Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2007, 0:10   #381
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Bioshock-preterano ocenjeno....

Nije za 99
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 0:38   #382
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Bioshock

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
...COUNTINUED...

Sve deluje dosta jednostavnije i prilagodjeno za igru na konzolama. Postoji samo jedna vrsta mini igre za hackovanje (neka vrsta starog Pipe Dream-a recimo) koja mi vec postaje pomalo zamorna i dosadna, mada sam tek skoro ukapirao da zamrzavanjem bilo kog "hackabilnog" objekta mozete usporiti tecnost i olaksati hackovanje .
Sami plazmidi nisu bas mnogobrojni i interesantni, od samog pocetka igre koristim samo Lightning plazmid da shokiram splicer-a, i onda machine gun-om ili sachmarom ih dokrajcim. Ostali plazmidi su tu vise radi reda, ili se koriste samo ponekad. Problem je sto vas igra retko tera da budete kreativni, pa sam koncept raznovrsnog gameplay-a i originalnosti kombinovanja plazmida pada u vodu. Mada iskreno nisam ocekivao nista vise, kako je u SS2 tako je i u Bioshocku . Samo sto su ovde stavili vise jednostavnijih stvari, manje kompleksnosti. Na primer, imate cak tri masine iz kojih mozete da kupite municiju... obican vending "kiosk", ammo "kiosk" i U-Invent gde koristite razno "djubre" koje nadjete po leshevima da bi iskombinovali i napravili jos potrebnih stvari. A da ne pricam da se oruzja UOPSTE ne kvare, nema menadzmenta oruzjima, sem sto ponekad nailazite na masinu koja ima vec definisanu listu unapredjenja za svako oruzje koje imate (po dva unapredjenja za svako oruzje).
Inace, fino je sto su nivoi razumne velicine sa dosta stvari za istrazivanje pa je potrebno nekad po par sati da isceprkate ceo nivo, a neprijatelji se beskonacno stvaraju.
Inace, ceo Big Daddy-Little Sister koncept nije uopste los, daje malo osvezenje svakom nivou. E sad, posto u igri ne postoji "game over" jer kada poginete, teleportujete se u najblizi Vita-Chamber sa polu punom energijom i Eve pa uopste nije problem i da poginete 2-3 puta da bi ubili Big Daddy-ja.
Znam da je i u System Shock-u bila fora sa umiranjem, ako nadjete i aktivirate medic station onda cete se teleportovati tu kada poginete, ali ako ne nadjete, onda je game over, a u Bioshock-u su igrali na sigurno. Manje furstracije, vise zabave :P.
Ali ok, igra je dobra, videcemo kako ce sve biti do kraja.
Naveo sam vise negativnih aspekata, ali igra ima i mnogo dobrih stvari. Atmosfera, izgled samog grada i enterijera, zabavan gameplay, dobro animirani likovi (splicer-i i Big Daddys). Prica bas i nije tako prisutna i imerzivna, ima svojih momenata ali se nisam uziveo da sam tamo, u Rapture-u 1960. Anyway, odo' da igram Bioshock .
Odmah da ti kazem da sam presao igru, i nisam mogao da steknem neki generalni utisak (+ -) o igri, ali ovo sto si rekao (boldovano) je sustinski minus, da su stavili barem malo da se koristi glava, kombinacijom ovog, onog...
Po meni ovai igra bi bila jedno 100 puta bolja da je bila avantura (P&C), zbog dobre grafike (detaljno uradjene) i price naravno, tada bi njeni kvaliteti dosli jos vise do izrazaja...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 1:01   #383
Braveheart
Član
 
Član od: 14.7.2007.
Poruke: 261
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 49 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Braveheart
Određen forumom Re: Bioshock

Ja sam stigao do medical pavilliona i iskreno vise nemam volju da igram...Mislim da je preterano sto je ova igra dobila ovoliku paznju.Sad se jos namece pitanje IGRA GODINE-ovo je nevidjeno.Sad ne bih da se vracam na ocenu 99 koju je kuzma dao ,ali kuzma brate na cemu si bio kad si ocenjivao igru.Igra hmm po meni jedina dobra stvar u igri je atmosfera ,kako su realno prikazali 50 i 60 i muzika.Sve ostalo je vec vidjeno...
Braveheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 1:31   #384
Azor
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Beograd-Loznica
Poruke: 54
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Bioshock-preterano ocenjeno....

