Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Pregled rezultata glasanja: Koliko igrate avanture?
Igram isključivo avanture 1 2,17%
Najviše igram avanture ali ni ostali žanrovi mi nisu strani 15 32,61%
Desi se da odigram neku avanturu 24 52,17%
Jedina avantura koju sam igrao je "Syberia" 1 2,17%
Frag, frag, FRAAAAG!!!! 5 10,87%
Glasova: 46. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2007, 17:10   #101
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

PES kompliovan,hahaa....
A da nisu to slucajno neki okoreli igraci FIFE 99'....
Ili primitivci koji vise 24H po igraonicama,veliki su igraci itd.itd...A neznaju recenicu da sastave i nikad nisu igrali nista bolje od neke idiotske pucacine tipa CS....I Minesweper zahteva vise koriscenja mozdanih celija nego takve igrice....
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 0:27   #102
HELL-O
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Thumbs down Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
grdja kaže:
Ovo je toliko strasno da kazem, ali ajde, znam ljude kojima je PES previse komplikovan.
Holy... e kad to vidis onda mozes da budes siguran da te nista nece potresti. Ja mislio da sam video nesto strasno...
HELL-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 10:52   #103
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Mislim, da je ova nova igra u kojoj se trazi Phoenix, serijski ubica, previse komplikovana za sve na ovom forumu!Bas bih to volio probati, ali izgleda ne moze bez originalne igre...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 16:17   #104
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
LunaticRS kaže:
Mislim, da je ova nova igra u kojoj se trazi Phoenix, serijski ubica, previse komplikovana za sve na ovom forumu!Bas bih to volio probati, ali izgleda ne moze bez originalne igre...
Ono sto ne treba smetnuti s uma je i to da se niko ovde nije isticao kao "natprosecno pametan" (inteligentan) sto igra avanture, vec samo to da je od onih ljudi koji vole da ukljuce mozak dok igraju.

A sto se tice avantura koje "lome mozak" na tako zanimljiv nacin, to je bas za okorele pristalice zanra koji mogu dosta vremena da posvete igranju.
Ja dok sam igrao cetvrti Myst, igrao sam ga oko 5-6 meseci i vremenom cak i zaboravim dokle sam stigao i sta mi je ciniti.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 9:00   #105
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Nisi ti mene bas razumio...Tu igru otprilike mogu da igraju nadprosjechno inteligentni...Nisam ja generalizoavo stvari...Inache svakoj igri moras ukljuchiti mozak samo sto u avanturama jedino to postoji jer ti refleksi ne trebaju.Svaka chast zanru, ali drugu shkolu sam ja uchio(arkade)...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 20:38   #106
carobnjak
Novi član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Ako je neko gledao film "Idiocracy", zna zasto ce avanture za 10ak godina nestati sa lica zemlje
carobnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 9:52   #107
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
carobnjak kaže: Pregled poruke
Ako je neko gledao film "Idiocracy", zna zasto ce avanture za 10ak godina nestati sa lica zemlje
Ajde ti reci nama sa jeftinijim ulaznicama. Ne znam kada cu imati prilike da pogledam ovaj film. A i ako nestanu ne marim toliko. Uvek mogu da se vratim korenima i da odigram sve hitove sa C64 i Amige
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 14:46   #108
carobnjak
Novi član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Ajde ti reci nama sa jeftinijim ulaznicama. Ne znam kada cu imati prilike da pogledam ovaj film. A i ako nestanu ne marim toliko. Uvek mogu da se vratim korenima i da odigram sve hitove sa C64 i Amige
Pa film je teska satira. Poenta je da ce polupismeni i blago retardirani ljudi da se mnoze ko ludi (jer ne razmisljaju o buducnosti svoje dece itd itd..),dok intelektualci kalkulisu do svojih ranih 40tih kako da naprave jedno dete.Tako da budcnost je okrenuta glupanderima (tj "prosecnom konzumentu") i zadovoljavanju njihovih potreba (u koje nikako nespadaju avanture)
carobnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 18:13   #109
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

ja ne igram avanture(sem horor avantura i nekih bas poznatijih naslova) zato sto se radnja sporo desava ,dok ti provalis sa treba da se radi mozes da odigras 100 drugih igara tako da....
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 20:30   #110
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

