iskljucivanje racunara rucno na kucistu.
Dakle kada NAGLO nestane struje iz HDD-a tada se stvori bad sektor,pa sad kad se setite koliko ste puta tako iskljucili racunar i koliko vam se puta desilo da nestane struje u toku rada...
Na te BAD SEKTORE se vise nemoze snimiti nista jer su mrtvi,zamislite ih kao rupe na HDD-u i sto ih je vise to je HDD sporiji.

Da ne zaradite puno tih bad sektora gasite racunar po pravilu preko starta menia jer se tad HDD polako gasi a ne da gasite rucno dugmetom na kucistu kada ga zakucavate naglim oduzimanjem struje..

Ti BAD SEKTORI se mogu popraviti i to sam radio par puta ali je komplikovano i radi se iz DOS-a ili Botabilnim diskom i to traje i traje...
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 23:01   #20
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Presporo podizanje sistema!

chkdsk ce pokazati da li i koliko taj hard ima bad sektora. Naglo gasenje jeste uzrok nastanka bad sectora, ali ne mora nuzno da znaci da ce se oni pojaviti. Moj maxtor je preziveo bar 500 nestanka struje i restarta na dugme i jos nema bad sectore.

Ako i dalje sumnjas u hard uzmi sandru ili neki slican program za testiranje i proveri brzinu citanja/pisanja i pristupa fajlovima, ako tu bude bilo problema ne mora da znaci da je hard, moze da bude i kontroler na ploci. Da li ima problema u toku rada kad je sistem ucitan?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Podizanje Sistema!!! Omaljev Operativni sistemi 17 15.2.2008 18:55
Brzina podizanja sistema -WinXP Win32 Operativni sistemi 25 12.9.2007 12:57
Windows Vista Podizanje Sistema Axis Operativni sistemi 5 7.5.2007 19:29
Ne prikazuje se podizanje sistema na monitoru deus[awesome] Kvarovi 2 15.1.2007 1:28
problem pri podizanje sistema olujnik Kvarovi 6 1.7.2006 9:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com