Pogotovo nije za poredjenje sa prvom devojkom u krevetu
Azor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Azor na korisnoj poruci:
Braveheart (22.9.2007), genius (22.9.2007), SirDuck (22.9.2007)
Stara 22.9.2007, 9:58   #385
ne volim
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 129
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

pojavio se jedan problem, kad izadjem iz igre monitor nema vise ostrine (sve je bledunjavo, ikone na desktopu, aplikacije koje otvaram.). tek kad' restartujem sve se vrati na normalu. dali je neko imao ovaj problem nakon izlaska iz igrice i kako ga je resio?
za vreme igranja nema problema.
ne volim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 10:16   #386
Raven
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 133
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Predjoh i ja ovo cudo od igre. Igra je dobra ali nije savrsena, i nije zasluzila 99 ocenu. Nema ona mana kad ja gledam samostalno ali kad je uporedim sa SS2 i DeusEx-om nema sanse. Prica i atmosfera su odlicni, ljudi su stvarno odradili posao... Meni iskreno fali inventar i ex. Trebali su ubaciti skilove i skilove za oruzja, ovako mi je sve nesto razvodnjeno. O linernosti da ne pricam, toliko su govorili da nista ne zavisi od tebe a opet ides samo u jednom smijeru... Mislim da ima samo dva kraja, ja sam na jedan presao i to dobri... Plazmidi su odlicni ali se sve svodi samo na par njih koji su bas korisni... A sto se tice Big Dadya- tu sam se razocarao, onako lako se ubijaju, a toliko buke oko njih...
Mislim da je sve ovo zbog konzola na koje isto izlazi...
Sve u svemu Kuzmanovic i nije mozda pogresio, ovo mozda i jeste igra godine kako stvari stoje sa kvalitetnim igrama, aali definitivno nije zasluzila 99!!!...
Raven je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 10:50   #387
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Bioshock-preterano ocenjeno....

Citat:
AkulM kaže: Pregled poruke
.... i kad sam procitao njegov opis nisam skoro nista znao o igri dok je nisam igrao.Takodje mislim da je malo preterao za ocenu, ali igra jeste odlicna i po meni igra godine.Ali to je moje misljenje!
Najbitnije je da je tekst zainteresovao ljude (i koji ne vole taj tip igre) da je probaju i kazu da je dobra...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 11:07   #388
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Bioshock-preterano ocenjeno....

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Najbitnije je da je tekst zainteresovao ljude (i koji ne vole taj tip igre) da je probaju i kazu da je dobra...
A stacemo sa obrnutom varijantom tj. sta ako je neko kupio igru zbog Qzminog opisa a nije mu se svidela? Pare bacene?
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Densetsu na korisnoj poruci:
AkulM (22.9.2007), Azor (22.9.2007), GaleOm (22.9.2007), zidan grobar (22.9.2007)
Stara 22.9.2007, 13:52   #389
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Citat:
ne volim kaže: Pregled poruke
problem je bio sto igra po defaultu ide na c particiju sto mi nije odgovaralo pa sam morao u Registry editoru da prepravim destinaciju.

Ljudi, prostim cekiranjem custom install-a prilikom instalacije dobijate mogucnost instaliranja igre gde vi zelite, toliko je prosto.
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 13:53   #390
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Kako to da su svima sem meni lagani big daddyji?! I municije uopšte nema na pretek. Mapa je neupotrebljiva. Plazmidi su ubačeni čisto fore radi. Došao sam do Arkadije, i smorio se. Sve je previše linearno. I, mislim da igra ima 3 endinga. BTW možda sam smoren jer sam sebi ispoilovao kraj, bwah, who knows....
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 16:15   #391
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Bioshock

Čini mi se da sam već nekoliko puta rekao da komentari Kuzminog opisa neće biti tolerisani. U 5 tema na ovom forumu ljudi kukaju kako je 99 nerealno visoka ocena. Imate čak i posebnu temu o tome, ali ne, lakše je postovati prvo gde vam padne na pamet, jer svako mora da vidi kako se vi ne sažete sa Kuzmom. Ova tema je o IGRI a ne o OPISU iste u SK. Nekome ovde možda treba pomoć oko prelaženja određenog nivoa, nekome možda nešto ne radi OK i traži pomoć, a mora da čita o Kuzminom opisu po n-ti put. Ovo zaista poslednji put naglašavam : Pričajte o igri a ne o Kuzminom opisu iste, u suprotnom, kazne će da lete samo tako!!!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
zidan grobar (22.9.2007)
Stara 24.9.2007, 14:25   #392
Sondy
Novi član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Pozdrav, imam jedan problem, naime instalacija je uradjena kako treba sa svim "cakama", i kad se pokrene bioshock .exe, nakon onog logoa od igre izbaci mi sledeću poruku:

"Bioshock.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience." bla, bla, bla...

Konfiguracija je:

Atlon X2 3600
1 giga rama
ati x1600 xt ddr3 256
audigy2 zs.......