I fora je u strpljenju i razmisljanju,ne u besomucnom rostiljanju.
A zadovoljstvo nakon samostalno provaljene zagonetke daleko prevazilazi ono posle predjenog krljackog nivoa u nekoj pucacicni.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 1:53   #111
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Jbg oduvek je bilo tako-samo je pre to bilo dosta manje izrazeno jer su avanutre bile daleko kvalitetnije pa je i praznina bila popunjena
Sada su avanture u debeloj ofanzivi(uz par izuzetaka tu i tamo)sto je pre svega diktirano uslovima trzista po tipicnom kapitalistickom nacelu tipa "ako ne pravis mnogo krsa,nece puno ni da se proda" te je to isto trziste zatrpano gomilom generickih,neinovativnih i najcese samo malo nasminkanih,ustajalih i 10k puta vidljenih ideja
Takvo trzise je i formiralo stav danasnjeg prosecnog gamera koji guta svo to djubre bez vecih primedbi izuzev sacice "prosvecenih" obicno odl school likova
Sa obzirom na takvu situaciju nije ni cudo sto avanture koje su oduvak bile u da tako kazem "elitnoj kategoriji" i "ne za svakog" skoro niko vise ne ferma...
Slican stvar je desava i sa RPG-om
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 21:09   #112
Funatico
Novi član
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Žarkovo
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Ne znam za ostale ljude koji igraju avanture, ali mene mnogo odbijaju 3d avanture. A poslednjih ko zna koliko godina izlaze samo takve..i iako sam se trudio da se priviknem na novi izgled avantura, to mi ne polazi za rukom To je toliko jako kod mene da nisam cak ni mogao da zavrsim Escape from Monkey Island (Monkey Island 4) - koji je btw. prvi 3d nastavak iako mi je isti serijal omiljeni...
Funatico je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 21:50   #113
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Nije to nista cudno, i meni su point n' click avanture mnogo bolje. Cak ne mogu da se setim nijedne 3D avanture koju sam do kraja presao osim Dreamfalla i Broken Sworda 3. Ne mogu to da objasnim, ali 2D mi vise odgovara u ovakvim tipovima igara, deluje mi mnogo zabavnije.
A nadje se i pokoji dobar point n' click, recimo Runaway 2.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 14:54   #114
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Sto se tice izumiranja avantura, mislim da do toga nece nikada doci. Igre se u vecini izbacuju po potrebi trzista, sve je u novcu. Naravno da prednost imaju sportske simulacije i akcione igre. Manja je igracka populacija koja igra avanture. To je jednostavno stvar ukusa, strpljenja i ljubavi (koliko si spreman vemena i zivaca da potrosis na odredjenu igru) prema nekom naslovu. Ima dosta ljudi koji igraju avanture ali im se ne svidja 70 do 80 procenata naslova. Prica, nacin igranja, sve ima svoje... Meni je samo zao sto su neke dobre igre propale zbog komercijale. To jest potrebe trzista i prilagodjavanja igre ljudima koji ce dati najvise para. U sustini, sve je u lovi.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 0:18   #115
martinubi
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Poruke: 54
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

i meni se crtane 2d mnogo vise svidjaju od 3d.mada dobra avantura je dobra bez obzira kakva joj je grafika.ali eto 2d mi je raj za oci.mada voleo bi da izadje manki 5 jednog dana pa makar bio i 3d.
martinubi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 1:30   #116
Funatico
Novi član
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Žarkovo
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Eh...za to zivim... Escape from Moneky Island mi je definitivno najbolja igra koju sam igrao u zivotu...

Citat:
martinubi kaže: Pregled poruke
i meni se crtane 2d mnogo vise svidjaju od 3d.mada dobra avantura je dobra bez obzira kakva joj je grafika.ali eto 2d mi je raj za oci.mada voleo bi da izadje manki 5 jednog dana pa makar bio i 3d.
Funatico je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 7:04   #117
Atena Palada
Član
 
Član od: 24.3.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Stvarno shteta za crtanu 2d grafiku, iskreno recheno ozrache mi se ocho od 3d skockane i napucane grafike.
1va (i moja i dan danas omiljena avantura) u crtanom fazonu koju sam igrala je bio Discworld
Atena Palada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 9:24   #118
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Neprezaljeni moj Still Life Eto sta se desi kada ostanes bez budzeta (ili predjes isti)
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2007, 0:54   #119
backy73
Novi član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 28
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
martinubi kaže: Pregled poruke
i meni se crtane 2d mnogo vise svidjaju od 3d.mada dobra avantura je dobra bez obzira kakva joj je grafika.ali eto 2d mi je raj za oci.mada voleo bi da izadje manki 5 jednog dana pa makar bio i 3d.
Sve je to OK. 2D-3D meni je svejedno, ako avantura uspe da me zakuca za stolicu do 4 ujutru, a u 7h treba da ustanem za posao, to je onda sigurno pogodak. Neko je isto tako rekao da avanture smaraju, a FPS "opušta" molim vas lepo? Ako, nekoga opušta 50 litara prolivene krvi na ekranu, taj treba da se zabrine .
Mnogo je dobrih avantura, a inače prva 3D avantura koju sam ja odigrao bila je prosto nazvana "D", koja se igrala na tastaturi.
Oni koji misle da su avanture na izdisaju, varaju se. A da vas pitam da li ste ikad obratili pažnju na crteže koji se nalaze u avanturama. Nijedna pucačina, vožnja ili čak strategija nikada neće imati taj prikaz kao avanture.
backy73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2007, 1:22   #120
Atena Palada
Član
 
Član od: 24.3.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Zasto su avanturisti u PC svetu manjina???

Citat:
backy73 kaže: Pregled poruke
Sve je to OK. 2D-3D meni je svejedno, ako avantura uspe da me zakuca za stolicu do 4 ujutru, a u 7h treba da ustanem za posao, to je onda sigurno pogodak. Neko je isto tako rekao da avanture smaraju, a FPS "opušta" molim vas lepo? Ako, nekoga opušta 50 litara prolivene krvi na ekranu, taj treba da se zabrine .
Mnogo je dobrih avantura, a inače prva 3D avantura koju sam ja odigrao bila je prosto nazvana "D", koja se igrala na tastaturi.
Oni koji misle da su avanture na izdisaju, varaju se. A da vas pitam da li ste ikad obratili pažnju na crteže koji se nalaze u avanturama. Nijedna pucačina, vožnja ili čak strategija nikada neće imati taj prikaz kao avanture.
Hm nisu na izdisaju, al se jako malo shtancaju, nervira me shto u nekim uvode battle kao shto je pricha sa dreamfall the longest journe
Atena Palada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto? Psihijatar Tekstovi u SK 7 24.2.2006 9:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com