Windows XP sa svim zakrpama...
driveri 7.9

instalirano sa diska i
dx redist
vs redist

i koji mu je sada...
Sondy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 16:01   #393
ne volim
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 129
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Sondy! poslao sam ti pm
ne volim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 21:21   #394
Sondy
Novi član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Hvala @ne volim, ali ovo nije pomoglo, jer to je upravo ono što sam uradio kod instalacije, ali problem nastaje kod pokretanja igre.
Sondy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2007, 2:43   #395
carobnjak
Novi član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Prvo, ne mogu da verujem da ljudi koji su dosli do Arcadije ili Medical nivoa imaju prava da blate igru...pa to nije ni 5% od akcije koja sledi. Npr nivo sa onim ludim umetnikom je jednostavno suva genijalnost.ili (spoiler) kada na kraju postanete big daddy - genijalno. (/spoiler)

Igra je fenomenalna..grafika,zvuk,prica i sto je najvaznije atmosfera su medju najboljima koje sam igrao (a gamer sam evo vec 15ak godina).Stoji da napucavanje nije bas na vrhunskom nivou ali to ne kvari uzitak,jer ovde nije poenta u tome.

Drugo, ova igra stvarno nije za svakoga, pogotovu ne za tinejdzere. Igra je oznacena 18+ sa pravim razlogom.Ali, da ironija bude veca, upravo tinejdzeri najvise pljuju igru,pa se tako hvale da su je presli za 5 sati (?!) i pitaju se cemu takav hype....a poenta je da je oni ne kapiraju, jer nije pravljena za njih.
Zato ukoliko ste se pitali cemu takav hype oko F.e.a.r.-a, Psychonauts-a ili Darvinije - preskocite Bioshock jer je ona vise umetnost nego zabava, ionako je izasao novi Medal of Honor
carobnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2007, 5:19   #396
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Upravo tako! I meni se igra sve vise svidja,veceras sam igrao dobrih 3 sata,a da nisam ni osjetio kako su prosla... bas sam veceras bio na nivou kod onog ludog umjetnika,kakav bizaran lik... ma stvarno je igra,posebna da tako kazem,kako pocenem da je igram isto kao da sam utonuo u neki paralelni svijet,kao san.... Trenutno sam na nivou Hepheastus(tako nekako se pise) prikupio one djelove za onu bombu i sad treba da ubijem onog Ryana.
@Sol-Badguy kazes da su plazmidi ubaceni fore radi... to uopste nije tacno,stavise, jako su upotrebljivi! Samo kad znas da ih upotrebis kako treba Recimo ja sam sad pokupio neki sa insektima,tacnije pcelama... extra za Big Daddy-je! posaljes mu pcelice i one ga obuhvate sa svih strana da se on pogubi i stane i samo ga rokas sa distance zato ti kuburis sa municijom,treba malo vise da koristis plazmide da bi trosio manje municije

Poslednja ispravka: Maverick78 (25.9.2007 u 5:33)
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2007, 10:11   #397
Dimke
Član
 
Član od: 6.2.2007.
Lokacija: Smrdograd
Poruke: 111
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 31 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

JA se od francuskog kljucha ne odvajam, municuju koristim ,ali kod god je prilika zvekni ga batinom ,i te kako radi posao.

Meni je vrlo zabavno korishchenje plazmida, josh bolje ako se upotrebi na pravim mestima (mokri podovi ,uljane mrlje).

Veliki tatica je jak i jeziv ,ali pobediv.Shtavishe ,pokushavam da ga se reshim na razlichite nachine (u tome je sama char igre ,ima nekoliko reshenja za fragovanje )

Ja chu je prechi bar josh dva puta
Dimke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2007, 12:00   #398
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Bioshock

Prije dva dana probah igru, i mogu vam reci VRH
Grafika leti, sve na max, 1280-960, 35-80 FPS-a, jedan od favorita godine.
Ali onih 99 definitivno nije zasluzeno, 93 jeste.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2007, 12:43   #399
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Bioshock

Ne bih joj dao baš ni 93. 87, možda. To ti je sad hype, smiri malo strasti i videćeš da igra ima podosta mana, baš kao i dobrih stvari. Ni u kom pogledu nije inovativna, mapa je beskorisna, storytelling očajan neke nelogičnosti u samoj igri (težina big daddyja se drastično smanjuje nadalje u igri i sl.). Ali, da je loša igra - daleko od toga. Samo, ne nalazim u njoj te vajne devetke i desetke koje igra dobija po netu. Overhype je učinio svoje, niko nije stao sa strane i barem malo objektivno posmatrao igru. Inače, nisam prešao igru, ostao mi je još 1.5 nivo, ali drug koji je prešao a veliki je pobornik System Shock serijala, se složio sa mnom, ili ja sa njim, kako god.
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2007, 13:09   #400
drNesh
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 340
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 26 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku drNesh
Određen forumom Re: Bioshock

Predjoh je pre neki dan i stvarno je dobra igra(atmosfera, zvuk, grafika) samo je malo prelaka i na hard nivou.
Mislim preci big daddy-a bez prave borbe(koristenje electric gela i plasmida koji satavlja big daddy-a na tvoju stranu) je grehota ali je omoguceno i time unisteno istinsko uzivanje. Qzma je malo pogresio sto se tice ocijene ali sto se tice teksta o tezini igara danas ima respect.
drNesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioshock


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uskoro stizu BioShock i Crysis!!!! sffs Akcione igre 40 7.5.2007 18:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com